OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sırbistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Sırbistan, trajik savaş geçmişine rağmen muhteşem tarihi yerlerinden tasarruf etmeyi başaran harika bir kültüre sahip bir ülke. Kalemegdan Kalesi, ülkenin sözde simgesi haline geldi. Kalesi, bin yıldan fazla bir süredir, görkemli ve güçlü görünümüyle ziyaretçilerine şaşkınlık yaşattı. Kalenin etrafında ilk yerleşim yerleri ve köyler ortaya çıkmaya başladı, hepimizin bildiği şehri Belgrad olarak yavaş yavaş oluşturuyordu. Kale bölgesinin topraklarında oldukça farklı stillere sahip binalar göreceksiniz. Binalar yüzyıllar boyunca inşa edildiği için bu durum oldu, bu yüzden hepsinin farklı dönemler stilleri var. Günümüzde, Kalemegdan’da bir askeri müze açılacak. Müzenin ziyaretçileri, ortaçağ mancınıklarından ve toplardan modern roketlere kadar silahlara özgü farklı koleksiyonları görebilecekler.
Bazı ilginç yerler, gezginlerin güzel bir simge olan Studenica Manastırı’nı görebileceği Kraljevo şehrinde görülebilir. Bu, ülkenin en büyük Ortodoks Hıristiyan kilisesi olup diğer tüm kilise ve katedrallerin baş kilisesi olarak kabul edilmektedir. Manastırın inşası henüz 1190 yılında başladı ve Studenica 10 yıldan az bir sürede ülkenin önemli bir dini merkezi oldu. Modern manastır kompleksinde Tanrı’nın Anası Kilisesi, Kraliyet Kilisesi, Bir Katedral ve Bir Çan Kulesi bulunur. Tüm binalar büyük bir kültürel önem taşımaktadır ve ziyaret etmeye değer yerlerdir.
Novi Sad şehri popüler bir turistik yer. Burada gezginlerin Petrovaradin Kalesini ziyaret etmeleri önerilir. Kale çok tuhaf bir özelliği ile ayırt edilir - ortaçağ kompleksi, dört seviyede inşa edilen yer altı tünelleri dev sistemine sahiptir. Tüneller ve labirentlerin toplam uzunluğu 16km’dir. Kale, ziyaretçilerin modern yazarların eserlerini görebildiği ve istedikleri eserleri satın alabilecekleri çeşitli sanat sergileri için popüler bir mekan haline geldi. Kale önünde geniş terasta, uzun bir gezi sonrasında dinlenmek ve güzel manzaraların gözlenmesi için mükemmel olan birkaç şirin restoran bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Priştine, Sırbistan’da popüler bir başka gezi yeridir. Yolcular Fatih Sultan Mehmed’in emriyle 15. yüzyılın ortalarında yaptırılan Fatih Camii’ni ziyaret etmeyi de unutmamalıdır. Caminin duvarları, en iyi Sırp ustalarının yaptığı ustalıkla arabesk ile süslenmiştir. Cami, Türkiye ile savaş yıllarında büyük zarar gördü ve 1955’te minaresi bir depremle tamamen yok edildi. Cami daha sonra tamamen restore edilmişti ve şimdi çok önemli bir dönüm noktasıdır.

Tarih ve Eğlence

  Gezi turizmi yanında, Sırbistan’da rekreasyon beklentileri de var. Fantastik sahil beldeleri var. En prestijli olanlar Ada Ciganlija Yarımadası’nda yer almaktadır. Çocuklu gezginlerin rekreasyon için yerel plajları tercih etmeleri bir tesadüf değildir. Çevre, yüksek çevresel göstergeler için Mavi Bayrak ile işaretlenmiştir. Sheba kıyısında yapay bir güzel rekreasyon alanı var. Ayrıca, Danubian bankasında bulunan Novi Sad tatil beldesi plaj eğlenceleri hayranları ile popüler.
Ülkenin karaya oturmasına rağmen, misafirlerin Sırbistan’a dalma fırsatı var. Burada dalış için en uygun alanlar büyük göller ve Tuna’dır. Tuna’nın ana özelliği sualtı mağaralarıdır. Araştırılmamışlardı, bu yüzden sadece tecrübeli dalgıçlar buralara dalabilirler. Ayrıca, Danubian dibinde yatan birkaç Dünya Savaşı batık gemileri vardır.
Cathedral of Saint Sava, Belgrade by night Sırp sağlık tesisleri tüm dünyada ünlüdür. Ülke, iyileştirici hava koşulları ve eşsiz mineral kaynağı çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Zlatibor Resort’un birçok tedavi programı iklim terapisine dayanmaktadır. Tesis, konuklarına lüks oteller ve tedavi sunmaktadır. Bujanovac Banja başvurusunda şifalı sularda tedavi uygulama. Ayrıca, sağlık merkezlerinde şifalı volkanik çamurlar kullanılmaktadır. Bir başka eşsiz tatil yeri ise Vrnjacka Banja’dır. Bölgesinde yedi tane mineral kaynağı var. Tüm Sırp sağlıklı yaşam merkezlerinin konukları, sağlıkları ve en sevdikleri eğlenceleri için bakımı birleştirmek için bir fırsata sahiptir.
Sırbistan’da, dünya çapında uzun zamandır popüler olan tek bir kayak merkezi olan Kopaonik var. Tatil yıl boyu eğlence için harika koşullar sağlayan milli park topraklarında yer almaktadır. Tesiste kış mevsimi kasım ayının ikinci yarısında başlar ve mart ayında sona ermektedir. Farklı fiyat kategorilerinde çok sayıda otel var. Yaz aylarında, pitoresk dağlık alan yürüyüş hayranları tarafından ziyaret edilmektedir. Muhteşem orman boyunca yürümeleri ve yoğun çalılıklarında saklı yayları görme şansı vardır. Bulgaristan sınırında, Stara Planina adlı bir kayak merkezi var. Kopaonik gibi uncrowded değil ve daha makul fiyatlarla ayırt edilir.

Sırbistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm kalelerin haritası
Sırbistan kaleleri
♥   Kalesi 'Golubac Fortress' Golubac. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Jeleč' Novi Pazar. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Jerinin Grad' Grabovac. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kalemegdan' Belgrade. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Kaljaja' Prizren. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Sırbistan sarayları
♥   Sarayı 'Princess Ljubica’s Residence' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Royal Compound' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'White Court' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Sırbistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Sırbistan şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Sırbistan gezi haritası

Türkiye Yeni PCR ve Karantina Gereksinimlerini Açıkladı

İster heyecan verici geziler ister kaygısız plaj tatilleri ile ilgileniyor olun, Türkiye tüm bunları ve daha fazlasını sunabilir. Ülke, yeni misafirleri çekmekten asla vazgeçmeyen popüler bir turizm merkezidir. 1 Haziran 2021'den itibaren Türkiye, ülkeye giriş yapan turistlerle ilgili güncellenmiş bir politikaya sahiptir. Resmi makamlar aşağıdaki değişikliklerin yapılmasına karar verdi. Oku bunu

18.06.2021

Sırbistan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Belgrad
Olağanüstü mimari anıtlardan biri mutlaka Parlamento Evleri'ni vurgulamalıdır. Bina güzel bir turkuaz kubbe ile taçlandırılmıştır, bu devasa yapının inşaatı 1907 yılında başlamış ve neredeyse 30 yıl sürmüştür. Muhteşem binaların çevresinde bazı mükemmel heykeller bulundu; Sıcak mevsimde, ilginç manzaralar yakın bir yerde dekorasyon olarak şekillenir. İlginç yerler arasında Belgrad Hayvanat Bahçesi - Avrupa'nın en büyük ve en güzel hayvanat bahçelerinden biri. Bu hayvanat bahçesi, birçok ilginç … Devamını Oku

Sırbistan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018