OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Rusya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Rusya, farklı turizm çeşitlerini denemek için harika bir yer. Bu ülkede harika plaj tatil beldeleri, zengin tarihi mirasa sahip antik şehirler ve muhteşem doğa parkları bulabilirsiniz.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Başkentin en ünlü yerlerini tanımlamaya başlamalıyız. Kremlin, şehrin ana simgesi ve uluslararası ünlü cazibe merkezidir. Bu çok önemli bir tarihi ve mimari dönüm noktasıdır ve ülkesindeki her bina ülkenin tarihinde yeni bir sayfadır. Kızıl Meydan, kompleksin doğu duvarının önünde yer almaktadır. Meydan, birkaç asır boyunca birçok önemli tarihi olaya tanık oldu. Kızıl Meydan, çok sayıda ahşap evin bulunduğu yerde inşa edildi ve ateş tehdidi çok gerçekçi oldu ve bu nedenle varlıkları kraliyet evinin yanında kabul edilemezdi. Günümüzde Kızıl Meydan ve Kremlin kompleksinin yakınında birçok sergi salonu, müze, park ve kilise bulunmaktadır.
Saint Petersburg şehri, Rusya’nın kültür başkenti olmaya devam ediyor. Bu şehirde bulunan hemen hemen her cadde önemli bir tarihi ve mimari ilgi alanına sahiptir. Gezginlerin, şehrin merkezinden uzak olmayan ünlü bir saray ve bahçeler dizisi olan Peterhof’ı ziyaret etmeleri önerilir. Peterhof, Rus Çar Büyük Büyük Peter’in inisiyatifi ve kontrolü altında inşa edilmiştir. Günümüzde saray, çok sayıda tarihi belge, plan ve taslak sergilemektedir. Smolny Katedrali, ziyaret edilmesi önerilen kentin bir başka ünlü cazibe merkezidir. Güzel katedral, en iyi barok tarz geleneklerden yapılır. Yüksekliği 94 metredir; salonları ve cephesi yaldızla dekore edilmiştir ve katedralin mavi duvarları ustaca beceriksizce yapılmıştır. Smolny’nin iç mekanları daha az güzel ve çarpıcı fresklerle ve oymalarıyla şaşkın ziyaretçiler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Rusya’daki en ünlü tatil yerleri Soçi, Anapa ve Adler’dir. Bu şehirler ayrıca sayısız tarihi bina ve modern eğlence merkezlerinden zengindir. Gezginlerin Adler’de açık olan dolphinarium’u ziyaret etmeleri önerilir. Burada ziyaretçiler eğlence performanslarını ve şovlarını görebilecek. Gösteriler yunusların yanı sıra mühürler içerir ve ziyaretçiler gerçek bir kral denizini görebilir - dev bir beyaz balina. Herkül mezarı, Anapa’nın en sıradışı simgesi olmaya devam ediyor. 1975’deki arkeolojik kazılar sırasında keşfedildi. Türb, soylu bir aileye ait olan Gorgippia’ya aitti. 1500 yılı aşkın bir süredir, Herkül’ün efsanelerindeki sahneleri içeren güzel çizimler nedeniyle olağandışı bir isim var.

Tarih ve Eğlence

  Rusya’daki en ünlü ve en popüler turist rotası Altın Yüzük. Bu rota, her biri tarihi yerleri ile çeken bir dizi güzel tarihi şehri kapsar. Sergiyev Posad dini cazibe merkezleri ile ünlüdür. Pereslavl-Zalessky, tarihi mimarisi ve nefes kesen manzaralarıyla sizi etkileyecek. Kostroma’da, gezginler birçok ilginç müzeyi ziyaret edebilir. Suzdal tarihi kent topraklarının tamamı, açık havada bir müze olarak kabul edilir.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Plaj rekreasyon hayranları genellikle Krasnodar Krai beldelerini ziyaret eder ve tam tersine, birçok insan Kırım Yarımadası’nın plajlarını tercih eder. Karadeniz kıyısındaki plaj tatil beldeleri, başka bir ilginç özelliğe sahiptir - lüks tedavi merkezleri. Bölge iyileştirici iklimiyle dikkat çekiyor. Şifalı mineral kaynakları ve eşsiz liman gölleri vardır. Kırım’da, bazıları 19. yüzyılda kurulan ünlü çamur kürü tesisleri var. Burada tatil yapmak, favori eğlencelerini birleştirmek ve sağlığa önem vermek isteyen herkes için ilginç ve rahattır.
Rusya’da da mükemmel kayak merkezleri var. Aktif rekreasyon ve kış eğlenceleri hayranları için en iyi bölge Urallardır. Abzakovo ve Bannoye gibi ünlü kayak merkezleri var. Pitoresk kayak alanları sadece kışın değil, sıcak mevsimde de turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Yaz aylarında, burada tatil yapmak gibi yürüyüş turlarının hayranları. Urallar şaşırtıcı doğa manzaraları için dikkat çekicidir. Ayrıca Urallar, dağcılar için rekreasyonun en gözde mekanıdır.
Çok az sayıda yabancı konuk Rusya’nın Uzak Doğu bölgesini ziyaret ediyor, ancak bunun nedeni daha az ilgi çekici değil. Bu bölge başkentin çok uzağında. Ana değeri büyüleyici milli parklardır. Bölgenin ana şehri, çeşitli tarihi ve mimari cazibe merkezleri ile sizi etkileyecek olan Vladivostok. Doğa hayranlarının Kamçatka Yarımadası’ndaki milli parkları ziyaret etme, güzel çöl adalarına ulaşma ve muhteşem volkanlara hayran olma şansı vardır. Uzak Doğu bölgesi, burada en nadir deniz mahsulleri lezzetlerini tadabileceğinden, gurme yemekleri de etkileyecek.
Rusya rehberi bölümleri 1 2 3

Rusya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Rusya şehir parkları ve milli parklar
♥   Nature Park 'Alazea' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Bashkiria' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Forest Park 'Buzulukskiy bor' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Chavash Varmane' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Nature Park 'Juzhno-Kamchatskiy' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Rusya kaleleri
♥   Kalesi 'Donskoy Monastery' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Ferapontov Monastery' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Gdov Kremlin' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Goritsky Monastery' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Ipatiev Monastery' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Rusya sarayları
♥   Sarayı 'Catherine Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Constantine Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Gatchina Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Grand Kremlin Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Kolomenskoye palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Rusya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Hovrinskaya Hastanesi

Serimizden “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
  Moskova'da, terk edilmiş yerlere yürüyen hayranlar, bazı yerlilerin Kötülük Mahkemesi dediği Hovrinskaya hastanesini ziyaret edebilirler. 1980 yılında hastanenin yaklaşık 300 kişiye hizmet vermesi planlanan hastanenin yapımı başladı. Beş yıl sonra inşaat çalışmaları durduruldu. Varlığı boyunca hastane tek bir gün bile çalışmadı. Büyük bitmemiş yapının birinci katları bugün sular altında ve binanın kendisi yavaş yavaş yere iniyor.

Resmi verilere göre, olumsuz jeolojik koşullar nedeniyle hastanenin inşaatına son verildi, ancak yerli halkın olanları hakkında bir açıklaması var. Moskova'nın eski haritalarına bakarsanız, bir zamanlar bu yerlerde büyük bir mezarlığın olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden bu cazip yer, uzun yıllar boştu. Hiçbir kurum orada tesisler kurmaya cesaret edemez.

Son on … Tümünü Oku

Bedia Katedrali

Serimizden “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
  Abhazya'da hacılar ve turistler, Bedia Katedrali'ndeki önemli bir dini nesneyi ziyaret etme şansına sahipler. Agubedia köyünde bulunur. Bu dönüm noktası 10. yüzyıl sonlarında inşa edilmiştir. Bu katedral, Blachernae'mizin onuruna kutsandılar. Şaşırtıcı bir şekilde, kilise bin yılı aşkın bir süredir orijinal görüntüsünü ve bir dizi eşsiz dekorasyon unsurunu koruyabildi. Tapınak katı taştan yapılmıştır. Yapının etkileyici büyüklüğü var.

Tapınak çalışmaları, iç mekanlarının zengin tablolarla süslendiğini ancak hayatta kalamadıklarını gösterdi. Eski Ahit hikayelerini tapınağın batı duvarında tasvir eden eski fresklerin küçük parçalarını görebilirsiniz. Kuruluşundan bu yana katedralin başlıca kalesi, şu anda Tiflis Sanat Müzesi'nde saklanan altın bir portlama idi. Tapınağın inşası … Tümünü Oku

Tsandripshsky Tapınağı

Serimizden “Erken Hıristiyan Uygarlığından Kalan Tarihi Eserler ”
  Bir başka inanılmaz dini nesne, 6. yüzyılda inşa edilen Tsandripshsky tapınağıdır. Pitoresk Gantiadi köyünde bulunmaktadır. Tarihî kayıtlara göre, antik dönemde bir kaleye ve bir yerleşime ev sahipliği yapmıştır. Orta Çağ'da ticari bir liman inşa edilmiştir. Eski tapınak günümüze kadar ayakta kalmayı başaran birkaç binadan biridir. Tapınağın aktif olmadığı gerçeğine rağmen, turistler halen kapsamını değerlendirmek ve benzersiz dekorasyon unsurlarına hayran kalma fırsatına sahipler.

Tapınak büyük taşlardan yapılmıştır; bir zamanlar muhteşem Bizans mermeri tasarım için kullanılmıştır. Tapınak benzersiz bir simetrik mimariye sahiptir. Araştırmacılar antik zamanlarda özel akustik özellikli olduğunu bulabildi. Bu, Abhazya bölgesindeki en büyük Hıristiyan kilisesinin yeteneklerini … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Rusya
Ülke haritaları Rusya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Rusya şehir haritası
Bölgelerin haritası Rusya’da bölgelerin haritası

2021'de Kuala Lumpur'da Yapılması Gerekenler

Gece pazarları, Kuala Lumpur'un en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Başkentte birkaç gece pazarı var. Kural olarak, yerleşim bölgelerinde bulunurlar. Bu alanlar genellikle saat 18.00'den itibaren araçlara kapatılıyor. Daha sonra tüccarlar her türlü malı sunmaya gelirler. Hatıralık eşyalar, yerel zanaatkarların eserleri, farklı türde yerli ve ithal ürünler, yöresel sokak yemekleri bu tür pazarlarda satılan en popüler ürün kategorileridir. Oku bunu

05.08.2021

Rusya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Moskova
Başkent, ünlü 'Moscow City' İş Merkezi de dahil olmak üzere modern mimari anıtlarıyla ünlüdür. Orijinal fütüristik tasarıma sahip bir gökdelenler kompleksidir. Ana binanın yüksekliği 235 metreye ulaşıyor. Güneşli bir günde, ayna cephelerinin güneş ışınlarını yansıttığı yüksek binalara hayran olmak güzel. Başkentin en tanınmış dini yerlerinden biri, Kurtarıcı İsa Katedrali'dir. 19. yüzyılın başında, 1812 Vatanseverlik Savaşı'nın bitiminden kısa bir süre sonra inşa edildi. Tapınağın … Devamını Oku
Yekaterinburg
Kentin birçok eşsiz mimari eseri var. 19. yüzyılın başlarına ait çarpıcı bir mimari örnek Sevastyanov'un Evi. Bu güzel saray 1817 yılında inşa edilmiştir. Başlıca özelliklerinden biri çatılı bir çeşmedir. Sarayın altında en ünlü sahibinin adı, sarayın görünümünde birçok ilginç değişiklik yapıldı. Klasik cephesi, klasik ve neo-Gotik tarzdaki orijinal unsurlarla tamamlanmıştır. Çeşitli kültür merkezlerinde Taş Kesme ve Kuyumculuk Sanatı Tarihi Müzesi görülmeye değer. Yüzlerce yıldır … Devamını Oku
Krasnoyarsk
Kentin en çok ziyaret edilen kültür kurumu, açılışını 1889 yılında yapan Bölgesel Yerel Kültür Müzesi'dir. Rusya'daki en eski müzelerden biridir. Halen, müzenin sergilendiği 450.000 sergi var ve bunların arasında eşsiz paleontolojik ve etnografik eserler var. En sıra dışı olanlardan biri, kilisenin antika koleksiyonu olarak kabul edilir. Ayrıca, müzede çok ilginç arkeolojik koleksiyonlar var. Rus edebiyatının hayranları Edebiyat Müzesi'ni ziyaret etmekle ilgilenecekler. Çok güzel bir tarihi binada yer … Devamını Oku

Rusya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018