OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Brezilya

Brezilya’da Alışveriş - Outletler, Alışveriş Caddeleri ve Butikler

Litoral de Fortaleza   Brezilyalı dükkanlar hafta içi 09:00 ile 18:30, cumartesi günleri ise 09:00 ile 13:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Bazı büyük mağazalar saat 10: 00’a kadar açık olabilir. Bazı süpermarketler günde 24 saat açıktır.
Brezilya’nın lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Brezilya’dan bir hatıra olarak, birçok turist ev yapımı yeşil renkli alkollü içecek Caipirinha veya fermente şeker kamışı suyundan yapılan Brezilya ruhu olan Cachaça’yı getiriyor. Uzak ülkeden gelen geleneksel bir hediyelik eşya, dünyanın her yerinde ünlü hale gelen kahvesidir. Daha fazla öğütmek için kahve çekirdekleri satın almak tavsiye edilir. Brezilya’da kıymetli taşların çıkarıldığı birçok maden var. İyi kalitede mücevherler, dünyanın diğer ülkelerinden daha düşük fiyatlarla satın alınabilir. Brezilya’da futbol ulusal dinin durumuna yükseltildi. Bu sporla ilgili birçok spor giyim ve aksesuar bulabileceğinize şaşmamalı. Bazı mağazalar ziyaretçilere favori oyuncularının imzasını taşıyan topları sunar.
Yerel etnik kıyafetlerin satın alınması oldukça orijinal olacaktır. Rio de Janeiro’nun Ipanema mahallesinde, pazar günleri haftada bir kez bir fuarın yapıldığı yere bakın. Burada dantel elbiseler, mayolar, ulusal müzik aletleri, mücevher, küçük hediyelik eşyalar her türlü ve elbette el yapımı ayakkabılar makul fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yerel ayakkabılar özel söz hak ediyor. Brezilya uzun zamandır gezegende yazlık ayakkabı satın almak için en iyi yer haline gelmiştir. Ayakkabıların mükemmel kalitesi, ünlü İtalyan ve diğer dünya markaları tarafından sunulanın çok altındadır. Turistler yazlık terliklere, hafif yazlık spor ayakkabılarına ve tabii ki yazlık bayan mahkeme ayakkabılarına dikkat etmelidir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Rio’daki pazarın yanı sıra, Rio Sul ve Barra Shopping gibi büyük alışveriş merkezlerini ziyaret etmek için zaman bulmaya çalışın. Genel olarak, markalı butiklerin büyük kısmı bu şehirde yoğunlaştığı için Rio, alışveriş yapan kişiler için bir cennettir. Ancak, fiyatlarının Avrupa’dakilerden farklı olmadığını unutmayın. Brezilya’nın her yerinde ünlü ve sınırları ötesinde bir başka pazar da Salvador şehrinde. Adı Mercado Modelo. Bugün sıradan bir bit pazarı. Her türlü küçük eşya ve hediyelik eşya ile çok düşük fiyatlarla ilgileniyorsanız, bu yeri ziyaret edin. Bu arada, Salvador’daki fiyatlar Rio de Janeiro’dakinden birkaç kat daha düşük. Bu nedenle, burada daha pahalı ve markalı Rio’da değil, hediyelik eşya satın almak mantıklı.
Mole Beach Brasilia’nın başkentinde gürültülü pazarlar ve büyük alışveriş merkezleri ile dolu olan turistlerin, kent televizyon kulesinin dibinde bulunan bir marketi ziyaret etmeleri önerilir. Her türlü hediyelik eşya satın almak için idealdir. Burada seramik, deri, resim, mum, hamak, etnik maske veya mücevher bulabilirsiniz. Fiyatlar hoş sürpriz ve herhangi bir turist lütfen. Gaixa Cultural Brasilia Alışveriş Merkezi’ne yapılacak bir ziyaret, ilginç olmayı vaat ediyor. Burada ulusal bir kostüm ya da başka bir hatıra satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezi birçok hediyelik eşya dükkanının yanı sıra bir sanat galerisine ev sahipliği yapmaktadır.
  Bahia’daki Atlantik Okyanusu kıyılarında, Brezilya’nın ve küresel seçkinlerin gözde oteli olan lüks Uxua Casa Hotel & Spa’yı bulacaksınız. …
Devamını oku
Sao Paulo’da, turistler yerel market belediyesini ziyaret etme şansına sahipler. Yerel mutfağın ürünlerini, çeşitli sebzeleri, meyveleri ve lezzetleri bulacaksınız. Gastronomi turizmi hayranları elbette bunu takdir edecek, düşük fiyatlar ise ek bir bonus olacaktır.
Rio Panorama Brezilya’da iki satış mevsimi var. Birincisi Şubat ayında başlar ve genellikle yaklaşık bir ay sürer. Karnaval için zamanlanmış. Bu dönemde turistler dikkatli olmalıdır. Eğer cazip satışlar% 100 ve daha fazla (ve bazen de) gerçekleşirse, trader’lar fiyatları yapay olarak şişirir ve fiyatları orijinal değerlerine kendi lehlerine döndürürler. İkinci sezon Brezilya kışının sonunda düşüyor. Genellikle, Ağustos ve Eylül. Bu dönemde ülkenin bu kadar büyük turist akışı yok ve bazı dükkanlar müşterileri çekmek için fiyatları düşürüyor.
Brezilya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Brezilya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Brezilya alışveriş caddeleri
♥   Alışveriş merkezi ' Aleixo Neto' Vitoria. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Avenida Batel' Curitiba. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Avenida Chapot Presvot' Vitoria. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Avenida Paulista' São Paulo. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Avenida Vital Brasil' Botucatu. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Leblon' Rio de Janeiro. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Princesa Isabel' Vitoria. Haritada   Fotoğraflar

Guinness Rekorlar Kitabı'ndan Brezilya’nın En Havalı Yerleri

Sao Paulo Plajları

Serimizden “Tehlikeli ve Ölümcül olabilen Sahiller”
  São Paulo plajlarında son derece dikkatli olmanız ve sahildeki yasaklanmış tabelalara bağlı tüm güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. Rekreasyon arayanlar için en büyük tehlike piranalar. İlk bakışta sessiz küçük balıklar son derece tehlikelidir.

2002, Sao Paulo'daki ilk trajik mevsimden biriydi. Sahilde Conceicao'da tek başına 38 piranha saldırısı vakası vardı. Sao Paulos plajlarındaki kazaların sayısı her geçen yıl artmaktadır. Aralık 2009'da 74 Piranhas sakatlandı. Neyse ki Sao Paulo'daki piranhalar saldırılarıyla bağlantılı olarak bugüne kadar ölümcül bir çıkış vardı. Bununla birlikte, tehlikeli yırtıcıların ısırığı, vücut üyelerinin kesilmesini ve insan hayatını kurtarmanın tek bir yoludur.

Kıyı sularında yaşayan etçil piranalar oldukça büyüktür. Genellikle pirana … Tümünü Oku

Copacabana Plajı

Serimizden “Tehlikeli ve Ölümcül olabilen Sahiller”
  Rio de Janeiro'da bulunan efsanevi Brezilya Copacabana Plajı, dünyanın en tehlikeli plajlarından biridir. Zehirli medusa ve vahşi hayvanlar değil, kıyamet günleri kurbanları günlük düzinelerce olan sıradan soyguncular plajın başlıca tehlikesidir. Popüler plaja bir gezi için değerli şeyler almamanız gerekir. Yalnız sahilde iyileşen biri giysileri ve havluları gözetimsiz bırakmamalıdır. Soyguncular anında onları çalacaklar.

Plaj uzunluğu oldukça büyüktür ve yaklaşık 4 000 metre oluşturur. Sahilde inanılmaz güzel Avenida Atlantica, sayısız rahat restoran ve dükkanlarla. Bugün, küçük bir balıkçı kasabası olan Copacabana'nın sadece birkaç on yıl önce bugünün dev plaj tatil yerinde bulunduğu düşünülüyor. Son yıllarda bu bölge yalnızca aktif altyapısıyla değil aynı zamanda suçuyla da … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Brezilya
Ülke haritaları Brezilya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Brezilya şehir haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

25.06.2024

Brezilya Gezisi Fotoğraf Akışı

Brezilya’nın En İyi Şehirlerindeki Alışveriş Merkezleri, Butikler ve Outletler

Rio de Janeiro
Daha az popüler bir alışveriş merkezi olan Shopping Leblon, şehrin güney kesiminde açıktır. Ayrıca herhangi bir tat için kıyafet ve aksesuar alışverişinde bulunmak için harika bir yer. Shopping Leblon'da çok ilginç olanlar da dahil olmak üzere toplamda 200'den fazla mağaza var. Alışveriş merkezinde el sanatları bulunan birkaç özel pavyon da bulunmaktadır. Çok sayıda restoran ve kafe, alışveriş yapmak için hoş bir ektir. Rio'da birkaç muhteşem pazar var ve Feira Hippie, şüphesiz en yaratıcı ülkelerden … Devamını Oku
Brasília
Popülerliğin doruk noktasında, küçük çevredeki kasaba sakinlerinin hafta sonları alışveriş yapmak için geldiği Conjunto Nacional alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu alışveriş kompleksi şehrin en eski şehridir, açılması 1971 yılında yapılmıştır. Günümüzde, merkez sadece yerel olarak üretilen malları satan 300'den fazla mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Sadece olumsuz, ziyaretçilerin günlük akışıdır. Patio Brasil, 350'den fazla uzman mağazanın yer aldığı bilinen bir ticaret kompleksidir. … Devamını Oku

Brezilya Şehirlerindeki Mağazalar Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018