OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mauritius Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Güzel doğanın yanı sıra Mauritius Adası, büyüleyici mimari yapılarıyla ve her zevke uyacak harika eğlence seçenekleriyle misafirlerini cezbetmektedir. Birkaç önemli yer işareti adanın başkenti, Port Louis şehri bulunur. Güzel bir Hükümet Binası binası var ve yerel ortaçağ evlerinden birisi Doğa Tarihi Müzesine çevrildi. Yarış hafta sonları çok popüler bir eğlence haline geldi. Olay geleneksel olarak Champ de Mars’ta gerçekleşir.
Başkentin banliyöleri, ziyaretçilerin ilginç gezilerden keyif alacakları popüler bir mekanın yeri olan Domaine Les Pailles’dir. Turistler piedmont bölgesinde cip gezintisi yapabilir, minyatür bir trenle yerel doğayı keşfedebilir ve ferah teraslara sahip rahat yerel restoranlardan birinde akşam yemeği yiyebilirler. Yerel bitki bahçesi, oradaki birçok ağaç büyüdüğü için birkaç yüzyıllık bir geçmişe sahiptir. Ayrıca bahçede büyük su lilyumları ve diğer egzotik bitkiler bulacaksınız. Bölgenin ana mimari simgelerinden biri olan Eureka Colonial House & Port, güzel bir parkla çevrilidir.
Bu küçük kasabada 16. yüzyıla kadar uzanan binalar olduğu için Mahebourg’u ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca, şehrin yakınında birkaç büyük doğa parkı vardır; bunların en büyüğü Domaine du Shasseur ve Grand Bassin’dir. Bu parklardaki bir gezi sırasında birçok yaban domuzu, geyik, maymun ve yüzlerce kuş türüden çok ilginç hayvan görürsünüz. Chamarel köyü, köye yakın topraklar en sıradışı renklerle renklendirildiği için jeologlar için gerçek bir elmas haline geldi. Turistler ayrıca Rochester Şelalesi ve Gris Gris Plajı’nın keyfini çıkaracaklar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Çok sayıda parka ve doğa rezervine yapılan ziyaretler biraz sıkıcı hale geldiğinde, bu kasabadaki neredeyse her caddenin önemli bir tarihi nesnes olduğu Curepipe’i keşfederek seyahatinizi çeşitlendirin. Görülmesi gereken yerler şunlardır: Royal College, Belediye binası, Belediye Sarayı ve yerel halk kütüphanesi. Kütüphane, Mascarene Adalarının tarihine ve gelişimine has bazı değerli el yazmalarını tutar. Kasabanın banliyölerinde sömürge döneminde de inşa edilmiş güzel villalar göreceksiniz. Alışveriş hayranları Rose Hill’de bir gün geçirmekten mutluluk duyacaklar çünkü bu şehirde çok sayıda alışveriş merkezi, market, butik ve bölgenin en büyük gıda pazarı olan Arap Kasabası bulacaklar.
Belle Mare

Tarih ve Eğlence

  Portekizliler 16. yüzyılın başlarında Mauritius’a ulaştığında çöldeydi. Portekizli keşifçiler, gemilerinden sonra Sichna adını verdiler. Adanın kolonileşmesi daha sonra, 1598’de, Hollandalıların burada birkaç büyük yerleşim yeri kurduklarında başladı. 16.-17. Yüzyılların başında, Mauritius yakın ülkelerden gelen ticari gemiler için geçici bir demirleme olarak kullanıldı.
Sadece 17. yüzyılın ortasında, adada pamuk, şeker kamışı ve tütünün ilk plantasyonları oluştu. Madagaskar’dan aktarılan köleler yerel tarlalarda çalıştı. Hollanda kolonileşmesinin en parlak döneminde bile, köleler de dahil olmak üzere 300’den az insan sürekli olarak adada yaşamaktadır.
Balaclava Sawmill 18. yüzyılın başında, Fransa topraklarını fethetti. 1715’te Fransız sömürgecileri Ile-de-France adasını aradılar. Tam olarak Fransız kolonileşmesi sırasında ada, ilk büyük ölçekli altyapı gelişimini gördü. İlk yollar inşa edildi ve kıyı alanın korunmasına yönelik eserler inşa edildi. 18. yüzyılın ilk yarısında, adada ilk tersane inşa edildi.
Daha sonra, buradaki insanlar yeni tarımsal ürünler, örneğin, maniok, mısır, indigo ve farklı sebzeler yetiştirmeye başladı. Ancak Fransızlar uzun süredir kontrolünü sürdürmemişti. Fransa ile Büyük Britanya arasındaki savaş sona erdiğinde, tüm bölge 1814’e dayanan anlaşmaya göre İngilizlere geldi. O yıl, ada Mauritius olarak yeniden adlandırıldı. İngiliz kolonileşmesi başladığında, topraklarında yaklaşık 70 000 kişi yaşamaktaydı. 19. yüzyılın ortalarında, ada Hindistan’dan aktif bir göçmen akışı gördü. 19. yüzyılın sonunda nüfus 300.000’den fazla kişiydi. Mauritius 1968’de Büyük Britanya’dan bağımsızlık kazandı.
Modern gezginler, büyüleyici plajları ve zengin su altı dünyası için adayı takdir ediyor. Adada birçok dalış merkezi var. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için burada dalış yapmak ilginç olacaktır. Son yıllarda burada çiftler çeken bir çok lüks resort otel açıldı. Ada balayı veya aile tatili için mükemmel bir yerdir. Yerel oteller misafirlerine sadece klasik odalar değil, aynı zamanda özel villalar sunmaktadır.

Mauritius’un Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İnceleme Serimizden Mauritius’un Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Şelaleler Tamarin

Serimizden “Dünyanın En Harika Şelaleleri”
  Mauritius'un güzel adasında bulunan Tamarin'in yedi şelale kompleksi (Tamarind Şelalesi veya yedi basamaklı olarak da bilinir) uzun zamandan beri popüler bir turistik yer haline gelmiştir. Birçok izleme platformu, doğal döngü işaretinin yakınında inşa edilmiştir. Bazıları kompleksi görmenizi sağlar. En güzel şelale, kompleksin üstünde bulunan şelale olarak kabul edilir. Görünen abartılı olmasına rağmen oldukça kolay bir erişime sahip.

Tamarin Şelaleleri, uzun zaman önce gezginler için büyük bir eğlence kompleksine dönüştü. Şelaleler göl oluşturur ve bazıları serin temiz suda ferahlatıcı yüzmek için kullanılabilir. Yükseklikten korkmayanlar kayalık çıkıntılardan gölleri içine dalmayı tercih ediyor. Ayrıca, göllerin balık açısından zengin olduğunu ve balıkçı tutkunlarını cezbetmeyi … Tümünü Oku
Ülke haritaları Mauritius haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

04.12.2023

Mauritius’un Popüler Şehirlerinde Geziler

Belle Mare
Adanın tedavi edici hizmetleriyle ünlü olduğunu belirtmek gerekir. Mauritius'ta SPA-hizmeti, küresel çapta, talasoterapi, balneoterapi, aromaterapi, hidroterapi, sauna ve hamam olmak üzere, küresel ölçekte yüksektir. Profesyonel SPA merkezi beş yıldızlı otellerin hepsinde mevcut olup, SPA-servis paketinin maliyeti 80 avrodan başlamaktadır. Bunun yanı sıra, güzellik uygulamaları, ünlü Avrupa ve Asya markalarının yanı sıra yüksek kaliteli yerel ürünlere dayanmaktadır. Adanın bir başka 'özelliği' - … Devamını Oku
Le Morne
Bir akşam kaçamağı için en iyi yer büyüleyici Brabant Plajı olacaktır. Diğer plajların aksine, bu plajda neredeyse hiç dalgalar olmaz, çünkü dağın yamacının arkasındaki rüzgardan güvenle gizlenir. Bu plaj sadece plaj severler arasında değil, romantik doğa severler arasında da popülerdir. Burası gün batımını izlemek için ideal bir yer. Tesisin konukları için bir diğer popüler eğlence ise yerel mağaraları ziyaret etmek. Kıyı boyunca birçoğu var. Bu tür geziler çocuklu turistler arasında oldukça … Devamını Oku
Grand Baie
Adada birkaç ilginç eski tapınak var. Bunların arasında en orijinal olanı Tamil Surya Oudaya Sangam Tapınağı. Bu Budist tapınağı, kelimenin tam anlamıyla gökkuşağının her renginde boyanmış cephesinin benzersiz tasarımı için dikkat çekicidir. Cephe, saatlerce izleyebileceğiniz sanatsal boyama ve minyatür figürlerle bezelidir. Tapınağın iç dekorasyonu da çok parlak. Duvarları Budist motifleriyle geleneksel resimlerle dekore edilmiştir. Ayrıca, burada birçok ilginç dini eseri görebilirsiniz. Ulusal … Devamını Oku
Grand Gaube
Yakındaki Ile Ronde Adası'na yapılan geziler turistler arasında oldukça popülerdir. Adaya birkaç dakikada tekne ile ulaşılabilir. Bu adanın toprakları, pek çok nadir bitkinin görülebildiği eşsiz bir korunan alandır ve çoğu yalnızca bu alanda bulunan nadir görülen kuşların izlenmesi mümkündür. Adanın toprakları boyunca birçok büyüleyici yürüyüş parkuru vardır ve bunun yanında dalış için ilginç yerler de vardır. Doğa severler, gezegenin en güzellerinden biri olarak kabul edilen Ile Ronde şelalesine … Devamını Oku
Balaclava
Yerel gastronomi geleneklerini tanımak, bu egzotik tatildeki son derece tavsiye edilen aktiviteler arasındadır. Deniz ürünleri meraklıları çok nadir lezzetler denemeye fırsat bulacaklar, ayrıca ulusal yemekler sebze ve meyvelerden çok ilginç yemekler içerecek. Yerliler yiyecekleri çoğunlukla açık ateşte servis ederler, bu nedenle tüm yiyeceklerin özel bir tadı vardır. Tatil oldukça küçük olduğundan, çevresi ötesinde turistler için bir çok eğlence düzenlenmektedir. Tekne gezileri, Balaklava'nın yakın … Devamını Oku

Mauritius’un Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018