OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Belçika

Belçika için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Chateau de Belooril

Serimizden “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
  Belœil Kalesi, birkaç yıldır Belçika'nın en çok ziyaret edilen kalelerinden biri olmuştur. Kalenin ilk sözü, 13. yüzyıla kadar uzanıyor. 14. yüzyılın sonunda kale, Ligne Prenslerinin malı oldu ve 17. yüzyıla kadar stratejik önemi büyüktü. Daha sonra, sahibi tarafından yönlendirilen karanlık kale şık ikamete dönüştürüldü ve toplar ve resmi etkinlikler için bir mekan olarak kullanıldı. Yakındaki Fransa binanın dışını etkiledi. Bugün, bina çevresi 120 hektarlık olağanüstü güzel Fransız bahçesi ile çevrilidir.
Yirminci yüzyılda, kale sanat müzesine dönüştürülmüş ve ziyaretçilere eski resimlerinin benzersiz bir koleksiyonunu sunuyor; bunların bazıları 500'den fazla yaş oluşturuyor. Kaledeki 20.000'den fazla antik kitabın değerli koleksiyonunu da görebilirsiniz. Bitişik bölge hem iç dekorasyonu hem de görmeye değer. Gezi sırasında ziyaretçilere güzel bir gölet yanı sıra eski taş heykeller ve ilginç peyzaj unsurları bir sürü görebilirsiniz.
Deneyimli turistler, mısırın başında kaleyi ziyaret etmeye çalışıyorlar. Birkaç yıldır güzel çiçek festivali 'Amaryllisfeerie''nin yerini tuttu. On gün boyunca kale konukları olağanüstü güzel renklerin tadını çıkarabilir ve heyecan verici kültürel etkinliklere katılabilir. Ağustos ayının sonunda kale, klasik müzik dinleyicilerini ağırlıyor. En ünlü müzisyenlerin ve orkestraların konseri pitoresk Schlossgarten'de gerçekleşir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Su Kulesi Dönüşümü

Serimizden “En Tuhaf ve Süslü Yaşayan Evler”
  Belçika'da alışılmadık evler var. Aralarında en ünlü tasarım stüdyosu BHAM'dir. Üstün zekalı tasarımcılar, yüksekliği 30 metre olan eski su kulesini rahat bir ev haline getirdi. Alışılmadık evin çapı da oldukça etkileyici ve 20 metre, altı katlı evin genel alanı 400 m2'yi oluşturuyor
1938 yılında Stinokkerzil şehrinde inşa edilen su kulesi, 20. yüzyılın sonuna kadar kullanılmıştı. Bu zaman zarfında, kule belirgin mimari bir dönüm noktası haline geldi, bu nedenle kule terk edildi, yetenekli mimarlar ikinci yaşantısını kuleye vermeye karar verdiler. 2007'de büyük kule yeniden inşası başladı ve üç yıldan fazla sürdü.
Orijinal yapı tamamen restore edilmiş, zemin katta garaj döşenmiştir. Sakinlerin rahatlığı için kuleye asansör sağlandı. Odalar minimalizm olarak tasarlandı. Eski kulenin modern mobilyalarının eski geleneklerle ortak bir özelliği yoktur. Zarif renkler ve sıkı formlar iç mekanlarda ağırlığa sahiptir. Su kulesindeki orijinal ev çevre dostu ve doğal malzemelerle dizayn edilmiştir. Buna ek olarak, ev alternatif enerji kaynaklarını kullanıyor ve bu da daha benzersiz kılıyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Atomium

Serimizden “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
  Brüksel'de benzersiz bir yapı olan Atomium, tipik bir bina olarak adlandırılamaz. Yapı demir atomunun büyük bir modelidir ve metal borulara bağlı büyük metal kürelerden oluşur. Brüksel'deki orijinal binalar 1958'de Dünya Sergisi açılışı vesilesiyle bilimsel ilerlemeyi simgelemek üzere inşa edilmiştir. Günümüzde Atomium, çoğu teknik ilerlemeye ayrılmış sergilerin ve kültürel etkinliklerin yeri olarak kullanılmaktadır.
Yapının yüksekliği 102 metredir. Devasa atomun üst küresinde, görüntüleme platformu ve şahane panoramik kentin sergilendiği rahat restoran. Kürelerden biri çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Renkli rekreasyon ve oyun odaları bulunmaktadır. İsterseniz, odalardan birinde bulunan çocuklarla birlikte anne-babalar bütün gün geçirebilir ve hatta orada kalabilirler.
Tasarımları üstün mimar Adre Waterkeyn tarafından geliştirilen benzersiz bina, günümüzde ulusal öneme sahip bir dönüm noktasıdır. Küreleri birbirine bağlayan büyük borular sadece dekoratif bir amaç taşımıyor. İçeride yürüyen merdivenler ve yüksek hızlı trenler, 'atom' kullanıcısının tüm alanına özgürce geçebilecekleri bir yardımla. 2006'da alışılmadık bina tamamen yenilenerek bundan sonra daha çekici görünüyordu. Akşam Atomium harika aydınlatmayla aydınlatılıyor. Bina, çeşmeler ve rahat rekreasyon alanları olan pitoresk park ile çevrilidir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Ünlüler İç Giyim Müzesi

Serimizden “Konuklarını Eğlendiren, İlginç, Garip ve Sıradışı Müzeler”
  Dünyanın en abartılı ve orijinal müzelerinden biri Brüksel'de. Ünlüler İç Giyim Müzesi, ziyaretçileri tam anlamıyla en şehvetli ve kışkırtıcı sergiler ile sunuyor. Müzede, şov dünyasında ünlülerin ve siyasilerin iç çamaşırlarını görebilirsiniz. Bazı sergilerden müzenin kurucusu orijinal fotokolajeni oluşturdu. Müzede sunulan tüm giysilerin yalnızca ünlülerin mülkiyetinde olmayıp aynı zamanda en az bir kez çekildiği de belirtmek gerekir.
Bu önemli gerçek, orijinal koleksiyonun tüm parçaları yanında görülebilen özel sertifikalarla doğrulanır. Brüksel Müzesinin orijinal koleksiyonu çok geniş değil, yalnızca sergi salonunda sunulan birkaç düzinelerce sergi içeriyor. Savurgan müzenin kurucusu ve sahibi Belçikalı ressam Jan Bucquoy'dur. Bu nedenle, fuar sadece küçük parçaları değil, aynı zamanda eşsiz sanat nesnelerini de kapsıyor.
Müzede sunulan tüm kolajlar esprili ve büyüleyici. En iyi kolajlardan biri, müzenin kurucusunun görüşüne göre, kolajda Nicolas Sarkozy'nin tasvir edilmesi. Yetenekli ressam durmak istemiyor. Orijinal müzenin koleksiyonunu genişletmeyi ve konuklarına, 'iç çamaşırı ile yüz yüze görüşmek' aynı olduğunu kanıtlamayı hedefliyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Hallerbos Ormanı

Serimizden “Turistler Tarafından Bilinmeyen, Dünyanın Nefes Kesen Güzellikteki Yerleri”
  Belçika'da garip ve az bilinen turistik yerleri de bulabilirsiniz. Bu cazibe merkezleri arasında peri masalı Hallerbos ormanı bulunmaktadır. Yüzeyi 5.5 sq km olan geniş kayın ormanı, vahşi sümbüller nedeniyle bir masal. Nisan ayının ikinci yarısında, mavi çanların bulunduğu bu muhteşem çiçekler, yeşil yeşil yapraklarla güzel bir kontrast oluşturan yemyeşil bir renkli halı gibi ormanı örter. Orman büyüleyici görünüyor. Çoğu turist, Nisan ayının sonunda veya Mayıs ayının başında ziyaret etmeye çalışmaktadır.
Blue Forest Hallerbos'u ziyaret edenlerin çoğu yerli halk. Bu doğal görüntü, yabancı misafirler arasında çok iyi bilinmiyor. Gelecek baharda muhteşem ormanı ziyaret etmek isteyen gezginler, rehber eşliğinde bir geziye çıkacak. Bilinmeyen ormanda kaybolmaya yardımcı olmaz ve aynı zamanda ormanın orman sakinlerini uzaktan gözlemleyebileceğiniz en ilginç yerleri gösterir.
Orman, Dvorp kasabası çevresinde bulunur ve Brüksel'e arabayla sadece 30 dakika uzaklıktadır. Görmenin büyük endüstriyel merkezlerin hemen yakınında olması daha garip bir hale getiriyor. Yaklaşık faturalara göre, benzersiz Mavi Orman'ın yaşı yaklaşık 400 yıl oluşturur. Araştırmacılar, birkaç yüzyıl boyunca topraklarında çok geniş bir sümbül kalınlaşmasının oluştuğuna inanmaktadırlar. Bugün orman, tavşanlar, geyikler ve nadir kuşlar için bir yer olarak hizmet eden eşsiz ekosistemdir. Şanslıysanız, yürüyüş sırasında orman sakinleriyle tanışabilirsiniz. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Dinner In The Sky

Serimizden “Dünyadaki En Egzotik Restoranlar”
  Yükseklerde lezzetli yemeklerin tadını çıkarmanın başka harika yolu - popüler Brüksel Akşam Yemeği Akşam Yemeği'sinde masa rezervasyonu yapmak. Bu açık hava restoranı şeffaf kanopi ile 50 metre yüksekliğe sahip küçük bir platformdur. Platform 22 ziyaretçiyi alabilir. Konuklar, restoranın 4 çalışanı - garson, aşçı, güvenlik görevlisi ve müzisyen tarafından servis edilir.
Cennette yemek yiyebileceğiniz orijinal restoranlar, 2006 yılında açıldı ve ilk günden bu yana inanılmaz derecede popüler. Şu anda diğer Avrupa şehirlerinde benzer restoranlar var, ancak Sky'daki Belçikalı akşam yemeği, aralarında en popüler ve ünlü olmaya devam ediyor.
Etkileyici yüksek fiyatlara rağmen, restoran hiç müşteriden yoksun kaldı. Platformu birkaç saat için ayırmak için en az 20.000 ABD Doları ödersiniz. Özel bir sipariş üzerine, piyanonun üzerine yerleştirildiği bir sonraki kapı platformu yükseltilebilir. Daha yorucu konuklar kemanla yemek yiyebilir. Ağın ikinci en kalabalık restoranı Viyana'da ve birkaç yıl önce açıldı. Dinner in the Sky, yeni izlenimlerden sonra aç kalmak ve günlük hayatlarını değiştirmek isteyen gezginler için mükemmel bir lokanta. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Montagne de Bueren

Serimizden “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
  Montagne de Bueren (Asker Merdiveni), Belçika'nın Liege kentinin önemli tarihi simgelerinden biridir. Merdiven, Or Chateau bölgesinde başlar ve birkaç yüzyıl önce bir kalenin bulunduğu bir tepeye yükselir. Bugün kalenin parkı burada. Bu, yapı ve kalenin unsurlarını içeren tarihi bir kompleks. Görmek için turistlerin 374 adım atmaları gerekiyor. Efsanevi Asker Merdiveni 1875 yılında inşa edilmiştir.
Merdiven adının öyküsü alışılmadık bir durum. 18. yüzyılda, Or Chateau'in mevcut çeyreğinde topraklarda birçok eğlence ve içki yerleri vardı. Bu kurumlarda kaleden gelen askerler dinlenmeyi severdi. Onlara göre taş merdiven, uzun zamandır beklenen dinlenme ve eğlencenin en kısa yoluydu. Merdiven inşaatı amacı stratejikti. Askerler, gerekirse şehrin merkezine hızla geçmelerine izin vermek için yapıldı.
Merdivenlerin sonuna doğru yürümek için tembel olmayan Liege'nin konukları, yalnızca eşsiz tarihi mekanlara hayran olma şansına sahip olacaklar. Tarihi bölge, Maas nehri harika bir panoramik görüntüsü açılır. Merdivenlerde yürümek, uzun yürüyüşlerden hoşlanmayanların bile rahat ve keyifli olacak. Bazı yerlerde merdivenlerde güzel dükkanlar açılmış, burada daima dinlenebilirsiniz. Liege'de resmi adı 'Buren Dağı' olan ilginç bir kült yeri var, bu şehirin savunmasında önemli bir rol oynayan soylu Vincent de Buren'in adını aldı. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Vogelenzangpark 17bis

Serimizden “Ağaç Üzerinde Yaşanan İnanılmaz Evler ”
  Ghent'in göze çarpan yer işaretleri arasında, TRACK: Çağdaş Şehir Dönüşüm festivalinin açılması için özel olarak donatılmış olan kompleks bir isim olan Vogelenzangpark 17bis'in orijinal bir heykel evi var. Bir ağacın üzerinde bulunan küçük bir yazlık modeli, binanın ağaç yanında bulunan tam bir kopyasıdır. Sanat festivalinin bitiminden sonra onu korumaya karar verildi.
Alışılmadık bir heykel projesinin yazarı Antwerp Benjamin Verdonck'ten bir sanatçı. Kent binalarının çeşitliliği arasında özellikle 20. yüzyılın ortalarında klasik bir mimari anıt olarak görülebilen emekli bir kulübün kurulmasını çok beğeniyordu. Güzel bir tarihi bina bugüne kadar hayatta kalmayı başardı. Bir sanat anıtı ile birlikte, eski kır evi çok etkileyici görünüyor. Bir ağacın üzerindeki evin tek dezavantajı, mütevazi bir boyutu olarak kabul edilebilir; duvarlarında bir kişiyi bile barındıracak kadar küçüktür.
Anıt daha az popüler değil. Her gün meraklı turistler ilginç fotoğraflar çekmek için buraya gelirler. Etkileyici heykel ve bitişiğindeki eski bina, yılın herhangi bir zamanında dolaşabileceğiniz inanılmaz derecede güzel bir park ile çevrilidir. Burada, görkemli, yaşlı ağaçları büyütün, gölgede rahat rekreasyon alanlarının tezgahlarla donatılmış olduğu gibi, daha az dikkati çekmeyen diğer heykeller de bulunuyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Mini Avrupa

Serimizden “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
  Brüksel'de, yolcuların en ilginç 'Mini Avrupa' parkını ziyaret etme fırsatı. Şehrin en ünlü simgelerinden biri olan 'Atomium' heykelinin yanında yer almaktadır. Minyatür parkında, 1: 25'lik bir ölçekte en önemli Avrupa yer işaretlerinin tam kopyalarını temsil eden dünyanın en lüks ve pahalı modellerinden bazılarının görebileceği düşünülüyor. Parkın etkileşimli düzenleri çoktur. Minyatür demiryollarında çalışan trenleri, döner bıçakları olan fırın fabrikalarını ve hatta Vezüvleri bile patlatan her yeri görebilirsiniz.
Park 1989 yılında açılmıştır. Bugün alan yaklaşık 24.000 metrekaredir. Bu geniş coğrafyada 27 Avrupa ülkesinin en önemli mekanları sunuldu. Burada, Arc de Triomphe, Sacré-Coeur Bazilikası ve Akropolis'i görebilirsiniz. Minyatür Eyfel Kulesi ve Maestranza arenasının zemininde de fotoğraf çekebilirsiniz.
Park sadece gerçekçi minyatür çeşitliliği ile değil, muhteşem manzara süslemeleri ile ünlüdür. Kayıt sırasında güzel çim, çeşitli cüce ağaçları ve çalılar kullanılmıştır. Bu güzelliğin keyfini çıkarın yaz aylarında en iyisi. Yaklaşık tahminlere göre Mini Avrupa minyatür parkı yılda yaklaşık 375000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Parkın yıllık geliri yaklaşık üç milyon avro. Kural olarak, turistler gezi için en az iki saat harcıyorlar. Park Mart ayının başından Ocak ayının başında ziyaret edilebilir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Сhateau Miranda

Serimizden “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
  Belçika'da gezginler, dünyadaki en güzel boş kalelerden biri olan Chateau Miranda'yı görmek için bir fırsat bulacak. Bu lüks kale son sahipleri Liedekerke Beaufort ailesinin üyeleriydi. Büyük Fransız Devriminde evlerinden ayrılmak zorunda kaldılar ve komşu bir çiftliğe taşındılar. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kale, yetimlere yönelik bir kampa dönüştüren ulusal demiryolu şirketinin malıdır.
Yıllar geçtikçe, kalenin bakımı maliyeti artıyor. 1991'de fon eksikliği nedeniyle sonunda terk edildi. Dört yıl sonra, tarihi yapı ateşle ciddi şekilde hasar gördü. Şu anda, Chateau Miranda resmi olarak Liedekerke Beaufort ailesinin torunlarına aittir. Değerli dekorasyon unsurları da dahil olmak üzere tüm eşyalarınızı uzun süredir dışarı çıkardılar. Son yıllarda, kale sahipleri zengin işadamlarının bir otele dönüştürmeyi planladıklarından mülklerini satmak için birkaç teklif aldı.
İşlemlerin hiçbiri gerçekleşmedi. Aslında, birkaç yıl önce, kale sahibinin yıkımı için resmi bir gereklilik sağladı. Birçok inanılmaz efsane zarif bina ile ilişkilidir. Tarihi 800 yılı aşkın bir süredir devam ediyor. Mevcut tarihi kayıtlara göre, varlığı sırasında tahkimat sadece bir kez saldırıya uğradı. Kalede birçok kanlı savaţa tanık oldu. Sitenin resmen halka kapatıldığına rağmen, bu, yerel topluluktan ve turistten gelen ziyaretçileri durdurmaz. Chateau Miranda'yı ziyaret etmek isteyenler, binanın çok tehlikeli olduğunu düşünmelidirler, çünkü gözlerimiz yıkılıyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi
Belçika rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Belçika’nın Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Belçika’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Belçika haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Belçika şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Belçika gezi haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.01.2023

Belçika’nın Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

Belçika Bölgeleri için Gezi İpuçları

Brüksel
Mini Avrupa turistik kompleksi komple ve heyecan verici bir tatil dinlenme imkanı sunmaktadır. Kompleksin topraklarında bir su parkı, tıbbi kaplıcalar ve birkaç iyi donanımlı bungalov bulunmaktadır. Tüm ziyaretçiler onlara kalmaya serbesttir. Mayıs, sayısız müzik severin Brüksel'e varacağı ay. Mayıs ayının son haftasonu, yıllık caz Festivali'nin zamanıdır. Geleneksel gezi ve alışverişlerin yanı sıra Brüksel, her turiste en üst düzeyde dinlenmek için bir … Devamını Oku
Brugge
Mağazalardaki yürüyüşünüz sırasında, geleneksel hatıra eşyalarını (ince dantel ve çikolata) almayı unutma. Steenstraat, Mariastraat ve Simon Stevinplein alışveriş için en iyi yerlerdir. Burada ziyaretçiler butikler ve alışveriş pavyonlarının en geniş seçeneklerini bulacaklar. 'Rococo' şehrin en iyi dantel mağazası olarak kabul edilir, bu nedenle hiçbir kadın unutulmaz bir hediye almadan bu yeri terk edemez. «Çikolata Hat», amacınız en iyi çikolata ise en … Devamını Oku
Anvers
Oostende
Muhteşem Oostende şehrinin konukları, şehrin topraklarında bulunan güzel plajları keşfedecekler. Toplamda beş plaj alanı vardır. En çok ziyaret edilen ve uğultulu plaj, tren istasyonuna yakın konumdadır. Hem aktif eğlence meraklıları hem de sakin dinlenme hayranları için mükemmel bir yer olacaktır. En güzel plaj, Belçika Kralı II. Leopold Villası'nın yakınında bulunan kıyı bölgesi olarak kabul edilir. En popüler mağazalar, butikler ve alışveriş … Devamını Oku
Gent
Decadance kulübü, en ilerici ve modern stillerin müziğini duyabileceğiniz gece hayatı için popüler bir destinasyondur. Dans performansları ve partileri göze çarpmadan hiçbir akşam kulüpte mümkün değildir. Ziyaretçilerin, kulübün barda çok çeşitli içeceklerini denemesi teklif edilir. Damberd Jazzcafé kulübünün açılışı 1978 yılında gerçekleşti. O zamandan beri kulübü caz hayranları için en sevilen dinlenme yeri haline geldi. Burası, hippilerin çağında … Devamını Oku
Leuven
Şehrin merkezinde popüler bir sinema olan Cinema ZED yer alıyor. Her gün, ziyaretçilere, yeni ürünlere ek olarak geçmiş yılların favori filmlerini de içeren harika bir program sunuyor. Leuven'ın gece hayatının ana kısmı ana caddede yer almaktadır. Yereller arasında popüler olan gece kulüpleri, barlar ve barlar vardır. Eğlence, gece kulüplerinden daha az ilgi çekici değildir ve tedavi seçeneği en yüksek övgüyü hak eder. Alışveriş yapmak isteyenler için Grote … Devamını Oku
Kortrijk
Yaz aylarında, kentin eteklerinde yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek popüler turistik eğlence biçimleridir. Burada geniş yeşil çayırlara hayran kalabilir, kentin yakınında bulunan çeşitli otantik köyleri görebilir ve eşsiz doğal manzaraları keşfedebilirsiniz. Bisiklet meraklıları için birçok ilginç rota belirlendi. En ilginç rotalarından biri Flax Bicycle Trail. Yaz aylarında, zengin turistler genellikle yerel tur güzelliğini bir kez daha … Devamını Oku
Liège
Alışveriş için en rahat yerler, Liege'deki Galerie Cathedrale alışveriş merkezidir. Ziyaretçileri seçkin mücevher butiklerinde keyifli bir şekilde yürüyebilir ve rahat, konforlu restoranlardan birine yerinden çıkmalarını istedikleri anda yapabilirler. Liege'nin aile rekreasyonu için birçok yeri vardır. Çocuklarla seyahat eden turistlerin yerel Akvaryumu ziyaret etmeleri önerilir. Zooloji Bahçesi ile sınır komşusudur. Böylece bir su altı dünyasını ziyaret ettikten … Devamını Oku
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018