OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kolombiya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Columbia’nın kültürü ve gelenekleri, Hint, Avrupa, Afrika ve Latin Amerika geleneklerinin benzersiz bir karışımıdır. Burada güzel doğa ve yöre halkının geleneksel misafirperverliğini eklerseniz, ülkenin neden milyonlarca gezgin için dünya çapında mükemmel bir tatil yeri haline geldiğini anlayacaksınız.
Ülkenin başkenti Bogota, eski tarihi binalar ile modern gökdelenler arasında çarpıcı bir kontrasta sahiptir. Şehrin sokaklarında iki katır katır ve modern arabaları görmek normaldir. Bogota’nın ana simge yapıları eski mahallelerde bulunur; burada kavisli sokaklar arasında antik kiliseler, anıtlar ve eski konaklar görülebilir. 16. yüzyılda inşa edilen Primal Katedrali, Başkan Sarayı ve Columbia’nın ilk başkanına ithaf edilen anıt gibi Plaza Bolivar’da birkaç ilginç cazibe merkezi vardır.
Şehrin orta kesiminde yer alan birçok eski mahalle, San Francisco Kilisesi, Iglesia de la Conception Kilisesi, Santa Clara Kilisesi, San Ignacio Kilisesi ve Nuestra Senora del Carmen’in 16. - 18. yüzyıllardaki sayısız dini yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Kilise. Sözü edilen tapınakların birçoğu artık büyük resim koleksiyonu, simge ve diğer tarihi eserler sergileyen müzeler haline getirilmiştir. Fundación Gilberto Alzate Avendaño Konağı, Casa del Marques de San Jorge, Colon Tiyatrosu, Luis Angel Arango Kütüphanesi ve Presidential Residence Palacio de Narino, katedrallerin ve kiliselerin yanı sıra şehrin eski kısmı da ilginç binaların yeridir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Santa Maria, Columbia’nun en eski şehridir, bu yüzden ziyaret etmek için ilginç yerler vardır. Seyahat edenler Bolivar Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmamalı, bu değerli eşyaların büyük bir koleksiyonunu sergiliyor. Bir diğer önemli dönüm noktası kentin orta kesimine yakın bir konumdadır. Bu, 17. yüzyılda inşa edilmiş olan La Villa de San Pedro Alexandrino’dur. Simon Bolivar’ın hayatının son yıllarını geçirdiği yer burasıdır. Dini mekanlar söz konusu olduğunda, en meşhuru, 17. yüzyılda bina edilmiş ve yaklaşık 100 yıl süren Santa Maria Katedrali’dir.
Medellin... que chimba parce Santa Maria banliyölerinde daha ilginç bir yer olan Sierra Nevada del Santa Martha adı verilen ulusal rezerv yer almaktadır. Burası, kuru terk edilmiş yerlerin yoğun tropik ormanlarla buluştuğu muazzam bir ekosentre bileşimi olduğundan, gezginlerin bir göz atmaları önerilir. Cartagena kasaba tarihi açısından ilginç bir yer. Kasabanın eski kısmı sayısız sömürge dönemi binası ve müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

Tarih ve Eğlence

  Kolombiya’da modern altyapıya sahip mükemmel plajlar var. Bunlardan en çekici olanı Santa Marta ve Cartagena’nın tatil köyleridir. Oldukça küçüktürler, böylece kalabalık olmayan bir ortamda rekreasyon hayranlarını etkileyeceklerdir. Bu tatil köyleri, sahili kaplayan koyu gümüş kum yüzünden pek çok gezgin için egzotik görünüyor. Romantik bir atmosferde tatil yapmayı sevenlerin dikkatlerini San Andreas ve Providencia tatil yerlerine vermeleri gerekiyor. Kar beyazı kumlu büyüleyici plajları ile misafirlerini memnun edecektir.
Kolombiya ayrıca, mücevherleri ve sıradışı el yapımı aksesuarlarla mücevherleri ulusal üslupla satın almak için buraya gelen alışveriş tutkunlarını da çekiyor. Kolombiya, Latin Amerika’daki değerli metallerin ve değerli taşların birikimi bakımından en zengin ülkedir. Zümrüt ihracatı gelince, ülke dünyada başı çekiyor.
Yerel kuyumcu dükkanlarında, diğer ülkelerde olduğundan daha ucuz olan zümrütlü lüks altın ve gümüş mücevherler satın alabilirsiniz. Değerli aksesuarlara kayıtsız olan turistlerin ucuz ve düşük kaliteli bir sahtekarlık satın almanız muhtemel olduğu için sokaklarda ikinci el mücevher ve mücevher satın almanız tavsiye edilmez. En popüler Kolombiyalı hediyelik eşya, ayin maskeleri, kil eşyalar ve çanak çömlek ve ulusal müzik aletleridir. Alışveriş meraklıları, dünyanın her yerinden ünlü yerel üretimin kahvesine özel bir ilgi göstermelidir. Sömürge döneminde bazı kahve tarlaları oluşturuldu. Bugün, yerel uzman mağazalarda çok sayıda Kolombiyalı kahve satın alabilirsiniz.
Centro Empresarial Santa Barbara - Bogota Kolombiya’nın ulusal mutfağı da oldukça ucuz ve çok pratik olduğu için özel bir ilgiyi hak ediyor. Ulusal mutfağın temeli mısır, fasulye, patates ve pirinçtir. Ulusal restoranlarda egzotik deniz ürünlerini ve besleyici baharatlı et yemeklerini tadabilirsiniz. Baharatlar, gıda turizminin hayranlarının en gözde hediyeleridir, ancak bunları piyasada satın almak daha iyidir.

Kolombiya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Kolombiya şehir parkları ve milli parklar
♥   Natural National Park 'Alto Fragua - Indiwasi' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural National Park 'Amacayacu' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Recreation Area 'Area De Recreacion Parque Ecologico Cerro Nutibara' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural National Park 'Cahuinari' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Natural National Park 'Catatumbo - Bari' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Kolombiya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Malpelo Adası

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Malpelo adası, Pasifik Okyanusu'nun geniş suları arasında kayboldu. Bu aynı zamanda dünya için önem arz eden bir dönüm noktasıdır. Kayalık adada yaşayan insanlar var. Uzunluğu yaklaşık 1850 metre, genişliği 600 metre. Aslında, ilgilenilen ana nesne, köpekbalıkları, balık ve derin deniz sakinlerinin nadir türlerine ev sahipliği yapan, kayalık ada değil çevre suları değildir. Araştırmacılar, ipek köpekbalığı, balinalık köpekbalığı, fırfırlı köpekbalığı ve çekiç başlı köpekbalığı gibi birkaç nadir köpekbalığı türünü görebiliyorlardı. Adanın çevresinde nadir bulunan bir kum kaplan köpekbalığı bulundu.

Malpelo Adası dalgıçlar arasında çok popülerdir, ancak dalıştan önce Kolombiya Çevre Bakanlığı'ndan özel bir izin almalıdır. Adaya inişe izin verilmektedir, ancak toprakları … Tümünü Oku

San Agustin Arkeoloji Parkı

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Kolombiya, San Agustin'in dünyaca ünlü arkeolojik parkını övünebilir. Yalnızca dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacılar tarafından değil, meraklı gezginler tarafından da ziyaret edilmektedir. Burada arkeologlar Güney Amerika'daki en büyük dini eserler grubunu keşfetti. Bugün herkes görüyor. Parktaki kazılar sırasında bulunan heykellere çin denir. Araştırmacılar öğrendikleri gibi öğeler volkanik kaya malzemesinden yapılmıştır. Pek çok heykel, çeşitli geleneksel kıyafetler giymiş insanları tasvir eder.

Heykeller sadece görünüm bakımından değil aynı zamanda boyut bakımından da değişir. Bazı kalemlerin yüksekliği birkaç on santimetreliktir ve ağırlık en fazla yedi metreyi bulurken ağırlık çoktur. Toplamda, çalışma sırasında parkta 500'den fazla heykel bulunmuştur. Bazı heykeller … Tümünü Oku

El Hotel del Salto

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Kolombiya'nın olağandışı manzaralarından biri terk edilmiş Salto otelidir. Tequendama Şelaleleri yakınında, inanılmaz derecede güzel doğada bulunmaktadır. Bu doğal cazibe, yüzyıllar önce insanların ilgisini çekmeye başladı. Dünyanın dört bir yanından gelen gezginler hayranlıkla geldiler. 1928'de şelale yanında bir otel inşa etmeye karar verildi. Lüks tesisi 60 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. Ardından kârsız olduğu için kapatıldı.

Uzun yıllar boyunca, bina boş kaldı ve yavaş yavaş yok edildi. Şelale hayran olan birkaç turist tarafından ziyaret edildi. Siyah pencereli büyük tarihi yapı çok korkutucu görünüyor; pek çok gezgin 157 metrelik yüksek şelale manzarasına sahip açık gözlem güvertesini ziyaret etmeyi bırakıyor.

Otel dik bir uçurumun kenarında inşa edilmiştir. Yapı … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Kolombiya
Ülke haritaları Kolombiya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Kolombiya şehir haritası
Bölgelerin haritası Kolombiya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Kolombiya gezi haritası
Kabartma haritası Kolombiya’nın kabartma haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

23.06.2024

Kolombiya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Bogotá
Olağandışı keşfetmek için düşkün olanlar için, Carrera 3 sokak yer alır. Bu caddenin şehrin en renkli ve yaratıcı yerlerinden biri olduğu düşünüldüğünde, hemen hemen tüm binalar parlak resimler veya grafiti ile dekore edilmiştir. Bu sokak yerel sanatçılar tarafından çok seviliyordu; Birçok bohem kafesi var, sanat atölyeleri ve el sanatları dükkanları, mücevher ve el yapımı aksesuarlar satın alabileceğiniz daha çok dükkan var. Turistler, popüler ulusal hediyelik eşya el yapımı 'mochila' el çantaları … Devamını Oku
Cartagena
Pitoresk Bolivar Meydanı yakınlardadır. Orada kurulan Columbia ilk cumhurbaşkanı heykeli ile ünlüdür. Cartagena, aynı zamanda, en çok ziyaret edilen arkeolojik alanla birlikte birkaç ilginç müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli arkeolojik ekipler şehrin eteklerinde çalışmakta ve değerli bulguları müzede bulunmaktadır. Turistler ayrıca bir gezi sırasında bazı arkeolojik sitelere de katılabilirler. Tarih Müzesi başka ilginç bir mekandır. Geçmişte dişi bir manastıra ait güzel eski bir binada … Devamını Oku
Medellín
Şaşırtıcı modern cazibe merkezleri arasında, en ilginç olanı Plaza Cisneros'ta bulunan Lights Park'tır. Bu sıradışı park, üstünde parlak ışıklar ve ışık yansıtıcılarının sabitlendiği 18 metrelik sütunlardan oluşan bir komplekstir. Park aydınlatması prensibi, ayın evrelerine bağlı olarak değişir. Gün batımından sonra, bu orijinal alan benzersiz bir ışık cazibesine dönüşür. Tarihi yerlere gezi hayranları antik Katedrali görmek isteyecekler. Bolivar Parkı'nda yer almaktadır. Bu katedralin yaşı … Devamını Oku

Kolombiya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018