OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tanzanya

Tanzanya’nın İklimi ve Ziyaret için En İyi Mevsim. Güncel Hava Tahmini

  Tanzanya’da iklim oldukça çeşitlidir. Bölgenin Hint Denizi’nden daha fazla olması, hava kurutucusudur. Bölge deniz seviyesinin üstünde ne kadar yüksek olursa, o kadar çok yağış olur. Tanzanya’nın kuzey doğu kesiminde, sürekli yağışlı iki mevsim vardır. Bu süre zarfında hava sıcaklığı 30 derece Celsius’a yükselir ve nem aşırıdır. İlk mevsim en yağışlı mevsimdir. Mart ortasından başlar ve ilkbahar sonuna kadar sürer. İkinci mevsim daha az yağış ile karakterizedir. İlki Ekim ayından başlıyor ve Aralık ayı sonuna kadar sürüyor. Ülkenin bu bölümünde yağışlı mevsimler arasında ciddi kuraklıklar var. Ortalama gündüz hava sıcaklığı 28C; Gece 13 dereceye düşebilir. Tanzanya’nın güney kısmı en kuraktır. Bu bölgelerde yalnızca Kasım ayından Nisan sonuna kadar yağışlı bir mevsim var. Kış aylarında maksimum sıcaklık 40 derece Celsius’dur. Yüksek sıcaklık ve yüksek nem ile böyle bir kombinasyon Avrupalıların tahammül etmesi çok zordur.
  Milli parklar ve rezervler Tanzanya’nın başlıca zenginliğidir. Doğal hazineler, dünyanın dört bir yanından turistler arasında popüler bir ülke haline …
Devamını oku
İlkbaharda, Tanzanya’nın güney kesiminin tamamı yağmur yağar. Bununla birlikte, Zanzibar’da mükemmel güneşli bir hava var. Nisan ortasında durum biraz hafif değişir. Güneyde kuru; Bölgelerin geri kalanında sürekli yağışlar başlıyor. Tanzanya’da yaz takvimi iklimsel bir kış olarak tanımlanabilir. Bu aylardaki hava sıcaklığı diğer mevsimlere göre biraz daha düşüktür. Günün maksimumu Doğu sahillerindeki, özellikle de ülkenin başkentindeki 28 ° C’yi geçmez. Merkezde ve dağlık bölgelerde, 23-25C’yi geçmez. Bu dönemde yağış miktarı da düşüktür. Su sıcaklığı 25C’dir.
Sonbaharın başlamasıyla birlikte, Tanzanya’nın tüm bölgelerinde hava sıcaklığı giderek artıyor. Sürekli yağışlar sadece Ekim ortasında başlar. Ancak, hala güney kıyısında kuru. Adalarda yağışlı hava, Kasım ayının sonlarında değişir. Sonbaharın son günlerinde yağış mevsimi ülkenin güneyinde başlar. Aralık ayından sonuna kadar Tanzanya en yüksek hava sıcaklığına sahip. Bazı şehirlerde günlük ortalama 38C’ye kadar olabilir. Nem artarken, serin okyanus esintileri bile yardımcı olmuyor. Kışın su sıcaklığı 27 ila 29 derece arasında değişir. Sahildeki deniz planktonla sular altında. Güçlü rüzgarlardan dolayı su çamurlu hale gelir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.

Tanzanya Seyahati için En İyi Zaman

  Tanzanya’da yüksek turizm sezonu yaz aylarında. Hava sıcaklığı ziyaretçiler için en rahat hale geliyor. Sahilde hava yaklaşık 28C, su ise yaklaşık 25C. Egzotik bir plajda rahat bir tatil için bu süre zarfında yağış nadirdir ve hava nemi normaldir. Tanzanya’da düşük bir mevsim Kasım ayı sonundan Nisan ortasına kadar sürüyor. Çoğunlukla, uzun yağışlı bir mevsim nedeniyle. Bu süre zarfında hava sıcaklığı nadiren 34-35 derece Celsius’un altına düşer. Nem çok yükseliyor ki, bu iklime alışkın olmayan insanlar nefes alamıyor. Serin okyanus esintileri bile yorucu bir ısınmadan kurtarmaz. Bütçe turistleri genellikle Ocak ayının ortasından Şubat ayının sonuna kadar turistik riskler alırlar. Yağış önemli ölçüde azaltılır ve hava ve su sıcaklığı plaj dinlenmesi için rahat kalır. Plaj ve aile tatilleri için en popüler yer Zanzibar’dır. Orada tüm deniz sporlarının tadını çıkarabilirsiniz. İklim özellikleri sayesinde adanın tüm yıl boyunca turizm sezonu var. Yıllık ortalama hava sıcaklığı 26 santigrat derece. Tatil amacı, turistik mekanlardan haberdar edilmekse, uzmanlar Temmuz ayı ortasından Eylül sonuna kadar Tanzanya’ya gideceklerini öneriyorlar. Ülkenin kuzeyinde, Mart ayından bu yana Tanzanya’nın doğal ve kültürel simgelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Batı bölgelerini ziyaret etmek için en uygun zaman mayıs-ekim arasındadır.
  Tanzanya yerel mutfağı şaşırtıcı derecede çeşitlidir. Bu, Afrika, Arap ve İran mutfağının ulusal özelliklerini yansıtıyor. Avrupa’nın sömürge etkisi …
Devamını oku
Dalış için en iyi yerler Zanzibar, Pemba ve Bangoyo adalarıdır. Dalma için en uygun zaman, Eylül sonundan Mart ortasına kadar sürer. Derin deniz kupa balıkçılığı mevsimi, yaklaşık olarak eylül ortasından sonbaharın sonuna kadar. Buna rağmen, bazı nadir balık türleri yalnızca kış aylarında yakalanır. Zanzibar Adaları, Pemba ve Mnemba atolü turistler arasında en popüler yerlerdir. Tanzanya safarinin doğum yeri olarak kabul edilir. 1 Nisan’dan Haziran’a kadar, ülke resmi olarak aslan, filler ve gergedanlar da dahil olmak üzere vahşi hayvanlar için av yapılmasına izin veriyor. Zanzibar’daki ulusal bayramlar özel etkinlikler olarak sınıflandırıldığından, turistler için geleneksel festivaller neredeyse yoktur. Bununla birlikte herkes, Noel, Yeni Yıl, Aralık 9’daki Bağımsızlık Günü ve Ocak 12’deki Devrim Günü gibi tatil günlerini ziyaret edebilir. Dolayısıyla birçok gezgin kışın büyük güney şehirlerine gider.

Tanzanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Tanzanya Güncel Hava Tahmini

Tanzanya için rüzgar koşulları haritası

Tanzanya için sıcaklık tahmini haritası

1. '+' Düğmesiyle Tanzanya’nın belirli bölgelerini yakın laştırabilirsiniz.
2. Bunun yanında, fare düğmesiyle haritayı alıp diğer ülkelerin sıcaklıklarını görmek için hareket ettirebilirsiniz.

Tanzanya için yağmur tahmini

1. Bu haritanın üzerindeki kontrol panelini kullanarak önümüzdeki 10 gün içinde herhangi bir süre Tanzanya’da yağış tahminini kontrol edebilirsiniz.
2. Üst kontrol panelinden, aşağıdaki hava parametrelerini kontrol edebilirsiniz: Sıcaklık, Bulut örtüsü, Yağış, Rüzgar ve Basınç.
Tanzanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.03.2024

Tanzanya Gezisi Fotoğraf Akışı

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018