OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Şili Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Valparaíso   Ülkenin kuzey kısmı büyük çöllerle karakterize edilir. Arica, Şili’nin en kuzeydeki şehri. Eski şehir, sömürge döneminde inşa edilen binalarla dolu ve Plaza de Armas Meydanı, Arica’nın en ünlü cazibesi olan St. Marcus Katedrali’nin yeridir. Kentte 19. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş eski bir İspanyol kalesi de var. Günümüzde kale Tarih ve Silah Müzesi’ni sergilemek için kullanılıyor. Yakınlardaki dağlar, bölgenin başka bir dönüm noktasını gizliyor - kayaya yapılı Fort Alacran. Şehrin ilgi çekici kültürel yerleri de vardır, örneğin, Mumyalar Müzesi. Müzenin bazı sergileri binlerce yıl öncesine dayanıyor.
  Şili’nin iklim, ekolojik ve kültürel çeşitliliği, bu Güney Amerika ülkesinin mutfağında yansıtılmaktadır. Şili’deki Creole mutfağı, yerel …
Devamını oku
La Serena şehri konukları şaşırtmayı hiç bırakmayan popüler bir turistik yer. Tololo Gözlemevi şehrin simgesi haline geldi. Bu, Güney Yarımküre’deki en büyük gözlemevi. Bunun yanında, La Serena’da birkaç eski şarap imalathanesi, altın madeni ve güzel kiliseler var. Ziyaretçiler genellikle 1844’te inşa edilen St. Francisco Kilisesi ile büyülüyor.
Meyve tarlaları için tamamen kullanılan inanılmaz Rio Elqui Vadisi, ülkenin gerçek bir dönüm noktası oldu. Aynı şey, şiddetli güzelliği ile turistleri şaşırtan Atacama Çölü için de geçerlidir. Arkeolojik kazılar çölde asla durmaz. Konuklar bu siteleri ziyaret edebilir, jeep safari ve çeşitli ilginç geziler katılabilirsiniz. Kötü hava şartlarına rağmen orada 200’den fazla hayvan türü var. Elbette, kaktüs Atacama’nın en ünlü bitkisidir - çölün içinde 150’den fazla çeşidi vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şili gibi böylesine parlak bir ülke, Avrupa eğilimlerinin kaynaşmasına ve yerli halkların mirasına borçludur. Şilililer yiyecek, şarap, aile, spor ve seyahat …
Devamını oku
San Pedro de Atacama’da pek çok ilgi çekici yer ve tarihi yerler bulunmaktadır. İşaretlerin çoğu İnka uygarlığı ve cin kabuğu kabinesine aittir. Doğal olarak, ülkenin başkenti Santiago de Chile, pek çok ilgi alanına ev sahipliği yapmaktadır. Başkenti keşfetmek için en iyi yol Plaza de Armas’dan başlamaktır. Meydan birçok güzel binayla çevrilidir - Belediye binası, Vali Evi, Royal Audiencia, katedral, Fernandez Concha Portalı, eski Postane ve La Moneda Sarayı.
Vina del Mar, Şili’de popüler bir tatil beldesidir. Yeşillik nedeniyle, kent genellikle ’bahçe kenti’ olarak adlandırılır. Gezginler burada güzel plajlar, ferah parkajlar, muz ağacı bahçeleri ve botanik bahçeleri bulacaklar. Vina del Mar’da birkaç müze, yani Güzel Sanatlar Müzesi, tarih ve kültür müzeleri de bulunmaktadır.
  Şili’de mutlaka görülmesi gereken turistik yerler var. Burada tarihi binalar, muhteşem bir geçmişi olan kiliseler, ilginç müzeler ve yerli halklardan kalan …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  İlk yerleşimler, 13 000 yıl önce Chili topraklarında kuruldu. Buna rağmen, ülkenin erken tarihi hakkında çok az şey biliniyor. 13. - 14. yüzyılın başında bu topraklar İnkalar tarafından ele geçirilmiştir. O zaman, onların başlıca yerlileri Aymara ve Kichwa halkıydı. 1535’te İspanyol kolonileşmesinin bir dönemi vardı. İspanyol fatihleri ​​kıyıya geldiğinde, birkaç yeni kasaba kuruldu. 16. yüzyılda, Avrupalılar tarafından getirilen hastalıklar ve savaşlar nedeniyle yerlilerin nüfusu neredeyse yarı yarıya azaldı.
Valparaiso İspanyol sömürgecileri fethettikleri topraklarda büyük miktarda kıymetli maden bulmayı umuyorlardı, fakat Chili onların yoksunluğunu yaşıyordu. Avrupalılar, tarım amaçlı yaşadıkları toprakları kullanmaya başladılar. 18. yüzyılda, Chili’nin uzak bölgelerinde birkaç büyük bakır tortusu bulundu. Onların sömürüsü, ülkenin sanayi faaliyetinin gerçek bir başlangıcı oldu. 1810’da Chili İspanya’dan bağımsızlık kazandı. Geçtiğimiz yüz yıl boyunca, genç gelişmekte olan ülke endüstrinin hızlı büyümesini görmüştü.
  Şili’de gece hayatı çeşitli ve büyüleyici. Turistlere her zevke uygun çok çeşitli gece hayatı tesisleri - barlar, kulüpler ve kumarhaneler sunulmaktadır. …
Devamını oku
Ülke nispeten yakın zamanda ilk turistleri çekmeye başladı. Şu anda Chili, muhteşem doğa ve tarihi mekanların yanı sıra muhteşem kış ve sahil beldelerine sahip bir ülke olarak biliniyor. Ülkede, popüler Avrupa tatil yerlerinin kapalı olduğu zamanlarda konukları ağırlayan on lüks kayak merkezi bulunmaktadır.
Valparaíso Santiago’nun çevresinde, binlerce gezginin kalbini kazanmış olan Valle Nevado adlı genç bir kayak merkezi var. Tesis, klasik Fransız tarzında dekore edilmiştir. Konuklarına kayak ve diğer spor eğlenceleri için geniş bir alan sunuyor. Kayak yapmaya ek olarak, Chili’de muhteşem sahil beldeleri de vardır.
  1. Chileans, birleşme gibi ama mizahları da bir tür özel ve aşağılayıcı görünebilir. Örneğin, Şili’de başkalarının kusurlarıyla dalga geçmek …
Devamını oku
Pasifik kıyısında, kolonyal cazibe merkezleri ve lüks plajları ile ünlü büyüleyici bir eski şehir La Serena var. Kasabada, turistlerle çok popüler olan birkaç eski şarap imalathanesi var. Tarihi Vina del Mar beldesi, 20. yüzyılın başındaki en zengin gezginler tarafından ziyaret edilmiştir. Kıyı bölgesinde, dünyanın en zengin insanları özel konaklar ve villalar inşa etti. Şu anda, burası dünyanın her yerinden plaj rekreasyon hayranları çekiyor.
Şili rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Şili’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Şili şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Alerce Andino' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Alerce Costero' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Archipielago Juan Fernadez' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bernardo O’Higgins' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bosque Fray Jorge' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Şili’nin Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Rapa Nui Millî Parkı

Serimizden “Güney Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
  Paskalya Adası'nda bulunan Rapa Nui Ulusal Parkı, dünyaca ünlü bir dönüm noktasıdır. Orada moai adı verilen çok sayıda taş heykeller keşfedildi. Milli park alanı yaklaşık 7 000 km²'dir. Binlerce yıldır, bu yerler volkanik faaliyetin merkezidir. Adada bulunan heykellerin tamamı sertleştirilmiş volkanik kaya malzemesinden yapılmıştır. Bunlar sıkıştırılmış volkanik külden çok fazla şey değildir.

Bu heykellerin amacı bugüne kadar bilinmiyor. Birçok araştırmacı, dini önemi olduğuna inanıyor. Alışılmadık heykellerin yanı sıra, olağanüstü doğal turistik mekanları Rapa Nui Ulusal Parkı'nda görebilirsiniz. Yanardağların eteklerinde yürüyüşler turistler arasında oldukça popülerdir. Bu verimli topraklarda çok nadir bulunan bitkiler yetişir. Güzel göller binlerce yıldır kraterlerde oluşmuştur. … Tümünü Oku

San Pedro de Atacama

Serimizden “Gezegendeki En Sıradışı Yerleşkeler”
  Şili'de en uç nokta San Pedro de Atacama şehridir. Çorak Atacama Çölü'nde yer almaktadır. Burası dünyanın en kurak alanlarından biri olarak kabul edilir. Ortalama olarak yılda 10 mm'den fazla yağmur düşmez. Yaklaşık 5 000 kişi bu çöl kasabasında yaşıyor. San Pedro de Atacama, turistlere çok şaşırtıcı olabilecek dünyanın en uç yerleşim yerlerinden biridir. Burada, bir sürü benzersiz cazibe merkezi görebilirsiniz.

Şehrin ana sembollerinden biri 17. yüzyılda inşa edilen San Pedro'nun beyaz kilisesidir. Sokaklarda dolaşırken, kerpiç taştan yapılmış geleneksel badanalı evleri görebilirsiniz. Kasabanın kuzey kesiminde, eski yerleşimlerin kalıntılarının yanı sıra kalenin Pucara de Keator kalıntılarını görebilirsiniz.

Birçok gezgin, Tulor'un antik yerleşimi vahşi doğaya çekilmektedir. Çok … Tümünü Oku

Chaiten

Serimizden “Uygarlıklardan İzler Taşıyan Dünyanın Terk Edilmiş Yerleri”
  Şili'de bulunan Chaiten kasabası, kelimenin tam anlamıyla bir gecede boşaldı. Bunun nedeni, 2008 yılında meydana gelen güçlü bir volkanik patlamaydı. Neyse ki, bu durumda insanların kitlesel ölümlerinden kaçınmaya başlandı. Şehrin tüm sakinleri boşaltılmışlardı, aksi takdirde ölüm yakında öleceklerdi. Volkan beş ay patlıyordu. Sonuç olarak, şehrin tam anlamıyla bütün toprakları bir kül tabanı altında gömüldü. Evlerin sadece yüzde 10'u hayatta kaldı.

Trajedi öncesinde, Chaiten oldukça büyük bir liman şehriydi. Kuruluşundan bu yana büyük bir stratejik öneme sahipti. Trajedi anında, nüfus yaklaşık 10 000 kişiydi. Hepsi de yakında dönebileceklerini umarak evlerinden çıktı. Bununla birlikte, kentte hiçbir iyileşme söz konusu olamaz. Ayrıca, orada kalmak çok tehlikeli, çünkü her an yeni bir … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Şili
Ülke haritaları Şili haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Kabartma haritası Şili’nin kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

08.02.2023

Şili’nin Popüler Şehirlerinde Geziler

Valparaíso
Tesisin eteklerinde birkaç muhteşem göl vardır. Yaz aylarında göllerde özel bitirme alanları görülür. Doğanın birçok taraftarı, bahar aylarında bölgeyi ziyaret etmeyi tercih ediyor çünkü yılın bu zamanında muhteşem şelalelere hayranlıkla bakmak mümkün. Sıcak aylarda, yürüyüş meraklıları Weissfluhjoch Dağı'nın tepesine tırmanmayı tercih ediyorlar çünkü orada mükemmel bir gözlem güvertesi var. Yaklaşık 3-4 saat sürdüğü için zirveye ulaşmanın kolay olmadığını unutmayın. Uzun yürüyüş … Devamını Oku

Şili’nin Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018