OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Norveç Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Bergen Town Square   Bu ülkenin her bir kesiminin doğal ve tarihi yerleri açısından zengin olması nedeniyle, tüm önemli yerler ve ilgi çekici yerleri Norveç’te belirtmek imkansız. Ülkenin başkenti Oslo, ülkenin keşiflerini başlatmak için varış noktasını ve harika bir yeri ziyaret etmek için bir zorunluluktur. Oslo’nun orta kesiminde birkaç tarihi binalar var. Sermayenin yeni ve eski bir karışımı var ve bu nedenle eski evler burada modern gökdelenlerle sınırlanmış. Tarihi binaların çoğunluğu müze ve sergi salonlarına dönüştürülmüştür. Başkent, telaşsız yürüyüşler için mükemmel bir yer. gezginler burada birkaç tiyatro, büyük ticaret merkezi ve restoran bulacaktır.
  Norveç’in batısındaki sahil kasabası Alesund’da çok sıra dışı bir otel bulunabilir. Bir asırdan fazla bir süredir limanın girişinde bulunan La Molja …
Devamını oku
Bergen şehri gezi sayısında daha da ilginç olacak. Ünlü Hansa caddesinin kentin kalbi olduğu düşünülmektedir. Binası 13. yüzyılın ortalarında inşa edilen Bergenhus Kalesi daha az ilgi çekici bir yer. Kale yakınlarındaki - Rosenkrantz Kulesi - üç yüzyıl sonra inşa edilmiş daha ilginç bir dönüm noktası var. Balık pazarı da şehirde önemli bir yer. 700 yılı aşkın süredir şehrin meydanlarından birinde çalışıyor. Sanat uzmanlarının Picasso, Munk ve Miro’nun eserlerini görebilecekleri Museum of Art’ı ziyaret etmeleri önerilir. Bir göl kıyısında, biri Troldhaugen adı altında daha iyi bilinen Edvard Grieg’in bir malikanesi olan güzel bir binayı görebilirsiniz.
Finnmark bölgesi balıkçılar ve avcılar için gerçek bir cennettir. Fiyortları farklı balık türleriyle doludur ve yoğun ormanları sayısız hayvan ve kuşa ev sahipliği yapmıştır. Burada ívre Anárjohka Milli Parkı’nın en ünlü olanı, birkaç doğa rezervi var. Turistler, sahilin güzelliğini görebilecekleri tekne ve gemi gezintilerine katılmaktan mutluluk duyuyorlar. Foodies, çok sayıda restoran, taverna ve bar bulacakları Tromso şehrini ziyaret etmeniz önerilir. Çoğunluğu geleneksel Norveç yemekleri yapımında uzmanlaşıyor, bu nedenle lezzetli balık yemek ve ülkenin en iyi şaraplarından bazılarını içmek için en iyi yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Norveç en şaşırtıcı ve güzel İskandinav ülkelerinden biridir. Sadece çarpıcı manzaraları için değil, aynı zamanda onun derin gelenekleri ve gelenekleri için …
Devamını oku
Nordland, muhteşem şelaleleri ve esrarengiz mağaraları ile ünlü olan küçük bir kasabadır. Yolcular kasabaya, tarih öncesi zamanlara ait kaya üzerindeki eski çizimleri görmek için gelmişlerdir. Trøndelag, ortaçağ binaları - Başpiskopos Sarayı, St. Clement Katedrali, Rein Manastırı ve Helge Çiftliği - ile ünlü olan güzel bir şehirdir. Bunlar, her seyahatçinin gezi programına dahil edilmesi gereken birkaç ünlü simge yapıtı.
Norwegian Opera

Tarih ve Eğlence

  Bir zamanlar, modern Norveç’in tüm toprakları buzullarla kaplıydı. Eritildiklerinde, avcıların ve toplayıcıların göçebe kabileleri bu toprakları kademeli olarak doldurmaya başladı. Topraklar oldukça zayıftı, bu yüzden ilk yerleşimciler geçici rıhtımlar için sürekli yeni yerler arıyorlardı. Norveçlilerle ilgili ilk yazılı referanslar 8. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Onlar ciddi ve yıkıcı fetihler için ünlü savaşçı ve zalim insanlar olarak biliniyorlardı.
  Norveç, bozulmamış Rocky Dağları, iğne yapraklı ormanlar ve şeffaf göletler dünyasıdır. Soğuk kuzey iklimi sakinlere iyi davranmıyor: Kış aylarında …
Devamını oku
Norveç Krallığı’nın oluşumunun resmi tarihi 872’dir. Krallığın tarihinin en önemli noktalarından biri, Danimarka, İsveç ve Norveç’in birleşik krallığı olan Kalmar Birliğinin oluşumudur. Norveç, 1905’te, sendikayı İsveç ile çözdüğü zamandan çok daha sonra tamamen bağımsız hale geldi.
Norveç eşsiz doğa manzaraları için dikkat çekicidir. Gerçek kuzey doğasına hayran olmak isteyenler mutlaka buraya gelmelidir. Ülke, izinsiz ormanları ve pitoresk fiyortları korumuştur. Şu anda, submontan bölgesinde ünlü kış tatil köyleri bulunmaktadır. İlk kayak merkezleri 19. yüzyılın sonunda Norveç’te açıktı. En ünlü tatil Lillehammer. 1994 yılında, Olimpiyat Oyunları tesiste yapıldı, bu yüzden şimdi korunan birinci sınıf spor altyapısı var.
Norveç’te pek çok insanın mükemmel plaj tatilleri olduğu bilinmemektedir. Sıcak Gulf Stream, sahili mayıs ayı sonlarında yüzmek için rahat hale getirir. Plaj sezonu ağustosun ortasına kadar biter. En popüler plajlardan bazıları, Stavanger’ın çevresinde yer alır ve muhteşem altyapı ile ayırt edilir. Dinlence amaçlı dinlenmeyi tercih eden turistler, dikkatlerini çöl atmosferi ve muhteşem manzaralar için dikkat çekecek olan Selja beldesine vermelidir.
Bergen Sıcak mevsimde, Norveç’teki başlıca eğlencelerden biri yürüyüş. Bu turlar sırasında sembolik doğa manzaralarını görebilirsiniz. Mesela, Troller Yolu tüm dünyada ünlüdür. Bu 11 eğrinden oluşan dik bir dağ spiralidir. Yol, dağ manzaralarına karşı çok muhteşem görünüyor. Ülkenin en çok fotoğraflanan sitelerinden biridir. Yol, Eylül ayı ortasında kış için kapalıdır, dolayısıyla sıcak mevsimde ziyaret etmek daha iyidir.
Norveç rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Norveç’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Norveç şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Breheimen' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Dovre' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Dovrefjell-Sunndalsfjella' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Femundsmarka' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Folgefonna' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Norveç’deki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Fjord' Oslo. Kategori - Seafood. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Fru K' Oslo. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Gamle Raadhus' Oslo. Kategori - Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Grefsenkollen' Oslo. Kategori - Norwegian|modern. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Happolati' Oslo. Kategori - Asian. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Norveç kaleleri
♥   Kalesi 'Båhus Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Christiansholm Fortress' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Damsgård Manor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Erkebispegården' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Fritzøehus Castle' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Norveç’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Reine Köyü

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Norveç muhteşem ve pitoresk ve huzurlu manzarasıyla ünlüdür. Güzel sakin yerlerde yürüyen birçok taraf, Reine köyüne gidiyor. Bu küçük balıkçı kasabası, Moskenes yarımadasında bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık 330 kişidir. Reine'nin kırsal kesimi ülkedeki en güzel ülke olarak kabul edilir. Manzarası muhteşem görünüyor.

Köy uzak konumu ile karakterizedir. Büyük nüfuslu merkezlerden uzaktır. Bununla birlikte, 18. yüzyılın ortalarında önemli bir ticaret merkezi idi. Bugün, ticari gemilerin rotasında önemli bir anlaşma. Ticaretin yanı sıra, yerel halkın geçim kaynağı olarak deniz balıkçılığı da mevsimsel. Son yıllarda Reine köyü, muhteşem deniz ve dağ manzarası eşliğinde turistlerin ilgisini çekiyor. Antik yerleşim birçok turistik yolun ortasında yatıyor.

Doğal güzelliğin yanı sıra, … Tümünü Oku

Lier Psykiatriske Sykehus

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Zihinsel hastanelerin sadece sözü rahatsızlık duygularına neden olabilir. Terk edilmiş zihinsel hastaneler çok özel bir sinsi atmosfere sahiptir. Norveç'in Lier kentinde eski psikiyatrik hastane Lier Sykehus var. İkincisi tüm dünyaya biliniyor, çünkü hastalar üzerine yapılan korkunç deneyler burada uzun yıllar boyunca yapılmaktadır. Bu hastane tarihi bir yer. 1926'da açıldı ve bir düzineden fazla büyük bina kompleksi işgal etti.

1985 yılında hastane yönetimi dört bina kapatmaya karar verdi. Bu kararın nedeni bilinmiyor. Bugün, yerel gençler ve meraklı turistler eski terk edilmiş gövdeleri boyunca yürümeye başlıyor. İlk bakışta tüm binaların acelenmiş olduğu açıkça görüldü. Eski binalarda mobilya, tıbbi malzeme ve hatta kişisel eşyalar bulunabilir. Resmi rakamlara göre, az sayıda hasta nedeniyle … Tümünü Oku

Merdiven Florli

Serimizden “Dünya Çapında Başınızı Döndürecek Sert Patikalar”
  Dünyadaki en uzun ahşap merdiven Norveç'te bulunabilir. Florli'nin küçük bir kasabasının bulunduğu bölgede. Merdiven uzunluğu 1600 metredir, 4444 basamaktan oluşmaktadır. Bu şaşırtıcı merdiven kentin başlıca turistik yerlerinden biridir ve önemli tarihi nesneye - yani 20. yüzyılın başında inşa edilen enerji santraline götürür. Merdiven hiçbir çit ve kaygılar yürüyüş sırasında önemli ölçüde vardır. İlk ve son adımlar arasındaki yükseklik farkı 740 metredir.

Eski ahşap merdiven boyunca uzun bir yol gitmekten korkmayan gezginler, inanılmaz güzel tarihi Art Nouveau binasına hayran olma fırsatına sahip olacaklar. Tırmanış sırasında, boyunca uzanan büyük boruları fark etmek mümkün olacak. İçlerinden suyun bir zamanlar çalıştırma güç istasyonuna girdiği kesildi. Merdivenlerden çıkmak … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Norveç
Ülke haritaları Norveç haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Norveç şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Norveç gezi haritası
Kabartma haritası Norveç’in kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

18.07.2024

Norveç’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Oslo
Vigeland Park. Bu park Oslo'daki en popüler cazibe merkezlerinden biridir. Vigeland Park yılda bir milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. Benzersiz bahçe bronz, granit ve ferforje ile yapılmış 200'den fazla insanın yüksekliğinde heykeller sergiliyor. Bütün heykeller, hayatının büyük bir bölümünü Oslo'da geçiren heykeltıraş Gustav Vigeland (1869-1943) tarafından yapıldı. Rakamlar insanlık duygularının tüm dünyasını temsil ediyor: üzüntü, sevinç, sevgi ... 121 düzgünlü yapıdan oluşan 17 metrelik taş … Devamını Oku
Bergen
Bergen'in tarihi simgelerinden biri, 1918'de açılmış olan Fløibanen füniküleridir. Bir gezi, unutulmaz bir etkinlik olacaktır; çıkış sırasında şehrin ve ünlü turistik mekanların manzarasını seyredebilirsiniz. Teleferik en üst istasyonunda izleme platformları, barbeküler için özel alanlar ve çocuklar için oyun alanları ile donatılmış güzel bir park. Gamlehaugen Sarayı, 19. yüzyılın sonunda, küçük bir harap dağ eviydi, çok uzak olmayan bir mimari anıt olarak kabul edilir. 1898'de Christian Michelson … Devamını Oku
Lillehammer
Cephesi parlak kırmızı renkte boyanmış kiremitli çatılı minyatür bir binada, çok ilginç bir Posta Müzesi var. Girişte, birkaç minyatür kırmızı araba görebilirsiniz. O arabalarda şehir birkaç yıl önce posta teslim ediyordu. Bu orijinal müzenin açılışı 1947'de gerçekleşti. Koleksiyonu çok çeşitlidir ve posta ticaretinin bir şekilde ya da başka bir şekilde gelişmesiyle ilgili çeşitli konular içerir. Müzenin gururu, zengin bir pul koleksiyonudur. Ziyaret etmek özellikle koleksiyoncular için ilginç … Devamını Oku
Molde
Şehrin hemen yakınında, ilginç bir doğal cazibe var - genellikle Troll Kilisesi olarak adlandırılan mermer bir mağara. Bu mağara, uygun şekilde donatılmış aydınlatma sayesinde bir peri masalı resmine benziyor. Ziyaretçilerin rahatlığı için içine özel yaya köprüleri ve gözlem platformları inşa edildi. Mağaradan çok uzak olmayan güzel Mardalsfossen Şelalesi. Kaskadın yüksekliği 297 metredir. Şelaleye giden yol çok güzel doğal yerlerde yatıyor. Molde'nin konukları bu doğal cazibe merkezlerine sadece sıcak … Devamını Oku
Larvik
Kentin en çok ziyaret edilen kültür merkezi Denizcilik Müzesi. Sergisi, diğer şehirlerdeki benzer müzelerin koleksiyonlarından çarpıcı biçimde farklı. Çoğu ünlü gemi yapımcısı Colin Archer'e adanmıştır. Müze eski gemi modellerinin yanı sıra çizimler ve tarihi belgeler sunmaktadır. Larvik, dünyaca ünlü gezgin Tour Heyerdahl'a ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin koleksiyonlarından biri keşiflerine adanmıştır. Şehir, en güzellerinden biri olan Larvik Kilisesi olan birkaç eski güzel kiliseyi korudu. Deniz … Devamını Oku

Norveç’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018