OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Antananarivo Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Madagaskar’ın en renkli ve çekici şehri olan Antananarivu, iki güzel tepe üzerinde yer almaktadır. Burada Antananarivu’yu tekrar ziyaret etmeye hazır antik yapıların muhteşem doğasının ve doğanın muhteşem köşelerinin tadını çıkaran, gezginlerin gözünde şehrin cazip ve unutulmaz kılan masal tablolarına ve masalardaki şatolara, masalarda benzeri çok sayıda park ve teras bulacaksınız. .
  Birçok turist, Antananarivo’da Bağımsızlık Caddesi boyunca yürüyüşle alışverişe başlar. Bu meşgul cadde aslında her iki tarafı da çok çeşitli mallarla çadır satan dev bir çarşı. Yemeklerden ve hayvan … Açık
Bu şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, pazarlara ve ticaret meydanlarına özel dikkat gösterin. Kentte yaklaşık bir düzine yer var. Bağımsızlık caddesinde yer alan pazar en popüler pazar olarak kabul edilmektedir. Aslında, bu pazar dünyanın en büyük pazarlarının ilk 10 listesinde yer alıyor ve birkaç çeyrekte işgal ediyor. Burada giyim, ayakkabı, kuyumcu, geniş ürün yelpazesi ve turistler arasında çok popüler olan hediyelik eşyalar ve el sanatları gibi kesinlikle farklı ürünler bulabilirsiniz. Alışveriş en iyi tatilinizse Analakely mahallesini, Andhra Nuahangi çeyrek, Çiçek pazarı ve Malagasy El Sanatları Ulusal Merkezi’ni gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Yerel Hira Gasy Tiyatrosu’ndaki gösteri şehrin kültürel etkinlikleri arasında özel bir yere sahiptir. Burada en iyi Malezyalı sanatçılar dans, şiir ve müzik sanatında rekabet ederek her bir performansı gerçekten unutulmaz kılıyor. Mimari yapılar ve tarihi mekanlar arasında, kaleler Ambohimanga Rova, Madagaskar kraliyet ailesinin mezar kubbesi, Başkan kale, Antuhumadinika Camii, Arkeoloji Müzesi ve Mahamasina Stadı topluluğu belirtilmelidir. Bu binalardan her biri muhteşem tarihini koruyor ve görkemli geçmişi ile güçlü bir bağlantıya sahiptir. Doğayı sevenler, kentin banliyölerinde ilginç bulacak, burada harika tepe bölgelerinde yürüyebilir, tepeleri tırmanıp dağ derelerinden geçebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Madagaskar’ın en büyük cazibe merkezi olan Tsimbazaza hayvanat bahçesi, bir aile tatili için harika bir yer. Bu güzel hayvanat bahçesi sakinleri arasında lemurlar adanın faunasının tipik temsilcileri. Hayvanat … Açık
  En ünlü tarihi yerleri arasında Antananarivo, 17. yüzyıla kadar Kraliçe Ranavalona için özel olarak inşa edilmiş büyük ölçekli bir kraliyet kompleksinin parçası olan Saray Ruva’sını teşhir eder. Tarihi bina kompleksinin önemli bir kısmı ahşaptan yapılmıştı, yıllar sonra hayatta kalmayı başardığı bir mucizedir. 1995 yılında bina büyük bir yangında neredeyse tamamen yok edildi, modern mimarların çabaları orijinal haline geri döndü. Şimdi mimari kompleks turistler arasında çok popüler olan güzel bir bahçe ile çevrilidir.
Antananarivo’nun simgesi doğal güzelliği ile ünlüdür; EZLN gölü gezginler arasında çok popüler. Yürürken, kıyı şeridinde çok sayıda heyecan verici turistik yer belirlenir; sadece nadir bulunan bitki türlerini görebilir, aynı zamanda bu yerlerin başlıca sakinlerinden birini gözlemleyebilirsiniz. Egretler. Gölün berrak sularının ortasında, birkaç yıl önce Birinci Dünya Savaşı’nın kahramanlarına ithaf edilmiş bir anıtın yerleştirildiği küçük bir ada var.
  Antananarivo’nun ulusal mutfağı, Afrika ve Malay mutfak geleneklerinin özgün bir birleşimidir. Pirinç, geleneksel yemeklerin çoğunun ana maddesi olmayı sürdürüyor. Çoğunlukla et, tavuk, deniz ürünleri, sebze ve … Açık
Andafiavaratra Sarayı, kentin mimari özelliklerinden öncelik taşır. En yüksek tepede bulunur ve parlak kırmızı renkle boyanmış olan bu büyük saray, Barok üslubun bir örneğidir. Saray, uzun yıllar hükümet mülkü olarak kullanılmış, ancak bugün duvarlarında ilginç bir müze açılmıştır. Arkeolojik eserlerin ve eserlerin zengin bir koleksiyonuna sahiptir; ve bu eski sarayın yarattığı atmosfer kültürel açıdan büyük bir değer.
Belli bir kültürel ilgi uyandıran bir Tsimbazaza Hayvanat Bahçesi; Madagaskar adasında bulunan çeşitli hayvan ve kuşları sunar. Burada lemur ve kaplumbağaların çeşitli türlerini, ancak inanılmaz güzel egzotik kuşları da görebilirsiniz. Hayvanat bahçesinde, benzersiz olduğu düşünülen Malagasi Akademik Müzesi bulunmaktadır. Adanın eski sakinlerine ayrılmış arkeolojik sergiler içerir. Bunların arasında büyük lemurlı iskeletler ve hatta büyüklüğü ile etkileyebilen eski kuşlar bile var.
Antananarivo - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Antananarivo ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Antananarivo çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Mantadia' , 97.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Zahamena' , 190.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Madagaskar Gezisi: Görülecek Yerler

Madagaskar'da bazı kültür tesisleri var. Hirasiye ulusal tiyatrosu en ünlü tiyatro olabilir. Bu taşınabilir tiyatro her gün adanın dört bir yanına taşınıyor, kasaba ve köylerin çoğunu ziyaret ediyor. Durdurmalarında müzisyenler ve dansçılar yerli halkı ve turistleri ağırlamaktadır. Çocuklar ve büyüleyici akrobatik şovlar için özel performanslar var. Yerel halkın çoğunluğunun yerel kabile dinlerini takip etmesine rağmen adada bir İsa Mesih'in kilisesi var. Avuç içi ve tropik çalılarla çevrili kutsal alan oldukça sıradışı görünüyor. Gezginler ayrıca Madagaskar'ın çeşitli doğa parklarını ziyaret edebilirler. En ünlü olanlar Ranomafana Milli Parkı, Perinet Doğal Koruma Alanı, Tsingy de Bemaraha ve Isalo Milli Parkı'dır. …
OrangeSmile araç kiralama Antananarivo’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

23.05.2024

Antananarivo Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Antananarivo Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Antananarivo, Madagaskar Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Antananarivo’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Antananarivo’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018