OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Suudi Arabistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Suudi Arabistan her zaman büyük bir hac merkezi olmuştur. Bu ülkenin turizm endüstrisini tanıtmak için fazla bir işe yaramamasına rağmen, ülkede her yıl güzel antik kentleri ve uluslararası ünlü tapınakları görmek isteyen binlerce yolcuyu ziyaret ediyor.
Birkaç önemli turistik cisim Riyad şehri olan ülkenin başkentinde bulunmaktadır. Burada gezginlerin 19. yüzyılın ortalarında inşa edilen Masmak Kalesi’ni ziyaret etmeleri önerilir. Kale birçok tarihi olaya tanıklık etti ve binası bu yana sahipleri birkaç kez değiştirdi. Başlangıçta kale bir depo olarak kullanılmış ve daha sonra içinde bir müze açılmıştır.
Diriyah, başkentten uzak olmayan çok ilginç ve eski bir şehirdir. Gezginler, buradaki büyüleyici gözde mekanları orada bulacakları için burayı ziyaret etmeleri önerilir. Güzel saraylar, camiler ve kalın bir koruyucu duvar buranın geçmiş ihtişamını hatırlatıyor. Diriyah 1446 yılında kurulmuş ve üç yüz yıldan fazla bir zamandır Orta Doğu’nun en müreffeh yerleşimi kenttir. 19. yüzyılın başlarında şehir Türkler tarafından tamamen yok edildi. Bundan sonra, Diriyah dikkatle yıllarca restore edildi ve günümüzde bilim adamları ve arkeologlar için çok ilginç bir araştırma merkezidir. Başkentte modern binalar da var ve yakın ilgi görmeyi hak ediyorlar. Kingdom Centre, Riyad’daki en ünlü gökdelenlerden biri olarak kabul edilir. Binanın yüksekliği 311 metredir ve 47 katında sayısız ofis, konferans salonu, spor kulübü, restoran ve beş yıldızlı bir otel bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ancak Medine, birkaç yüz yıldır hacılar için en ünlü yer olmuştur. Şehrin birçok güzel camisi var, ancak Küba Camii hepsinden en ünlülerinden biri olmaya devam ediyor. Bu, dünyanın en eski camilerinden biridir ve caminin ilk taşları Hz. Muhammed tarafından konumlandırılmıştır. Binanın sadece hacları değil aynı zamanda mimarları da cezbettiği bu cami, ilk İslam binalarının mükemmel bir örneğidir. Mescit-i Nebevi, Müslümanlar için ikinci en önemli dini mabettir. Bu cami Peygamber Camisi olarak da bilinir. Camiye bağlı birçok efsane ve masal vardır. Her çağda tasarım ve mimaride yeni özellikler eklendiğinden orijinal görünümünü büyük ölçüde değiştirdi.
Mescid-i Haram Büyük Camii Mekke’nin en ünlü yeridir. Bu cami, tüm Müslümanların - Siyah Taş - Paha biçilemez bir dini esere ev sahipliği yapıyor. Bir efsaneye göre, bu taş Tanrının Adem ve Havaya bağışlama sembolü olarak hediye edildi. Cami, boyutları ve güzel tasarımı ile ziyaretçileri şaşırtmaktadır.

Tarih ve Eğlence

  Suudi Arabistan, sadece dini cazibe merkezleri ile ünlüdür. Konukların ayrıca farklı eğlencelerden zevk alma fırsatı vardır. Ülkenin yemek geleneklerinden bahsedilmeyi hak ediyor. Ulusal restoranlarda yemekler eski tariflerle hala pişirilmektedir. Ulusal mutfağın ana değerleri sığır ve kuzu yemekleridir. Kümes hayvanları da burada özel bir şekilde pişirilir. Ünlü bir ulusal yemek, burgul adı verilen mısır lapasıdır. Ulusal mutfağın bir başka başyapıtı da guzi, yani pişirilirken baharat ve kuruyemişle dolu fırında kuzu.
Suudi Arabistan halkı, kahve tüketen dünya liderlerinden biridir. Kahve yapmak ve içmek yerli halk için gerçek bir tören. Piyasada, turistler onlara farklı türde kahve ve popüler takviyeleri seçebilir. Yerliler baharatla kahve içiyorlar. En popüler takviyeler kakule ve karanfil. Hediyelik eşya dükkanlarında ziyaretçiler, bu popüler ulusal içeceği hazırlamak ve hazırlamak için güzel aksesuarlar satın alabilirler.
Plaj rekreasyon ve eğlenceler özel bir ilgiyi hak ediyor. Dünyanın kıyılarında dünyanın en güzel mercan resiflerinden biri var. Hem deneyimli dalgıçlar hem de yeni başlayanlar burada dalış siteleri bulacaklar. Sahile kadar uzak olmayan vahşi plajları ve bozulmamış doğası ile güzel adalar. Plaj gezilerinizi ziyaret ederek çeşitlendireceksiniz.
Alışveriş meraklıları da, pitoresk doğu pazarlarında yürüyüş yapma fırsatı bulacağından hayal kırıklığına uğramayacaklar. Renkli pazar sıraları boyunca yürürken, popüler ulusal baharatları, ulusal tarzda kıyafetleri ve mücevherleri cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yerel pazarların ve küçük özel dükkanların ziyaretçileri, burada pazarlık yapmaya alışık olduğunu hatırlamalıdır. Yerel satıcılar için pazarlık, uzun zamandır birçok ürünün fiyatını önemli ölçüde düşüren eski bir tür ayin haline geldi. Cuma günü ülkede bir gün izin, bu yüzden çoğu pazar ve dükkanlar bu gün işe yaramıyor.

Suudi Arabistan Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Suudi Arabistan Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Ebrac el-Beyt Kuleleri

Serimizden “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
  Suudi Arabistan'ın en tanınmış mimari simgesi kompleks Abraj Al Bait'tir. Dünyanın en ağır binalar ağı. Bu kompleks aynı zamanda etkileyici bir yüksekliğe sahiptir; bu ülke içinde en yüksek seviyededir. Kuleler yukarı 558.7 metre akar. Abraj Al Bait Mekke'de, El-Haram'ın ve diğer İslam mabedlerinin yakınında. Binaların kompleksinde her yıl dünyanın dört bir yanından gelen 5 milyondan fazla hacca ev sahipliği yapan bir çok otel bulunmaktadır. Buna ek olarak, büyük bir alışveriş merkezi ve çeşitli yemek yerleri var.

Mimari kompleksin ana tasarım özellikleri arasında, çatıda helikopterler görülmeye değer. Komplekste en yüksek olanı Royal Tower, büyük bir saat yüzüyle süslenmiştir. Kadran çapı 43 metredir. Büyük bir saat, 400 metre yükseklikte bulunmaktadır. Kardinal yönlere tam olarak yönelmiş 4 … Tümünü Oku

Mescid-i Haram

Serimizden “Dünyadaki En İkonik Tapınaklar”
  Dünyadaki en büyük cami Mekke'de bulunmaktadır. El-Mescid-i Haram Camii toprakları üzerinde en önemli İslam tapınağı olan Kabe. Efsaneye göre, büyük kutsal alanın yakınındaki ilk caminin inşası 638'de başladı. Bugün milyonlarca inananın ziyaret ettiği camiye 1570'de ilk kez tarihi belgelerden bahsedildi. Cami alanı 357 000 metrekaredir ve minarelerin yüksekliği 95 metreye ulaşmaktadır. Dört büyük kapılar camiye giriş olarak hizmet ediyor. Buna ek olarak, cami yuvarlak 44 giriş ile donatılmıştır.

Cami, Kabe'nin yanı sıra 'makan İbrahim' taşı ve kutsal kaynak Zam-zam de dahil olmak üzere birçok dini kutsal alanı koruyor. Caminin son büyük rekonstrüksiyonu 2012 yılında tamamlanmış, bölgesi halen 400 metrekare daha büyüktür. Günümüzde camide terrarium'da bir milyondan fazla insan eşsiz olabilse de … Tümünü Oku

Kral Fahd Çeşmesi

Serimizden “Dünyadaki En Muhteşem Çeşmeler”
  Kral Fahd onuruna verilen ve 1983 yılında açılan güzel çeşme Cidde'de eşsiz fıskiye, su jetini 120 metre yüksekliğe atmış ve 1983'te dünyanın en yüksek çeşmesi olarak kabul edilmiştir. Zaten İki yıl sonra, çeşme modernize edildi ve su jetinin yüksekliği 312 metreye ulaştı, halen dünya rekoru olan yeni mekanik yapılar sayesinde. Büyük çeşme Kral Fahd bin Abdülaziz'in namına seçildi.

Çeşmenin yaşı 30 yıldan fazla olmasına rağmen, etkileyici şekle değil, aynı zamanda teknik özelliklere de şaşırıyor. Her saniye, 18.8 ton su, çeşmenin üstünde bulunur ve tek güçlü memeden itilir. Suyun kendisini şişirdiği hız saatte 375 kilometredir. Çeşme, Basra Körfezi yakınlarında yer alıyor ve tuzlu su ile çalıştığından, operasyonu oldukça zor hale geliyor.

1987 yılının başlarında uzmanlar, … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Suudi Arabistan
Ülke haritaları Suudi Arabistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Suudi Arabistan şehir haritası
Bölgelerin haritası Suudi Arabistan’da bölgelerin haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

27.09.2023

Suudi Arabistan Popüler Şehirlerinde Geziler

Cidde
Kral Fahd adını alan dünyanın en yüksek çeşmelerinden biri Cidde'dedir. Çeşmenin yüksekliği 312 metredir. Karanlığın başlamasıyla birlikte, bu çeşme 500 projektöre dikkat çekiyor. Bu muhteşem çeşme sonsuz bir şekilde hayranlıkla izlenebilir. Kentin en çok fotoğraflanan yerlerinden biridir. Yüzen Camii olarak birçok gezgin tarafından da bilinen Al-Rahma Camii, en güzel mimari anıt olarak kabul edilir. Mesele, kıyıya yakın bir yerde bulunması, binanın tabanının deniz dalgaları ile yıkanması. Caminin … Devamını Oku
Mekke
XIX Century tavernası şehrin gerçek bir dönüm noktası oldu. Taverna eski bir ev gibi gözüküyor ve ziyareti sadece ilginç ve heyecan verici bir geziye dönüşebilir. Yemek mekanı birçok tarihi eşya sergiler. Örneğin, duvarlara bağlı antika tüfekler ve avlanma kupaları vardır. Ayrıca eski fotoğrafların ilginç bir koleksiyonunu da görebiliriz. Ancak çok sayıda gurme ziyaretçisi bu efsanevi meyhaneye tek bir amaç ile geliyor - manastirski keremida denen imza tabağını tatmak. Bağırsakların, dilin ve çeşitli … Devamını Oku
Medine
Orijinal bir tarihi yer antik mezarlık Jannat al-Baqi'dir. Bu mezarlıkta Medine'nin birçok zengin ve ünlü sakininin gömüldüğüne inanılmaktadır. Artık mezarları bulmak imkansız. Birçok mezar taşından sadece çatlaklarla kaplı eski taş parçaları vardı, çünkü uzun yıllar mezarlık ıssızdı. Kısa bir süre önce, topraklarında bir turizm merkezi inşa edildi. Hacılar ve turistler için büyük peygamberlerin iddia edilen mezarlarına geziler düzenlenmektedir. Büyüleyici gezilerin hayranları kesinlikle … Devamını Oku

Suudi Arabistan Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018