OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Krasnoyarsk Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Krasnoyarsk, Doğu ve Orta Sibirya’nın en büyük kültürel ve ekonomik merkezidir. Şehir aynı zamanda Krasnoyarsk bölgesinin idari merkezidir. Şehir Yenisey Nehri üzerinde bulunmaktadır. 2010 yılında şehrin nüfusu 972 binin üzerindedir.
  1. Krasnoyarsk, Sibirya’nın başlıca ulaşım merkezlerinden biridir. Şehrin, Rusya’daki çeşitli şehirlerden düzenli olarak uçuş yapan iki büyük havaalanı var. Havaalanlarından biri uluslararası. 2. Şehir … Açık
Şehir, eşsiz manzaralar, dağ manzaraları, eski Sibirya ormanları ve ünlü bir ’Stolby’ Milli Parkı ile diğer Sibirya şehirlerinden farklıdır. Park, Tayga ile kaplı 47.000 hektarlık bir alanı kaplar. Parkın topraklarında Doğu Sayan Dağları’nın egzotik dorukları yer almaktadır.
Günümüzde Krasnoyarsk, eşsiz mimarisiyle ünlü modern bir endüstri merkezidir. Burası yetenekli Sibirya zanaatkarlarının ve ülkenin en güzel şehirlerinden birinin anavatanıdır.

Şehir büyük bir ulaşım kapısıdır. Kuzey, orta ve batı kapıları sayesinde Rusya, tüm dünya pazarlarına su, demiryolu ve otomobil yolları ile ulaşmaktadır. Krasnoyarsk aynı zamanda Avrupa ve Asya ülkeleri arasındaki köprüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Krasnoyarsk’taki en büyük alışveriş merkezlerinden biri, tarihi bölgenin kalbinde bulunan KomsoMoll’dur. Duvarları içinde düzinelerce giyim ve ayakkabı mağazası, çocuk ürünleri ile özel mağazalar, birkaç … Açık
Krasnoyarsk’ta ilgi çekici yerler var. Bunlardan en önemlisi Parasceva Friday Chapel’dir (10 ruble banknotta görebilirsiniz), Krasnoyarsk’ın “Stolby”, Yenisey Nehri üzerindeki demiryolu köprüsü, Central Park, Fan park “Bobroviy Log”, Flora ve Fauna “Royev Çayı”, Troitsky mezarlığı, 200’den fazla çeşme ve anıt. Krasnoyarsk’ta birçok müze var. Bunların arasında Sanat Müzesi, Demiryolu Taşımacılığı Müzesi, Orman Müzesi, İletişim Müzesi, Eczacılık Müzesi, Tıp Tarihi Müzesi, Anatomik Müze ve çok daha fazlası bulunmaktadır.
Krasnoyarsk Ayrıca, şehir tiyatrolar ve konser salonları bakımından zengindir; Burada Krasnoyarsk Filarmoni’nin bir organ salonunu bile bulacaksınız.

  Krasnoyarsk’ın ana sembollerinden biri doğa rezervi Krasnoyarsk Sütunları’dır. Adı, gerçekten çok büyük taş sütunlara benzeyen geçilmez kayalar nedeniyledir. Sadece en deneyimli dağcılar zirvelerini fethetmeye cesaret ederler. Rezervin alanı 47.000 hektardan fazla. Topraklarındaki güzel kayaların yanı sıra, geniş ormanlar ve ayrıca volkanik kökenli sıra dışı jeolojik oluşumlar var. Turistler için farklı sürelere sahip birkaç yürüyüş yolu vardır.
  Krasnoyarsk, doğal ve kültürel cazibe merkezleri ile ünlüdür ve aileler için idealdir. Şehrin mükemmel bir eğlence parkı olan “Treasure Island Family Rest of Family Rest” vardır. Çok güzel bir şekilde dekore … Açık
Kentin en çok ziyaret edilen kültür kurumu, açılışını 1889 yılında yapan Bölgesel Yerel Kültür Müzesi’dir. Rusya’daki en eski müzelerden biridir. Halen, müzenin sergilendiği 450.000 sergi var ve bunların arasında eşsiz paleontolojik ve etnografik eserler var. En sıra dışı olanlardan biri, kilisenin antika koleksiyonu olarak kabul edilir. Ayrıca, müzede çok ilginç arkeolojik koleksiyonlar var.
Rus edebiyatının hayranları Edebiyat Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Çok güzel bir tarihi binada yer almaktadır. Müzenin yeri, 19. yüzyılda inşa edilmiş ahşap bir konaktı. Mucizevi bir şekilde tamamen günümüze kaldı. Duvarları içindeki müze 1946 yılında açılmıştır. Müze koleksiyonu çok geniştir ve çok yönlüdür. Pek çok edebi şahsiyetin kişisel eşyalarını ve yazılarını, ayrıca poster ve afişleri, eski belgeleri ve fotoğrafları saklar.
  Krasnoyarsk’ta neredeyse her çeşit bir restoran bulabilirsiniz, ayrıca Avrupa restoranları tatilciler arasında daha popüler. Çekici bir tanesi, hoş iç mekanı ve zengin yemek seçenekleriyle 15’58 Restaurant. … Açık
Çocuklu turistler arasında en popüler turistik yerlerden biri Krasnoyarsk Devlet Sirki’dir. 1971 yılında, şu anda bulunduğu bu sirkte büyük ve güzel bir bina inşa edildi. Bu bina iyi donanımlı. Sirk performanslarına ek olarak, genellikle müzikal konserlere ve diğer ilginç kültürel etkinliklere ev sahipliği yapar.
Yürüyüş yapmak için mükemmel bir yer, tepesinde popüler bir gözlem terası bulunan Karaulnaya Dağı’dır. Krasnoyarsk’ın birçok önemli simge yapısının mükemmel bir manzarasını sunar. Çiçekler dağın tepesinde çiçeklenirken, sıcak mevsimde bu yerleri ziyaret etmek en ilginç olanıdır. Bir zamanlar dağın zirvesinde önemli bir nöbetçi kulübesi vardı. Şimdi dinlenme ve spor alanları için yerleri olan şık bir park var.
Krasnoyarsk - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Krasnoyarsk ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Krasnoyarsk çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Lenskie stolby' , 9.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Rusya Gezisi: Görülecek Yerler

Başkentin en ünlü yerlerini tanımlamaya başlamalıyız. Kremlin, şehrin ana simgesi ve uluslararası ünlü cazibe merkezidir. Bu çok önemli bir tarihi ve mimari dönüm noktasıdır ve ülkesindeki her bina ülkenin tarihinde yeni bir sayfadır. Kızıl Meydan, kompleksin doğu duvarının önünde yer almaktadır. Meydan, birkaç asır boyunca birçok önemli tarihi olaya tanık oldu. Kızıl Meydan, çok sayıda ahşap evin bulunduğu yerde inşa edildi ve ateş tehdidi çok gerçekçi oldu ve bu nedenle varlıkları kraliyet evinin yanında kabul edilemezdi. Günümüzde Kızıl Meydan ve Kremlin kompleksinin yakınında birçok sergi salonu, müze, park ve kilise bulunmaktadır. …
OrangeSmile araç kiralama Krasnoyarsk’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

02.02.2023

Krasnoyarsk Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Krasnoyarsk, Rusya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Krasnoyarsk’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Krasnoyarsk’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018