OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tanzanya

Tanzanya’da Yolculuk - Yollar, Havaalanları, Demiryolu, Otobüsle Ulaşım

  Tanzanya, turistik bir devlet olarak terfi etti. Bununla birlikte, ülkedeki altyapı gelişmemiş. Toplam yolun uzunluğu yaklaşık 79 bin kilometre. Asfaltla sadece 7000 km’den daha fazla yol yol döşenmiştir. Uzun yağışlı mevsimlerde, çoğu toprak yol sadece bulanıklaşıyor; bu da ülkenin belirli bölgelerini medeniyetten tamamen koparıyor. Tanzanya’daki trafik solaktır. Yerel sürücüler, yayalar ve hayvanlar günlük yüzlerce trafik kazası geçiriyor. Toplu taşıma araçları şehirlerde mevcuttur. Çoğunlukla bunlar otobüsler ve minibüsler. Bununla birlikte, ülkedeki tüm araç filosunun çok yıpranmış olduğu düşünülmelidir. Bu nedenle, turistler genellikle taksiyle hareket ediyor.
  Tanzanya, aile tatillerini düzenlemek için mükemmeldir, ancak gezi Mayıs ile Eylül ayları arasında süren Afrika kışları için planlanmalıdır. Yılın bu …
Devamını oku
Küçük kasabalarda, sözde toplu toplama ve çekçekler seyir halinde. Programlar, yalnızca yerel başkentte ve birçok büyük turistik kentte var olduğundan, yerel sürücülerin dakikliğine çok fazla güvenmeyin. Yerel halk çoğunlukla eşekler üzerinde veya yürüyerek hareket eder. Tüm şehirler özel bir ulaşım Dala-dala ile bağlıdır. Bunlar insanları taşıyan kamyon çeşitleridir. Bu tür nakliye hızı çok düşüktür. Konforu da unutmalısın. Bununla birlikte, bu tür bir ulaşım için bir bilet masrafı azdır ve herkese açıktır. Pick-up’lar ve minibüsler bölgeler arasında daha hızlı ilerleyecek. Aşınmış karayolu taşımacılığına rağmen, Tanzanya’daki hava ağı iyi gelişmiş. Uçak sermayeden ülkenin herhangi bir yerine uçabilir. Bugüne kadar elli küçük havaalanı var. Savannah’da popüler bir ulaşım hava balonu.
Ülkenin tüm büyük şehirleri demiryoluyla bağlıdır. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.000 kilometredir. Trenler sınıflara göre değişir. Birinci sınıfları, oturan ikinci sınıfları, uyku veren ikinci sınıfı ve oturan bir üçüncü sınıfları var. Trenlerin ilk iki sınıfı en az konfor seçeneği ile karakterize edilir. Üçüncü sınıf otomobiller klima ile donatılmamıştır ve her zaman kalabalıktır. Biletin fiyatı 1 dolardan 5 dolara çıkıyor. Bilet, 100 kilometreye kadar bir mesafeyi kaplamanıza izin verir. Feribotlar düzenli olarak adalar ve Tanzanya anakarasında katlanırlar. Araç eski ya da paslı su taşımacılığı ya da nispeten modern ve konforlu bir gemi olabilir. Bu nedenle, biletlerin maliyeti önemli ölçüde değişir.

Ana Havaalanları ve Havayolu Ulaşımı

  Tanzanya’da yaklaşık elli havaalanı var, ancak bunların sadece birkaçı uluslararası iletişim için hizmet ediyor. Tanzanya’daki en büyük hava limanı Julius Nyerere havaalanıdır. Darüsselam kentinin eteklerinde yer almaktadır. Önceden sipariş verilen aktarma, taksi veya toplu taşıma araçları ile şehre ulaşabilirsiniz. Julius Nyerere’nin Doğu Afrika’nın en büyük olduğu düşünülmektedir. Kilimanjaro havaalanı, uluslararası uçuşlara hizmet vermenin derecelendirmesinde bir sonraki sırada yer alıyor. Tanzanya’nın kuzey doğusundadır. Bu hava limanının özelliği, uzunluğu yaklaşık 3.6 km olan oldukça geniş bir pisttir. Şu anda, bu havaalanının terminal kapasitesini artırmak için yeniden oluşturulmuştur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tanzanya’da iklim oldukça çeşitlidir. Bölgenin Hint Denizi’nden daha fazla olması, hava kurutucusudur. Bölge deniz seviyesinin üstünde ne kadar yüksek …
Devamını oku
Zanzibar uluslararası havaalanı adının üzerinde. Yıllık kapasitesi 1.5 milyondan fazla insandır. Hem planlanan uçuşlar hem de mevsimlik charter uçuşlarını ağırlıyor. Havaalanından şehre ulaşmak için transfer ya da toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Sen de bir taksi tutabilirsin. Şehre olan uzaklık yaklaşık 5 km’dir. Bir sonraki uluslararası havaalanı Mwanza. Neredeyse tüm ülkelerden uçuşlar buraya geliyor. Bu havaalanı Tanzanya ülkesinden Asya ülkesine uçuş hizmeti de içeriyor. Ülkenin başkenti Dodoma’nın da oldukça geniş bir havalimanına sahip olduğu dikkati çekmiyor. Ancak, sadece iç hat uçuşlarına hizmet ediyor. Yetkililer, kapasitesini artırmayı, terminalleri yeniden inşa etmeyi ve uluslararası liman statüsünü atamayı planlıyor.

Demiryolu, Otobüs, Havayolu ve Denizyolu Ulaşımı

  Tanzanya’nın son 15 yıldır turistik bir ülke olduğu gerçeğine rağmen, şu an altyapı halen gelişiyor. Toplamda yaklaşık 80 bin yol var ancak yalnızca% 8 asfaltlı bir kaldırıma sahip. Yağmurlu mevsimlerde seyahat etmek için ana sorun budur. Sonuçta, toprak suyla yıkanır ve birçok bölge haftalarca tüm dünyadan izole kalır. Bir otomobilin ülkede nakliye konusunda oldukça popüler bir araç olduğunu belirtmek gerekir. Bununla birlikte, trafik kurallarının kusurlu olması, genellikle konukları Asya, Avrupa veya Amerika’yı korkutabilir. Tanzanya’da trafik solaktır, ancak sürücüler diğer trafik katılımcılarına dikkat etmeden ihtiyaç duydukları manevralarını kolayca gerçekleştirebilirler. Aynı şekilde, yola çıkmakta olan yayalar ve hayvanlar, karayolu üzerinde rahatsızlık duymazlar. Bu nedenle, Tanzanya’da sürmek istenmemektedir. Araba ile hala yolculuk etmek istiyorsanız, yolda başarıyla manevra yapabilen ve çarpışmalardan ve kazalarından kaçınan deneyimli bir şoförü kiralamak daha iyi.
  Tanzanya yerel mutfağı şaşırtıcı derecede çeşitlidir. Bu, Afrika, Arap ve İran mutfağının ulusal özelliklerini yansıtıyor. Avrupa’nın sömürge etkisi …
Devamını oku
Bu Afrika ülkesindeki toplu taşıma daha da kötüydü. Büyük şehirlerde, otobüs ve minibüsle seyahat edebilirsiniz. Bununla birlikte, toplu taşıma araçlarının çoğunun bir çok turisti yolculuğa çıkarmamasını korkutmaya değer. Küçük köylerde ve banliyölerde toplu taşıma araçları toplama araçları, çekçekler ve rota taksileri ile temsil edilmektedir. Aynı zamanda, ulaşım kaotik hareket ettiğinden herhangi bir zaman çizelgesi bulamazsınız. Yoldaki tehlikelerden dolayı, güzergahlar reddedilebilir. Turistlerin İskandinavya otobüsleriyle seyahat etmeleri önerilir. Elbette, Avrupa’dakiler kadar rahat değiller, ancak kabinde klima var. Yerel toplu taşıma aşırı yüklenirken bir miktar yolcu sadece bir miktar koltuk değere eşittir. En uzak bölgelerde, şehirlere Dala-dala ulaşılabilir. Bu özel toplu taşıma araçları. Başka bir deyişle, bu kamyonla yapılan sabit rota taksi. Bir gezi bedeli basitçe sefil durumdadır. Bununla birlikte, bu taşımanın çok yavaş olması ve kesinlikle konfordan uzak olması için hazırlıklı olun. Aynı zamanda uzak köylerden büyük şehirlere ulaşmanın tek yolu budur. Özel pikaplar alternatif olabilir.
Tanzanya, bir takım adalar ve takımadalar içermektedir, bu nedenle burada deniz hizmeti çok popülerdir. Su için başlıca turistik yerler Dar es Salaam’dan Zanzibar ve Pemba adalarına aittir. Geminin sınıfına bağlı olarak, yolculuk süresi üç ila beş saat arasında olabilir. Zanzibar’a giden tek yönlü bir feribot biletinin fiyatı 30-47 $ arasında değişir. Her şey feribota bağlı. Pemba’ya yaklaşık 50-78 dolar ulaşılabilir. Birinci sınıf gemilere klima var; yolculara çay ve atıştırmalıklar sunuluyor. Bu taşımacılığın bir takvimi vardır ve kural olarak feribotlar buna uygundur. Hava taşımacılığı, yerel halk ve turistler arasında büyük talep görüyor. Toplamda, ülkede yaklaşık elli küçük havaalanı var. Ancak, bunlardan sadece birkaçı yüksek kapasiteye sahiptir ve uluslararası hava limanları ile eşittir. Savana’da gerçek bir hava balonuyla uçabilirsiniz.
  Tanzanya, Afrika, Arap ve Avrupa kültürlerinin bir araya geldiği yerdir. Devletin başkenti Dodoma şehrinde bulunur, ancak en modern ve en modern yerleşim Dar es Salaam …
Devamını oku
Tanzanya’da demiryolu taşımacılığı mükemmel değildir, ancak Afrika’daki diğer ülkelere kıyaslarsak gelişim için mükemmel bir potansiyele sahiptir. Trenler, konfor derecesine bağlı olarak 4 sınıfa ayrılır. Birinci sınıf ve ikinci oturma sınıfı, seyahat için az ya da çok tolere edilebilir koşullara sahiptir. Son iki sınıf hiçbir rahatlıkla övünemez. Koltuk sayısına kıyasla çok daha fazla yolcu, üçüncü bir oturma sınıfıyla birlikte gidin. Bu nedenle, trenler çok kalabalık. Klimaların olmaması da bir seyahati etkiler. Trenlerin yaklaşık bir zamanlamasının gerçeğe nadiren rastladığına dikkat edilmelidir. Tanzanya’da, trenler genellikle 7-10 saat geç kalıyor. Çoğunlukla bunun nedeni, demiryolu hattının felaket seviyesinde olması ve gidiş sırasındaki yerel vatandaşların davranışı sıklıkla çeşitli sıkıntılar doğurması gerçeğidir. 100 km’lik ücret 1 ila 5 dolardır. Devlet son yıllarda taşımacılık sektörüne yatırım yapmıştır, bu nedenle turistler büyük bir rahatlıkla ülkenin dört bir yanına gidebilir ve muhteşem doğaya hayran olabilirler.
Tanzanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tanzanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.02.2024

Tanzanya Fotoğraf Akışı

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018