OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Valletta

Valetta’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Old Naval Hospital and Lift, The Grand Harbour, Valletta-Three Cities   Valetta, dini anıtlarıyla ünlüdür. Şehrin sınırları yaklaşık 300 eski kiliseye ve katedrale ev sahipliği yapmaktadır. St John’s Co-Katedrali, şehrin en ünlü yerlerinden biridir. Güzel kilisenin binası 16. yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşti. Kilise uluslararası düzeyde bir şaheser - Vaftizci Aziz John Beheading sergiliyor. Değerli resim, yapının hemen ardından kilisenin şapeline getirildi.
  1. Sürücüler, şehirde sol sürüşün kabul edildiğini unutmamalıdır. Yerel sürücüler, trafik kurallarının en özenli takipçileri değildir, bu yüzden hem yabancı sürücüler hem de yayalar dikkatli olmalıdır. 2. … Açık
Valetta’nın daha az önemli bir dönüm noktası, banliyölerinde yer almaktadır. Bu Ghar Dalam Mağarası. Mağarada meydana gelen arkeolojik kazılar sırasında, bilim adamları, antik hayvanların iskeletlerini ve tarih öncesi dönemde adada ortaya çıkan ilk yerleşimlerin izlerini bulmuşlardır. Ziyaretçilerin arkeologların değerli bulgularını görebileceği bir müze var. Sergilenen eserler arasında, gezginler binlerce yıl önce ortadan kaybolan hayvan iskeletlerini ve kemiklerini bulacaklar.
Valetta’nın mimari simgesel yapılarına dönersek, Büyük Usta Sarayından bahsetmek bile imkansızdır. Muhteşem yapının yüksekliği 97 metredir ve duvarlarının uzunluğu 83 metredir. Görkemli barok bina 1569 yılında Malta düzeni için inşa edilmiştir. Gezi ziyaretçileri, görkemli binaya ve iç mekanların tasarımına hayranlık duyma, eski çeşmeler ve heykellerle pitoresk iç bahçelerde yürüyüş yapma fırsatına sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Valetta, konuklarına heyecan verici bir alışveriş için birçok bakış açısı sunacak. Kentte bazı mükemmel alışveriş caddeleri var, Cumhuriyet Caddesi merkezidir. Giysileri olan çarşaflar ve çeşitli fiyat … Açık
Kentin dışında bulunan müzenin yanı sıra Valetta’daki Ulusal Arkeoloji Müzesi var. Bu büyük müzenin sergisi, eski mücevher, dini eserler, çömlek ve aletler koleksiyonunu içerir. Müzede sergilenen birçok değerli eşya Malta mabetlerinde bulundu ve farklı dönemlere ait. Güzel Sanatlar Müzesi, güzel bir tarihi binada hizmet vermektedir. Müzede sergilenen ürünler arasında yüzlerce yıldan fazla bir çok değerli resim ve heykel bulunmaktadır. Ayrı bir salon, modern Maltalı sanatçıların eserlerine ve seçkin fotoğrafçılara adanmıştır.
Fort St. Elmo; Valletta Yürüyüş ve güzel yerleri keşfetmek isteyen taraftarlar, dağlarda bulunan Yukarı Barrakka Bahçesi’ne yaptıkları ziyaretten memnun kalacaklardır. Şehrin ve mahallelerinin nefes kesici manzarasını sunan geniş bir gözlem güvertesi var. Turistler, kentteki en cazip yer olarak kabul edildiğinden Büyük Liman’ı da keşfetmeyi unutmamalıdır.
  Valetta binası henüz 1566 yılında başlamıştır. O zamanlar şehir güçlü bir koruyucu tesis olarak kullanılmıştır. Valetta, arkalarında rahat sokaklar ve parklar saklayan kalın duvarlarla çevriliydi. Bugün şehir … Açık
Parlamento Binası, Valetta’daki en popüler yerlerin listesinde daima mevcuttur. Çarpıcı görünen yapı Renzo Piano tarafından tasarlandı ve 2014 yılında bitirildi. Bina, havada yüksek tutulan ve stilts tarafından desteklenen iki büyük taş bloktan oluşuyor. Ağır taş kullanımına rağmen, özel kesim sayesinde bloklar havadar ve ağırlıksızdır. Ayrıca Parlamento Binası, 600 metrekarelik fotovoltaik panellerle kaplıdır. Binanın, ısıtma ve iklimlendirme de dahil olmak üzere enerji taleplerini neredeyse tamamen karşılayacak kadar enerji üretiyorlar.
Valletta harbour Tarihle ilgilenen gezginler, Ulusal Savaş Müzesi’ni ziyaret etmeyi ilginç bulacaktır. Müze, restorasyon amaçlı olarak kapatılmış ve Fort St. Elmo’nun restorasyonu tamamlandıktan sonra 2015 yılında tekrar açılmıştır. Bu mekânın ziyareti, Büyük Kuşatma’dan başlayarak Malta’nın savaş tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmenin en iyi yoludur. Daha sonra WWWII, Malta’nın Soğuk Savaştaki rolü ve ülkenin modern Avrupa’daki rolüne kadar. Sergi oldukça çekicidir ve tarihi daha heyecanlı ve daha az sıkıcı hale getiren ilginç görsel-işitsel görüntüler sunar. Ayrıca, Gloster Gladiator biplane veya 1942’de tüm Malta sakinlerinin aldığı George Cross madalyası gibi bazı ilginç eserler de var.
Aşağıdaki bölümde, Valletta ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Valletta ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Valletta - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Valletta yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Katidral Metropolitan Ta’ San Pawl, Mdina, 10.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Bażilika San Gorg, Victoria, 29.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Santwarju Ta’ Pinu, Għarb, 32.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Malta’nın İkonik Kültürel Yerleri

Malta'nın bir diğer antik kenti, Gozo'nun en büyük şehri olan Victoria. Modern topraklarında, birkaç düzine yıl önce, eski Romalılar stratejik olarak önemli bir yer haline gelen bir kaleyi inşa ettiler. İçinde 17. yüzyıldan kalma bir Santa Maria Katedrali, bir deprem nedeniyle yok olan başka bir kilise yerinde inşa edilmiştir. Kent, Güney Avrupa ve neoklasik tarzda çok etkileyici bir mimariye sahiptir. Victoria'da el sanatları koleksiyonları, tarım aletleri, demirci malzemeleri, dini nitelikler ve ünlü Malta dantelini sunan Folklor Müzesi bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Valetta’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.01.2023

Valletta’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Valletta’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Valletta Komşularında Kültürel Geziler

Valletta Kültür Rehberi. Valetta’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Valetta’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018