OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tanzanya

Tanzanya için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Serengeti Millî Parkı

Serimizden “Dünyadaki En Büyük Sit Alanları”
  Dünyanın en büyük rezervlerinden biri olan Serengeti rezervi Tanzanya'da bulunuyor ve 14763 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Yaklaşık yüz yıl önce Maasai kabileleri, bir zamanlar vahşi hayvanlara ev sahipliği yapan ıssız toprakları ele geçiren ilk kişilerdi. Avrupalıların gelişiyle Serengeti, avcılar için cazip bir yer haline geldi, ancak 1951'de bu bölgeler rezerv olarak tanımlandı.
Birkaç yıl önce parkta bir anlamda dünyayı sarsan bir olay meydana geldi. Arkeologlar, keşfedilmesi esnasında eski insan yerleşim izlerini bulmuşlardır. Arkeolojik bölge derhal bazı kısımlarına erişimi olmayan kapalı bir bölge ilan edildi.
Milli Park, kendi topraklarında yaşayan çok miktarda kuş ve hayvanın sayesinde dünya çapında ün ve popülerlik kazandı. Serengeti'de yaklaşık 3 milyon vahşi hayvan türü ve 500'den fazla kuş türü var. Yalnız aslanlar 3000'den fazla türe sahiptirler. Ayrıca, turistler, antilop ve gergedanlar sürüsünü izleyebilirler, ancak gerçek bir şans leopar ve nadir yarasa kulaklı tilki ile bir buluşmadır. Serengeti rezervi timsahlar, zehirli yılanlar ve böceklerle doludur, bu nedenle seyahat yalnızca özel giysilerde ve bir rehber şirketinde mümkündür. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Mnemba Adası

Serimizden “Gezegendeki En Güzel Adalar”
  Zanzibar Adası'ndan çok uzak olmayan, deniz koruma alanının bir parçası olan ıssız Mnemba Adası var. Adanın çevresinin uzunluğu yaklaşık 1.5 km'dir. Yakınlardaki inanılmaz derecede güzel mercan kayalığı, dünyanın dört bir yanından gelen dalgıçlar bu alandadır. Şu anda ada özel malıdır. Üzerine girmek o kadar kolay değil. Bu olağanüstü güzel alan elitist destinasyonlardan biridir.
Adada, muhteşem bir otel olan Mnemba Lodge, en fazla 20 misafir ağırlayabiliyor. Bu benzersiz otel, dünyaca ünlü ünlüler tarafından popülerdir. Harika egzotik adayı ziyaret etmek için en uygun zaman, Ocak ile Nisan ayları arasındaki dönemdir. Şık otelden ayrı olarak, adanın birçok ilginç özelliği var: Büyük kumsallar ve kar-beyaz kumlu lagünler, yüzlerce egzotik bitki ve palmiye ağacı ile garip hayvanlar.
Adanın yanında bulunan mercan bahçelerini araştırmak isteyenler, 600'den fazla kuş türü ve nadir bulunan yeşil kaplumbağaları görebilirler. Adada bir yürüyüş sırasında küçük şok kuşlarını ve egzotik böcekleri karşılayabilirsiniz. Mnemba, birkaç yıldır dünyadaki en romantik adalardan biridir. Onların kuşbakışı manzarasına baktığınızda, ada anahatları, beyaz kum şeridi ile çevrili zümrüt yeşili anımsatan anımsatır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Natron Gölü

Serimizden “Dünyadaki En Gerçeküstü Yerler”
  Tanzanya'da, Kenya sınırının yakınında tuz gölü Natron var. Derinliği 3 metreden fazla değildir. Gölün ana özelliklerinden biri yüksek alkalinitedir. Bu sert koşullara rağmen göl cansız değil, bazı su bitkileri türleri ve diğer mikroorganizmalar yaşıyor ve çoğalıyor; balık alkalin tilapisi. Eşsiz su bitkileri, gölün rengi, yılda birkaç kez renklendiriyor ve bu da şeklini gerçekten süper insan yapıyor.
Gölün su bileşimi, onuruna göle adlandırılan, nadir bulunan bir mineral - soda içerir. Çöllerin arasında yer alan göl, nadir flamingo türlerine ev sahipliği yapar ve sadece meraklı turistler tarafından değil aynı zamanda profesyonel ornitologlar tarafından ziyaret edilir. Deniz suyu teması tüm kuşlar ve memeliler için ölümcül bir durumdur çünkü toksik maddelerin konsantrasyonu çok yüksektir.
Deniz kıyısında yürüyüş, Horrorfilmen'in takipçileri ve vampir hikayeleri için ilginçtir. Burada, ölü ağaçlar ve çalılar arasında, bir zamanlar göle giren kuşların ve yarasaların mumyalanmış kalıntılarını görebilirsiniz. Yavaş yavaş minerallerle kaplanmışlar ve korkunç taş heykellere benziyorlar. Fotoğrafçı Nick Brandt, halka gölden hayvanları öldürebileceğini ilk kez açıkladı. Natron kıyısında çok etkileyici bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Yerliler gölün doğaüstü güçlerine inanırlar ve bunu 'kanlı' olarak adlandırırlar. Yerel şamanlar, birkaç yıl önce çağdaşları tarafından göle kıyısında tuz büyüyen bir bitki inşa etmeleri önerisinde bulundu. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Zanzibar'ın Stone Town

Serimizden “Afrikadaki Unesco Dünya Mirası Alanları”
  Zanzibar'ın Taş Kenti, çok sayıda korunan yapıya sahip eşsiz bir tarihi bölge olan Tanzanya'nın en ilginç yerlerinden biridir. Tarihi bölgenin alışılmadık adı, birçoğu 19. yüzyılın başında inşa edilmiş çok sayıda taş binadan kaynaklanmaktadır. O zaman Zanzibar büyük bir ticaret şehriydi. Said ibn Sultan döneminde, Zanzibar Osmanlı İmparatorluğunun başkenti ilan edildi.
Stone Town, yıllardır köle ticaretinin merkezi olmuştur. Eski köle pazarının yapıları da bugün bulunabilir. Onun yerine, güzel bir Anglikan Katedrali inşa edildi; bunların yanında birkaç kafes görebiliyorduk - bir zamanlar insanlar içeriyordu. Tarihi bölge yürüyüşler için idealdir. Birçok eski ev şimdi ilginç dükkan ve restoranların bir yeridir. Buna ek olarak, Stone Town'da çeşitli renkli pazarlar bulunmaktadır. Kültür programları severler yerel müzelere ve güzel camilere hayran olabilirler.
Tarihi mekanlar arasında, Beit al Ajaib Sarayı, ayrıca gayriresmi adı 'Mucizeler Evi' olarak bilinen bahsetmek gerekir. Bu törensel saray, en ciddi olaylar için kullanıldı. Orijinal dekorasyonun bir kısmını korumayı başardı. 18. yüzyılda inşa edilmiş eski Arap kale de görülmeye değer. Toplamda, Zanzibar'ın Taş Kent bölgesindeki topraklarında 1700'den fazla bina var. Bunların çoğu ne yazık ki tamamen tahrip olma tehdidi altındadır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Rukwa Gölü

Serimizden “Dinozor Fosillerinin Saklandığı Yerler”
  Bir zamanlar gezegenin en büyük dinozorlarının yaşadığı yerleri ziyaret etmek isteyen gezginler, Tanzanya'ya gitmek zorunda kalıyorlar. Birkaç yıl önce, bilimsel bir grup, yaklaşık 100 milyon yıl önce yaşamış, uzun boylu, büyük bir sürüngen olan titanosaur'un bir iskeletini buldu. Titanosaurs bitkiler yedi. Bu türün kalıntıları Afrika için son derece nadir olarak kabul edilir.
Benzersiz arkeolojik alan, ülkenin güneybatısındaki Rukwa Gölü kıyısında yer alır. İki sezon boyunca, araştırmacılar paha biçilemez eserler arıyorlardı. Kazılarda profesyonel ekskavatörler ve madenciler katılmıştır. Bulguları inceledikten sonra, uzmanlar titanosaurların büyüklüğünün bir filin birkaç katından fazla olduğunu tespit ettiler; ön kollarının uzunluğu iki metreye ulaştı.
Rukwa Gölü mahallesi, Tanzanya'nın dinozor kalıntılarının keşfedildiği tek arkeolojik alan değil. 20. yüzyılın ilk yarısında, araştırmacılar Nyasasaurus parringtoni dinozorlarının kemiklerini başka bir alanda buldular. Bu bulgu da çok önemlidir, çünkü bu türdeki dinozorlar gezegenin en eski dönemlerinden biridir. Bu otçul dinozorlar yaklaşık 250 milyon yıl önce Dünya'da yaşıyordu. Hayvanlar bir metreden uzun boylu ulaşmadılar ve 20 ila 60 kg arasında tartıldı. 20. yüzyılın ilk yarısına ait arkeolojik buluşlar, bilim insanlarının ilgisini uzunca bir süre dışarda kaldı. Tanzanya'da yeni arkeolojik alanlarda yapılan araştırmalar bu günlerde devam ediyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Serengeti Millî Parkı

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  İki Afrika ülkesi olan Tanzanya ve Kenya arasındaki sınırda, benzersiz bir doğal rezerv Serengeti var. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler, güzelliğine hayran oldukları için buraya gelirler. Aslanlar doğa rezervinin ana sakinleri arasındadır. Serengeti, bu yırtıcıları doğal yaşam alanlarında izleyebileceğiniz, dünyadaki birkaç yerden biridir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Disney'in ünlü karikatürü The Lion King'de Simba'nın Dünyası'nın prototipi haline geldi.
Doğal rezervin alanı yaklaşık 15 000 km²'dir. Bölgenin önemli bir kısmı seyrek bitki örtüsü ve göllere sahip ovalar tarafından işgal edilmektedir. Sadece kaba tahminlerde, doğal parkta yaklaşık 500 milyon kuşa ve yaklaşık 500 milyon kuşa ev sahipliği yapılıyor. Aslanları, zebraları ve wildebeest'i burada izleyebilirsiniz. Birçok araştırmacı, göç döneminde hayvanları izlemek için özellikle milli parka gelmişlerdir. Timsahlar yerel nehirlerde yaşar. Sadece vahşi hayvanların bol olması nedeniyle, bir rehber eşliğinde parkı ziyaret etmesine izin verilir.
Turistler arasında en sevilen aktivitelerden birisi, rezervin en güzel yerlerini keşfedebilir ve güvenli bir mesafede yaban hayatı yaşayabileceğiniz jeep turlarıdır. Rezerv sadece inanılmaz sahne ünlü değil, aynı zamanda tarihsel eserler nedeniyle ferah ovalar arasında keşfedildi ünlüdür. Masalar arasında bulunan mağara düzlüklerde bulunmuştur. Rezervin tüm konukları yeri görebilir. Üstelik Serengeti, topraklarında bir balonda uçabildiğiniz Afrika'daki tek ulusal parktır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi
Tanzanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tanzanya’nın Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Tanzanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

29.09.2023

Tanzanya’nın Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018