OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Honduras Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Mahagony Beach - Roatan   Honduras’daki gezi rotaları, tarih üzerine yoğunlaşmış olan turistleri cezbedecek. Bu ülkede, eski tapınaklar kalıntıları göreceksiniz, eski şehirleri ziyaret edin ve Maya kabileleri hakkında birçok ilginç hikaye öğrenin. Ayrıca, bu ülkenin tatil beldeleri muhteşem doğaları ile ünlüdür. Egzotik ağaçlar, çiçekler ve tropik ormanlar ülkenin her yerinde görülebilir. Kentlerde çok güzel parklar da var.
Comayagua kasabasında ülkenin en ünlü dini yapılarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Burası Santa Maria Katedrali. Yapı sömürge dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden birine aittir. Katedralin açılışı 1711’de gerçekleşti. Başlangıçta kilisede 16 sunak vardı, ancak maalesef sadece 4 sunak hayatta kaldı. Sunaklar katedralin en büyük hazinesidir. Ahşaptan yapılmış ve muhteşem kayma ve oyma süslemelerle süslenmiştir. Çan kulesi, katedralin açılışını kutlamak için II. Philipp’in şehre üstün geldiği bir saati var. Saatin neredeyse bin yıl gerçeğine rağmen, hala çalışıyor ve Comayagua’nın ana sembolü olmaya devam ediyor.
Birkaç önemli turistik mekan Tegucigalpa şehrinde bulunmaktadır. Suyapa Our Lady of Bazilikası, şehrin en ünlü simgelerinden biridir. Bazilika binası 1952 yılında başlamış olup halen devam etmektedir. Şehrin koruyucusu olarak görülen Suyapa’mızın Leydim heykeli, kilisenin ana kalemi. Heykel önemli tatillerde kiliseden çıkarılır, böylece herkes ona dua edebilir. 12 salonun farklı koleksiyon sergileyen Ulusal Sanat Galerisi’ni sanat ve heykel yelpazesinin ziyaret etmesi önerilir. Binanın kendisi de çok ilginç. 1654 yılında inşa edildi ve başlangıçta ülkenin ilk üniversitesi binasını işgal etti. Daimi serginin yanı sıra, galeri genellikle modern sanatın koleksiyonlarını sergiler; bu nedenle kent sakinleri ve konukları genç yetenekli sanatçıların eserlerini görebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Los Dolores Kilisesi, şehrin daha güzel bir manzarası. Kilise 18. yüzyılda inşa edilmiştir. Cepheleri, güzel vitray pencereler, oyma süsler ve çizimlerle süslenmiştir. İç tasarım nefes almayı gerektirmez. Copan Harabeleri, ülkenin en çok ziyaret edilen simgelerinden biri olmaya devam ediyor. Tarih öncesi çağda yer, en büyük Maya şehrinin bulunduğu yerdi. Harabelerin araştırılması yalnızca 19. yüzyılda başladı, bugünlerde bile arkeolojik kazılar Copan’da bitmiyor. Turistler kalıntıların atmosferi ile büyülenecek ve yerel müzelerde Maya uygarlığı hakkında daha fazla bilgi edinebilecek.

Tarih ve Eğlence

  Tarih öncesi dönemde, Honduras toprakları Hint kabileleri tarafından dolduruldu. İlk yerleşimcilerin başlıca etkinlikleri çiftçilik, avcılık ve balıkçılıktır. MS 2. yüzyılda bu topraklar çok kısa bir süre içinde Kızılderili kabilelerini yasaklamayı başaran Mayalıları cezbetti. O zamanlar Mayalar, en büyükleri Copan olan birkaç büyük şehir kurdular. 9. yüzyılda Mayalar, kasabalarını bilinmeyen nedenlerle terk ettiler. Bugün, kalıntıları önemli arkeolojik bölgelerdir.
16. yüzyılın başında Honduras sömürge dönemini gördü. 1502’de Honduras’ı ziyaret eden ilk Avrupalı ​​adam Christopher Columbus’du. Fetihçilerin ilk birlikleri 20 yıl sonra buraya geldi. İspanyol yerleşimciler fethettikleri topraklarda altın ve gümüş para biriktirmeyi umuyorlardı. Daha sonra, büyük gümüş madenlerinin yakınındaki Tegucigalpa kentini kurdular. Honduras, ülkenin iki yıl önce resmi olarak bağımsız hale gelmesine rağmen 1823’e kadar bir İspanyol kolonisi olmuştu.
glorious roatan sunset Turistlerin ana eğlenceleri, antik Maya kasabalarının kalıntılarını görebileceğiniz eşsiz arkeolojik bölgeler boyunca yürüyor. Gezileri, dünyanın en güzel manzaralarından biri olarak kabul edilen yerel plajlarda dinlenerek birleştirmelisiniz. En popüler sahil tesisi La Ceiba ve Tela’dir. Konuklar geniş kumlu plajlarda rahatlayabilirler. Bu tatil köyleri oldukça gürültülü ve kalabalıktır, bu yüzden huzurlu bir ortamda dinlenmeyi tercih edenler, Roatan ve Utila adalarını ziyaret etmelidir.
Honduras gelişmiş sanayi ile bir ülke olduğu gibi. Dükkanları ziyaret etmek ilginç olacak. Ülkede tekstil, ayakkabı, sofra ve farklı gıda ürünleri üreten mükemmel fabrikalar var. Piyasalarda, örneğin, ulusal tarzda renkli giysiler ve el yapımı ahşap ürünler gibi birçok ilginç hediyelik eşya bulabilirsiniz. Burada harika kahve üretiliyor. Kahve setleri turistler ile çok popülerdir. Gezginler ayrıca kurutulmuş ve şekerlenmiş tropikal meyveler satın alır. Yerel pazarlarda, alıcılar çok çeşitli taze meyve ve deniz ürünlerine sahiptir.

Honduras’un Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Honduras şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Azul Meámbar' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Blanca Jeannette Kawas Fernandez' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Capiro Calentura' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Marine National Park 'Cayos Miskitos' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Celaque' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Honduras’un Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Copan Piramidi

Serimizden “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
  Maya piramitleri yalnızca Meksika'da değil, aynı zamanda Honduras'ta da bulunabilir. Arkeolojik alanlar boyunca yürüyüşün takipçileri için Copán'ın küçük kasabasını tavsiye edebiliriz. Üç bin yıl önce, eşsiz piramitler inşa edildiğinde Copan, Maya uygarlığının en büyük şehirlerinden biriydi. Şehir, önemli ticaret yollarının kesiştiği noktadaydı. Modern arkeologlar, Copan'ın piramitlerini, yakınlardaki binaların farklı bir amacı olan tek bir komplekstir.

Geniş coğrafyada birçok eski nesne keşfedildi: ritüel aksesuarlar, eski tanrıların heykelcikleri ve hükümdarı. Antik piramitler kutsal ve ritüel amaçlı inşa edilmiştir; Kurban sunak, en büyük piramidin üstündeydi. Arkeologlar, bu piramidin ulaşabileceği yerlerde, muhtemelen yarışmaların yapıldığı bir tür anfitiyatro keşfettiler. Rakipler … Tümünü Oku
Ülke haritaları Honduras haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Bölgelerin haritası Honduras’ta bölgelerin haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.05.2024

Honduras’un Popüler Şehirlerinde Geziler

Honduras
Bu adada, seçkin tatil köyü olan zengin Fransız Keyfi, zengin gezginler arasında popülerdir. Burada, pitoresk egzotik çalılıkların arasında, üzerinde beyaz kumlu özel bir plajın olduğu bir restoran ve bara sahip şık bir otel var. Turistler için, ince palmiye ağaçlarının arasında, geleneksel hamaklar gerilir ve tesiste ilginç bir hayvanat bahçesi vardır. Gurmeler burada mükemmel bir restoran ve su üzerinde bulunan bir bar var. Honduras'ın eşsiz tarihi dönüm noktası Lancetilla Botanik Bahçesi'dir. 1926'da … Devamını Oku

Honduras’un Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018