OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Brezilya

Brezilya için Seyahat İpuçları - Neleri Önceden Hazırlamalı, Oradayken Nelere Uymalı

  1. Brezilya’da birkaç voltaj standardı vardır. En yaygın olanları 127V ve 220V’dir.
2. Güzellik salonlarında, benzin istasyonlarında, restoranlarda, barlarda ve ayakkabı boyacılarında ipuçları bırakmak gelenekseldir. Ancak plajlarda ve kafelerde devrilme gerekli değildir.
3. Rio de Janeiro’da sezonun yüksekliği kış aylarında düşer. Bu nedenle fiyatlar aralık ayından şubat ayına kadar yaklaşık% 25 artar. Rio’daki karnaval sırasında, oteller iki kat pahalı hale geliyor.
  Çok yönlü, neşeli Brezilya gece eğlenceleri hayranları için bir cennettir. Gece hayatı ve güçlü aktiviteler, Rio de Janeiro’nun şenlikli kentinde organik …
Devamını oku
4. Bir toplantıya ya da akşam yemeğine geç kalmak tamamen normaldir. Bununla birlikte, bir futbol maçı ya da bir konser gibi kitlesel etkinlikler önceden gelişi gerektirir. Bu tür bir etkinlik için küçük bir gecikme sizi giriş bileti olmadan bırakabilir.
5. Pazarlık yaygındır ve Brezilya sokak pazarlarına açıktır.
6. Özel plajlarda üstsüz güneşlenmek yasaktır. Halkın maruz kalması yerel sakinler tarafından hakaret olarak algılanabilir ve polis memurları bu durumu müstehcen bir davranış olarak değerlendirebilir.
7. Taksi ücretleri otomobil markası, taksi tipi, günün saati ve servis alanı gibi faktörlere bağlıdır. Yolculuk sırasında klima kullanımı ödenir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
8. Brezilya restoranları döviz ve seyahat çeklerini kabul etmemektedir.
9. Dişler ve parlak beyaz bir gülümseme kült Brezilyalı özellikleridir. Bu nedenle halka açık yerlerde, restoranlarda veya barlarda kürdan kullanılması önerilmez. Ağzın peçete veya el ile olağan örtülmesi bile şoka yol açabilir.
10. Okyanusta yüzerken, kıyıdan uzakta iyi eğitimli yüzücüleri bile taşıyabilen güçlü bir akıntıya dikkat edin.
11. Nakit çekme için, yerel bankalarda ATM’leri kullanmak en iyisidir. PIN hırsızlıkları ve banka hesaplarının kesilmesi Brezilya’da nadir değildir.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
12. Brezilya’daki resmi dil Portekizce’dir, ancak büyük şehirlerde birçok Brezilyalı İngilizce konuşmaktadır. Bu dilde öğrenilen birkaç yaygın ifade, Brezilya çevresinde seyahat etmeyi daha kolay ve daha rahat hale getirecektir.
13. Brezilya’dan sigara, alkollü ürünler, her türlü bitki ve ilgili mallar, her türlü kuş, balık ve balık ürünleri, meyve ve sebzeler, her türlü sahte mal ihraç etmek yasaktır.
14. Brezilya şehirlerinin uzak bölgelerinde yürüyüşe çıkmanız tavsiye edilmez. Bu amaçlar için, bir rehber kiralamak ya da bir grup gezileri turu yapmak daha iyi olurdu.
15. Büyük miktarda paranızı yanınızda taşımanız tavsiye edilmez. Mümkünse kredi kartı ile ödemeye çalışın.
Brezilya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Brezilya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Brezilya’nın Renkli ve Benzersiz Yerleri

Etendeka-Parana Trapps

Serimizden “Gezegenin Çehresini Değiştiren Volkanlar ve Tuzaklar”
  Parana-Etendeka ili keşfetmek inanılmaz derecede şaşırtıcı. Bu magaralı yer Brezilya'dadır. 130 milyon yıl önce kurulmuştur. Bu ilin alanı bir buçuk milyon kilometrekare, ancak bilim adamları lav alanının iki kat fazla olabileceğini dışlamıyor.

Marslı bölgenin başlıca turistik yerlerinden biri Rio Grande Dağı'dır. Görünümünün kesin nedeni bilinmiyor, ancak bilim adamları, milyonlarca yıl önce o yerde en büyük volkanik patlamanın yaşandığını dışlamıyor. Büyük patlamaların ardından geçen jeolojik değişiklikler çok etkileyiciydi. Araştırmacılar, pitoresk Tristan da Cunha adasının bu volkanik faaliyetin bir sonucu olarak ortaya çıktığını ileri sürdü.

Magmatik Parana-Etendeka ili, dünyanın en kompleks yapılarından biri olarak kabul edilmektedir. Araştırmacılar için çok değerli nadir … Tümünü Oku

Christ The Redeemer

Serimizden “Dünyanın Resmi Olmayan 15 İnsan Yapımı Harikası”
  Mesih Kurtarıcı anıtı Brezilya'nın en önemli ulusal sembolüdür. Resmen, dünyanın yedi yeni harikasından biri olarak seçildi. Beton heykel Rio de Janeiro'daki Corcovado Dağı'nın tepesinde yer almaktadır. Yapının yüksekliği 38 metredir. Heykeli inşa etme fikri 1921'de, Brezilya'nın 100. Kurtuluş Günü arifesinde ortaya çıktı. O zamanlar Brezilya'nın başkenti olan Rio yetkilileri derhal yeni bir anıt inşa etmesini emretti. 1931'de zaten Brezilya yeni ulusal simgeye sahipti.

Temel yapı malzemesi betondu. Anıt kentin ve çevresinin en yüksek noktası olduğu dikkate değerdir, dolayısıyla gök gürültülü fırtınalarda yıldırım sıklıkla yakalanır. İnşaatçılar bu nüansı birkaç on yıllar önce öngörmüşlerdi, bu yüzden restorasyonlar için kullanmak için heykelin bulunduğu taş parçasını özel olarak … Tümünü Oku

Cratera de Araguainha

Serimizden “Dünyadaki En Büyük Meteor Kraterleri”
  Brezilya'daki en büyük darbe krateri Goias ve Mato Grosso eyaletlerinin sınırında bulunuyor. Araguainha Krater 254 milyon yıl önce kuruldu. Bilim adamlarına göre, bölgede, göktaşının vurulduğu yerde küçük bir deniz vardı. Kitlesel yokoluşlarla ilgili birçok ilginç teori, Araguainha göktaşının çöküşüyle ​​ilgilidir. Muhtemelen birçok hayvan ve bitki türünün, bir göktaşının ve Dünyanın çarpışması sonucu gerçekten var olmaması.

Kraterin çapı yaklaşık 40 kilometredir. Çok sayıda radyal ve halka arızalı oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Kraterin ilk geniş çaplı araştırması 1969'da başladı. Bilim adamları, göktaş kraterinin kökenini derhal bulamadılar. Bir kriptovolkanik yapı olarak ele alınmıştır. Sadece 1973'te bu teori araştırmacı Robert S. Dietz tarafından … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Brezilya
Ülke haritaları Brezilya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Brezilya şehir haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.06.2024

Brezilya Gezisi Fotoğraf Galerisi

Brezilya’nın Popüler Şehirleri için Tavsiyeler

Rio de Janeiro
  1. Taksi gezmeye çıkmayı planlayan bu yolcuların, önemli cadde ve yer işaretlerinin isimlerini öğrenmeleri gerekecektir. Yerel taksi şoförleri, İngilizceyi anlamada oldukça zayıf olup, bu nedenle bir müşteriyi anlamıyor olabilirler. 2. Gezi esnasında temel güvenlik önlemlerini hatırlamak iyidir - değerli eşyalarınız ve büyük miktarda para otel odanızın kasasında saklanmalıdır. 3. Bir kumsala giderken, pahalı mücevherleri ve diğer değerli eşyaları yanınıza almayın. Hiçbir koşulda çanta ve … Devamını Oku
Brasília
  1. Gezginlerin bankalarda para değişimi yapmaları önerilir. Döviz kuru genellikle çeşitli bankalarda aynı değildir, ancak fark genellikle hafiftir. Mümkünse, küçük para birimlerinde kağıt parası daha iyi sormalısınız, çünkü bu ödeme işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. 2. Tüm büyük oteller ve alışveriş merkezleri kredi kartı ile ödeme kabul eder. Bununla birlikte, malları nakit olarak ödediğinizde avantajlı bir indirim elde etme şansının olduğuna dikkat edilmelidir. Banka … Devamını Oku

Brezilya’nın Popüler Bölgeleri için Seyahat Hazırlığı

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018