OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bergen Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bergen Town Square   Şehir, kral Olav Kyrre tarafından körfez kıyısında 1070 yılında kurulmuştur. Birkaç yıl sonra burada taştan yapılmış devasa bir kale Bergenhus inşa edildi.

Bu kasaba, görkemli ılımlı iklimi tarafından bilinir. Bergen geleneksel olarak çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Turistler sadece bu yerlerin iklimi ve doğasıyla değil, aynı zamanda çok sayıda turistik mekan ve diğer kültürel değerlerle de çekilmektedir. Dahası, Bergen’in iyi gelişmiş altyapılı bir şehir olduğunu belirtmeliyiz. Burada çok sayıda otel ve tatil bulacaksınız.
  Hevesli modacılar kesinlikle Norveç’in en eski alışveriş komplekslerinden biri olan ve çok güzel bir tarihi binaya sahip olan Bergen Kløverhuset alışveriş merkezi tarafından gelmelidir. Timberland ve Benetton gibi … Açık
Bu şehrin manzaralarından biri Bergen setidir. Geleneksel olarak pek çok insanı cezbeden güzel, özgün ve romantik bir yer. Bergen Katedrali sadece önemli bir tarihi değil, aynı zamanda dini bir manzaradır. Ayrıca orta çağ kalesi Bergenhus’u ve bozulmamış koşullarında yüzyıllar boyunca ayakta kalmayı başaran meşhur Hakon salonunu da ziyaret etmeyi unutmayın. Bundan sonra ayaklarınızı inanılmaz güzel Rosencrantz kulesine getirin. Tabii ki, Frederiksberg ve Sverresborg kalelerini ve “Troller Tepesi” ni, kesinlikle sizi kayıtsız bırakmayacak harikalar dolu bir müzeden bahsetmeyi başaramayız. Son olarak, icatlara ve teknik ilerlemelere katılıyorsanız, kesinlikle Bergen Teknik Müzesi tarafından fethedileceksiniz. Bergen’de herkes kendi zevkine göre ilgi çekici yerleri bulacaktır.
  Heyecan verici gezilerden hoşlananlar, ülkedeki en ilginç yerlerden biri olarak görülen Ganeziysky Müzesi’ni görmekle ilgilenecek. Zengin yerel bir tüccar tarafından 1872 yılında kurulmuştur, bu müze çok ilginç antika koleksiyonu içerir. Odalar arasında yürüyüş yapmak, antika ahşap mobilyalar, tablolar ve heykellerin yanı sıra eski kitaplar ve sofra eşyalarını görebilirsiniz. Müze yerlilerinin kurulduktan sonra tüccarlar güldü, çünkü eski şeyler zamanın hiçbir değeri değildi. Kral bir tüccarın cesur girişimini destekledi ve böylece müze açıldı ve şimdi 100 yıldan uzun bir süredir devam ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bergen, çeşitli turistik mekanları ve eğlenceleri ile bir aile tatili için harika bir yer olacaktır. Şehrin ilk ve en önemli konukları, Bergen Akvaryumu’na giderler. Bu, aralarında oldukça nadir olanların da … Açık
Bergen’in tarihi simgelerinden biri, 1918’de açılmış olan Fløibanen füniküleridir. Bir gezi, unutulmaz bir etkinlik olacaktır; çıkış sırasında şehrin ve ünlü turistik mekanların manzarasını seyredebilirsiniz. Teleferik en üst istasyonunda izleme platformları, barbeküler için özel alanlar ve çocuklar için oyun alanları ile donatılmış güzel bir park.
Bergen Gamlehaugen Sarayı, 19. yüzyılın sonunda, küçük bir harap dağ eviydi, çok uzak olmayan bir mimari anıt olarak kabul edilir. 1898’de Christian Michelson tarafından satın alındı, evi tamamen yeniden inşa etti ve lüks bir saray haline getirdi. Sahibinin ölümünden sonra saray hükümetin merkezi oldu, bugün bazı odaları ziyarete açık. Sarayın içinde antika mobilyalar, avcılık ve sanat eserlerinin ilginç bir koleksiyonu var. Etrafında dolaşmak için de kullanılabilen büyük bir meyve bahçesi ile çevrilidir.
  Bergen restoranları, birbirinden farklı yiyecek seçeneklerine ya da vejeteryan diyetini takip eden kişilere mükemmel bir şekilde uyabilecek çeşitli yemek seçeneklerine sahiptir. Tabii ki, klasik mutfağın taraftarları da … Açık
Balık Pazarı’na yapılan ziyaret, tarihi mekanlardan güzel bir değişiklik olabilir; Şehrin kalbinde yer almaktadır. Taze meyve ve sebzelerin satıldığı düzinelerce balık ve deniz ürünü türüne ek olarak, çok sayıda hediyelik eşya da burada daha çok turist çekilmektedir. Piyasada, popüler balık yemeklerini hazırlayan çeşitli açık hava kafeleri vardır. Örneğin, burada harika barbekü sandviçlerini somon veya deniz ürünleri ile tadabilirsiniz.
Sotra Bridge Güzel anma fotoğrafları çekmek isteyenler için, kesinlikle eski çardak Musikkpaviljongen bir göz atmaya değer. Bergen birçok güzel eski pavyonları korumuştur, ancak bu en güzellerinden biridir, ana şehir parkında yer almaktadır.
Bergen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bergen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Bergen’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Strandgaten' Bergen, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bergen kaleleri
♥   Kalesi 'Sverresborg Castle' Bergen, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Damsgård Manor' , 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gamlehaugen' , 5.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Barony Rosendal' , 59.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bergen çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Folgefonna' , 68.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Norveç Gezisi: Görülecek Yerler

  Bu ülkenin her bir kesiminin doğal ve tarihi yerleri açısından zengin olması nedeniyle, tüm önemli yerler ve ilgi çekici yerleri Norveç'te belirtmek imkansız. Ülkenin başkenti Oslo, ülkenin keşiflerini başlatmak için varış noktasını ve harika bir yeri ziyaret etmek için bir zorunluluktur. Oslo'nun orta kesiminde birkaç tarihi binalar var. Sermayenin yeni ve eski bir karışımı var ve bu nedenle eski evler burada modern gökdelenlerle sınırlanmış. Tarihi binaların çoğunluğu müze ve sergi salonlarına dönüştürülmüştür. Başkent, telaşsız yürüyüşler için mükemmel bir yer. gezginler burada birkaç tiyatro, büyük ticaret merkezi ve restoran bulacaktır. …
OrangeSmile araç kiralama Bergen’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

19.04.2024

Bergen Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bergen Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bergen, Norveç Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bergen’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bergen’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018