OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Johor Bahru

Johor Bahru’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Sultan Ibrahim Building. Johor.Malaysia.   Bahru’da birçok güzel saray ve cami, ilginç müzeler ve kültür merkezleri var. Bahru’daki birçok gezi rotaları aynı yerde başlıyor - Istana Besar . Muhteşem saray da Sultan Abu Bakar’ın ikametgahıdır. Istana Besar, ünlü Avrupalı ​​mimarların rehberliğinde 1866 yılında inşa edilmiştir. Günümüzde saray ziyaretçilere açıktır. Devan salonu zengin bir antika silah ve sanat eserleri sergiliyor. Bu eşyaların birçoğu sultana hediye edildi. Av Salonunda ziyaretçilere hayvan damgalı hayvanları görür. Throne Salonu bile herkes için açıktır. Oldukça lüks bir yer olduğu için konseyin salonunu ziyaret etmeyi unutmayın. Saray gezisi sona erdiğinde birçok turist yakınlarda bulunan Zaharah Botanical Garden gider. Doğa sevenler için harika bir yer.
  Bahru, Johor eyaletinin başkenti Malezya’da geniş bir sanayi kentidir. Bu aynı zamanda dinamik olarak gelişen bir turizm merkezidir. Kişi sayısı açısından, bu şehrin nüfusu yalnızca başkentten aşağıdır. … Açık
Bahru’da görülmeye değer birçok görkemli tapınak bulunmaktadır ve görkemli Arulmigu Sri Rajakaliamman Hindu Temple kesinlikle onlardan biridir. Bu muhteşem simge, 1922 yılında inşa edilmiştir. Günümüzde, uluslararası önemi olan benzersiz bir mimari dönüm noktasıdır. Arulmigu Sri Rajakaliamman tamamen camdan yapılmış ilk Hindu tapınağıdır. Tapınağın en kapsamlı restorasyonu 2009 yılında tamamlandı. Binanın% 90’ından fazlası renkli camdan yapılmış güzel mozaiklerle kaplandı. Böyle sıradışı bir tasarım Arulmigu Sri Rajakaliamman’ı dünyaca ünlü bir dönüm noktası yapmış ve 2010 yılında Guinness Rekorlar Kitabında belirtilmiştir.
Johor Old Chinese Temple , ziyaret için tavsiye edilen en az ilginç bir dönüm noktasıdır. Tapınak, 19. yüzyılın ikinci yarısında Çinli göçmenler tarafından inşa edilmiştir. Yüz yılı aşkın bir süredir, muhteşem tapınak çeşitli önemli etkinlikler ve kutlamalar için mekan olmuştur. Etkinlik turizminin hayranları, Çin Yeni Yılı kutlamaları sırasında Johor Eski Çin Tapınağını ziyaret etmek için özellikle ilginç bulacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bahru’da, herkes açık hava etkinlikleri, shopaholics, çocuklar ile turistler ve eğlence parkı adanmışları gibi hayranlarını kolayca bulabilir. Birçok yerli ve şehirdeki konuklar için Recreational Park City Forest, … Açık
Sultan Abu Bakar Mosque ziyaret etmeden Bahru’da gezi rotanızın olması mümkün değildir. Bu antik ve inanılmaz derecede güzel bir camiydi. Binası 1892’de başladı. Binayı bitirmek sekiz yıl aldı. Cami yüksek bir tepede bulunur, bu nedenle şehrin farklı bölgelerinden görülebilir. İngiliz ve Mauritius geleneklerinin uyumlu bir kombinasyonuna sahip olan benzersiz bir mimari dönüm noktası. Camiye sadece Müslümanların girmesine izin verilir. Yabancı konuklar kompleksin sınırında rahatça yürüyebilir ve kentin ve banliyölerinin panoramik manzarasını tepeden görür.
Sultan Ibrahim Building, daha sonraki döneme ait daha önemli bir mimari dönüm noktasıdır. İnşaat işleri 1936’da başladı ve sadece dört yıl sonra sona erdi. O zamanlar, bütün Malezya’nın en yüksek binasıydı. Halen Sultan İbrahim Binası idari bir yapı olmakla birlikte, turistlerin girmesine ve gözlem güvertesine çıkmasına izin veriliyor. Gökdelen kentin olağanüstü panoramik manzaralarını sunar.
  Bahru’da çekici otel çeşitliliği, en seçici ve deneyimli gezginleri memnun edecektir. Şık KSL Hotel & Resort, şehirde kalmak için en modern ve popüler yerlerden biridir. Bu otel, popüler KSL alışveriş merkezinin … Açık
Jalan Wong Ah Fook Caddesi gibi gezginlerin çoğunluğu yürüyüş için popüler bir yer olduğundan. Cadde, ünlü bir Çin girişimcisinin adını aldı. Ilginç dükkanların ve restoranların konsantrasyonu özellikle Jalan Wong Ah Fook üzerinde yoğunlaşıyor. Ayrıca Bahru’nun başlıca ayırıcı özelliklerinden biri olan büyüleyici kafe ve masaj salonları da var. Birçok restoran ve dükkan, güzel eski binalarda bulunur ve bu sokakta daha da heyecan verici ve unutulmaz bir yürüyüşe çıkmaktadır.
Aşağıdaki bölümde, Johor Bahru ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Johor Bahru ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Johor Bahru - rehber bölümleri 1 2 3 4
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Johor Bahru yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Istana Besar' , 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Bukit Serene' , 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Pasir Pelangi' , 4.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Tyersall' , 18.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Istana Singapore' , 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Johor Bahru ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'NUS Museum' Singapore, 18.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Museum of Singapore' Singapore, 21.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Singapore Art Museum' Singapore, 21.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi '8Q SAM' Singapore, 22 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery Singapore' Singapore, 22.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Johor Bahru ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Singapur Hayvanat Bahçesi'ndeki tuvalet

From the series “Aşırıya Kaçan Umumi Tuvaletler”
Her postere, ilgili bilgi notu eşlik eder. Dünyadaki tüm hayvanlar 'tuhaf bir şekilde' yaparlar. Tuvalette, ziyaretçiler için ondan fazla kabin bulunmaktadır. Her kabin benzersiz şekilde dekore edilmiştir. Hayvanat bahçesi topraklarındaki tuvaletin dünyada genellikle çevre dostu olduğunu söylemelisiniz. Bu önemli özellik için birkaç kez çeşitli ödüllerle ödüllendirildi ve Singapur'un en dikkat çekici ve olağan dışı ilgi çekici yerlerinden biri olarak değerlendirildi. … Devamını oku

Taman Burung Jurong Parkı

From the series “En İyi 16 Sıradışı ve Özgün Park ve Bahçeler”
Jurong Bird Park alanı 20 hektardan daha fazladır. Sonuçta, kendi topraklarında 380 farklı türe ait yaklaşık 5.000 kuşun yaşadığı görülüyor. Parkın açılışı Ocak 1971'de gerçekleşti. Oluşum hakkında 3.5 milyon dolar harcanmıştı. Konuklar, bölgenin etrafında dolaşabilir veya parkurun etrafında giden rota bulunan rahat klimalı tramvayları seyredebilirler. Burada ziyaretçiler, kuşları gerçek zamanlı olarak gözlemleme, yani onları yüzme, yuvalarını oluşturma ve yavruları büyütme fırsatına sahipler. Parkta yapamayacağın tek şey kuşları beslemektir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Johor Bahru’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

01.02.2023

Johor Bahru’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Johor Bahru’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Johor Bahru Komşularında Kültürel Geziler

Johor Bahru Kültür Rehberi. Johor Bahru’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Johor Bahru’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018