OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Larnaka

Larnaka’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

St Lazarus Church in Larnaca, Cyprus   Gezginler, Larnaka’nın muhteşem karşılama ve güler yüzlü atmosferini takdir ediyor. Şehrin sakinleri turistlere saygı ve ilgiyle bakıyor; iletişim kurmak her zaman kolaydır. Yerlilerle her şey hakkında konuşabilirsiniz. Bu nedenle, yerel dükkanlardan birindeki satıcı, turistlere ikamet yerleri ve faaliyetleri hakkında sorular sorabilir ve küçük restoran sahibi mutfak geleneklerini ve yerel gastronomi inceliklerini temsil etmekten memnuniyet duyacaktır.
  Larnaka’da çocuklu turistler için birçok ilginç eğlence var. Şehrin en sessiz ve pitoresk bölgelerinden birinde, Lucky Star eğlence parkıdır. Bu parkta, popüler çocukların atlıkarıncaları ve şişme botlarla … Açık
Yerliler şarabın ulusal içeceği olduğuna inanır; Burada birkaç yüzyıldan beri eşsiz reçetenin ardından üretildi. Şarap en önemli ulusal hazinelerden biri olarak adlandırılabilir; Bu içecek olmadan herhangi bir yemek imkansız ve özellikle de şenliklidir. Yabancılar sık sık yerel mutfağı arapça ile karşılaştırırlar, çünkü şiş kebabın en popüler olduğu bazı et lezzetleri burada da yaygındır.
Yerliler çok çalışkan ama aynı zamanda parlak tatilleri de kutluyorlar. Larnaka’da yıl boyunca birçok ilginç etkinlik düzenleniyor. Bu kutlamaların çoğu yüz yıldan daha uzun bir süredir devam ediyor. Mayıs ayında, Çiçek Festivali geleneksel olarak düzenlenir. Birkaç gün boyunca şehir kocaman kokulu bir bahçeye dönüşür. Festival, tören törenleri ve müzikal performansların yanı sıra çeşitli sergilerle kutlandı. Çiçekçiler, başarılarını izleyicilere sunar; tatil boyunca bir fuar düzenlenir; orada en sevdiğiniz çiçeklerin tohumlarını satın alabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Larnaka’da çok sayıda yemek mekanı, hem basit bir ev mutfağını tercih edenler hem de gurme yemek hayranları için hem bütçe gezginleri memnun eder. İlginç bir yer, birbirine zıt iki çekici meyhaneden oluşan Monte … Açık
Ocak ayının sonunda, genellikle bir Portakal Festivali düzenlenir. Bir dizi ilginç turistik yerin eşlik ettiği otantik bir etkinlik. Kataklysmos da ilginç bir olaydır; Bu tatil genellikle Haziran başında yapılır. Çocuklar bu festivali özellikle çok seviyorlar çünkü ana kutlama töreni su döküyor.
Büyük kutlamalar genellikle plajlarda yapılır; herkes fıskiyeleri alıp eğlence merkezine dönüşen sahile gidebilir. Su aktivitelerinden bıkmış olanları sergiler ve fuarlar bekliyor. Festival süresince su sporları yarışmaları düzenlenmektedir. Dini bayramlar gelince, o zaman Paskalya, Hıristiyanlar için en önemli olaydır. Ancak, Müslüman bayramları birçok vatandaş tarafından kutlanmaktadır. Bunların en büyüğü Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı.
  Larnaka, adanın üçüncü en büyük beldesidir. Birkaç bin yıl önce, bu yerdeki büyük ticari Kition şehri vardı. Modern gezginler burada sadece bolca eğlence mekanı ve güzel plajlarla değil, aynı zamanda şehirde çok … Açık
  Birçok turist ikinci yaz ayında Larnaka’yı ziyaret etmeye meyillidir - burada ay boyunca renkli etkinliklerin yaşanması söz konusudur: dans, tiyatro ve müzikal performanslar, sanat sergileri ve tüm bunlar ortaçağ kalesinin tarihi binalarının evrelerinde gerçekleşir. Μεσαιωνικό Κάστρο) ve antik amfitiyatro (Παττίεεεο Δημοττ μφιθα). Bu, amacı yerel kültürü göstermek olan en iyi festivallerden biridir ve muhtemelen bu özel etkinlikle tanımaktan daha zevkli bir şey yoktur. Festivale hem yerel sanatçılar hem de diğer ülkelerden gelenler katılırken, festivalin ana odağı hala yerel kültürde.
Aynı sıcak Temmuz ayında, dünyanın dört bir yanından yüzlerce gurme çeken ilginç bir etkinlik daha düzenliyorlar - yani Kıbrıs Uluslararası Yemek Festivali. Mutfak yarışmaları, ustalık sınıfları, tatma etkinlikleri bir etkinlik çerçevesinde düzenlenir. Şu anda, ünlü şefler hem geleneksel Kıbrıs yemeklerini hem de Avrupa ülkelerinden yemeklerini hazırlamaktadır. Gastronomik festivalin özel bir özelliği, genç ve yetenekli şeflerin (16 - 23 yaş arası) tüm mutfak becerilerini göstermelerini sağlayan ilginç bir Junior Chef programıdır. Festival, Larnaka ile sınırlı değil: Paphos Haziran ayında bir mekan, Lefkoşa da Eylül ayında batonu devralıyor. Larnaka’daki festivalin yeri olarak Avrupa Meydanı (Πλατεα Ευρώπης) seçildi.
  Larnaka, plaj tatillerini ve aktif eğlenceyi sevenler için mükemmel bir tesistir. Şehrin en popüler plajları McKenzie ve Phinikoudes. Kıyı şeridinin bu kısımlarında vaktinizi sadece güneşlenmeye değil, aynı zamanda … Açık
Şehirde yaygın olarak kutlanan diğer dini bayramlar arasında, Palm Sunday’den önceki gün Lazarus Cumartesi günü görülmeye değer. Tatil, kasaba halkı için özel bir öneme sahiptir çünkü St. Lazarus, Larnaka’nın koruyucu azizi olarak kabul edilir ve en önemli dini merkezi, St. Lazarus Katedrali’dir (Ιερός Ναός Αγίου Λαζάρου). Burada ciddi ilahi hizmetlerin gerçekleştiği, buraya zeytin ve hurma dallarının azizin mezarına getirildiği anlaşılmaktadır. Lazarus’un, dirilişinden sonraki otuz yıl boyunca Larnaka’da (ya da daha doğrusu şehir olarak adlandırılan Kition’da) yaşadığı sanılmaktadır. Kendisine adanmış tatilde, yöre halkı ’Lazarakia’ tatlı baharat ekmekleri pişiriyor ve evlerini ve sokaklarını sembolik öneme sahip çiçeklerle süslüyor - gladioli ve sarı papatyalar.
Yaygın olarak kutlanan diğer tatiller arasında, 6 Ocak’ta gerçekleşen Epiphany festivali, Yeşil Pazartesi (Büyük Lent’in ilk günü), İyi Cuma ve Noel de elbette. Larnaka’da kutlanan Kıbrıs’ın ulusal bayramları arasında, Kıbrıslı Rumların İngiliz İmparatorluğu’na karşı mücadelesine adanmış 1 Nisan, 1 Ekim, Kıbrıs Bağımsızlık Günü ve 28 Ekim, Kıbrıslı Rumların 1940’taki Nazi rejimine karşı direnişini anma Ohi Günü var. resmi tatillerde askeri geçit törenleri ve müzik gösterileri yer almaktadır. Sokak paritesi ve halk şenliği olmadan herhangi bir kutlamayı hayal etmek zor. En çok kutlanan bayram, 1 Ekim’de düşen Bağımsızlık Günü. Yunanistan Larnaka’da onurlandırıldı, insanlar ülke ile olan yakın ilişkilerini unutmadılar, bu yüzden 25 Mart’ta geleneksel olarak Yunan Milli Günü’nü kutladılar.
Larnaka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Larnaka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Larnaka yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of Our Lady of Graces, Nicosia, 37.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Kıbrıs’ın Milli Gelenekleri

Kıbrıslıların yaşamındaki ana öncelik ailedir. Ebeveynler çocuklarına ayaklarının üstüne gelene kadar bakmakta, daha sonra ebeveynler yaşlanınca çocuklar kendilerine bakmakta ve yaşlılar dikkatlerini torunlarına bırakmaktadır. Uzak akrabalar dahil tüm aile üyeleri arasında sıcak ilişkiler sürdürülür. Kıbrıslılar için aile, tavsiye ve yardım vermeye her zaman hazır olan sıcak bir yakın çevre halkasıdır. Yaşlı aile üyeleri yaşları ve bilgeliği için onurlandırılır. Erkekler her yaştan kadın aile üyelerine saygı duymakta ve onları korumaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Larnaka’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

22.05.2022

Fotoğraflarla Larnaka’nın Renkleri

Larnaka Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Larnaka’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Larnaka’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Larnaka’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Larnaka’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018