OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Hollanda Antilleri

Hollanda Antilleri’nde Yolculuk - Yollar, Havaalanları, Demiryolu, Otobüsle Ulaşım

  Antiller, çoğu tarafından plaj turizmi merkezi olarak kabul edilir. Ancak, ülke sadece yakın zamanda altyapısını geliştirmeye başladı. Şu anda, buradaki trafik kesişimi ortalama bir seviyededir, ancak iyi ihtimaller vardır. Turistler genellikle uçaklar tarafından ülkeye gelir. Ülkede sadece uluslararası uçuş kabul eden sadece beş büyük havaalanı var. Ayrıca, bazı üst sınıf otellerin yakınındaki helikopterler ve gemi uçakları için küçük iniş alanları da bulabilirsiniz.
  Hollanda Antilleri’nin kültürü ve gelenekleri yüzyıllar boyu gelişiyordu. Bu toprağın geçtiği tarihin tüm dönemleri, arka planına doğru şekilde yansır. …
Devamını oku
Willemstad ana liman olarak kabul edilir. Feribotla seyahat etmenin adadaki en popüler ulaşım aracı olduğunu belirtmek gerekir. Biletlerin maliyeti ayrıca gemideki konfor derecesine göre değişir. Feribotların yakınında bilet satın alabilirsiniz. Bir turistin onunla birlikte büyük bir kargo taşıması gerekiyorsa, bunun için ödeme yapmak veya ek bir bilet almak zorunda kalacak. Çok sayıda gezi gemisi ve geminin yanı sıra küçük deniz gezintisi tekneleri ve teknelerinin, tüm yıl boyunca deniz boyunca yelken açtığı unutulmamalıdır. Katamaranlar yakındaki adalar arasında hareket etmek için de kullanılabilir (kiralanabilir). Turizm mevsiminin zirvesinde, deniz yoluyla ulaşım için bilet fiyatları biraz artar. Fiyatlar ise Temmuz ortasından sonbahar sonuna kadar hafifçe düşmektedir.
Willemstad, Curacao Adadaki en popüler ve yaygın toplu taşıma türleri otobüslerdir. Yine de, feribot bağlantısı hizmetlerini kullanarak adalar arasında servis yapan bazı geziler vardır. Antillerde, genel olarak otobüsler tatmin edici durumdadır. Bazı taşıyıcılar otobüslerini klimalarla donatıyor. Her adadaki trafik değişimi oldukça rahattır. En kaliteli yol yüzeyi Barbados adasında yer almaktadır. Birçok turist toplu taşıma araçlarına ve ilgili programa bağlı olmamak için araba kiralıyor. Bu hizmetlerin maliyetleri Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında oldukça yüksektir. Bununla birlikte, daha az popülerliğe sahip değildir. Antillerde kullanılan tüm araçların sol elle sürüldüğüne dikkat edilmelidir. Bir aracı sürmek için, hem uluslararası bir sürücü belgesine hem de ülkede satın alabileceğiniz ayrı bir yerel ehliyetine sahip olmak gerekir. Taksi hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Nakliye fiyatları sabit. Taksi operatörü tarafından hesaplanabilirler.

Ana Havaalanları ve Havayolu Ulaşımı

  Bugüne kadar, üçü uluslararası olan Antillerin topraklarında sadece beş havaalanı faaliyet göstermektedir. En ünlü hava limanlarından biri, Saint-Martin adasının Hollanda kısmında bulunan Princess Juliana’nın uluslararası havalimanıdır. Bu havalimanının dünyanın en tehlikeli on havalimanı arasında yer aldığı unutulmamalıdır. Pistin uzunluğu 2.300 metreden fazla değildir ve bu, tüm gömlekleri karaya çıkarmak veya çıkarmak için yeterlidir. Pistin kendisi İkinci Dünya Savaşı sırasında inşa edildi. O zamandan bu yana, havaalanı bu noktada gelişmeye devam etti ve bugün turistler, rahat bir uçuş için gerekli tüm olanaklarla birlikte modern bir hava limanı görecekler. Terminalin sınırları, dinlenme alanları ve bakım odaları üzerinde çeşitli kafe ve restoranlar var. Dilerseniz, buradan para çekebilir veya banka şubesine başvurabilirsiniz. Genel kullanım için terminalin önünde oldukça etkileyici bir park yeri ve ayrıca şirket arabaları için özel bir park yeri bulunmaktadır. Prenses Juliana havalimanının kapasitesi yılda yaklaşık 1,5 milyon yolcu. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Sadece yetişkinler değil, çocuklar Hollanda Antilleri’nde tatil yapmaktan memnun olacaktır. Görülecek bir şey var. Adaların doğası çok şaşırtıcı. …
Devamını oku
Antilleri’nde bir diğer popüler havalimanı, Saba adasında bulunan Juancho E. yrausqin hava limanıdır. Bu havalimanının da oldukça tehlikeli olduğu düşünülüyor. Buradaki şey, adanın düzenli olarak kasırga rüzgarı yaşaması ve bunun sonucunda uçakların iniş ve kalkışları genellikle karmaşıktır. Havalimanının kendine özgü özelliği, çok küçük kalkış pistidir. Sadece dört yüz metre. bu nedenle, havalimanı büyük boyutlu uçakları kabul edemez. Pistin kendisi kelimenin tam anlamıyla denizde biter, bu yüzden bir kasırga yüksekliğinde, uçuşlar tamamen iptal edilir. Havalimanı terminali nispeten küçüktür, ancak her turist kendisi için bir yer ve rahatlamak için rahat bir yer bulacaktır. Ayrıca küçük hediyelik eşya dükkanları ve araçlar için bir park alanı vardır.
Bonaire Havaalanı Bonaire Adası’nda yer almaktadır. Havalimanına taksi ya da toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Sonuçta Kralendijk şehrinin sadece üç buçuk kilometre. Bu havaalanının Antilleri için merkezi olduğu düşünülmektedir. Burada sadece bir terminalin bulunduğu gerçeğine rağmen, artan check-in sayaçları sayesinde büyük kuyruklar yoktur. Terminallerin bulunduğu bölgede birçok kafe, bar ve restoran bulunmaktadır. Burada banka şubeleri de var. ATM’lerden para çekebilir veya döviz bürosunda para birimlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu hava limanının da sıklıkla Flamingo Havaalanı olarak adlandırıldığını belirtmek gerekir.

Demiryolu, Otobüs, Havayolu ve Denizyolu Ulaşımı

  Antiller, özel rahatlamalarından ötürü, modern ve çeşitli bir ulaşım ağı yaratmayı göze alamazlar. Ancak, deneyimli gezginler bile burada oldukça rahat olacaktır. Ülkenin adaları arasındaki ana ulaşım aracı deniz taşımacılığıdır. Antillerin ana limanı Willemstad’dır. Ancak, feribotlar hemen hemen her adadan her gün farklı yönlerden ayrılıyor. Seyahat maliyeti, hizmet seviyesine ve feribotun kendisine bağlı olarak değişmektedir. Bazı bölgelerde, feribot gezileri kesinlikle ücretsizdir. Kargo ve hatta feribotların üzerindeki taşıtları taşıyabileceğinizi belirtmek gerekir, ancak bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Ayrıca, tüm kıyı boyunca oldukça sık ulaşım ve gezi gemileri, gömlekleri, yanı sıra tekneler ve yatlar vardır. Ekonomiyi geliştirmek isteyenler için yerliler size kiralık bir katamaran sunabilir.
  Hollanda Antilleri’nin en önemli cazibe merkezi şaşırtıcı doğasıdır. Bu özellik, bu adadaki her ada özgüdür. Buraya tatil yapan turistlerin çoğu, beyaz …
Devamını oku
Ülkede yolların kalitesi, çoğu asfalt kaplamaya sahip olmamasına rağmen çok yüksek bir seviyededir. Buradaki araçlar sol tahrikli. Bir araba kiralamak için de bir fırsat var. Ancak bu servis oldukça pahalıdır ve size premium veya kaliteli araçlar sunulmayacaktır. Ancak kural olarak, özel bir sipariş verirseniz, size yol güvenli, konforlu ve temiz araçlar sunacaklardır. Kiralanmış bir arabaya bir alternatif kiralık bisiklet olacaktır. Adalar çevresinde pek çok bisiklet kiralama noktası yoktur ve özel donanımlı bisiklet parkurları yoktur. Ancak, bisiklet kiralamanın amacı sadece bir ada içinde seyahat etmekse, bu seçenek oldukça uygun olacaktır.
St. Barts Antilleri üzerindeki en yaygın toplu taşıma türü otobüs. Sık sık koşarlar. Bununla birlikte, önceden belirlenmiş herhangi bir programa göre çalışmazlar. Otobüste konfor, taşıyıcı şirkete bağlıdır. Seyahatler için biletler doğrudan sürücüden veya özel otomatlardan veya gazete büfelerinden alınabilir. Ülkede bir başka popüler ulaşım aracı taksi hizmetleridir. Genellikle tüm servislerdeki tarifeler aynıdır. Asıl mesele, taksi yöneticisinin yolculuk masraflarını hesaplamasını istemektir. Bir adadan diğerine hızlı bir şekilde ulaşmanız gerekirse, hava taşımacılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, yerel posta aero operatörleri oldukça cazip fiyatlar sunuyor. Ancak, aşırı kalkış ve iniş için hazır olun. Sonuçta, hemen hemen tüm havaalanları, neredeyse denizde sona eren oldukça dar ve kısa pistlere sahiptir.
Hollanda Antilleri rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Hollanda Antilleri’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Hollanda Antilleri haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

27.09.2022

Hollanda Antilleri Fotoğraf Akışı

Hollanda Antilleri Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Willemstad
3. Şehir içinde ve dışında birçok Duty free mağazası var. Deneyimli gezginlerin unutulmaz hediyelik eşya ve hediyeler satın almaları gereken yer burasıdır. 4. Tüm otellerde ve otellerde Amerikan tarzı prizler takılmıştır, standart voltaj 127/120 V'dir. Bazı elektrikli cihazları kullanmak için adaptörlere ihtiyacınız olabilir. Hemen otelde sorun ya da özel bir mağazada arayın. 5. Bir hediyelik eşya olarak antika almayı planlayanlar, gerekli tüm belgelerin … Devamını Oku
Curaçao
3. Tüm büyük mağazalar kredi kartlarını kabul eder; nakit para yalnızca açık piyasada alışveriş yapmak isteyenler için yararlıdır. Restoranlar ve benzin istasyonlarında nakitsiz sistem de kullanılmaktadır. 4. Antika eşya veya tabloyu hatıra olarak satın alacak yolcuların, ilgili tüm dökümanlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Kültürel varlığın ihracatı kesinlikle yasaktır. Bu kural ayrıca dalış sırasında doğrudan hediye bulmayı bekleyen dalgıçlar için … Devamını Oku

Hollanda Antilleri Şehir Haritası - İpuçları

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018