OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Katar Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Pearl & Oyster Fountain   Ünlü arkeolojik ve tarihsel bir merkez olan bu ülke turistlerle giderek daha popüler hale geliyor. Katar’daki ilgi çeken yerlerin çoğunluğu arkeolojik bulgularla bağlantılıdır. Doha banliyöleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi olan Al Zubarah Arkeolojik Alanı’nın çok ünlü bir yerinin bulunduğu yerlerdir. 18. yüzyılda bu alan, aynı adı taşıyan çiçek açan ve müreffeh bir şehirdi. O şehrin yaşı bin yılın üzerindeydi. Al Zubarah’ın ana sembolü büyük bir kaledir. Günümüzde, kale, Bölge Müzesinin koleksiyonunu tutmak için kullanılıyor ve tüm öğeleri ülkenin tarihine ithaf edilmiştir. Arkeolojik kazılar bu günlerde bile devam ediyor, bu nedenle müzenin koleksiyonunda düzenli olarak yeni parçalar var. Ortaçağ döneminde bu şehir inci dalış sayesinde müreffeh bir şehir oldu. Al Zubarah yakınlarında bazı antik kalıntılar var, bu yüzden turistler antik koruma tesislerinin kalıntılarını ve tarih öncesi çağda henüz görülen mezar höyüklerini görebiliyorlar.
Umm Salal Mohammed Fort, Katar’ın başkenti yakınlarında yer alan ilginç bir dönüm noktası. Yaklaşık olarak küçük bir cami duran orta boy bir beyaz bina. Her iki bina da geçmiş günlerin atmosferini ve cazibesini korudu ve arka planda cılız kıyı şeridi ile muhteşem görünüyordu.
Turistler, ülkenin başkentinde çok ilginç mimari yer işaretleri bulacaklar. Doha’da, Fort Doha, Şehir Merkezi Doha, Hükümet Evi, popüler alışveriş merkezleri Hyatt Plaza ve Landmark, bir hayvanat bahçesi, çok sayıda eğlence parkı ve çarşı bulacaksınız. İlginç pazarlarda, eğlence merkezlerinde ve restoranlarda yürüyüşlerin yanı sıra, yolcuların Doha’nın sayısız müzesini ziyaret etmeleri önerilir. Katar Ulusal Müzesi şehrin en büyük müzesi olmaya devam ediyor. Bir zamanlar Şeyh Abdullah bin Muhammed’e ait lüks sarayda açıktır. Dev iki seviye akvaryum fuarın kalbi olarak düşünülür. Burada ziyaretçiler sualtı dünyasını ihtişamıyla görebilirler. Müzenin diğer salonları deniz araştırmaları, bilimsel keşifler, arkeoloji ve astronomi ile ilgili en son bulgulara ayrılmıştır. Silah Müzesi de çok değerli eser sergiliyor ya da sergiliyor. Tüm ürünler Şeyh’in özel koleksiyonundan alınmıştır. Müzede, dünyanın farklı yerlerinden getirilen eşyaları göreceksiniz. Etnografya Müzesi’nin koleksiyonu daha az ilginç. Burada ziyaretçiler, farklı ev eşyalarını, ulusal kostümleri, çalışma aletlerini ve usta yerel ustaların yaptığı el işleri görecektir. Birkaç yüz yıl önce inşa edilmiş eski binalarda müzelerin tümünün açık olduğunu belirtmek gerekir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.

Tarih ve Eğlence

  7. yüzyıla kadar, Katar topraklarında, daha sonra Arap Halifeliğinin bir parçası haline gelen ayrı devlet sistemleri vardı. Ülkenin gelişimi, 8.-9. Yüzyıllarda olduğu Bahreyn’den büyük ölçüde etkilendi. 16. yüzyılın ilk yarısında Katar sömürge dönemini gördü. Portekizliler kendi bölgeleriyle ilgileniyorlardı. Ancak, Avrupalılar bu topraklardaki konumlarını güçlendiremediler. Geldikten kısa bir süre sonra Katar topraklarının tamamı Osmanlı İmparatorluğu’na geldi.
It looks so peaceful from up here Çöküşünden sonra Katar birkaç yıldır bağımsızdı ve daha sonra bir İngiliz himayesine zorlandı. Ülke, 1971’de kesinlikle bağımsızdı. Arap dünyasının ülkeleri arasında Katar, turizm açısından en şeffaf ve en dost olanlardan biri olarak kabul ediliyor. Gezginler plaj eğlencelerinin ve alışverişin tadını çıkarmaya gelir.
Boş zamanlarını, örneğin deve yarışı ya da çöl safari gibi daha ilginç eğlencelerle çeşitlendirmek için bir fırsata sahip olacaklar. Egzotik rekreasyon hayranları, Bedevi yerleşimlerini ziyaret ederek elele giden çöl gezilerinden kesinlikle etkilenecek. Basra Körfezi’nde bulunan plajlar dünyanın en güzelleri olarak kabul edilir. Kristal berraklığında su ile ayırt edilirler, bu yüzden dalış hayranlarını çekerler. Deneyimli dalgıçların yanı sıra bu sporun temellerini yeni öğrenmiş olanlar için burada tatil yapmak çok ilginç olacaktır.
The big building on the left is the urban planning office Kıyıda, en çok beğenilen otel ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Turizm sektörü nispeten yakın zamanda Katar geliştirmeye başladıkça, yerel otellerde fiyatlar, tasarruflu turistler için oldukça uygun. Alışveriş meraklıları, ucuz altın aksesuarları ve yerel üretimin şaşırtıcı kumaşları için Katar’a geliyor.
Altın aksesuarların cazip fiyatları, düşük dereceli altının onlar için kullanıldığı gerçeğiyle açıklanmaktadır. Buna rağmen, tüm öğeler değerli bir kaliteye sahip. Yerel alışveriş merkezleri boyunca yürümek ve kaliteli tekstil ürünleri aramak da ilginç olacaktır. Pek çok turist, sadece zanaat eşyalarının değil, aynı zamanda popüler Arap baharatlarının ve tatlılarının da bulunduğu pazarda hediyelik eşya satın almayı tercih ediyor. Piyasada ayrıca çok sayıda mücevher seçeneği var ancak bunların kalitesine daha fazla dikkat etmelisiniz.

Katar’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm sarayların haritası
Katar sarayları
♥   Sarayı 'Al Waab Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Al Wajba Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Al Wukair Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Barzaan Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Diwan Emiri Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Katar’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Yüzen Ev Giancarlo Zema

Serimizden “Suda ya da Sualtında Bulunan Süslü Evler ve Oteller”
  İkincil hammaddelerin% 98'inden oluşan kayan bir ev projesinin yazarı, dünyaca ünlü mimar ve tasarımcı Giancarlo Dzema'dır. Projesi üzerine inşa edilen ev kesinlikle çevre için güvenli olmayı vaat ediyor. Gerekirse, yapı malzemesinin% 98'i geri dönüşüme tabi tutulabilir. Bu fikre göre, sudaki benzer evler, dünya okyanus seviyesinde bir artış olması durumunda binlerce insana konut sağlayabilir.

Muhtemelen çok kısa sürede yerdeki herkes için yeterli arazi olmayacaktır. Sudaki fütüristik evler, konfor açısından normal olanlardan daha aşağı olmayacaklarına bir alternatif olacak. Şeklinde bir yuvaya benzeyen ev alanı 100 metrekaredir. Yapısının ayırt edici özellikleri arasında 60 metrekarelik bir çatı alanı, neredeyse tamamen güneş panelleri tarafından işgal edilmektedir.

Proje notunun geliştiricileri … Tümünü Oku
Ülke haritaları Katar haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası Katar’da bölgelerin haritası

Bu Yaz İsviçre'de Bisikletli Seyahat Talebi Artabilir

Geçtiğimiz yaz Temmuz ayında yaklaşık 80.000 Bisiklet Günü Kartı satıldı ve 2019'a kıyasla% 45'lik bir artışa ulaştı. 2021'de Bern'den Brig'e ve Zürih'ten Chur'a gibi popüler rotalara 15.000 bisiklet daha getirildi. 2021'deki güçlü talep, hala oldukça düşük olan arzdan daha yüksek. Dahası, bisikletle seyahat, İsviçre'yi keşfetmenin sürdürülebilir ve çevre dostu bir yoludur ve bu gerçek, Swizz Ulaşım ve Çevre Derneği'ni Pro Velo ile bir araya getirdi. Oku bunu

22.04.2021

Katar’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Doha
Doha'nın en ünlü dini anıtı, Devlet Ulu Camii'dir. 20. yüzyılın ortalarında nispeten yakın zamanda inşa edilmiştir. Şimdi bu cami ülkedeki en büyüklerden biri. Etkileyici boyutuna rağmen, eşsiz zarafeti ile ayırt edilir. Camiye ibadet için yalnızca Müslüman inancının taraftarları erişebilir. Diğerleri sadece kusursuz görünümüne hayran olabilirler. Akşamları cami ayrıca muhteşem bir aydınlatma ile dekore edilmiştir. Doha'da doğanın ve açık hava rekreasyonu sevenler için birçok güzel park … Devamını Oku

Katar’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018