OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Abu Dabi

Abu Dabi Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Sheikh Zayed Grand Mosque   1. Seyahatinizden önce dini bayramların takvimini kontrol ettiğinizden emin olun. Bunun nedeni bayramlarda birçok devlet kurumunun kapatılabilmesi ve restoranların ve kafelerin alkollü içeceklerin satışını ertelemesi.
2. Takı sadece büyük alışveriş merkezlerinde satın alınmalıdır. Deneyimsiz gezginler şehrin pazarlarında daha düşük bir standartla sahte altın veya altın satın alabilirler.
3. Her zaman piyasalarda pazarlık yapmalısınız. Bazen bu, birkaç kez fiyatın düşürülmesine yardımcı olur.
4. Toplu taşıma sistemi kentin güçlü bir noktası değildir. Bu nedenle, taksiyle seyahat edilmesi önerilir. Ayrıca bir araba kiralayabilirsiniz. Kural olarak, kiralık ofisler büyük otellerin yakınında bulunmaktadır.
5. Etrafında yürüyüşe ve gezilere vakit ayırmayı planlayan turistlerin, Ekim-Mayıs döneminde Abu Dabi’ye yapmaları önerilir. Bir yılın bu zamanında yaz aylarında olduğu kadar sıcak değil. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Büyük lokantalarda, faturanın toplam miktarına zaten ipuçları dahildir. Kural olarak ipuçları, faturanın% 10-15’ini tahmin eder. Kafe ve barlarda bir garsona benzer bir ödül bırakabilirsiniz.
7. Kentin sokaklarında alkol içmek kesinlikle yasaktır. Bu kuralın suçlularının büyük bir para cezası ödemeleri gerekecek.
  Abu Dhabi’nin güzel plajları, parkları ve doğa rezervleri, harika eğlence ve alışveriş merkezleri var. Bu şehir tam anlamıyla aile tatilleri için yaratılmıştır. Jebel Hafeet’in eteklerinde bulunan Al Ain … Açık
8. Şehrin içinde yürüyüş yapmadan önce kıyafetlerinizi dikkatlice seçin. Açık renkli kıyafetler daha başka bir yolculuğa çıkmaktan daha iyi.
9. Kentte yürüyüşe hazırlanırken belgelerinizin fotokopilerini sizinle birlikte almanızı öneririz. Polis, sık sık sokaklarda baskınlar düzenliyor. Bu arada, genellikle üniforma olmadan çalışırlar. Kural olarak, çeklerin çoğunluğu, ana meydanlarda ve pazarlarda, büyük alışveriş merkezlerine yakın bir yerde yapılır.
10. Konuklar dönem boyunca 11: 00-14: 00 saatleri arasında gezi ve yürüyüş yapmaları önerilmez; Güneş bu saatte en tehlikeli olanıdır.
11. Pazarları ziyaret ederken, lokantalar ve diğer halka açık yerlerde bütün eşyalarınızı sağ elinizle çektiğinizden emin olun - bu yerel görgü kurallarıdır. Satıcılara, garsonların ve taksi şoförlerine para vermek de sağ elle yapılmalıdır.
12. Bir dükkandaki bir satıcı ya da yerel bir mukim onunla bir fincan kahve içmeyi önerirse, reddetmenin hiçbir yolu yoktur. Bu bir saygısızlık işaretidir.
Abu Dabi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Abu Dabi’de Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Abu Dhabi'deki çiçek saatleri

From the series “İnsanlar Tarafından Yapılmış Büyüleyici Çiçekten Saatler”
Çiçek yataklarını süsleyen çiçekler ve bitkiler de sert iklimi dikkate alarak seçilir. Açılışından bu yana, Abu Dhabi'deki çiçek saatleri popüler bir turistik mekandır. Özel otobüs turları için bir durak. Bazı gezginler dönüm noktasını izlemek için bir taksi bulurlar. Sıcak havalarda bile hoş serinlik saati kucaklar. Şehrin konukları, havuzun kenarındaki kayalıklara girip çeşmeleri izlemek ve ülkenin en görkemli canlı yerlerinden birinin fotoğraflarını çekmek için bir fırsat bulacak. … Devamını oku

Şeyh Zayed Camii

From the series “Dünyanın Resmi Olmayan 15 İnsan Yapımı Harikası”
Caminin ana özelliklerinden biri, tüm alana yayılan büyük bir halı. 1 200'den fazla kişi tarafından dokunuldu. Halı ağırlığı yaklaşık 47 ton. Ayrıca, camide çapı 10 metre olan dünyanın büyük avizelerinden birini görebilirsiniz. Toplamda altın yapraktan yapılmış ve Swarovski kristalleriyle süslenmiş avizeler bulunmaktadır. … Devamını oku

Abu Dabi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Abu Dabi’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

13.08.2022

Abu Dabi Fotoğrafları

Abu Dabi haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Abu Dabi Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Abu Dabi Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Abu Dabi’de yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018