OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Le Morne Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Le Morne, Mauritius Adası’nın güneybatı kesiminde bir yarımadadır. Ada, Hint Okyanusu’nun güney-batısında yer almaktadır. Bu tropik bölgelerde gerçek bir cennettir; Buradaki sıcaklık, yılın en soğuk saatlerinde bile + 20C’nin altına düşmez. Dünyanın bu bölgesinde çok sayıda egzotik hayvan, özellikle de gezginleri boyutlarına göre büyüleyen dev deniz kaplumbağaları bulacaksınız. Le Morne, herhangi bir turistin gizli rüyalarının bir araya gelmesidir.
  Le Morne’deki Mauritius ’Küçük Cennet’ tatilinizi geçirmek için harika bir yerdir. Burada, Mauritius’un kavurucu güneşinde eşsiz bir mutluluk hissedebilirsiniz ya da plajda aktif eğlencenin tadını … Açık
Burası kesinlikle bir turistik yer haline geldi - uzun zaman önce Le Morne kaçmayı başarabilen kölelere ev sahipliği yaptı. Bulundukları zaman, insanlar bu eşsiz bölgenin kısa sürede başarılı bir seyahat hedefi haline gelebileceğini anladılar.
Yarımadanın 556 metre yukarısında bir tepe ve bazalttan yapılmış bir kaya yükseltir. Bu bölgenin doğası ziyaretçileri hayrete düşürüyor. UNESCO sayesinde Le Morne dünya mirası listesinde var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel gastronomi oluşumu, Hindistan, Avrupa ve Arap ülkelerinin geleneksel mutfaklarından büyük ölçüde etkilenmiştir. Yerel sakinler için en yaygın ve yaygın ürünlerden biri pirinçtir, burada yaşayan tüm insanlar her … Açık
Yarımadanın tropik deniz iklimi, Hint Okyanusu’nun muhteşem manzaraları, zengin bitki örtüsü ve egzotik faunası vardır. Tüm bu gerçekler Le Morne’yi her gün ziyaretçilerine neşe atmosferi ve dünyadaki cenneti getiren bir vaha haline getirmektedir.
Adanın turizm altyapısı iyi gelişmiştir. Burada, Avrupa’nın en lüks otellerine göre en yüksek kalitede hizmet sunan çok sayıda otel bulacaksınız. Önceden Le Morne’deki otelleri tavsiye ediyoruz, çünkü burası geleneksel olarak turistler arasında çok popüler.
  Le Morne’un kültürü ve gelenekleri, çok çeşitli milletlerin temsilcilerine ev sahipliği yaptığı için çok yönlüdür. Hindistan ve Avrupa ülkelerinden gelen göçmenler, Çin ve Madagaskar’dan gelen birçok … Açık
Kumsalda dinlenmenin yanı sıra ılık kristalli temiz su yanı sıra burası tüplü dalış için harikadır, çünkü Le Morne yakınındaki sular zengin su altı yaşamına sahiptir.

  Yarımadanın yakınında gezegenin en muhteşem doğal cazibe merkezlerinden biri - su altı şelalesi yanılsaması. Kıyıdan uzak olmayan bir yerde mercan kayalığı oluşumu, birlikte kumlu ve çamurlu sedimanlarla birlikte su akımlarını yönlendirir. Bu özgün dönüm noktasını yükseklikleri hayran görmek çok ilginç. Bu nedenle turistler için ilginç helikopter turları düzenleniyor.
Bir akşam kaçamağı için en iyi yer büyüleyici Brabant Plajı olacaktır. Diğer plajların aksine, bu plajda neredeyse hiç dalgalar olmaz, çünkü dağın yamacının arkasındaki rüzgardan güvenle gizlenir. Bu plaj sadece plaj severler arasında değil, romantik doğa severler arasında da popülerdir. Burası gün batımını izlemek için ideal bir yer.
  Minik Le Morne’nin ana hazineleri pitoresk plajları ve ilginç doğal atraksiyonlarıdır. Tarihi ve kültürel mekanları bulmak için gezilerin hayranlarının komşu kasabalara gitmesi gerekir. Otele çok yakın … Açık
Tesisin konukları için bir diğer popüler eğlence ise yerel mağaraları ziyaret etmek. Kıyı boyunca birçoğu var. Bu tür geziler çocuklu turistler arasında oldukça popülerdir. Bazı mağaralara yalnızca su ile ulaşılabilir. Sadece bir gezi, unutulmaz bir etkinlik olacak.
le morne Kıyıdan uzak olmayan, büyüleyici gezilerin yapıldığı küçük bir kayalık Kristal Kayası var. Alanı sadece birkaç metrekare olan bu adada bitki örtüsü var. Yanında çok sayıda egzotik balık yaşıyor. Bu yerlerdeki derinlik nispeten küçük olduğundan yetişkinlerin yüzerek buraya gelmesi zor değil.
  Plaj eğlence ve su sporları, Le Morne’nin konukları için başlıca eğlence türleridir. Tatil beldesinde yer alan plajlar, sörf yapmak için dünyanın en iyileri arasındadır. Yıl boyunca, genellikle büyük … Açık
Brabant dağı, tesisin kalıcı bir sembolü olmaya devam ediyor. Yamaçları boyunca pek çok ilginç turistik güzergahlar döşenmiştir. Özel bir eğitime ihtiyaç duyulmayan nispeten basit yollar var ve deneyimli dağcılar için turlar var. Bu tür yürüyüşler sırasında, gezginler birçok egzotik bitkinin yanı sıra bu yerlerin ünlü olduğu inanılmaz jeolojik oluşumları görebilirler. Yürüyüş turları meraklıları için, en popüler eğlence, çevrenin muhteşem manzarasını sunan dağın tepesine tırmanmaktır.
Parklardan birinde, yerel halk için ana ulusal sembollerden biri olan Uluslararası Köle Güzergah Anıtı adı verilen çok sembolik bir anıt var. Bu anıt sömürge egemenliği zamanlarını hatırlatıyor ve yerel köy sakinleri için bir özgürlük sembolü.
Le Morne - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Le Morne ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Le Morne çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Black River Gorges' , 9.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Le Morne ve Çevresindeki Turistik Yerler

Şelaleler Tamarin

From the series “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
Kompleksin toplam yüksekliği 300 metredir ve bu sayede dünyanın en yüksek şelaleleri arasına girerler. Şelalenin etrafındaki alan asla boş durmaz. Gezi grupları her gün buraya gelir ve bu muhteşem yerlerde birçok turist günleri geçirir. Yerli halkın deneyimli rehberliğinde yürüyüş gezileri de ziyaretçilere sunulmaktadır. Böylece şelale yürüyüşü daha ilginç ve zenginleşecektir. … Devamını oku

Mauritius Gezisi: Görülecek Yerler

  Güzel doğanın yanı sıra Mauritius Adası, büyüleyici mimari yapılarıyla ve her zevke uyacak harika eğlence seçenekleriyle misafirlerini cezbetmektedir. Birkaç önemli yer işareti adanın başkenti, Port Louis şehri bulunur. Güzel bir Hükümet Binası binası var ve yerel ortaçağ evlerinden birisi Doğa Tarihi Müzesine çevrildi. Yarış hafta sonları çok popüler bir eğlence haline geldi. Olay geleneksel olarak Champ de Mars'ta gerçekleşir. …
OrangeSmile araç kiralama Le Morne’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

02.03.2024

Le Morne Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Le Morne Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Le Morne, Mauritius Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Le Morne’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Le Morne çıkışlıüş birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018