OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Manama Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bahrain Grant Mosque (Night view)   Arabistan’dan çevrildiğinde, Bahreyn “iki deniz” anlamına gelir. Bu ada ülkesi adını almıştır, çünkü burası Basra Körfezi’nin suları ile çevrilidir, zira topraklar zengin tatlı su kaynaklarını saklar. Bu adalardaki doğa muhteşem ve eşsizdir. Bazı bilim adamlarının bir teorisine göre, burada Kutsal Kitap’ta sözü edilen ünlü Eden bahçesi bulunuyor.
  Manama, çocuklu turistler arasında bu kadar popüler olmasının nedeni, inanılmaz eğlence parkları ile ünlüdür. İşte dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen su parkı - Dilmun’un Kayıp Cenneti. … Açık
Neredeyse tam kıyı şeridi, tatil köylerine ayrılmıştır. Oteller ve plajlar burada iyi donanımlı, bu yüzden her geçen gün daha fazla ziyaretçi çekiyorlar.

Ülkenin ana mekanları başkent Manama’da bulunabilir. Burada ziyaretçiler, artık arkeolojik kazılar için kullanılan eski Portekiz kalesine bir gezi yapabilir. En eski İslami yapılardan biri olan El-Hamis Camii, aynı bölgede yer almaktadır. Beit El Kur’an kompleksinin toprakları da burada görülmeye değer bir antik cami görecek ve kütüphanenin geniş salonlarından geçerek yerel müzeyi ziyaret edeceksiniz.
Başkentin geleneksel Arap tarzında yaratılmış birçok güzel mimari yapısı vardır. Bunlardan en önemlisi, Arad Kalesi, St. Christopher Kilisesi ve ana Sergi Merkezi’dir.

Gezi ile işiniz bittiğinde, geniş kumlu plajlardan birinde dinlenmenin veya tüm ziyaretçiler için geleneksel bir ilgi alanı olan pazarlara gitmenin vakti gelmiştir. Gold Souk bölgesi, en popüler mücevherlerden biri. En iyi tekstil ürünlerini bulmak istiyorsanız, ayaklarınızı Clos Souk pazarına taşıyın. Bu ülke büyük olmamasına rağmen, manzara ve yürüyüş rotalarının seçimi gerçekten çok yüksek. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bahreyn ulusal mutfağı gerçekten farklı ve çok yönlü. Birçoğu gerçek lezzetler olan geleneksel Arap yemeklerinin yanı sıra, konukların Pakistan, Hint ve hatta Tayland mutfağından yemekler denemeleri kesinlikle tavsiye … Açık
  Şehirde, aralarında Exhibition Avenue’de bulunan Saat Kulesi gibi bir çok ilginç modern cazibe merkezi bulunmaktadır. İki kule var; Piramit şekillidirler ve dekoratif taştan oluşurlar. Bu saat kulesi, dünyanın en özgün ve güzellerinden biri olarak kabul edilir, geleneksel süslerle dekore edilmiş ve çevredeki peyzaj ile uyumludur.
WTC- Bahrain Lights Şehrin konukları arasında dolaşmak için en gözde yerlerden biri, Al Seef bölgesinde bulunan Çeşme Meydanı’dır. Bu alan şehrin en modern ve prestijli biri olarak kabul edilir, birçok modern gökdelenlerin yanı sıra alışveriş ve eğlence merkezlerini de ziyaret etmek mümkündür. Bölgenin ana dekorasyonu, sıcak bir günde dinlenmek için mükemmel olabilecek birçok güzel çeşme ile büyük bir merkezi kare olarak kabul edilir.
  Bahreyn’in modern ve hızla gelişmekte olan bir ülke olarak kabul edilmesine rağmen, halk, atalarının azimli geleneklerini izlemekten vazgeçmiyor. Onlar geleneklerini saygıyla izliyorlar ve onlara çok saygı duyuyorlar. … Açık
Bahreyn Ulusal Müzesi’nden uzak olmayan bir başka ilginç cazibe - Heykel Parkı. Üzerinde çok ilginç heykellerin bulunduğu güzel levhalarla kaplanmış geniş bir alan. Bütün sanat eserleri çok çeşitli ve sıra dışı; Konukların rahatlığı ve heykellerin rahat bir şekilde gözlemlenmesi için buraya birkaç tezgah yerleştirilmiştir.
Manama Manama’da çocuklarla seyahat edenler mutlaka Dolphinarium’u ziyaret etmeli, Marina Garden Park’ta yer alır. Bu eğlence kompleksinde her gün ziyaretçiler için büyüleyici gösteriler düzenlenmektedir. Dolphinarium’un genç misafirleri, şaşırtıcı memelilerle birlikte yüzmenin yanı sıra akılda kalıcı fotoğraflar çekebilecekler.
  Bahreyn sayısız tarihi, dini ve doğal cazibe merkezi ile dikkat çeken harika bir ülkedir. Tüm önemli yerleri görebilmek için, bir günden fazla bir süre burada geçirmeniz gerekecek. Kural olarak, ünlü Barbar … Açık
Ayağı keşfetmek için şehrin en çok arzulanan bölgelerinden biri Bab el-Bahreyn’dir. Burada geleneksel tarzda inşa edilmiş çok sayıda güzel bina görebileceğiniz gibi, onlarca hediyelik eşya dükkanını ve başkentteki en büyük pazarı ziyaret edebilirsiniz. Deneyimli turistler unutulmaz hediyelik eşyalar arayışındadır. El yapımı boyanmış çömlekler, yerel üretimin renkli tekstilleri, baharatlar ve inanılmaz sanat eserleri bu pazarda satılmaktadır. Bu bölgede ayrıca şehrin ana sembollerinden biri olan Bahreyn Kapısı - bir kemer şeklinde güzel bir mimari yapıdır. 1945 yılında inşa edilmiş, bugün bu devlet daireleri ve ofisler bu alışılmamış evde yer almaktadır.
Manama - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Manama ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Manama ve Çevresindeki Turistik Yerler

King Fahd Causeway

From the series “Dünyanın En Uzun Köprüleri”
Turistler için, yüksek kule, muhteşem panaromanın dünyadaki en büyük köprülerden birine açıldığı gözlem platformuyla inşa edildi. Şu anda, Kral Fahd Köprüsü büyük stratejik ve turistik önem taşımaktadır. 2011'de köprü, Bahreyn'deki karışıklığın çözümü için ordu tarafından aktif olarak kullanıldı. Turistler için köprü üzerinden gezi ve Kunstinseln ziyareti uzun zamandan beri heyecan verici bir maceraya dönüşmüştür. … Devamını oku

Bahreyn Gezisi: Görülecek Yerler

Hayat Ağacı, Bahreyn'deki en ünlü turistik mekanlardan biridir. Ağacın yaşı bilinmiyor, bazı uzmanlar 400 yaşın üstünde olduğunu varsayıyor. Ağaç çöl manzarası içinde çok muhteşem görünüyor ve bu tür zor koşullarda hayatta kalmayı başarmış bir mucizedir. Ağaç Hayatı'nın özellikle pitoresk görüntüsü çektiği için gün batımı genellikle ağacı ziyaret etmek için en iyi zaman olarak düşünülür ve çarpıcı ve unutulmaz fotoğraflar oluşturabileceksiniz. …
OrangeSmile araç kiralama Manama’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

21.02.2024

Manama Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Manama Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Manama, Bahreyn Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Manama’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Manama’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018