OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İrlanda

İrlanda’nın İklimi ve Ziyaret için En İyi Mevsim. Güncel Hava Tahmini

Dublin Castle   İrlanda’da hava tahmin edilemez. Ana iklim şekillendirme faktörü Atlantik Okyanusu’dur. Ülkenin oldukça aşırı enlemlerde yer almasına rağmen, karakteristik boğucu ısısı burada yaşanmaz. Yıllık ortalama hava sıcaklığı sadece 10 ° C’nin üzerindedir. Ek olarak, denizdeki su sıcaklığı nadiren düşük değerlere düşer. Bunların hepsi Kuzey Atlantik akımı sayesinde. Kabartmanın en üst noktalarının kıyıya yakın olması nedeniyle, İrlanda’nın büyük bir kısmı okyanus hava kütlelerini getiren kuvvetli rüzgarlardan korunuyor.
  İrlanda’daki ulaştırma altyapısı, hem mükemmel durumda olan karayolları hem de demiryolları ile iyi geliştirilmiştir. Ayrıca, toplu taşıma araçlarının …
Devamını oku
İrlanda’da ilkbahar, yerel bitki örtüsünün parlak renkleri ile tanımlanır. Tarlalar muhteşem turkuaz bir dekorasyona sahiptir ve hava yavaş yavaş ısınır. Mart ayında ortalama sıcaklık 12 ° C civarındadır ve Mayıs ortasına kadar hava 17 ° C’ye kadar ılıktır. Mart ayının başlaması ile birlikte, havanın oldukça kasvetli olduğu belirtilmelidir. Bir günde 3 saatten fazla güneş ışığı yoktur. Ancak, baharın sonunda bu rakam iki katına çıkar. İrlanda’da yılın herhangi bir zamanında olduğu gibi, ilkbaharda hava oldukça değişkendir. Açık güneşli hava, soğuk yağmur ile değiştirilebilir. Genel olarak, İrlanda’da her bahar ayı için en az 10 yağmurlu gün vardır. Bu dönemde su sıcaklığı oldukça soğuk; 9 ° C’den fazla değil.
Yazın başlamasıyla birlikte hava sıcaklığı giderek artar. Haziran ayında ortalama 18 ° C’ye ulaşır ve yaz ortasında hava 20 ° C’ye ısınır. Aynı sıcaklık Ağustos ayında 1-2 ° C düşebilir veya artabilir. İrlanda’da her yaz sıcak değil dikkat çekicidir. Oldukça sık, ortalama mevsimsel yaz hava sıcaklığı 15-16 ° C endeksini bile geçmez. Bir ayda yağmurlu günler en az 10 kalır. Temmuz ayında yağmur nadiren görülür, bazen günde yalnızca bir kez düşer. Bununla birlikte, su 15 ° C’ye kadar ısınabilir. Hava şartlarının tahmin edilemezliği bu mevsimde bile devam eder, bu nedenle güneşli bir sabahın kasvetli ve berrak bir akşam, aniden soğuk ve yağmurlu olabileceğinden daima uyanık olmanız gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İrlanda, cumhuriyetçi bir hükümet biçimine sahip yasal bir ülkedir. Parlamento cumhuriyetlerini ifade eder. Kanun, 1937’de kabul edilen ülkenin Anayasasına …
Devamını oku
Baharın gelişiyle birlikte, floranın parlak yeşil manzarası yavaş yavaş altın rengine dönüşür. Aynı zamanda biraz daha soğuk olur. Eylül ayında hava sıcaklığı hala oldukça rahat; ortalama 18 ° C arasında oturuyor. Bununla birlikte Ekim ayında, rakamlar 15 ° C’ye düşüyor ve Kasım ayında hava nadiren 10 ° C’den fazla ısınıyor. Kasım ayının aynı ayında gece boyunca sıcaklık 4 ° C’ye düşebilir. Güneşli saatlerin miktarı da azalır. Baharın başlangıcında güneş günde yaklaşık 4 saat parlarsa, o zaman sonbaharın sonunda bu rakam neredeyse yarıya iner. Her ay en az 12 yağışlı gün ile karakterize edilir.
İronik olarak, İrlanda kışın en az yağış alır. Kar oldukça nadir görülür ve aylık yağış miktarı 55 milimetreyi geçmez. Kar yağsa bile, ılık ılıman iklimi nedeniyle çok azdır. Kış aylarında gündüz ortalama hava sıcaklığı yaklaşık 8 ° C’dir. Bununla birlikte, İrlanda’daki en soğuk kışın yaklaşık bir buçuk asır önce kaydedildiğine dikkat etmek gerekir. Sonra sıcaklık, -19 ° C’ye düştü. Bununla birlikte, böyle bir olay ülkenin iklim bölgesi için kesinlikle karakteristik değildir. Aralık ve Ocak aylarında güneşli saat sayısı 2 saati geçmez. Ancak Şubat ayında günde yaklaşık 3 saat güneş ışığı görülebilir.

İrlanda Seyahati için En İyi Zaman

  Her yıl İrlanda yaklaşık dört milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çoğu turist buraya huzur, huzur ve doğayla birleşme için geliyor. Ancak, yılın seçilen zamanına bağlı olarak, turist ziyaretleri değişebilir. Turistik sezonun zirvesi, mayıs başı ile ekim sonu arasındadır. Mayıs tatillerinde çoğu turist geliyor. İrlanda’da yılın bu zamanında su sporlarına veya golfe katılabilir, balık tutabilir veya bisikletle aktif bir gezi programı düzenleyebilirsiniz. Turistik sezonun düşüşü dönemlerde fark edilir; Ekim ayının sonundan ve nisanın ortasından Bunun nedeni, İrlanda’da yılın bu zamanında en düşük sıcaklıklara tanık olunması ve ayrıca güneşli saatlerin sayısının fazla olmamasıdır. Hava değişkenliği doruğa ulaşmıyor.
Yeni Yıl ve Noel tatillerinde, İrlanda’ya gelen çok sayıda turist var. Bu tatiller yerli halk tarafından oldukça renkli ve neşeyle kutlanıyor, bu nedenle bu zamanda yolculuk sadece yerli gelenekler ve gelenekler ile tanışmak için değil, aynı zamanda İrlanda’nın coşkusuna da kapılmak için en iyi fırsat olacaktır. Bununla birlikte, amacınız yerel doğal ve tarihi yerler hakkında bilgi edinmek ise, seyahat etmek için en iyi zaman Mayıs ayının ikinci yarısı, Haziran ayının ilk haftaları ve Eylül ayının ilk günleri. Şu anda, en sıcak ve en istikrarlı hava kaydedilir. Tabii ki, hiç kimse yağışları dışlayamaz. Fakat yine de, bu dönemlerde gündüz saatlerinde ortalama güneşli saat sayısı kesinlikle daha fazladır.
Çoğu zaman, turistler golf uğruna İrlanda’ya gelir. Ilıman ve sıcak iklimi sayesinde, bu aristokrat oyun tüm yıl boyunca oynanabilir, ancak tutkulu oyuncuların çoğu yaz aylarında toplanır. Önceden bir günlük bilet satın almanın mümkün olup olmadığını ve golf kulübüne üye olmadan herhangi bir zamanda bir golf sahasını ziyaret etmenin mümkün olduğunu bilmenizi ister. İrlanda, keyifli ve kaliteli dil okullarıyla ünlüdür; Bu nedenle, bu tür bir turizm burada popüler. Dil okullarındaki faaliyetlerin zirvesi, sezon dışı okul tatillerinde ve yaz aylarında düşer. Böyle bir eğitim programı, bir gezi turu ile birleştirilebilir.
  Harika tabiat nedeniyle, İrlanda genellikle ’Yeşil alan’ olarak adlandırılır. Kayalık sahil şeridi, derin mavi suya, yeşil vadilere ve tepelere sahip …
Devamını oku
Mayıs ayının sonundan eylül ayının sonuna kadar ülkenin en sıcak ve en güneşli olduğu kabul ediliyor. Bu nedenle, keyifli bir deniz yolculuğuna çıkmak istiyorsanız, bu dönemde ülkeyi ziyaret etmeye değer. Turistlerin çoğunun yalnızca İrlanda kıyı sularında deniz yolculuğuna çıkmasının yanı sıra, gemilerin Kuzey ve Batı Avrupa arasında seyahat etmesine izin veren uluslararası turlara da katılmaları dikkat çekicidir. İrlanda’da, birçok tatil oldukça renkli ve güzel bir şekilde kutlanır. Her yıl düzenlenen geçit törenleri ve tiyatro gösterileri ile kutlanan Boyne Nehri Savaşı’nın yıldönümü 12 Haziran’da gerçekleşiyor. Mayıs ayının başında, Katedral Mahallesi sanatına adanmış keyifli bir tatil festivali düzenleniyor. Ayrıca, Eylül başında, ünlü dans müziği festivali ve Aralık ayında, turistlere Odyssey Arena’nın spor merkezinde atların sergisini ziyaret etme fırsatı sunulmaktadır. Bu etkinlik sadece İrlanda’nın her yerinden değil, dünyanın her yerinden uzmanları da çekiyor.

İrlanda’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

İrlanda Güncel Hava Tahmini

İrlanda için rüzgar koşulları haritası

İrlanda için sıcaklık tahmini haritası

1. '+' Düğmesiyle İrlanda’nın belirli bölgelerini yakın laştırabilirsiniz.
2. Bunun yanında, fare düğmesiyle haritayı alıp diğer ülkelerin sıcaklıklarını görmek için hareket ettirebilirsiniz.

İrlanda için yağmur tahmini

1. Bu haritanın üzerindeki kontrol panelini kullanarak önümüzdeki 10 gün içinde herhangi bir süre İrlanda’da yağış tahminini kontrol edebilirsiniz.
2. Üst kontrol panelinden, aşağıdaki hava parametrelerini kontrol edebilirsiniz: Sıcaklık, Bulut örtüsü, Yağış, Rüzgar ve Basınç.
İrlanda rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Ülke haritaları İrlanda haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İrlanda şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İrlanda gezi haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

14.06.2024

İrlanda Gezisi Fotoğraf Akışı

İrlanda’nın En İyi Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Dublin
3. Alışveriş meraklıları Kildare Köy Pazarı'nı ziyaret etmeyi kesinlikle unutmamalıdırlar. Pazarın adı tam anlamıyla 'Satış köyü' olarak çevrilebilir. Ziyaretçilerin satın alabilecekleri yer, büyük indirimlerle en iyi markaların yanı sıra çok uygun fiyatlarla diğer yüksek kaliteli ürünleri satın alabileceğiniz yerdir. 4. Birçok müze ücretsiz giriş imkanı sunar, bu nedenle gezginlerin para kazanmak için ünlü Dublin merkezlerini ziyaret etme zevkini … Devamını Oku
Killarney
3. Ulusal mutfağın restoranlarını ziyaret ederken, yiyecek kısımlarının oldukça büyük olduğu düşünülmeye değer, bazı durumlarda iki kişilik bir yemek sipariş etmek uygun olur. Bira hayranları, elbette, yerel üretim Porter'ı tatmak zorundalar; bu tür bir koyu bira ulusal içecektir. 4. Ulusal dil İngilizce'dir, ancak yerlilerin özel bir vurgusu vardır. Deneyimli gezginler yerel aksanı kullanmanın oldukça basit olduğunu söylüyor; Bazı otel ve restoranlarda … Devamını Oku

İrlanda’nın Popüler Bölgeleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018