OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Medine

Çocuklarla Medine Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

  Medine kenti büyük ölçüde “Peygamber Şehri” ile ilişkilidir (Muhammed’in kendisi burada doğmuştur), ancak burada aile tatillerinin de gerçekleştiği söylenmelidir. Çocuklarla birlikte, müzeleri ziyaret ettiğinizden ve parklarda yürüdüğünüzden, alışveriş merkezlerinde gezintiye çıktığınızdan ve dağ sıralarını (örneğin Uhud) keşfettiğinizden emin olun. Şehir çok sayıda dini cazibe merkezine sahiptir ve çocukları kültür ve sanatla tanıştırmak için onları bir tura çıkarmanız önerilir. Tabii ki, onlar da Müslüman olduğu için, kurallara göre, gayrimüslim ziyaretçiler şehirde yasaklanmıştır.
  Medine dünyanın en büyük hac merkezidir. Bu nedenle şehir çeşitli eğlence mekanları sunamaz. Bununla birlikte, konukları boş zaman aktivitelerini yürüyüşlerle ve ülkenin en büyükleri arasında yer alan yerel … Açık
Çocuklarla ziyaret edilecek müzeler arasında göze çarpan müze, şehrin tarihi ve mirasını anlatan Madina Medya Müzesi. Burada, Mescid-i Nebevî’nin Hegira’dan bugüne kadar olan tarihi ayrıntılı bir şekilde sunulmakta ve Medine’nin inşa edildiği eski şehirlerin modeli ile renkli olarak gösterilmektedir. Başka bir müze, II. Abdülhamid döneminde inşa edilen Hicaz Demiryolunu anlatıyor. Adı Al Hejaz Demiryolu Müzesi. Bunun dışında kahve aletleri, seramik kaplar, silahlar gibi sergiler bulabilirsiniz.
Albaidha Halk Parkı, Medine çevresindeki en iyi turistik yerlerden biridir. Burada safarileri deneyebilir ya da kalbini bu yere koyan birçok motosikletçiyi görebilirsiniz. Bir aile ile yürümek için iyi bir yer, çocukların çok oynayabileceği bir oyun alanının da bulunduğu Al Aswaf Bahçesi’dir. Buna ek olarak, parkta bir futbol sahası ve tüm aile üyeleri arasında güveni artırmak için ideal bir piknik alanı bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Dini tapınakları keşfetmek gezinizin tek amacı değilse, Medine’yi ziyaret etmek için en uygun zaman Kasım ve Şubat ayları arasındadır. Bu dönemde şehirdeki en düşük hacı konsantrasyonu vardır. 2. Çoğu … Açık
Çocuklarla yürümenin güzel olacağı bir diğer park ise Stadium Peace Park. Çok bakımlı ve güzel, huzuruyla ünlü - insanlar buraya geliyor. Çocuklar en sevdikleri oyunu parkta bulunan bir futbol sahasında oynayabilirler. Bir park daha Bahçe Ahmed Bin Hanbal olarak adlandırılır ve çocuklar için bir oyun alanı ve tüm aile için güzel yeşil manzaralar sağlar. Diğer şeylerin yanı sıra, piknik için harika bir yer.
Kesinlikle yerel mutfağa çocukları tanıtmaya değer. Özellikle lezzetli tatlıların servis edildiği yerlere. Bu nedenle, onları kutsal şehirde en iyi donut ve hamur işleri sunan House of Donuts’a ve waffle ve dondurmanın şart olduğu Coffee Taste’a götürdüğünüzden emin olun. Başka bir güzel restoran harika waffle sunan İsviçre Evi denir. Çocuklarınıza pizza ile muamele etmek ister misiniz? O zaman bunun için Medina’nın en iyi yerine - Pizza Hut Hezam’a açığız.
Medine - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Medine ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Medine’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.10.2023

Medine’nin En İyi Yerlerinin Fotoğraf Galerisi

Medine Haritasında Çocuklar için Cazibe Yerleri (su parkları, hayvanat bahçeleri, lunaparklar)

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Medine Çevresinde Çocuğunuzla Ziyaret Edebileceğiniz İlgi Çekici Yerler

Çocuklar için Medine Gezi ve Eğlence Rehberi - parklar, turistik yerler, müzeler, hayvanat bahçeleri, su parkları. Çocuğunuzun mutlaka ziyaret etmesi ve görmesi gereken, büyüleyici ve eğitici yerlerin tümü. Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirebileceğiniz tüm keşif rotalarını (yerel tiyatrolar, sergiler ve müzeler) öğrenin. Aileler ve çocuklar için Medine.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018