OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Şili

Şili’nin Milli Gelenekleri. Alışkanlıklar, Düşünce Yapısı ve Yaşam Tarzı

  Şili gibi böylesine parlak bir ülke, Avrupa eğilimlerinin kaynaşmasına ve yerli halkların mirasına borçludur. Şilililer yiyecek, şarap, aile, spor ve seyahat hakkında konuşmayı sever. Chileans’ın yeni arkadaşlara sorması muhtemel olan ilk şey meslekleri ve geldikleri bir ülkedir. Şilililer genellikle dinlemekten daha fazla konuşurlar. Bazı belirli bir konu hakkındaki bilgilerini, muhatabın söylediklerine odaklanmaksızın gösterme eğilimindedirler. Gadget’lar uzun zamandır kültürün bir parçası haline gelmiştir ve çoğu Şilili sosyal ağlarda ve bir bütün olarak İnternet’te aktiftir. Tipik olarak, Şililer ne düşündüklerini söylerler. Ancak, iş yerinde, işlerini kaybetme korkusu için sözel olmayan iletişimi kullanabilirler.
  Şili doğası şaşırtıcı ve çeşitlidir. Kuzey çöl arazisi, görkemli And Dağları’ndaki güney buzu, sakin göller, hızlı nehirler ve Pasifik …
Devamını oku
Şili halkı genellikle muhataplarına yakın durmaktadır. Göz temasının korunması ilgiyi ifade eder, bir Şili, aynı cinsiyetteki kişinin omzuna bir iyi niyet işareti olarak yerleştirebilir. Erkekler genç kadınları kucaklıyor, bakım gösteriyor. Sunulan bir alkollü içeceği reddetmek kibirlidir. Şilililer sohbet etmeyi severler, yüksek sesle ve can sıkıcı hareketleri vardır. Sık sık konuşmalar içinde kullanılan özel mizah için kullanılmalıdır. Onu tanımıyorsanız kötü bir şakaya sahip bir kişiye kolayca hakaret edebilirsiniz. Şili mizahının kendisi de rahatsız edici görünse de, genellikle diğer insanların eksikliklerine gülüyorlar. Chileans şöyle devam ediyor: iki kadın ya da kadın ve bir erkek birbirlerinin sağ yanaklarını öpüyor, iki adam el sıkışıyor.
Çoğu Şilili Katoliktir, son yıllarda zihniyet üzerindeki dinin etkisi hala önemlidir, ancak son yıllarda azalmıştır. Kişisel düzeyde, bir çok vatandaş, okuldaki cinsiyet eğitimi, kürtaj ve boşanma gibi konularda Kilisenin pozisyonuna katılmıyor. Geçtiğimiz on yılda, yaşamın her kesiminden vatandaşlar, kilisenin içinde ve dışında daha açık bir diyaloğu savundular. Aynı zamanda dine saygı önemlidir. Ülke nüfusunun% 51’ini oluşturan kadınlar erkeklerle eşit eğitim fırsatlarına sahiptir. Giderek daha fazla Şilili kadın kariyer uğruna kişisel hayatlarını feda etmeye hazırdır. Kariyer basamaklarında kendiliğinden yükselen kadınlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Bununla birlikte, çalışan kadınlar bile ev işlerinden sorumludur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Şili iş kültüründe dakiklik takdir edilir ve beklenirken, gayri resmi bir ortamda, insanlar zamana daha rahat bir yaklaşıma sahip olurlar ve toplantı ya da akşam yemeği için yarım saat geç olabilirler. Yerliler atları sever ve genellikle Şili’nin en sevdiği spor - futboldan daha popüler olan rodeoları düzenlerler. Şili sakinleri genellikle herhangi bir çatışmadan kaçınmaya çalışırlar, ancak trafik sıkışıklığı içinde sıkışıp kaldıklarında saldırganlığa izin verebilirler.
Santiago Şili’de akustik gitar çok popüler. Çoğu yerliler oynayabilir ve çoğu zaman aile müziği sırasında gitar müziği yapılır. Chileans çok vatansever ve ünlü vatandaşları ile gurur duyuyor. En ünlü Şilili yazar 1973’te Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen şair Pablo Neruda’dır. Şili Ulusal Edebiyat Ödülü’nü kazanan Isabel Allende’nin kitapları 20’den fazla dile çevrilmiştir.
  Ülkenin kuzey kısmı büyük çöllerle karakterize edilir. Arica, Şili’nin en kuzeydeki şehri. Eski şehir, sömürge döneminde inşa edilen binalarla dolu ve …
Devamını oku
Şili’de sosyal sınıflar arasında giderek büyüyen bir boşluk var. Üst sınıflar, Şili’nin kaynaklarını 19–20. Yüzyıllarda Şili’ye göç edenlerin torunları olan ellerinde eğiten eğitimli insanlardır. Çocukları özel okullara ve üniversitelere gidiyor. Orta sınıf, orta ve küçük işletmeler, sanatçılar ve diğerleri ile uğraşan iş adamları içerir. Aynı zamanda eğitimin önemli olduğunu, diğer sınıfların temsilcileri için açık ve dostane olduğunu düşünürler. Bu grup esas olarak İtalya, İspanya ve Arap ülkelerinden gelen göçmenlerin torunlarından oluşmaktadır. En düşük sınıf - çiftçiler ve işçiler - daha az eğitimlidir. Kadınlar ya ev kadınları ya da üst sınıf ailelerin evlerinde hizmet ediyorlar. Bunların çoğu, 15-18 yüzyılda Şili’ye gelen İspanyolların yanı sıra yerli halkların torunlarıdır. Büyük şehirlerin dışında bu boşluk daha dikkat çekicidir.
Şili rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Şili’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm kiliselerin haritası
Şili’deki katedraller ve bazilikalar
♥   Catedral Sagrado Corazón, Punta Arenas. Haritada   Fotoğraflar
♥   Catedral Nuestra Señora de los Dolores, Coyhaique. Haritada   Fotoğraflar
♥   Iglesia Santiago Apóstol de Detif, Puqueldón. Haritada   Fotoğraflar
♥   Iglesia San Carlos de Borromeo de Chonchi, Chonchi. Haritada   Fotoğraflar
♥   Iglesia Natividad de María de Ichuac, Puqueldón. Haritada   Fotoğraflar
♥   Iglesia San Antonio de Vilupulli, Vilupulli. Haritada   Fotoğraflar
♥   Iglesia Nuestra Señora del Rosario de Chelín, Castro. Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Şili haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Şili’nin Ünlü Yerleri

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018