OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kuveyt Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Geçmişte Kuveyt zorlu savaş zamanlarından geçmek zorunda kaldı, ancak günümüzde milyar dolarlık bir petrol endüstrisinin büyük bir restorasyon gerçekleştirmesine ve modern metropoller inşa etmesine izin veren barışçıl bir ülke. Günümüzde, ülke Failaka Adası’nda dinlenmek, Kuveyt Şehri manzaralarını keşfetmek ve muhteşem plaj dinlenmek için gelen birçok gezginleri cezbetmektedir.
Tüplü dalış ve şnorkelli yüzme, Kuveyt’te giderek daha popüler hale geliyor. Sualtı hayatını daha da pitoresk yapmak için birçok mercan resifi ülkede restore ediliyor. Dalış yapılmasa bile, güzel beyaz kumlu plajlar çok büyüleyici, bu nedenle ülkenin sayısız tatil beldelerinden birinde dinlenme çok hoş anı bırakacaktır.
Kuveyt kuleleri hızla ülkenin başkenti olan Kuveyt Şehrinin simgesi haline geldi. Üç kule 1979 yılında bitirildi. Ana kule, yüksekliği 187 m ve ziyaretçilere açık. 123 metre yükseklikte bir gözlem güvertesi ve bir restoran bulunmaktadır; kule yavaş yavaş dönüyor ve 30 dakika içinde tam bir daire oluşturuyor. Diğer iki kule, acil ihtiyaçlar için su depolamak ve elektriği kontrol etmek için kullanılır. Kuveyt kuleleri savaş sırasında ciddi derecede hasar gördü, ancak daha sonra restore edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Salmiya ve Hawalli, kentin ana konut ve iş parçaları olarak kabul edilir. Salmiya’daki Bilim Merkezi hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir yer. Merkez, sahil kenarında ve güzel bir marina yakınındadır. As-Seef Sarayı ve Bayan Sarayı, kentin en güzel saraylarıdır. İlk saray Emir’in konutlarından iken ikincisi hükümet binaları olarak kullanılır.
Kuwait City at Night Kuwait Şehri’nin dışında bazı ilgi çekici yerler de vardır. Başkentten uzak olmayan Jal Az-Zor Doğal Koruma Alanı, göç eden kuşları görmek için harika bir yer. Kara Akbaba gibi kuşlardan bazıları dünyanın diğer yerlerinde görülecek kadar seyrek ve neredeyse imkansızdır. Ülkedeki diğer ünlü tabiat rezervleri; Süleyibikhat Körfezi, Dawhat Kazima, Al-Jahra Havuzları Doğa Koruma Alanı, Ad-Doha Doğa Koruma Alanı ve Mercan Adaları’dır. Gezginler ayrıca çölü keşfetmek ve oradaki vahşi hayvanları görmekteler.
Kuveyt, alışveriş severler için popüler bir destinasyondur. Dev alışveriş merkezleri, çeşitli dükkanlarla dolaşan sokaklar, en iyi kuyumcular ve şık butikler kesinlikle modanın kalplerini daha hızlı yenecek.

Tarih ve Eğlence

  Kuveyt, dünyanın en genç ülkelerinden biridir. 18. yüzyılda kuruldu. Ülkenin kurucuları, Basra Körfezi kıyılarından günümüz ülkesinin topraklarına gelen Bedevi kabilesinin temsilcileridir. Ülke, hızlı ve başarılı gelişmesine yol açan önemli ticaret yollarının kavşağında yer aldı.
Kuveyt, dünyadaki en büyük kahve, baharat ve inciler tedarikçilerinden biri oldu. Burada önemli bir aktivite de safkan atların üremesiydi. Kuruluşundan bu yana, yeni ülke resmen Osmanlı İmparatorluğunun bir parçasıydı. Uzun yıllar boyunca, toprakları için Türkler ve Britanyalılar arasında çoklu savaşlar gördü. Osmanlı İmparatorluğu 1899’da düştüğünde, Kuveyt bir İngiliz koruyucusu oldu.
Kuwait cosmopolis Ülkenin sınırları nihayet 1927’de kuruldu ve hala değişmeden kaldı. Ülke, sadece 1961’de Büyük Britanya’dan bağımsızlık kazandı. 1991’de, Kuveyt Irak koruyucusundan kurtulmayı başardı. Günümüzde, ülke Arap kültürü ve gelenekleri ile tanışmak için dünyanın en iyi yerlerinden biridir.

İnceleme Serimizden Kuveyt’in Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Al Tijaria Kulesi

Serimizden “Spiral Şeklinde Bükülmüş Binalar ve Kuleler”
  Kuveyt'in başkentinde gezginler, dünyanın en görkemli bükülmüş gökdelenlerinden birinde bulunan Al Tijara'nın görkemli bir alışveriş merkezini ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Gökyüzü yüksekliği 218 metre, inşaat 2005 yılında başladı ve 2009 yılında tamamlandı. Kule dönüşü 80 derece, benzersiz bir mimari proje oluşturmak için temel sıradan bir spiral haline geldi.

Al Tijara Kulesi sadece muhteşem görünümü için değil aynı zamanda muhteşem iç dekorasyonu için de ilginçtir. Alışveriş merkezinin konukları, dikey bahçeler ve son derece ilginç bir aydınlatma sistemi ile dekore edilmiş şık bir atriyumda dinlenebilir. Gökdelen yapısının 41 katlı, iki kat zemin altındadır.

Şu anda, gökdelen, ilginç dükkanlar ve gastronomik kurumlarla doludur ve yüksek katlı binanın bir kısmı ofisler için … Tümünü Oku

Al Hamra Kulesi

Serimizden “Dünyadaki En Yüksek Binalar”
  Gezegenin en güzel gökdelenlerinden biri olan Al Hamra Kulesi, Kuveyt şehrinde bulunmaktadır. Bu 77 katlı binanın boyu 414 metredir. Sadece etkileyici yüksekliği değil aynı zamanda özgün bir görünümü de içerir. Al Hamra Kulesi en görkemli asimetrik gökdelenlerden biridir, ancak zarif görünüşüne rağmen çok dayanıklıdır ve yıkıcı unsurlara karşı güvenlidir.

Gökdelen cephesinin süslemeleri için özel kireç taş plakaları kullanılmıştır; Bu arada, sadece dekoratif değil aynı zamanda pratik bir işlevi vardır. Gökdelenleri güneş ışığından koruyorlar, bu nedenle sıcak bir günün ortasında bile yapı her zaman hoş bir serinlik gösterebilir. Ana inşaat malzemesi beton; ilgili yapılar için 500 binin üzerinde ton kullanıldı.

Gökdelenin açılışı 2011 yılında gerçekleşti. Kent sakinlerine ve … Tümünü Oku
Ülke haritaları Kuveyt haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

01.02.2023

Kuveyt’in Popüler Şehirlerinde Geziler

Kuveyt Şehri
Olağandışı gezilerin hayranları, sahildeki antik Al Hashemi II gemisini ziyaret etmeye davet edilecekler. Bu gemi Guinness Rekorlar Kitabı'nın bir kayıt sahibidir. Tamamen ahşaptan yapılmış, gezegendeki en büyük gemi. Geminin uzunluğu 100 metredir ve yaklaşık 2.500 tondur. Turistler için ilginç geziler var ve gemide yalnızca en zengin vatandaşların ve Kuveyt misafirlerinin yemek yiyebileceği lüks bir restoran var. Kuveyt'in ana sembollerinden biri, dünyanın en büyüklerinden biri olan Müzik Çeşmesi'dir. … Devamını Oku

Kuveyt’in Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018