OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Doha

Doha’da Aktif Dinlenme ve Tatil - İlgi Çeken Yerler, Eğlence ve Gece Hayatı

Sheraton Hotel, Doha   Plaj dinlenme, gezginler için ana eğlence olmaya devam ediyor. Kıyı rahat ve ilginç bir eğlence için her şeye sahiptir. Doha plajları, çeşitli açık hava etkinlikleri ve güneşlenmek için idealdir. Körfezin uzak kısımları, aileleri dinlenmek için mükemmel bir yer, çünkü o kadar kalabalık değiller ve sular her zaman sakin. El Corniche, kentin en işlek ve en kalabalık plajı olarak bilinir. Bu plajın uzunluğu sekiz kilometredir.
  Doha’da birçok mükemmel alışveriş merkezi faaliyet göstermektedir. Villaggio en iyilerinden biridir. Şık bir tasarım ile ayırt edilir. Burada, onlarca marka mağazasının yanı sıra, uygun bir kafe ve restoran … Açık
Aktif istirahat hayranları ve ilginç ilgi çekici yerleri denemekten hoşlananlar Aladdin’in Kingdom tema parkını sevecekler. Burası küçük ziyaretçiler için harika oyun alanları ve heyecan hayranları için heyecan verici ilgi çekici yerler bulacaksınız. Park aynı zamanda güzel bir tiyatro mekanıdır. Burada ziyaretçiler ilginç sunumlar, güzel bir lagün ve kahve dükkanı bulacaklar;
Doha’nın yakınında bulunan Salwa Yolu bölgesi, bir hayvanat bahçesinin bulunduğu yerdir (şu anda bu hayvanat bahçesi kapalıdır). Hayvanat bahçesinin etrafında toplanan ilginç egzotik hayvan koleksiyonunun ülkedeki en zengin olduğu bilinmektedir. Hayvanat bahçesinin küçük ziyaretçileri, çocukların hayvan dünyası hakkında çok şey öğrenecekleri büyüleyici turlara ve konferanslara katılabilirler. Çocuklar ayrıca, tüm gününü kolayca geçirebilecekleri yerel eğlence parkını ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Palm Island daha az popüler olmayan bir eğlence merkezidir, ayrıca bazı ilginç cazibe merkezleri, oyun alanları ve oturma alanları vardır (ne yazık ki, Palmiye Adası şu anda çalışmıyor). www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Doha, Katar’ın başkenti ve büyük bir ekonomik ve ticaret merkezidir. Yaz aylarında Doha, bir sahil beldesi olarak ünlüdür; İlkbahar ve sonbahar, turistlerin şehrin tüm ünlü yerlerini ziyaret etmeleri için harika … Açık
Doğal atraksiyonların hayranları kesinlikle Shahaniya Nature Resort’u ziyaret etmeyi unutmamalıdırlar. Bu devlet parkı, Katar’da nadir antilop türlerinin - beyaz oryx - yaşadıkları tek yer. Tatil yerinde yaratılan ideal yaşam koşulları sayesinde bu hayvanlar kendilerini çok rahat hissediyorlar. Ziyaretçiler davranışlarını sürekli izleyebilirler.
Pearl & Oyster Fountain Çölde Jeep safarileri diğer popüler eğlence alanlarından biri olarak adlandırılabilir. Daha fazla orijinal dinlenme hayranları şahin denemek için tavsiye edilir. Mağazalarda yürüyüş yapmanın hayranları çok çeşitli alışveriş merkezleri ve renkli pazarlardan memnun kalacaklardır. Hyatt Plaza, en popüler alışveriş köşkü olarak bilinir. Çok sayıda mağazaya ek olarak, merkez, modern bir sinema salonunun ve çeşitli şirin restoranların konumudur. Çuval Gould, şehirdeki en zengin takı seçimini sunan ana şehir pazarı olarak kabul edilir.
  Doha’da herkes kendi zevkine göre eğlenceli bulacak. Bütün aile Al Khor Park’ta rahatlayabilir. Geleneksel bir eğlence parkı, hayvanat bahçesi ve doğal bilim müzesi arasındaki geçiştir. Park çok geniş bir … Açık
  Katar’ın başkenti şehirdeki herhangi bir tatili unutulmaz kılmak için gereken her şeye sahiptir. Örneğin, gezginler dalış (Poseidon Dalış Merkezi, Alghais Dalış), balıkçılık (Nomadik Merkez) ve pitoresk Basra Körfezi’ndeki deniz yolculukları gibi farklı su bazlı aktiviteleri deneyebilirler. Uçurtma sörfü, rüzgar sörfü ve SUP yatılı (Katar Su Sporları, QSUP) gibi her türlü sörf yapmayı unutmayın. Kural olarak, gemi yolculuğunun çoğunluğu ana varış noktası olan Al Safliya Adası’na sahiptir. Tatilciler Qatar Inbound Tours, Regatta Sailing Academy veya AquaSports Qatar ile irtibata geçerlerse muhteşem bir yatta dişli kiralayabilir veya rahatlayabilirler.
It looks so peaceful from up here Simaisma, şehirde çok popüler olan bir plaj daha. Bütün aile için mükemmel bir yer olarak ünlüdür. Çocuklar oyun alanında eğlenirken ebeveynleri rahatlayabilir ve güneşlenmenin tadını çıkarabilir. Ayrıca bu plajın çok temiz olduğu ve buranın hem yerli halk hem de turistler için bu kadar popüler olmasının bir nedeni olduğu da belirtilmelidir. Doha Hayvanat Bahçesi - Yukarıda belirtilen hayvanat bahçesinin yanı sıra şehirde bir hayvanat bahçesi daha var ve çok basit bir adı var. Zürafalar, filler, kaplanlar, ördekler, zebralar ve antiloplar görmek için harika bir yer. Bazı hayvanları beslemek ve fotoğraflarını çekmek için izin verilir.
  Doha’da bir ulusal mutfak restoranı bulmak gerçekten zor. Bunun nedeni, yerel mutfak geleneklerinin, komşu ülkelerin mutfak geleneklerinin neredeyse tamamen yerini almasıdır. Bu yüzden Doha’daki modern mutfak, … Açık
Golf hayranları, basit ve anlaşılması kolay bir isim olan Doha Golf Kulübü’nün olduğu bir yerde buluşmayı tercih ediyor. Gezginlerin favori oyunlarını oynayabilecekleri ve yakındaki bir restoranda lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilecekleri yer burasıdır. Golf kulübü, temizliği ve kaliteli hizmeti ile ziyaretçileri büyülemektedir. Bununla birlikte, bu niteliklerin Katar için normal olduğu, bu nedenle herhangi bir tatilin gerçekten unutulmaz bir tatil olacağı garanti edilmektedir. Megapolis Eğlence Merkezi, şehirde eğlenmek ve özellikle bowling oynamak için en iyi yerlerden biri.
The big building on the left is the urban planning office Ortadoğu’da birçok sembol var ve develer kesinlikle onlardan biri. Bu nedenle, örneğin Katar’ın başkentinde bir deveye binmek gibi eşsiz teklifler olması garip bir şey değil. Bu fikir çekici görünüyorsa, Khor Al Udeid ile iletişime geçmeyi düşünün. Kumsalda bir deveye binmek inanılmaz derecede romantiktir ve tatilcilerin gelecek yıllar boyunca mutlaka hatırlayacağız. At yarışı Doha’da çok popüler olduğundan, bu eğlencenin tüm hayranları hayal kırıklığına uğramayacak. Katar Yarış Kulübü, kontrol etmek için en iyi yer. Aynı uzmanlık alanı olan Yarış ve Binicilik Kulübü ile bir mekan daha var. Bu arada, bu kulübe girmek ücretsiz.
  Birçokları için, Katar’ın başkenti, ana geliri ülkeye getiren gaz ve petrol endüstrileriyle ilişkilidir. Tabii ki, çoğu yüksek sıcaklıktan bahsederdi. Nitekim, yaz aylarında ortalama sıcaklık 40-45 ° … Açık
Doha’daki kaçış arayışı sağlayıcıları arasında, iki şirketten bahsetmek önemlidir - Katar Macera Odaları ve Kaçış Avı Deneyimi Katar. Unutulması kolay olmadığından emin olacak çok ilginç görevler sunuyorlar. Kaçış görevleri, çeşitli bulmacaları çözmek ve adrenalin seviyesini yükseltmek isteyen herkes için harika. Hotel Park düzenli olarak ilginç etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır, bu nedenle programı kontrol etmeyi unutmayın. Bunun yanı sıra, farklı yaşlardaki ziyaretçiler için pek çok eğlence var, bu yüzden Hotel Park tüm aileye hitap eden evrensel bir yer. En son filmleri izlemek için, çoğu Novo Cinemas’ı ziyaret etmeyi düşünüyor. Kahkaha Fabrikası rahatlamak ve eğlenmek için bir başka harika yer. Yetenekli stand-up sanatçılar en komik şakalarını hazırlar ve sayısız ziyaretçiyi eğlendirmek için ellerinden geleni yaparlar.
Doha Katar’ın başkenti, şüphesiz, çocuklu gezginler için harika bir yer. Örneğin, 3 ila 6 yaş arası çocuklar Jungle Zone Tema Parkı’na aşık olacaklar. Küçük çocuklar, BOUNCE Doha’yı ziyaret etmeyi çok ilginç bulacaklar ve dev KidzMondo Doha eğlence merkezi, her yaştan çocuklar için mükemmel bir seçimdir. Su bazlı eğlencenin tüm hayranları için bir destinasyondan bahsetmek de önemlidir. Aqua Park Qatar adında çok basit bir isim olan bir mekan. Bu parkta, ziyaretçiler yüzebilir ve çeşitli slaytları deneyebilir. City Center Alışveriş Merkezi ve Festival City Mall, tüm aile için büyüleyici eğlenceler sunar. Sonuncusu ama en az olmayanı, Vilaggio Alışveriş Merkezi’nde çok ilginç bir tematik park var. Buna Gondolania denir. Bu, Katar’da bulunan ve tüm ziyaretçilere ferahlatıcı bir gondol yolculuğunun tadını çıkarmaları için bir Venedik parçası.
  Katar Ulusal Müzesi genellikle Doha’nın en ünlü ve en çok ziyaret edilen cazibe merkezi olarak adlandırılıyor (2015-2018 döneminde müze tamamen yeniden inşa edildi). Müze, güzel Abdullah Bin Muhammed … Açık
Doha’nın konuklarına sunulan çok sayıda gece eğlencesi arasında, her gezgin uygun ve benzersiz bir şey bulacak. Örneğin, Sky View Doha nefes kesen manzaralara meraklı herkes için gerçek bir hediyedir. Burası yüksek bir binanın çatısında açık, bu nedenle şehrin muhteşem ve büyüleyici manzaralarını sunuyor. Dans etme havasında olan herkes Krossroads Club’dan daha iyi bir yer bulamaz. Şahane bir şekilde dekore edilmiş bir yerde bir kadeh şarap eşliğinde rahatlama fikri cazip geliyorsa, Rise Bar doğru seçimdir. Canlı müzik eşliğinde barların hayranları Den’i ziyaret etmeniz önerilir. St Regis’teki The Club’da canlı müzik sabaha kadar da bitmiyor, ancak bu kulüp şehirdeki en iyi kokteyllerin sunulduğu bir mekan olarak ün kazandı. Son olarak, şık iç ve rahat atmosferi hayranları için birkaç uygun mekan var. Bunlar Crystal, Vintage, Aqua Lounge ve Fabrik Lounge’dir.
Doha - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Doha ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Doha’da Aktif Dinlenme ve Eğlence için Tavsiye Edilen Yerler

The Library
Nerede: Ramada Hotel, Doha; Telefon: +974 441 7417;
Bubbles On Two
Nerede: Ramada Plaza, Doha; Telefon: +974 441 7417;
Piano Piano
Nerede: Movenpick Hotel, Doha; Telefon: +974 429 1111;
Aussie Legends
Nerede: Rydges Plaza Hotel, Doha; Telefon: +974 438 5444;
The Qube
Nerede: Ramada Hotel, Doha; Telefon: +974 441 7417;
Cloudnyn
Nerede: Al Sadd Merweb Hotel, Doha; Telefon: +974 447 1111;
Waterhole
Nerede: Sheraton Doha Hotel, Doha; Telefon: +974 485 4444;
Referans Bilgi
Tüm lunaparkların haritası
Doha yakınındaki lunaparklar
♥   Lunaparkı 'Sana' Doha, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Fun Day' Doha, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'City Ville' Doha, 4.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Land Mark Indoor Theme Park' Doha, 8.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Lunaparkı 'Gulf Mall Indoor Theme park' Doha, 9.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Doha’da araba kiralama

İzlanda Aşılı Turistler İçin Kapılarını Açmak İstiyor

1 Mayıs'tan itibaren İzlanda, ECDC risk kodunu kullanacak. Düşük riskli ülkelerden (yeşil ve sarı) gelen turistlerin, negatif bir PCR testi yaptırmaları durumunda karantina kilidine girmeleri gerekmeyecek. Şu anda İzlanda'da enfeksiyon nedeniyle 30 kişi hastaneye kaldırılıyor ve 24 kişi daha hasta insanlarla etkileşime girdikleri için karantina altında. COVID-19 nedeniyle kimse hastaneye kaldırılmadı. Oku bunu

14.06.2021

Göz Alıcı Doha Fotoğraf Galerisi

Doha haritasında aktif dinlenme ve eğlence yerlerini arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Doha’nın Komşu Şehirlerinde Tur Fikirleri

Doha’nın en iyi şehir turu için rehber - popüler dinlenme, tatil ve eğlence yerleri. Doha’da gün içinde yapılması gerekenler - turistik yerler, parklar, sahiller, su parkları, yarış pistleri, bisiklet parkurları ya da su kayağı. Gece hayatı (barlar, diskolar, klüpler vb.) için öneriler (adres, telefon numarası ve bağlantı linkleriyle). Paylaştığımız fikirlerle 'Doha’da neler yapılmalı?' sorusu anında cevap buluyor.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018