OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Umman

Umman’ın Doğası - Aktif Dinlenme için Milli Parklar ve Sit Alanları

Muscat   Umman’ın doğası flora ve fauna açısından zengindir. Ülke orikslere, kaplumbağalara, Kartal ışınlarına, Arap leoparlarına ve Kambur balinalara ev sahipliği yapmaktadır. Buhur ağacı ve Salsola deserticola yerel floranın tipik temsilcileridir. Vahalı çöller, puslu kayalar ve ılık kumlu sahil şeridi, doğalarına özen gösteren ve popülasyonları tehlikede olan hayvanları kurtarmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Ummanlılar tarafından özenle korunmaktadır. Ras al Hadd ve Masirah Adası arasındaki bölge bir kaplumbağa rezervi tarafından işgal edilmiştir. Farklı kaplumbağa türleri burada tam bir güvenlik içinde yaşar ve yumurtalarını bırakır. Burası dinlenmek, temiz kumda yürüyen kaplumbağaları ve denize ilk adımlarını atan minik yeni doğan kaplumbağaları izlemek için mükemmel bir sakin yerdir.
  Egzotik ve oryantal Umman, ilginç ürünler, taze meyveler ve akıllara durgunluk veren tatlılarla dolu dev bir pazar gibidir. Neşeli satıcılar, çok çeşitli kaliteli …
Devamını oku
Umman’da ziyaretçilere açık birçok korunan ulusal rezerv vardır. Wadi Al Arbaeen sadece bir nehir ve çevredeki dağlar değil, aynı zamanda göller, kayalar, palmiye ağaçları, çöl ve köylerdir. Ziyaretçiler yüzebilir, yürüyüş yapmayı deneyebilir ve bölgenin çeşitli doğasının tadını çıkarabilir. Wadi Bani Khalid, kaya tırmanışı hayranları için mükemmel bir şekilde uygundur. Kayaların yanı sıra şelale, mağaralar, yüzmeye açık havuzlar ve gerçekten yılanların yaşadığı bir yer olan popüler Snake Kanyonu var. Ad Dimaniyat Adaları, güneşlenmek, tekne gezintisi ve şnorkelli yüzme veya tüplü dalış için uygun güzel bir doğa rezervinin bulunduğu yerdir. Şanslı turistler kaplumbağalar ve zararsız köpekbalıklarıyla yüzebilirler.
Al Ansab, Maskat’tan uzak olmayan, korunan bir bataklık bölgesidir. Zengin bitki örtüsüne ve muhteşem bir kayalık manzaraya sahiptir. Turistler burada kuşları izleyebilir veya sadece gezintiye çıkabilir. Muhafaza Al Wusta’da tatilciler, çok sayıda antilopların bulunduğu ıssız bir rezervi ziyaret etmek isteyebilir. Uzun ve keskin boynuzları ve zarif ceylanları olan bu güçlü hayvanlar, bu koruma altındaki doğa rezervinde yaşıyor. Al Saleel Milli Parkı’nda da ceylanlar var. İnsanlardan korkmadıkları için hayvanlara yaklaşmak mümkündür. Al Saleel ıssız bir bölgede bulunduğu için bu parkta genellikle çok fazla turist yoktur. Kayalık manzaraların hayranları, Muscat’ın muhteşem panoramasını sunan Ruwi Dağları’nı ziyaret etmekten heyecan duyacaklar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Umman’da Yeni Yıl tatili geçirmeye karar veren yolcular, yıl sonunun ülkede resmi bir tatil olmadığını unutmamalıdır. Bu aynı zamanda hem bir avantaj hem de …
Devamını oku
Jebel Shams, yüksekliği 3 kilometre olan Umman’ın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesine çıkmak mümkün değil çünkü orada askeri bir obje bulunuyor ama Jebel Shams’ın yamaçları da çevrenin muhteşem manzarasını ve derin bir kanyonu sunuyor. Dağ, piknik ve kamp severler için harika bir yer. Jebel Shams’a bir tur sırasında gezginler parlak yıldızlara bakabilir, bölgeyi yürüyerek keşfedebilir ve uzun tüylü keçileri görebilir. El Hamra kasabasından çok uzak olmayan büyük bir kanyon var. En cesur maceracılar için heyecan verici ve tehlikeli bir yer. Güzel palmiye ağaçları, doğal olarak oluşturulmuş temiz havuz ve yürüyüş parkuru cesur gezginleri bekliyor. Sarkıtlarla dolu, birkaç yüzyıl önce keşfedilen Al Hoota Mağarası. Büyüklüğü ve yaşlılığı ile misafirlerini şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor.
Muscat Khasab’daki Umman Fiyortları, sahilde geçirilen bir gece, yüzmek, yunusları izlemek ve tekne gezintisi ile kısa kamp yapmak için mükemmeldir. Yolcular her zaman fiyortlara özel bir gezi rezervasyonu yapabilirler. Ziyaretçilerin canlı şehirleri unutup dalgaların yıkanmasını dinleyerek rahatlayabilecekleri sessiz bir yerdir. Salalah’taki Al Marneef Mağarası, kıyı şeridinin altında yer almaktadır. Hava delikleri vardır, bu nedenle su akıntıları çeşmeler gibi dikey olarak fışkırır. Bu doğa mucizesine baktıktan sonra turistler sahilde rahatlayabilirler. Maskat’taki Büyük Qurum Parkı, modern bir şehrin ortasında yeşil bir vahadır. Parkta gür yeşilliklerin, doğru çimlerin ve sessizliğin tadını çıkararak bütün bir gün geçirmek kolaydır. Parkta çocuklar için piknik ve oyunlar için çok fazla boş alan var. Ayrıca göl ve gül bahçesi de bulunmaktadır.
  Zengin bir mirasa ve benzersiz ulusal geleneklere sahip olan Umman, sayısız tarihi yer işaretleri tutmayı başardı, bu nedenle ülkenin neden genellikle dünyanın en …
Devamını oku
Muscat’tan çok uzak olmayan bir yerde, zümrüt suyla dolu doğal olarak oluşmuş bir girdap var. Sıcak bir günde dinlenmek için ideal bir yerdir. Bölge turistler ve yerliler arasında çok popülerdir, bu nedenle biraz mahremiyet için can atan tatilciler burayı burada bulamayacaklardır. Girdapta her zaman yüzen insanlar olmasına rağmen, su her zaman temiz ve şeffaf kalır. Salalah da benzer bir girdaba sahiptir, ancak kuru mevsimde su buharlaşır. Girdaptan çok uzak olmayan bir mağara var ve aynı zamanda bütün günü rahatlıkla geçirebileceğiniz harika bir yer. Bölge, gür yeşilliklerin manzarayı daha da güzelleştirdiği mevsimde özellikle güzel görünüyor. Ağaçlar ve çalılar zemini kaplar ve düden üzerinde yükselir. Kuru mevsimde, yer oldukça sıkıcı görünüyor, ancak düden derinliği hala etkileyici.
Masirah Island Bir kısmı Umman’da bulunan, dünyanın en büyük bitişik kum çölü olan Rub ’al Khali, sadece ıssız görünüyor. Gerçekte burada insanlar ve develer yaşar. Her turistin en az bir kez çölü ziyaret etmesi gerekir - ihtişamı ve muhteşem kum tepeleri ile insanları etkiler ve büyülemektedir. Ayrıca bir antik kentin kalıntıları, yani bir yapının kalıntıları ve duvar parçaları da vardır. Bir efsaneye göre bu şehir Kuran’da geçmektedir. Orada yaşayan zenginlerin günahları yüzünden yıkıldı. Ancak çoğu kişi bu sitede yalnızca bir gözetleme kulesi olduğuna inanıyor. Yine de çöldeki kalıntılar tamamen çarpıcı görünüyor. Turistler çöle geziler düzenleyebilir ve her şeyi kendi gözleriyle görebilirler.
Umman rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Umman’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Umman haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Umman Fotoğraf Galerisi

Umman’ın Bölgelerindeki Kültürel Manzaralar

Maskat
Ailelerle seyahat eden turistler Çocuk Müzesi'ne bayılacak. Ziyaretçilere modern bilim ve teknolojinin başarılarını sunar. Ziyaretçiler orijinal şov koleksiyonunu keşfedebilir ve heyecan verici deneylere katılabilirler. Maskat şehri, en popüler olanı Wadi Shab olan doğal cazibe merkezleri ile ünlüdür. Büyük çölle kucaklanan nihai bir güzellik vahası birçok turisti cezbetmektedir. Wadi bölgesi muhteşem göllere, palmiye bahçelerine ve geniş çayırlara sahiptir. … Devamını Oku

Umman: Bölge Bölge Gezi Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018