OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Le Morne

Çocuklarla Le Morne Gezisi. Çocuğunuzla Gidebileceğiniz Yerler

  Le Morne’deki Mauritius ’Küçük Cennet’ tatilinizi geçirmek için harika bir yerdir. Burada, Mauritius’un kavurucu güneşinde eşsiz bir mutluluk hissedebilirsiniz ya da plajda aktif eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz (plaj sporları ’Küçük Cennet’ in en popüler eğlence etkinlikleri arasındadır). Plaj ziyaretçileri için aşağıdaki aktiviteler yapılabilir: sörf, SUP-biniş, kaya tırmanışı, golf, helikopter uçuşları, jet ski, deniz yolculukları.
  Le Morne, Mauritius Adası’nın güneybatı kesiminde bir yarımadadır. Ada, Hint Okyanusu’nun güney-batısında yer almaktadır. Bu tropik bölgelerde gerçek bir cennettir; Buradaki sıcaklık, yılın en soğuk … Açık
Çocuklarla seyahat ediyorsanız, her şeyden önce, yunusları izleyebileceğiniz teşekkürler (tüm çocuklar onları çok sever) olduğu gibi, Dolphin Warrior veya Dolswim’den turlar denediğinizden emin olun. Bir at veya midilli binmek? Haras Du Morne ile temasa geçerseniz, bu da Le Morne kasabasında mümkündür. Çocuklar, atlarla birlikte suya girme fırsatından özellikle memnundurlar. Harika bir deneyim garantilidir, bu nedenle ebeveynler için olması gereken bir şeydir.
Belki de şehirdeki en popüler bölge Le Morne Beach. Birçok kişi bu plajı gün batımını izlemek için en iyisi olarak görür. Bu, “sualtı şelalesi” olarak adlandırılan eşsiz bir nokta - buradan şelalenin eşsiz manzaralarına hayran kalacaksınız (bu arada, Mauritius’un ’Küçük Cenneti’ ni ziyaret etmek için çeken kişi budur) . Ayrıca, dağdan pitoresk plaj manzarası inanılmaz nefes kesici. Plaj, uçurtma sörfü ve botla gibi çeşitli su aktivitelerini uygulamak için tüm koşulları sağlar. Bunun yanı sıra, plajın tarihi bir bileşeni var - bu sahilde, Afrika kölelerinin Avrupalı sömürgecilerden kaçan denize atlamaları vardı. Bu trajik olayı anmak için her yıl kasım ayında sahilde bir festival düzenleniyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel gastronomi oluşumu, Hindistan, Avrupa ve Arap ülkelerinin geleneksel mutfaklarından büyük ölçüde etkilenmiştir. Yerel sakinler için en yaygın ve yaygın ürünlerden biri pirinçtir, burada yaşayan tüm insanlar her … Açık
Hint Okyanusu’ndaki Crystal Rock ve auxle aux Benitiers yolculukları oldukça popülerdir. Burası inanılmaz derecede güzel bir yer, bu yüzden kimse Crystal Rock’a tekne kullanma fırsatını kaçırmamalıdır. Sadece çocukları değil yetişkinleri de hayran bırakacak olan sıra dışı bir kayadır. Auxle aux Benitiers (Benitiers Adası), turistlerin ve yerel halkın çeşitli tema partileri yapmaktan hoşlandıkları gerçek bir huzur vahasıdır - çünkü hepsi Crystal Rock ve Mauritius sahilinin muhteşem manzarasını sunar.
Le Morne civarında bulunan bir başka eşsiz doğal cazibe, Yedi Renkli Topraklardır (yani yedi renge boyanmış kumlardır). Buraya gelen bazı turistler, bu tür yerlerin gerçekte var olabileceğine inanamıyor - bu ne kadar güzel. Bu tam olarak bu kum tepelerinde yaşayan kaplumbağaların gördüğü yol. Burada çarpıcı manzaralar sunan bir gözlem güvertesine tırmanabilirsiniz. Yakınlarda inanılmaz derecede güzel olan Chamarel Şelalesi (birçok turist tarafından Mauritius’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak yüceltilmiş) ve ayrıca sadece çocukları değil aynı zamanda ebeveynlerini de - Chamarel Curious Corner’ı merak edecek bir müze var. Müze illüzyonlara adanmış, rehberleri bunun ve bu sihir numarasının nasıl çalıştığını açıklıyor.
  Le Morne’un kültürü ve gelenekleri, çok çeşitli milletlerin temsilcilerine ev sahipliği yaptığı için çok yönlüdür. Hindistan ve Avrupa ülkelerinden gelen göçmenler, Çin ve Madagaskar’dan gelen birçok … Açık
Biraz daha ilerlerseniz, yerel florayı ve faunayı - yani Black River Gorges Ulusal Parkı’nı keşfetmek için keyifli bir yer bulabilirsiniz. Sayısız renkli kuşun (papağanlar, Mauritius güvercinleri) yanı sıra, nefes kesen manzaralar sunan muhteşem gözlem platformu ile ünlüdür. Çocuklarla birlikte yürüyüş yapmak için ideal olan Abanoz Ormanları Koruma Alanı’nı da ziyaret etmeye değer. Küçük turistler zipline’ı denemek isterlerse, bunu La Vallee des Couleurs’da yapabilirler - Le Morne yakınındaki harika bir yer.
Küçük maceracıları lezzetli yiyeceklerle, özellikle de tatlıları şımartabileceğiniz bir kaç yerden bahsetmeye değer. Bunların arasında harika keklere dikkat etmesi gereken Amerikan Cafe, lezzetli meyveli tatlılara sahip Le Tropical Cafe ve lezzetli kekler ve turtalar sunan La Rhumerie Restaurant bulunmaktadır. Sonsuz Mavi’de fantastik dondurmayı ve şelalenin yakınında bulunan aynı restoranda bir restoranda meyve dondurması tatlılarını denemeniz önerilir. Panoramik pencere manzarasına sahip, çarpıcı bir atmosfer.
Le Morne - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Le Morne ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm hayvanat bahçelerinin haritası
Le Morne ve yakınındaki bahçeler ve hayvanat bahçeleri
♥   Hayvanat Bahçesi 'Casela Nature Park' , 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Hayvanat Bahçesi 'La Vanille Nature Park' , 20.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Le Morne’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

14.06.2024

Le Morne’nin En İyi Yerlerinin Fotoğraf Galerisi

Le Morne Haritasında Çocuklar için Cazibe Yerleri (su parkları, hayvanat bahçeleri, lunaparklar)

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Çocuklar için Le Morne Gezi ve Eğlence Rehberi - parklar, turistik yerler, müzeler, hayvanat bahçeleri, su parkları. Çocuğunuzun mutlaka ziyaret etmesi ve görmesi gereken, büyüleyici ve eğitici yerlerin tümü. Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirebileceğiniz tüm keşif rotalarını (yerel tiyatrolar, sergiler ve müzeler) öğrenin. Aileler ve çocuklar için Le Morne.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018