OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kolding Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kolding, Almanya sınırından uzak olmayan küçük bir eyalet kasabasıdır. Bu yerle ilgili gözleminize merkezi caddesinden başlayın. Burada birkaç büyük müze, sergi galerisi ve hatta bir Sanat Müzesi bulacaksınız. Kolding Tarihi Müzesi, bu yerin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yer. Müze, görkemli mimarisiyle hayranlık uyandıran eski bir şatoda açılmıştır. Müzenin salonlarında askeri bir silah toplama ve eski belgeler sergileniyor.
  1. Kentin cazibe merkezlerini keşfetmenin en iyi yolu yürüyerek gitmektir. Kolding çok küçük bir kasabadır, bu yüzden ilginç mimari nesneler ve tarihi eserler kelimenin tam anlamıyla her adımda bulunur. 2. Yerel halk … Açık
Kraliyet Sarayı, eski mimarinin ünlü bir şaheseridir. Devlet kanunları tarafından korunmaktadır. Kale 1268 yılında inşa edildi ve Hollanda Krallığı sınırlarını korumak için bir koruma tesisi haline getirildi. Kale, 5 yüz yıl boyunca birçok kez durumunu değiştirdi ve yeniden inşa edildi. Başlangıçta bu katı çizgiler ile Gotik tarzı bir bina oldu. Bugün bile, gotik tarz için olağan olan tuğla duvarlı duvarları görebilirsiniz. Bina tamamlandığında kalenin iki kanadı vardı, ancak 1534’te yapısı değiştirildi ve iki kanat daha eklendi. Bu, çevresindeki koruyucu çentikler ile çevrili harika bir iç kare oluşumuna neden oldu. 1597 yılında kale ciddi bir şekilde yangından zarar görmüş ve birkaç yıl sonra Hıristiyan IV’ün emriyle tamamen yeniden inşa edilmiştir. Büyük Kule, kalenin batı kısmında inşa edilmiştir. Şövalye Salonu da ortaya çıktı ve yıkılan şapel yerine yeni bir kilise inşa edildi. Friedrich IV’ün döneminde, kale tarzını Gotik lehine, barok lehine değiştirdi. Sadece dış görünüş değil, iç dekorasyon da değişti.
19. yüzyılın başlarında, bina yangın nedeniyle ciddi şekilde hasar gördü, bu yüzden 1930’da kale bir kez daha inşa edildi. Kalenin modern görünümü mimar Viggo Norn’un çalışmalarının bir sonucudur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kolding’de çocuklu turistler heyecan verici bilişsel bir tatil organize edebilecek. Şehrin birçok mükemmel aile mekanı ve güzel parkları vardır. Çocukların yaratıcılığa karşı düşkünlüğü varsa, kesinlikle … Açık
  Kolding’te birkaç güzel antik tapınak korunmuştur. En popüler yerlerden biri, Aziz Nikolaos ve Aziz Michael Kiliseleridir. Tek bir mimari ve tarihi kompleks olarak kabul edilirler. Bu kiliseler aynı dönemde inşa edildi - 12. ve 13. yüzyılların başında. Orta Çağ döneminde, şehir defalarca yangınlarından muzdaripti. Bu iki kilise, bu talihsiz dönemde hayatta kalabilen az sayıdaki binadan biridir. Şimdi neredeyse kuruluşundan sonraki ilk yıllarla aynı görünüyorlar. Kiliseler aktif, düzenli olarak ilahi hizmetler veriyorlar.
Sanatseverler, kesinlikle çeşitli dönemlerin tablolarını sunan Moderne Kunst Trapholt Müzesi’ni sevecekler. Bu müze genellikle çeşitli sanat sergileri ve kültürel etkinlikler için kullanılır. Birçoğunun girişi tamamen ücretsizdir.
  Klasik Danimarka restoranları Kolding’de hakimdir, burada geleneksel bölgesel spesiyaliteleri tadabilirsiniz. Menüde yıl boyunca balık ve deniz ürünleri, patates ve domuz eti yemekleri bulunur. Çoğu yemek çok basit … Açık
Doğa severler kesinlikle Botanik Bahçesini sevecekler. Danimarka’daki en ilginç ve en büyüklerden biri olarak kabul edilir. Şu anda parkta, turistler dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş çok sayıda nadir bitki görebiliyor. Bahçede, yıl boyunca ziyaret etmek için uygun birkaç sera vardır.
Saxildhus Şehrin etrafında yapılan sıradan bir yürüyüş de heyecan verici bir geziye dönüşebilir. Daha önce de belirtildiği gibi, Kolding’in neredeyse tüm ortaçağ anıtları yangınlarla tahrip edildi. Bundan sonra şehir yerel ustalar tarafından özenle restore edildi. Şimdi tarihi sokaklarda ilginç dükkanlar, hediyelik eşya dükkanları ve restoranlar bulunan 16. - 17. yüzyılların güzel binalarına hayran kalacaksınız.
  Yöre sakinleri, harika bir mizah anlayışı olan çok cana yakın insanlardır. Aceleci olmaya, tüm rutin işleri çok sorumlu bir şekilde yerine getirmeye ve dinlenmek için yeterli zamanı ayırmaya alışık değiller. Tüm … Açık
Şehrin en sıradışı müzelerinden biri Kolding Miniby. Başlıca sergileri tarihi evlerin minyatür modelleri. Bu açık hava müzesi güzel bir parkta yer almaktadır. Şehrin tarihi sokaklarından bazılarını doğru şekilde yeniden oluşturur. Burada, birçok ünlü simge yapının indirgenmiş kopyalarına hayran olabilir ve birçok muhteşem fotoğraf çekebilirsiniz.
Trapholt Art Museum Güzel bir tarihi binada, bir Hartevaerket müzesi bulunur. Akan su - kentsel iletişimin önemli bir bileşenine ayrılmıştır. Bu müzede, su kemerinin eski modeli görülebilir. Sergilerin birçoğuna el dokunulabiliyor, bu yüzden müze çocuklu turistler arasında çok popüler. Sergilerinden bazıları bahçede açık havada sergileniyor.
Kolding - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Kolding ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kolding kaleleri
♥   Kalesi 'Koldinghus Castle' , 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hindsgavl Castle' , 14.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Engelsholm Castle' , 27.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tirsbæk Palace' , 27.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gram Castle' , 33.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kolding çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Nationalpark Vadehavet' , 66.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Nationalpark Mols' , 111.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Schlesw.-Holst. Wattenmeer' , 125.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kolding ve Çevresindeki Turistik Yerler

Legoland

From the series “Dünyadaki En Fantastik Lunaparklar”
Nefret kesici merdiven bardaklarını seven yetişkinlerin yanı sıra en küçük ziyaretçilerin de burada uygun bir cazibe merkezi bulacaksınız. LEGOREDO Town Park'ta kano yapabilir ve 'Piratenland' da ziyaretçiler hazineler arayabilir. Adventureland, olağandışı cazibe merkezlerinin takipçilerini memnun edecek ve DUPLO toprakları - parkın en küçük ziyaretçileri olacak. Legoland düzenli olarak yeni cazibe merkezleri ve rekreasyon alanları ile tamamlanmaktadır. Bugün park 100 metrekareyi aşıyor. Yıllık olarak 1.5 milyondan fazla insan parkı ziyaret ediyor. … Devamını oku

Danimarka Gezisi: Görülecek Yerler

Ünlü sanat galerilerinin, sergi merkezlerinin ve müzelerin çoğunun bulunduğu yerde, sanat uzmanlarının New Haven bulvarı üzerinde yürüyüş yapmaları önerilir. Şehrin konukları Charlottenborg Sarayı, Sanat Akademisi ve Kraliyet Tiyatrosu'nu görecek olan Belediye Sarayı Meydanı'nda birkaç önemli cazibe merkezi bulunmaktadır. Arsenal Müzesi genellikle şehrin en ünlü kültür tesisi olarak adlandırılır. Müze, yangın kolları, eski giysiler ve arabaların koleksiyonlarını sergiliyor. …
OrangeSmile araç kiralama Kolding’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

02.02.2023

Kolding Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kolding Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kolding, Danimarka Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kolding’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kolding’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018