OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Umman

Çocuklarla Umman Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

Masirah Island   Umman’da çocuklara değer verilir, bu nedenle çocuklu gezginler bu ülkede tatil yapmayı ilginç bulacaktır. Genç turistler, gerçek kum tepelerini görmek ve kristal berraklığında suda yüzmek, kaplumbağaları ve develeri görmek ve batı kültürüyle hiçbir ortak yanı olmayan kültürü tanımaktan heyecan duyacaklar. Özellikle sıcak günlerde, müzelerdeki kavurucu sıcaktan saklanmak özellikle keyiflidir. Maskat’ın lüks bir banliyösü olan Qurum’da, Qurum Parkı’na uzak olmayan harika bir çocuk müzesi var. Bu mekanda çocuklar sergilenen öğelerle etkileşim yoluyla anatomi, fizik, akustik ve diğer bilimler hakkında bilgi edinebilirler. Yetişkinler için de bu çocuk müzesini ziyaret etmek ilginç. Son olarak, küçük çocuklar için küçük bir oyun alanı var.
  Umman’ın doğası flora ve fauna açısından zengindir. Ülke orikslere, kaplumbağalara, Kartal ışınlarına, Arap leoparlarına ve Kambur balinalara ev …
Devamını oku
Maskat’taki Sultan Silahlı Kuvvetleri Müzesi, askeri temaya meraklı hem yetişkinler hem de çocuklar için ziyaret etmek için harika bir yerdir. Müze içinde ve bitişiğindeki topraklarda, Umman silahlı kuvvetlerinin tarihini askeri arabalar, tanklar, bombalar, uçaklar, helikopterler, bir gemi, eski posta zırhı ve miğferleri, İslam öncesi dönem silahları gibi sergilerle öğrenmek mümkün. günümüze kadar, eski fotoğraflar ve askeri teçhizat modelleri. Müze binası, 19. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş ve askeri güçlerin karargahı olarak kullanılmıştır. Muscat’taki 1974’te açılan Umman Miras Galerisi, keşfetmeye değer bir başka ilginç yer. Bu sadece yerel sanatçıları ve zanaatkârları destekleyen bir sanat galerisi değil, aynı zamanda sergilenen eserlerin çoğunu satan bir dükkan. Galeri, eşsiz ve kaliteli hediyelik eşyalarla ilgilenen herkes için harika bir destinasyondur. Dahası, bu yolla gezginler yerel zanaatkârları destekler.
İllüzyon Müzesi, başkentteki Grand Mall’da açıktır. Bu, adı müzenin özellikleri hakkında fikir veren modern bir müzedir. İllüzyon Müzesi küçüktür, ancak diğer ülkelerdeki benzer müzelerden aşağı değildir. Bir ayna odası, tavana tutturulmuş mobilyaların bulunduğu bir oda, birçok farklı fotoğraf yanılsaması, hologramlar, stereogramlar, dipsiz bir uçurum, yerçekimine karşı bir oda ve bir girdap tüneli var. Birçok ilginç bulmaca sattığı için müzede açık olan hediyelik eşya dükkanına uğramayı unutmayın. Aktif çocuklar The Little Gym’i ziyaret etmeyi çok heyecan verici bulacaklar. Burası çocuklar için oyun oynayarak ve çeşitli fiziksel aktivitelerle öğrenebilecekleri eğitim programları sunan bir mekandır. Program, 4 aylıktan 12 yaşına kadar olan çocukları hedeflemektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zengin bir mirasa ve benzersiz ulusal geleneklere sahip olan Umman, sayısız tarihi yer işaretleri tutmayı başardı, bu nedenle ülkenin neden genellikle dünyanın en …
Devamını oku
Marah Land, Muscat’ta Qurum Parkı bölgesinde açık olan bir eğlence parkıdır. Bu parkta, ziyaretçiler atlıkarıncaları, dönme dolabı ve diğer birçok turistik yeri deneyebilirler. Eğlence parkı büyük değildir ve küçük çocuklar için daha uygundur - cazibe merkezleri gençleri ve yetişkinleri pek etkilemez. Marah Land’i keşfettikten sonra, çocukların istedikleri kadar koşabilecekleri dev Qurum Park’ta gezme vakti geldi. Çiçek açan çiçekler, büyüleyici yeşil çimler, insan yapımı bir göl, temiz hava ve sakin atmosfer, yoğun bir şehrin ortasında pek çok insanın ihtiyaç duyduğu şeydir. Salalah’daki Hawana Aqua Park, 2017’de açıldı. Bu, Umman’da şimdiye kadar açılan ilk su parkıdır. İçeride ziyaretçiler her yaş için kaydıraklar ve eğlenceler, çocuklar için özel bir alan, yetişkinler ve çocuklar için yüzme havuzları, yapay dalgalı bir yüzme havuzu ve bir kafe bulacak.
Al Sahel Fort, Quriyat, Muscat, Oman Bir çöl ziyareti, otantik deneyimler arayan tüm turistler için mükemmel bir fikirdir. Tabii ki, çölde yürümemek daha iyidir - yolcular her zaman kendi aracıyla bir araba şoförü kiralayabilir veya bir araba kiralayabilir ve kum tepelerinde ve barchanlarda birkaç saat geçirebilirler. Çocuklar büyük olasılıkla bölgeyi keşfetmek ve kumla oynamak isteyeceklerdir ve ebeveynler yavrularına göz kulak olmaktan daha iyidir. Bu macerayı, sıcaklığın düştüğü öğleden sonra yapmak daha iyidir çünkü çölde güneşin tam alevinde kalmak dayanılmazdır. Sonbaharın ortasından Şubat ayına kadar, nehir koridorları Umman’da kuru kalıyor ve bu, onları keşfetmek için harika bir fırsat. Gezginler ayrıca kaya tırmanışını da deneyebilirler, ancak bu eğlence çoğunlukla gençlere yöneliktir.
  Umman, misafirperver Bedevilerin çöl ülkesidir. Yerel halkın mütevazı diyeti her zaman büyük bir porsiyon hurma, deve sütü, baharatlı pilav ve zayıf kahveden …
Devamını oku
Çölde bir ülkede deve gezintisi olmadan bir tatil hayal etmek imkansız. Yavaş ve nazikçe hareket eden hayvanlar, atlıları kum tepelerinin içinden arazi araçlarına göre daha iyi götürür. Bu yolculuk için daha düşük sıcaklıkta doğru zamanı seçin ve başınızı ve gözlerinizi korumayı unutmayın. Başkentten yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta havuzlu Wadi Shab kanyonu var. Su burada zümrüt renginde, kristal berraklığında ve biraz ılıktır. Ayrıca kayalar, mağaraların labirentleri ve bir şelale var. Wadi Shab’da bütün bir gün geçirmek kolaydır - yer kavurucu sıcağa karşı mükemmel koruma sağlar. Hem çocuklar hem de yetişkinler burayı eşsiz güzelliği, sükuneti ve bozulmamış ortamı için seviyor.
Kamp severler her zaman çok sayıdaki yerel plajlardan birini ziyaret edebilir, güneşlenebilir, kumdan kaleler yapabilir, meyveli tatlıların ve kokteyllerin tadını çıkarabilir, balıkları ve kaplumbağaları izleyebilir, ateş yakabilir, güzel gün batımını ve ardından yıldızlı gökyüzünü hayranlıkla izleyebilir ve güneşe çıkabilirler. Bu maceralı aktivite, muhteşem Umman ülkesinde bir tatilin harika bir son deneyimi olabilir ve bu seyahati önümüzdeki yıl tekrarlamak isteyebilirsiniz.
Umman rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Umman’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm lunaparkların haritası
Umman lunaparkları
♥   Lunaparkı 'Marah Land' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Umman haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

08.02.2023

Fotoğrafçıların Gözünden Umman

Çocuklar için Umman’ın En İyi Şehirleri

Maskat
Maskat - Çocuk Müzesi'nde harika bir çocuk tarihi merkezi var. Ulusal tarzda yükseltilmiş olağanüstü keyifli bir binada yer almaktadır. Bu müzede, çocuklara, gençler için bile uygun olanların bulunacağı sayısız eğlence odası sunulmaktadır. Müze her gün çocuklar için bilişsel faaliyetler, farklı yenilikçilik ve diğer bilişsel faaliyetler üzerine ustalık dersleri vermektedir. Tarihi merkez, son derece harika ve modern bir şekilde dekore edilmiştir. İstihdamda, profesyonel eğitimciler ve animatörlerden oluşan … Devamını Oku

Çocuklarla Aile Gezisi için Umman Şehir Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018