OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kuveyt Şehri Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kuveyt (El Kuveyt), Kuveyt Körfezi’nin güney yakasında bulunan Kuveyt’in başkentidir (Basra Körfezi’nin bir parçasıdır). Bu ülkenin en büyük limanı. Şehir nüfusu, 2005 yılı itibariyle 32.4 bin kişi olarak tahmin ediliyor. Ülkedeki tek büyük megalopolis.
  1. Bahşiş vermek resmen kabul edilmez, ancak bazı büyük restoranlarda bahşiş toplam hesaba dahil edilebilir. Yardımsever garsona teşekkür etmek isterseniz, tutarın% 10’unu faturaya ekleyebilir veya uygun bir tutara … Açık
Kuveyt uzun süredir balıkçılık, inci avcılığı ve Hindistan ve Doğu Afrika ile gelişmiş ticaret ilişkilerinden güçlendi. II. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra, Kuveyt’te petrol üretimi başladı ve hızla büyük bir megalopolis’e dönüştü. Bugün Kuveyt’te gıda, çimento ve petrokimya endüstrisi gibi alanlar oldukça gelişmiştir; makina imalatı, tüketici elektroniği imalatı, gemi onarımı ve gemi yapımı. Şehir aynı zamanda sadece ülkede ünlü ve dünyanın en büyük su arıtma fabrikası ve inci balıkçılık ile ünlüdür. Kuveyt ayrıca önemli bir ulaşım ve ticaret geçişidir.
Kuveyt’in mimarisi, Irak’la olan savaştan büyük sıkıntı çekti. Bu nedenle, şehir merkezi modern binalarla doludur ve yalnızca Kuveyt banliyölerinde eski ve tek katlı sulak binaları görülebilir. Şehrin merkezi, emir’in resmi ikametgahının, ülkenin üst sınıfına ait lüks konaklarla sınırlanan çeşitli hükümet tesislerinin bulunduğu yer. Fahd Al Salem Caddesi’nde yürüyüş yaparsanız, çok sayıda ticaret merkezi, banka ve konforlu oteller göreceksiniz. Buradaki tüm binalar çok uzun ve Avrupa ülkelerinin mimarisine göre çok farklı değiller. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kuveyt, birinci sınıf alışveriş merkezleri ve pazarlarıyla ünlüdür ve en büyük alışveriş merkezi The Avenues’tir. Lüks tasarımcı butikleri ve ucuz giyim mağazalarının yanı sıra oldukça cazip fiyatlarla … Açık
Kuveyt’teki başlıca turistik yerler arasında ana cami, Baş Saray, Tareq Rajab Müzesi ve Kuveyt Kuleleri Gökdelenleri sayılabilir. Ayrıca arkeolojik bulguları ve büyük bir etnografik sergiyi bulabileceğiniz Ulusal Müzeyi de ziyaret edebilirsiniz. İslam Eserleri Müzesi’ne yaptığınız ziyaret daha az ilginç olmayacak. Şehre uzak olmayan bir yerde bulunan Failaka Adası, IV. Yüzyılda inşa edilen Yunan Tapınağı kalıntıları.
Kuwait City at Night   Kuveyt, lüks gökdelenleriyle ünlüdür. En güzellerinden biri de Al-Hamra. Bu 77 katlı gökdelen, dünyanın en yükseklerinden biridir. Duvarları içinde turistler için çok fazla eğlence var. İşte popüler bir alışveriş merkezi, çeşitli sinemalar ve bir spor kulübü ve gökdelenin çatısında başkentin en lüks ve pahalı restoranlarından biri yer alıyor.
  Kuveyt’te çocuklu turistler kesinlikle yerel Kuveyt Hayvanat Bahçesini ziyaret etmelidir. Kuğuların olduğu yapay göllerin olduğu inanılmaz güzel bir parkın arazisinde. Bu hayvanat bahçesindeki hayvanlar geniş … Açık
Olağandışı gezilerin hayranları, sahildeki antik Al Hashemi II gemisini ziyaret etmeye davet edilecekler. Bu gemi Guinness Rekorlar Kitabı’nın bir kayıt sahibidir. Tamamen ahşaptan yapılmış, gezegendeki en büyük gemi. Geminin uzunluğu 100 metredir ve yaklaşık 2.500 tondur. Turistler için ilginç geziler var ve gemide yalnızca en zengin vatandaşların ve Kuveyt misafirlerinin yemek yiyebileceği lüks bir restoran var.
Kuveyt’in ana sembollerinden biri, dünyanın en büyüklerinden biri olan Müzik Çeşmesi’dir. Aslında, 220 çeşmeden ve üç dev havuzdan oluşan devasa bir kompleks. Çeşmelerin çevresinde, çocuklar için banklar ve oyun alanları bulunan inanılmaz derecede güzel bir rekreasyon alanı bulunmaktadır. Çeşmelerin lüks aydınlatmalarla dekore edildiği akşamları bu yerde dinlenmek en ilginç şey.
  Kuveyt şehrinin yüzlerce çekici restoran ve kafesinden en iyisini seçmek kolay değil, ancak bazı yerler diğerlerinden çok farklı oldukları için özel bir ilgiyi hakediyor. Chocolate Bar çekici bir yer. Konukların … Açık
En ilginç mimari anıt Emir Eski Seif Sarayı. Tüm ulusal geleneklere göre inşa edilmiş gerçek bir oryantal saray. Binanın ana özelliği, güzel bir saat ile zarif bir taret. Dekorasyonunda çok güzel seramik karolar ve doğal altın kullanılmıştır.
Kuwait cosmopolis Ulusal mimarlık modeli olarak da kabul edilebilecek bir başka olağanüstü binada, Tareq Rajab Müzesi var. Duvarlarının içinde zengin bir sanat eserleri ve kaligrafi objeleri koleksiyonu yer almaktadır. Bu müzenin kurucusu, yaşamlarını bilimsel çalışmalara adayan Kuveytli bir çift. Son zamanlarda, müze koleksiyonuna seramikten yapılmış eşsiz ürünler, eski silahlar ve mücevherler eklenmiştir. Çift, bu eşsiz koleksiyonu tüm hayatı boyunca topladı. Müze sergileri, çeşitli Arap ülkelerinden geliyor. Müzenin koleksiyonu sürekli yenilenir, bu yüzden bu güzel konağı çoktan ziyaret edenler için bile ziyaret etmek ilginç olacaktır.
Kuveyt Şehri - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kuveyt Şehri ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kuveyt Şehri kaleleri
♥   Kalesi 'Saam Castle' Zahedan, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kuveyt Şehri ve Çevresindeki Turistik Yerler

Al Tijaria Kulesi

From the series “Spiral Şeklinde Bükülmüş Binalar ve Kuleler”
Şu anda, gökdelen, ilginç dükkanlar ve gastronomik kurumlarla doludur ve yüksek katlı binanın bir kısmı ofisler için tahsis edilmiştir. Al Tijara, Kuwait City'deki en ilginç turistik yerlerden biridir. Burada, parlayan alışveriş pencerelerinde eşyalara bakarak günlere bakabilir, atriyumdaki egzotik bitkileri hayranlıkla izleyebilir ve restoranlarda spesiyallerin tadını çıkarırken, şehrin panoramasını da izleyebilirsiniz. Mutanabi Caddesi'ndeki başkentin en modern ve aktif olarak gelişmekte olan bölgelerinden birinde muhteşem bir gökdelen var. … Devamını oku

Kuveyt Gezisi: Görülecek Yerler

Salmiya ve Hawalli, kentin ana konut ve iş parçaları olarak kabul edilir. Salmiya'daki Bilim Merkezi hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir yer. Merkez, sahil kenarında ve güzel bir marina yakınındadır. As-Seef Sarayı ve Bayan Sarayı, kentin en güzel saraylarıdır. İlk saray Emir'in konutlarından iken ikincisi hükümet binaları olarak kullanılır. …
OrangeSmile araç kiralama Kuveyt City’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

23.02.2024

Kuveyt Şehri Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kuveyt Şehri Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kuveyt Şehri, Kuveyt Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kuveyt City’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kuveyt City’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018