OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Danimarka Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Sıcaklığı ve rahatlığı ile yolcuların kalbini fethetmeyi hiç bırakmayan bu güzel ülke, eşsiz mimarisi, çok sayıda kültürel etkinlik ve geleneklere olan sevgisi ile ünlüdür. Danimarkayla tanışmak için en iyi yol Kopenhag’ı ziyaret etmektir. Ülkenin başkenti antik binalar, güzel katedraller ve müzeler açısından zengin. Amalienborg Palace, tüm turistler için bir zorunluluktur ziyaret yeri. Bu güzel mimari dönüm noktası 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Kompleks, geniş bir kare kenarlarında bulunan dört saray binasından oluşmaktadır. Meydanın orta kısmı Frederick V anıtıyla dekore edilmiştir. Mermer Katedral, meydandan uzakta değildir. Şehrin en güzel ve zarif binalardan biridir.
  Danimarka’nın gece hayatı Kopenhag’da yoğunlaşmıştır. Şehir her türlü gece kulübü ve eğlence tesisiyle doludur. Geceleri Kopenhag, milyonlarca …
Devamını oku
Ünlü sanat galerilerinin, sergi merkezlerinin ve müzelerin çoğunun bulunduğu yerde, sanat uzmanlarının New Haven bulvarı üzerinde yürüyüş yapmaları önerilir. Şehrin konukları Charlottenborg Sarayı, Sanat Akademisi ve Kraliyet Tiyatrosu’nu görecek olan Belediye Sarayı Meydanı’nda birkaç önemli cazibe merkezi bulunmaktadır. Arsenal Müzesi genellikle şehrin en ünlü kültür tesisi olarak adlandırılır. Müze, yangın kolları, eski giysiler ve arabaların koleksiyonlarını sergiliyor.
Zelanda adası ilginç bir turist nesnesi. Burası, sadece kristal temiz gölleri ve güzel ormanları ile ünlü birkaç kale kalesi için de ünlüdür. Kronborg Kalesi, Shakespeare’in ünlü trajedisinde hareketli sahne olarak ünlü nefes kesen tasarıma sahip büyük bir kale. Fredericksburg Kalesi şimdi Ulusal Tarih Müzesi sergisini elinde tutuyor ancak iç mekanlarının lüksü sergilenen nesnelerin değerinden daha az değerli değil. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Danimarka’ya yapılacak bir geziye giderken, tatilinizin bozulmaması için belirli kurallara uymaya değer. 1. Kış aylarında, Danimarka’da çok soğuk …
Devamını oku
Roskilde kasabası, 9 yüzyıl önce inşa edilmiş harika bir katedralin yeridir. Katedral, geleneksel olarak kraliyet ailesinin üyelerini gömmek için kullanıldı, şu anda şu anda 20 kraliyet ailesi Rus czarina Maria Feodorovna da dahil olmak üzere orada gömüldü. Ayrıca Roskilde’deki Viking gemilerine adanmış bir müze de var. Bu müze, Danimarka’nın ilk fethedenleri ve yerleşimcileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yoldur. Bir başka görkemli açık hava müzesi Fyn Island’da bulunur. Bu küçük ada, yüzlerce küçük köyün ve ortaçağ kalelerinin üzerinde gizlenmiş yoğun ormanlarla tamamen kaplıdır. Sonunda, Mon Adası harikulade bir doğanın yeridir ve gezginlerle de çok popülerdir.

Tarih ve Eğlence

  İlk erken feodal ülke, 9. yüzyılda modern Danimarka bölgesinde kuruldu. 8. yüzyılda, sözde Viking Çağı’nı gördü. Bölgeyi dolduran Danimarkalılar fetihlerde aktif rol aldı. 8. yüzyıldan 1. yüzyıla kadar olan dönemde, mevcut İzlanda, Kuzey Amerika ve Grönland topraklarının önemli bir bölümünü fethettiler. Vikingler için Fransa ve Büyük Britanya toprakları oldukça önemliydi. Tüm güçlerini 9. yüzyılda fethetmek için attılar.
  Danimarka, turistlere çocuklarla seyahat etmek için mükemmel fırsatlar sunuyor. ’Legoland’ a yapılan ziyaret, yolculuğunuzun harika bir başlangıcı …
Devamını oku
Erken Orta Çağ dönemi bir dizi kan davasıyla işaretlendi. 12. yüzyılın başlarında, Danimarka topraklarında ilk erken feodal ülke kuruldu. 14. yüzyılın sonları Danimarka tarafından yönetilen Kalmar Birliğinin oluşumuna damgasını vurdu. Yüzlerce yıldır bölgeyi yönetme hakkı için İsveç ile yarışmıştı. Danimarka, varlığının önemli bir dönemi için bağımsızlığını koruyan birkaç dünya ülkesinden biridir. Çok sayıda siyasi reformlara ve iç çekişme dönemlerine rağmen, her zaman diğer ülkelerin bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumuştur.
Danimarka’nın misafirleri, huzurlu plaj rekreasyonlarından modern eğlence merkezlerine kadar geniş bir yelpazede eğlence seçeneklerine sahiptir. Danimarka’daki plaj mevsimi uzun sürmez. Genellikle Temmuz ayında başlar ve Ağustos ayında sona eriyor. En popüler plajlar Kopenhag’ın çevresinde yer almaktadır. Çok sayıda su sporları merkezi ve prestijli yat kulüpleri var. Plajların yanı sıra, yaz aylarında burada birçok su parkı bulunmaktadır.
  Alışveriş, Danimarka’da zaman geçirmenin ilginç yollarından biridir. Danimarkalı alışverişin tartışmasız bir avantajı, makul fiyatlarla malların ve …
Devamını oku
Danimarka’da, kış rekreasyonu için harika tatil köyleri de bulunmaktadır. Mükemmel örneklerden biri Silkeborg. Yerel kayak merkezleri pek çok zor rotadan farklı değildir. Aksine, yeni başlayanlar ve çocuklu tatilciler için daha uygundurlar. Tesiste rahat ve güvenli kayak pistleri bulunmaktadır. Bazı kayak rotaları özellikle çocuklar için uygundur.
Danimarka’da pek çok ilginç festival düzenleniyor. En sıra dışı festivallerden biri, Temmuz ayında yıllık olarak düzenlenen Viking Rallisi. Bu ilginç tarihi tatil Aarhus’ta kutlanıyor. Konuklar açık havadaki ilginç tarihi rekonstrüksiyonları ve tiyatro ve müzik performanslarını görebilirler. Tatilin ana özelliği fuardır.
Danimarka rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Danimarka’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Danimarka şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Nationalpark Thy' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Nationalpark Vadehavet' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Danimarka’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Enomania' Frederiksberg. Kategori - Italian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Era Ora' København. Kategori - Italian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Falsled Kro' Millinge. Kategori - Classic cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Famo' København. Kategori - Italian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Famo Metro' Copenhagen. Kategori - Italian. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Danimarka kaleleri
♥   Kalesi 'Asserbo Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Augustenborg Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Bernstorff Palace Gentofte' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Boller Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Borgeby Castle' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Danimarka sarayları
♥   Sarayı 'Frederiksberg Palace' Copenhagen. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Frederiksborg Palace' Hillerød. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Gråsten Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Kastellet' Copenhagen. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Kronborg Castle' Elsinore. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Danimarka’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Nordsoen Oceanarium

Serimizden “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
  Danimarka'da, Hirtshals şehrinde, Kuzey Denizi'nin ünlü Oceanarium'u var. Nordsoen Oceanarium eşsiz bir eğlence merkezidir. Herkese unutulmaz bir ziyaret garanti edilir. Tanklarının toplam hacmi 4 500 m³'tür; onlar 70 tür balık yaşıyor. Bazılarına göre bu koleksiyon oldukça mütevazi görünebilir, ancak bu inanılmaz okyanusariumun sakinlerinin her biri denizin en nadir yerleşim yeridir. Sadece Nordsoen Oceanarium'da, yavaş yavaş büyüleyici olan çeşitli güneş balığını aynı anda izleyebilirsiniz.

Oceanarium'un açılışı 1984'te yapıldı. Olağanüstü özellikleri arasında amfi tiyatroya benzeyen büyük bir akvaryum var. Camının yüksekliği 8 metredir. Uskumru ve ringa balığı sürüleriyle bunun yanısıra büyük bir köpekbalığı izlemek çok rahat. Oceanarium'un konukları için her gün muhteşem bir gösteri … Tümünü Oku

Sand Dunes Skagen

Serimizden “En Fantastik 15 Doğa Oluşumu”
  Danimarka dünyadaki en gelişmiş ve zengin ülkelerden biridir, bu nedenle harika ay manzaralarını orada görebileceğinizi varsayıyorum zordur. Skagen şehrinin kıyısından çok uzak olmayan Kum Dunes adlı benzersiz bir site var. Bu, muazzam boş plajları ve çabuk sandığı inanılmaz bir kombinasyonudur. Bu doğal simge, Baltık Denizi'nin Kuzey Denizi ile bağlantısı bulunan benzersiz konumda yer almaktadır.

İnanılmaz derecede güzel kum tepeleri uzun zamandır meraklı turistleri cezbetmiştir. Birçoğu yaz gündönümü boyunca sahilleri ziyaret etme eğilimindedir. Eski bir geleneğe göre, bugün, gecenin ilerleyene kadar sahilde bayramlar düzenleniyor. Müzik çalınır ve karanlığın ardından şenlik ateşi çevreleyen ay manzarasını aydınlatır. Kalan süre içinde, gezginler, muhteşem sahil şeridini ziyaret etme ve … Tümünü Oku

Egeskov Şatosu

Serimizden “En Harika Kaleler ve Saraylar”
  Avrupa'daki masal ve en ünlü kaleler arasında aynı adı taşıyan Danimarka kasabasından bahsetmek zorundasınız. Bu kale 16. yüzyılda inşa edilmiş ve derin hendeklerle çevrilidir. Toprakları yalnızca tek köprüye kadar izlenebilir. Vakıf ortaçağ kalesinin etrafında inanılmaz derecede güzel bahçeden sonra inşa edildi. Yıllar önce olduğu gibi, harika tavus kuşlarını görebilir ve yemyeşil ağaç tepelerinde gizlenmiş şarkıcı kuşlarının şarkısını duyabilirsiniz.

Eski kale ana sırlarından biri, gerçek bir antika başyapıt olarak kabul edilir harika bebek evi 'Queen Titania' dir. Bir zamanlar, kale tanınmış İngiliz ressam ve subayı Newyork Wilkinson'a aitti, kızı da babadan elf Kraliçe Titania kale inşa etmesini istedi. Sevgi dolu baba, kızın isteğini fark etti ve mobilyaları lüks sarayın kadar iç … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Danimarka
Ülke haritaları Danimarka haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Danimarka şehir haritası
Bölgelerin haritası Danimarka’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Danimarka gezi haritası

Radisson, İtalya'da İki Yeni Tesis Açacak

İlk otel olan Borgo di Luce I Monasteri Golf Resort & Spa, Güney Sicilya'da Syracuse'dan sadece on dakika uzaklıkta huzurlu bir konuma sahiptir. Gözlerden uzak kırsal konumu, bu Radisson Individuals otelini huzurlu bir giriş kapısı için mükemmel bir yer haline getiriyor. Otel, bir zamanlar Benediktin manastırı olan bin yıllık bir villada hizmet vermektedir. Farklı yıllarda, Melilli baronlarının ve Katalanların asil ailesinin ikametgahıydı. Villa, bir otele dönüşen kapsamlı bir tadilattan geçmiştir. Otel, çok sayıda zeytin ağacı, harnup ağacı ve narenciye bahçeleri ile sakin bir bölgede yer alan villa ve iki binadan daha oluşmaktadır. Oku bunu

27.10.2021

Danimarka’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Kopenhag
Rosenborg Kalesi. Saat 12'de her gün bekçi değişikliğini izleyebilir. Gardiyan, Rosenborg Kalesi'nden Amalienborg'a yürür. Rosenborg, 7. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Kalenin dışında güzel kanallar ve rahat bir park ile çevrilidir. Kalenin içinde, Christian V'in tacı da dahil olmak üzere, Danish Royal ailesinin muhteşem tablolarını, seramiklerini ve mücevherlerine sahip odaları görebilirsiniz. Yemek odası, Danimarka'nın muhteşem Danimarka zaferinin imgesi ile fantastik duvar halılarıyla dekore edilmiştir. … Devamını Oku
Odense
Aynı derecede ilginç bir kültürel tesis, İskandinavya'daki türünün en büyük müzesi olan Danimarka Demiryolu Müzesi'dir. 1918'de açıldı, aslen Kopenhag'da bulunuyordu ve 1975'te Odense'ye taşındı. Bugün, misafirleri benzersiz model demiryolu düzenlerini, feribotları ve trenleri görebilir; müzede 15 antika araç bulunmaktadır. Bugün müze 10.000 metrekareyi kapsıyor ve en değerli sergileri 19. yüzyıl lokomotifleri olarak kabul ediliyor. Dini anıtlar arasında, büyük bir manastırın parçası olarak aslen 15. … Devamını Oku
Aarhus
Aarhus'ta dünyanın en popüler eğlence parklarından biri olan Tivoli Friheden'i bulacaksınız. Bu parkın tarihi 1903 yılında başlamıştır. Bugün, yılın 7 ayı ziyaretçilerini ağırlayan Danimarka'nın en ünlü tema parklarından biridir. Tivoli, modern bir konser salonu, birinci sınıf bir sinema, çeşmeler ve piknik alanları bulunan şık bir parkın yanı sıra çocuklar ve yetişkinler için daha birçok benzersiz eğlence aracına sahip çok fonksiyonlu bir kültür merkezidir. Park sadece çocuklu ailelere yönelik … Devamını Oku
Aalborg
Kentin en güzel mimari anıtlarından biri, 1624 yılında inşa edilen Jens Bang's House'dur. Ev, adını hâlâ taşıyan zengin bir yerel tüccara aitti. Görkemli bina, Hollanda Rönesansının canlı bir örneğidir, cephesi birçok benzersiz orijinal dekorasyon unsurunu korumayı başarmıştır. Şu anda, tarihi bina çeşitli resmi ve ciddi etkinlikler için bir mekandır; zemin katında 300 yıldan fazla bir süre önce açılan şehrin en eski eczanesi bulunmaktadır. Meryem Ana Kilisesi, şehrin önde gelen dini mekanları … Devamını Oku
Kolding
Sanatseverler, kesinlikle çeşitli dönemlerin tablolarını sunan Moderne Kunst Trapholt Müzesi'ni sevecekler. Bu müze genellikle çeşitli sanat sergileri ve kültürel etkinlikler için kullanılır. Birçoğunun girişi tamamen ücretsizdir. Doğa severler kesinlikle Botanik Bahçesini sevecekler. Danimarka'daki en ilginç ve en büyüklerden biri olarak kabul edilir. Şu anda parkta, turistler dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş çok sayıda nadir bitki görebiliyor. Bahçede, yıl boyunca ziyaret etmek için uygun birkaç … Devamını Oku

Danimarka’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018