OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tanzanya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Anakaralarla birlikte, Spice Adası olarak da bilinen ünlü Zanzibar Adası, Tanzanya’yı oluşturur. Bu ülke, sadece cazibe merkezleri ile doludur. Dahası, Tanzanya genellikle Doğu Afrika’daki gerçek safari için en iyi varış noktası olarak bilinir. Mount Kilimanjaro ve Tanganyika Gölü gibi uluslararası dünyaca ünlü siteleri burada ekleyin ve ülkenin neden çok fazla turist çektiğini açıklayacağız.
Serengeti Milli Parkı, ülkenin en eski ve en yaygın olarak bilinen milli parkıdır. Burada ziyaretçiler hayvanları kendi doğal ortamlarında görebilirler. Park, binlerce hayvanın oraya her yıl göç etmesi nedeniyle çokça biliniyor. Serengeti Parkında yaklaşık altı milyon toynak, 300 bin Thomson’un ceylanı ve yaklaşık 200 bin zebrayı görmek mümkündür.
Duvarlarının yüksekliği 610 metreye ulaşan Ngorongoro Krater, Doğu Afrika’da bulunan hemen hemen tüm hayvanların görülebildiği kesinlikle harika bir yer. Aslanlar, filler, leoparlar, gergedanlar, ceylanlar, wildebeestler, manda ve zebralar kraterde görülebilen birkaç tür. Burada bir safari, yaban hayatı görmek için harika bir fırsattır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tanzanya yerel mutfağı şaşırtıcı derecede çeşitlidir. Bu, Afrika, Arap ve İran mutfağının ulusal özelliklerini yansıtıyor. Avrupa’nın sömürge etkisi …
Devamını oku
UNESCO tarafından koruma altındaki siteler listesine eklenen Selous Game Reserve, safari için harika bir yer. 50.000 kilometrekarelik bir alanda, fil, çita, vahşi köpek, siyah gergedan, timsah ve diğer vahşi hayvanları görmek mümkündür. Bu, Afrika’nın en büyük ikinci oyun rezervidir. Bir sonraki park olan Katavi Milli Parkı, Tanzanya’daki en küçük ve en uzak parklardan biridir. Tanzanya’da kilometrekare başına memelilerin en yoğunluğu Katavi’de olduğu gibi, memelileri görmek için en iyi yerdir. Park tanınmış olmadığından Serengeti’deki yaklaşık 2 milyon ziyaretçi ile karşılaştırıldığında yılda sadece birkaç yüz turist tarafından ziyaret edilmektedir.
Tanzanya’da kaldığınız süre boyunca Kilimanjaro Ulusal Parkı’nı ziyaret etmekte başarısız olmak imkansız. Park, Moshi’den uzakta değil ve Kilimanjaro Dağı ve çevresini kapsıyor. 5,895 metre yüksekliğindeki asma, Afrika’nın en yüksek zirve noktasıdır. Ayrıca dünyanın en yüksek ’ayakta duran’ dağ ve en kolaylıkla yapılabilen dağlardan biri olarak bilinir. Dağlar çay fincanınız değilse, dünyanın en uzun ve en derin gölü olan Tanganyika Gölünü ziyaret edin. Kültür yerlerinin çoğunluğu ülkenin en büyük şehri ve başkenti Darüsselam’da bulunuyor.
Tanzanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tanzanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Tanzanya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Gombe National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Katavi National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kilimanjaro National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Kitulo Plateau National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Lake Manyara National Park' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Tanzanya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Serengeti Millî Parkı

Serimizden “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
  İki Afrika ülkesi olan Tanzanya ve Kenya arasındaki sınırda, benzersiz bir doğal rezerv Serengeti var. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler, güzelliğine hayran oldukları için buraya gelirler. Aslanlar doğa rezervinin ana sakinleri arasındadır. Serengeti, bu yırtıcıları doğal yaşam alanlarında izleyebileceğiniz, dünyadaki birkaç yerden biridir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Disney'in ünlü karikatürü The Lion King'de Simba'nın Dünyası'nın prototipi haline geldi.

Doğal rezervin alanı yaklaşık 15 000 km²'dir. Bölgenin önemli bir kısmı seyrek bitki örtüsü ve göllere sahip ovalar tarafından işgal edilmektedir. Sadece kaba tahminlerde, doğal parkta yaklaşık 500 milyon kuşa ve yaklaşık 500 milyon kuşa ev sahipliği yapılıyor. Aslanları, zebraları ve wildebeest'i burada izleyebilirsiniz. … Tümünü Oku

Rukwa Gölü

Serimizden “Dinozor Fosillerinin Saklandığı Yerler”
  Bir zamanlar gezegenin en büyük dinozorlarının yaşadığı yerleri ziyaret etmek isteyen gezginler, Tanzanya'ya gitmek zorunda kalıyorlar. Birkaç yıl önce, bilimsel bir grup, yaklaşık 100 milyon yıl önce yaşamış, uzun boylu, büyük bir sürüngen olan titanosaur'un bir iskeletini buldu. Titanosaurs bitkiler yedi. Bu türün kalıntıları Afrika için son derece nadir olarak kabul edilir.

Benzersiz arkeolojik alan, ülkenin güneybatısındaki Rukwa Gölü kıyısında yer alır. İki sezon boyunca, araştırmacılar paha biçilemez eserler arıyorlardı. Kazılarda profesyonel ekskavatörler ve madenciler katılmıştır. Bulguları inceledikten sonra, uzmanlar titanosaurların büyüklüğünün bir filin birkaç katından fazla olduğunu tespit ettiler; ön kollarının uzunluğu iki metreye ulaştı.

Rukwa Gölü mahallesi, … Tümünü Oku

Zanzibar'ın Stone Town

Serimizden “Afrikadaki Unesco Dünya Mirası Alanları”
  Zanzibar'ın Taş Kenti, çok sayıda korunan yapıya sahip eşsiz bir tarihi bölge olan Tanzanya'nın en ilginç yerlerinden biridir. Tarihi bölgenin alışılmadık adı, birçoğu 19. yüzyılın başında inşa edilmiş çok sayıda taş binadan kaynaklanmaktadır. O zaman Zanzibar büyük bir ticaret şehriydi. Said ibn Sultan döneminde, Zanzibar Osmanlı İmparatorluğunun başkenti ilan edildi.

Stone Town, yıllardır köle ticaretinin merkezi olmuştur. Eski köle pazarının yapıları da bugün bulunabilir. Onun yerine, güzel bir Anglikan Katedrali inşa edildi; bunların yanında birkaç kafes görebiliyorduk - bir zamanlar insanlar içeriyordu. Tarihi bölge yürüyüşler için idealdir. Birçok eski ev şimdi ilginç dükkan ve restoranların bir yeridir. Buna ek olarak, Stone Town'da çeşitli renkli pazarlar bulunmaktadır. Kültür … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Tanzanya
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

01.02.2023
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018