OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Krasnoyarsk

Krasnoyarsk’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Early morning, Yenisey bridge   Krasnoyarsk, dünyaca ünlü birçok cazibe merkezine sahiptir. Bu, misafirlerine ilginç bir gezi programı ve her zevke uygun bir eğlence hazırlayan güzel bir antik kenttir. Kentin en önemli simgesi Stolby Nature Reserve’dir - bozulmamış doğanın bu pitoresk köşesi dünyanın her yerinden yolcuları kendine çekmektedir. Yüzlerce yürüyüş parkuru rezervin içinden geçiyor; kentin ve çevresinin en parlak doğal manzarası budur.
  Krasnoyarsk, Doğu ve Orta Sibirya’nın en büyük kültürel ve ekonomik merkezidir. Şehir aynı zamanda Krasnoyarsk bölgesinin idari merkezidir. Şehir Yenisey Nehri üzerinde bulunmaktadır. 2010 yılında şehrin nüfusu … Açık
En tanınan mimari anıt, Karaulnaya Dağı’nda yükselen Paraskeva Pyatnitsa Şapeli’dir. Güzel şapel, 19. yüzyılın ortalarında eski Rus tarzında inşa edilmiştir. 1996 yılında, şapel tam bir yeniden yapılanma geçirdi ve bugün tüm ihtişamıyla ziyaretçilerin önünde görünüyor. Dağın tepesinden unutulmaz panoramik manzaralar turun katılımcıları için hoş bir sürpriz olacak.
Yüz yıldan fazla bir süre önce açılan Krasnoyarsk Bölge Müzesi, kentin ünlü bir kültür merkezi olarak kabul edilir. Krasnoyarsk Krayı’nın kültürel değerlerinin depolandığı yerdir, müzenin koleksiyonunda 400 binden fazla tarihi eser var. Şehrin göbeğinde 1828 yılında kurulan bir park var. Bugün park alanı birkaç yüzyıl öncesine göre çok daha geniştir. Burada sıcak bir günde rahatlayabilir ve egzotik bitkilere hayran kalabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Krasnoyarsk, doğal ve kültürel cazibe merkezleri ile ünlüdür ve aileler için idealdir. Şehrin mükemmel bir eğlence parkı olan “Treasure Island Family Rest of Family Rest” vardır. Çok güzel bir şekilde dekore … Açık
Tiyatro sanatının hayranları için olmazsa olmazlarından biri Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu. Popüler aktörlerin katılımıyla genellikle parlak öncüllere ve sevilen yapımlara ev sahipliği yapıyor. İlginç bir cazibe, Trinity mezarlığı ve topraklarında bulunan Holy Trinity Katedrali’dir. Güvenle bir açık hava müzesi olarak adlandırılabilir, burada çok sayıda güzel mimari anıtın yanı sıra ünlü figürlerin mezarlık alanlarını görebilirsiniz.
chapel Resim uzmanları, güzel bir tarihi binayı işgal eden Surikov Sanat Müzesi’ni ziyaret etmekle ilgilenir. Sibirya’daki en büyük müzelerden biri 14 binin üzerinde sergiden oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir. Büyük Rus ressamını tanımak için Surikov müze arazisine bir tura çıkabilirsiniz. Sanatçı, çocukluğunu ve gençliğini 19. yüzyıl iç mekanları olabildiğince doğru bir şekilde restore edilmiş bu evde geçirdi. Müze, sanatçının yaklaşık 1500 eserinin yanı sıra yaklaşık 1500 ilginç tarihi eser ve antika içermektedir.
  Krasnoyarsk’ta neredeyse her çeşit bir restoran bulabilirsiniz, ayrıca Avrupa restoranları tatilciler arasında daha popüler. Çekici bir tanesi, hoş iç mekanı ve zengin yemek seçenekleriyle 15’58 Restaurant. … Açık
  Krasnoyarsk’ta birçok ünlü konak var ve her biri muhteşem iç mekanları ve iç mekanları için görülmeye değer. Örneğin, Kudryavtseva Evleri, Erofeev, Kalugin, Telegin. Tüm anıtlar geçmiş zamanların ruhunu soluyor, bu yüzden tarih ve mimari meraklıları burada her zaman harika izlenimler elde ediyorlar. Kentin bir sembolü, genellikle sevenler için bir buluşma yeri olan “Kum Saati” heykeli. Heykeltraşlar antikliğe odaklanmaya çalıştılar, ancak heykel üzerine yazılmış aforizmalar anıtın en ilginç kısmı olarak kabul ediliyor.
Krasnoyarsk is rich with Fountains Mükemmel akustiğinden dolayı bazen Organ Salonu olarak adlandırılan Başkalaşım Kilisesi, sakral mimarisinin harika bir anıtıdır. Neo-Gotik binanın inşaatı 1910 yılında mimar Vladimir Sokolovskiy tarafından tamamlandı. Yakında Priest’s House, bir başka güzel anıt ve ahşap mimarinin şaheseri. Bir zamanlar din adamlarının yaşadığı evdi (dolayısıyla adı). Bugün bina bir müzik okulu tarafından işgal edilmiştir. Tıpkı kilise gibi, ev 1910’da inşa edildi. Başka bir tapınak olan Krasnoyarsk Ulu Camii, 1995 yılında inşa edildi. Diğer tüm açılardan bu, İslam mimarisinin geleneksel bir anıtıdır.
  Krasnoyarsk sakinleri, onları daha iyi tanımaya çalışırsanız konaklamanızı daha da ilginç hale getirebilecek birçok ilginç ve sembolik geleneğe sahiptir. Kentin ünlü şairleri, sanatçıları ve tarihi şahsiyetleri … Açık
Bir başka ilginç dini dönüm noktası, 2000 yılında inşa edilen Aziz Nikolaos Kilisesi ve Siyasi Baskı Kurbanları Anıtıdır ve adından da anlaşılacağı gibi, Stalinist teröre dayanamayanların bir tür anıtıdır. Bunun nedeni, siyasi mahkumları göndermek için bir noktaya inşa edilmiş olmasıdır (Yeniseyenin sağ kıyısında yer almaktadır). Binanın içinde, baskı kurbanlarının listelerini görebilirsiniz. Şehir, tipik bir Ortodoks tarzında inşa edilmiş, göz ardı edilemeyecek birçok güzel kiliseye sahiptir - ihtişamıyla herkesi fethederler. Bunlar, örneğin, Kutsal Koruma Katedrali’nin yanı sıra, Doğuş Kilisesi ve Kutsal Şehitler İmanı Kilisesi’dir.
Krasnoyarsk’ta 20. yüzyılın başında inşa edilen İlk İtfaiye İstasyonu, mimari açıdan çok değerli. İnşa edilmesine ihtiyaç vardı: kentte çok sayıda ahşap yapı olduğundan, uzun yıllar boyunca sık sık yangınlar eşlik etti. Yerel mimarlar mükemmel bir mimari şaheser yaratamazlardı. Dikkate değer başka bir bina, halen görme engelli çocuklar için bir okulu barındıran Olginskiy Yetimhanesi’ne aittir. 1913 yılında Sergey Drizhenko tarafından tasarlanan ve yapılan bu bina, bir hastanenin burada bulunduğu İkinci Dünya Savaşı yılları dışında her zaman amaçlandığı gibi kullanılmıştır.
  Krasnoyarsk, sadece heyecan verici turların hayranları için değil, aynı zamanda eğlenceli ve gece hayatı olmayan tatil hayal edemeyenler için de mükemmel bir destinasyondur. ’1930’, konuklarına bir dizi boş … Açık
Memurların Evi gibi güzel bir binadan geçmek mümkün değil. Bu, Mimar Sokolovskiy’nin 1913’te uyguladığı başka bir projedir. Görkemli İmparatorluk bir stil olarak seçildi, inşaat Rus askerlerinin 1812’de Napolyon Bonapart’a karşı savaşındaki zaferine zamanlandı. Bugün sergilere, tiyatro ve müzik gösterilerine ev sahipliği yapıyor, bu yüzden ilginç bir şovu kaçırmamak için tiyatro haberlerini izlemeye değer. Tarihi koruyan bir diğer anıt ise Garnizon Askeri Hastanesi. İlk olarak 19. yüzyılın sonunda bir teolojik seminer olarak inşa edildi. Ekim Devrimi günlerinde askeri hastane olarak hizmet vermiştir. Burası her zaman bazı mistik hikayelerle ilişkilendirildi.
Krasnoyarsk Kentte ayrıca birçok ilginç müze vardır. Bunların arasında 1886 yılında, o zamanın Yeniseyeni’nde en hızlı gemi olarak inşa edilmiş açık hava müzesi St. Nicholas Memorial Steamship yer alıyor. Gemide, aralarında gelecekteki Rus imparatoru Tsarevich Nikolai ve bu vapurda Doğu Sibirya’ya sürgün edilmiş Vladimir Lenin olan tahtada yaklaşık 200 yolcu ağırlanabildi. Pek çok turist, birkaç tematik bölgeye ayrılmış olan Krasnoyarsk Demiryolunun Tarih Müzesi ile ilgileniyor: Bir salonda biri yolcu treni görebiliyor, diğerinde kargo olanlarda interaktif sergileyen ayrı odalar ve bir de sinema var salon.
  1. Krasnoyarsk, Sibirya’nın başlıca ulaşım merkezlerinden biridir. Şehrin, Rusya’daki çeşitli şehirlerden düzenli olarak uçuş yapan iki büyük havaalanı var. Havaalanlarından biri uluslararası. 2. Şehir … Açık
Tatlı dişi olanlar için, turların tatlı bir tatma ile bittiği Bal Müzesi’ni ziyaret etmek güzel olurdu. Ayrıca bal üretimi hakkında çok ilginç bilgiler öğrenerek ufkunuzu genişletmek de harika bir fikir. Krasnoyarsk, yıldız gökyüzünü izlerken harika vakit geçirebileceği ve ayrıca astronomi ve güneş sistemimiz hakkındaki ilginç gerçekleri öğrendiği için Planetaryum’u da sunabilir. Ahşap mimarisinin muhteşem bir anıtı, Art Nouveau tarzında inşa edilmiş, 19. yüzyıldan kalma bir konak olan V. Astafiev Edebiyat Müzesi’dir. İçinde, Sibirya yazarlarının yaratıcılığını yansıtan bir koleksiyon bulabilirsiniz.
Sadece Paris’in galip bir kemeri yok - Krasnoyarsk’ta bu anıt özel bir haketmeyi de hak ediyor. 2003 yılında inşa edildi ve turistler Prospekt Mira boyunca sürdüğünde kesinlikle göze çarpıyor, zaferin sembolü. Şehrin büyük insanlara çok sayıda anıtı var - Surikov, Puşkin ve karısı Dzerzhinsky, Çehov ve hatta Rus kaya tarihine önemli katkılarda bulunan müzisyenler - Viktor Tsoi ve Mikhail Gorshenov. Turistler güzel sembolik heykelleri görebilirler - daha önce bahsedilen ’Kum Saati’ nin yanı sıra, ’Savaş Çocukları’, Roket ’Kosmos’ Anıtı, ’Sarhoş Vasya Amca’, öğretmenin bir anıtı. Bu, yerel heykellerin sadece küçük bir kısmı, sokakta yürürken onlarla tanışmak her zaman güzel.
Krasnoyarsk - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
OrangeSmile araç kiralama Krasnoyarsk’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.05.2022

Krasnoyarsk’ın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Krasnoyarsk’ın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Krasnoyarsk Kültür Rehberi. Krasnoyarsk’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Krasnoyarsk’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018