OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tanzanya

Tanzanya’da Şenlikler ve Eğlenceler - Kutlamalar, Festivaller ve Kültürel Etkinlikler

  Tanzanya, İslam, Hıristiyanlık ve geleneksel Afrika dinlerinin bir arada bulunduğu çok uluslu bir ülkedir. Yaşam biçimine katkıda bulunurlar. Her itirafın kendi bayramları ve gelenekleri vardır. Kabilelerde çok ciddi gelenek kalmaktadır; inançlarını onurlandırır ve onları halka açıklatmazlar. Bununla birlikte, turistler resmi kutlamalara katılabilirler. Bütün dünyada olduğu gibi, Yeni Yıl 1 Ocak’ta Tanzanya’da kutlanıyor. Aralık 25’te Noel şölenleri var. Tanzanyalılar 26 Nisan’da Tanganyika ve Zanzibar Birliğinin Günü ve 12 Ocak’ta Zanzibar Devrimi Günü kutlamalarına çok dikkat ediyorlar. Köylüler Günü, Çocuk Günü, Anneler Günü kutlanıyor. Paskalya ve kutsal Ramazan ayında yapılan dini törenler de orada düzenleniyor.
  Tanzanya, turistik bir devlet olarak terfi etti. Bununla birlikte, ülkedeki altyapı gelişmemiş. Toplam yolun uzunluğu yaklaşık 79 bin kilometre. Asfaltla sadece 7000 …
Devamını oku
Ülke nüfusunun yaklaşık% 40’ı çocuk ve gençler, bu nedenle özel bir dikkatle tedavi edilmektedir. Tanzanya, Çocuk Günü’nü yaygın bir şekilde kutluyor. Haziran, 1’de düzenleniyor. Etkinlikler, aile içinde birlik çağrısı ve çocuk haklarını gözlemlemekle birlikte eşlik ediyor ve bu durum ülke içinde özellikle acil bir konu. Bu gün caddelerde cenaze törenleri düzenleniyor. Çocuklara toplar ve küçük hediyeler verilir ve çocuk şovları TV’de yayınlanır. Mayıs ayında, Anneler Günü kutlanır. Geleneğe göre, annelere ve büyükanne çiçeklerine, genellikle kırmızı veya pembe karanfiller vermek alışkanlıktı. Ölen kişilerin mezarlarını döşemek için beyaz karanfiller kullanılır.
Tanzanya’da en ikonik tatillerden biri Serengeti Milli Parkı’nda gerçekleşiyor. Nisan ayında, vahşi hayvanların Büyük Göçü başlar. Bu inanılmaz ve tehlikeli bir görüş. Otçullar çimleri ararlar ve yırtıcılar onları takip eder. Bir buçuk milyondan fazla antilop, binlerce zebra ve ceylan, sürüler halinde toplanıyor ve aç yırtıcılar tarafından sıkıştıkları yeni topraklara gidiyor. Rezervuarlarda, tırmanıcıları yakalayan timsahlar, aslanlar ve leoparlar saldırıya uğradı. Göçü izlemek için çok sayıda insan geliyor. En muhteşem manzara bir balondan açılır. Bu tür bir gezi, özellikle Büyük Göç günlerinde kesinlikle talep edilmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Birleşme Günü, Tanzanya sokaklarında yaygın şekilde kutlanmaktadır. Bu tatil, yüzyıllardır süren özgürlük mücadelesinin bir sonucudur. Ülke, köle ticaretinin merkezlerinden biriydi. Özgürlük, yerli halka acımasız fakat kısa bir devrimin sonucu olarak verildi ve ardından iki ülke - anakaradaki Tanganyika ve Zanzibar takımadaları - birleşti. Şenlikli günü kutlu olaylar yapılır; Siyasi liderler konuşmalar yapıyor. Ülkenin en renkli ve ilginç olaylarından biri, Stone Town’da 10 yılı aşkın süredir düzenlenen Swahili kültür festivalidir. Festival uluslararası bir statüye sahiptir, farklı kültürlerin temsilcileri Afrika’nın dört bir yanından oraya katılmakta ve yaratıcılıklarını ve halk sanatlarını sergilemektedirler.
Kutlama sırasında, eski kültüre dayanan mistik ve gizemli performanslar gerçekleşir. Her yerde modern Afrika hip-hop’u geliyor. Modernitenin ve geleneğin harmanlanması artık kıtanın normudur. Tatil, halk festivallerinin üstüste birkaç gece gerçekleştiği plajlarda sona eriyor. Zanzibar’daki Uluslararası Film Festivali, ünlü bir başka festival. Etkinliğin asıl amacı Afrika’nın benzersiz mirasını ve kültürünü korumaktır. Her yıl, dünyanın dört bir yanından gelen yönetmenler festivale geliyor. Filmlerin çoğu Afrika kültürünün farklı yönlerini anlatıyor.
Tanzanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tanzanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.06.2023

Fotoğraflarla Tanzanya’nın Güzelliği

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018