OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bosna Hersek

Bosna-Hersek’te kültürel gezi. Neleri ziyaret etmeli - müzeler, tapınaklar, kaleler ve saraylar

  Tarih meraklıları mutlaka Zemalskij Müzesi tarafından hayrete düşecek. Saraybosna’da milyonlarca ilginç sergiyi görebileceğiniz ulusal bir müzedir. Bunlar arasında Neolitik eserler, Ortaçağ mezar taşları ve sanat objeleri, eski zırh, Saraybosna Haggadah olarak bilinen bir Yahudi el yazması, dolma ayılar, Bosnalı, Sırp ve Yahudi halk kostümleri ve binlerce yıllık Bosnalı tarihi kapsayan sayısız diğer hazineler bulunmaktadır. 1888 yılında kurulan müze üç kategoriye ayrılmıştır: arkeoloji, doğal tarih ve etnografya. Pazartesi hariç her gün açıktır. Ayrıca, Savaş Müzesi’ne dönüştürülen Saraybosna Tüneli’ni ziyaret etmeniz önerilir. 1993 yılında, şehir, Saraybosna Havaalanı’nın arkasındaki özgür bölgeyle bağlantı kurmak için kullanıldı. Burada ziyaretçilere Saraybosna kuşatması hakkında bir film gösterilecek ve zamanın çeşitli belgelerini, fotoğraflarını, üniformalarını, haritalarını ve askeri ekipmanlarını keşfetmeyi teklif edecek.
  Her yıl Bosna-Hersek’te her zevke yönelik çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bunlardan biri, Tjentište’deki Sutjeske Ulusal Parkı’nda …
Devamını oku
Neretva nehrinin sol kıyısında, sarp kayalıklar üzerinde, Počitelj - yumuşak taş evler ve geçmişi 14. yüzyıla kadar uzanan Arnavut kaldırımlı sokakları olan bir köy. Köyün turları yabancıları hiç bir zaman kayıtsız bırakmaz: yüksek duvarlarla çevrilidir ve sadece 16 metrelik bir saat kulesi ile açılan bir kapıdan girebilirsiniz. Počitelj, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer aldığı, Osmanlı ve Ortaçağ mimarisinin büyüleyici birleşimi ile ilgi çekicidir. 1562’de inşa edilen Hacı Alija Camii’nin nefis minareleri, 90’lardaki Balkan Savaşları sırasında yok edildi ve sonradan restore edildi. Caminin terası, kayalık alanın nefes kesen manzarasını sunmaktadır.
Manevi görevlerde bulunan turistlere Međugorje turları sunulmaktadır. Dağın üzerindeki bu yeşil kasaba, dünyanın her yerinden gelen Katolik hacıları çekiyor. Efsaneye göre, Bakire Meryem’in kendisi 80’li yıllarda burada ortaya çıktı. Mavi Haç göründüğü tepenin dibinde duruyor. Hırvat ve İngiliz kitleleri günlük olarak Aziz James Kilisesi’nde ve diğer tüm katedrallerde tutulur ve bunlar tüm ziyaretçiler tarafından serbestçe gezilebilir. Katolik hacının en popüler yeri Hırvat sınırının yakınında yükselen Apparition Tepesi’dir. Bakire Meryem’in ilk olduğu ve tekrar tekrar görüldüğü yer. Tanrı’nın Annesi heykeli onuruna tepenin üstüne dikildi. Zirveye giden yol kayalık ve diktir, bu da deneyimsiz yürüyüşçüler için zor olabilir, ama kesinlikle buna değer - vadi manzarası gerçekten büyüleyici. Ancak, yağmur sırasında ve sonrasında, tırmanma tehlikelidir - kayma ve yaralanabilirsiniz. Yaz aylarında, tepeyi keşfetmek için en iyi zaman sabahın hala güzel olduğu zamandır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bosnalılar vahşi hayatı koruma konusunda çok ciddiydiler, dolayısıyla Bosna-Hersek’te çok sayıda park ve korunan alan var. Bijambare Tabiat Parkı 2003 …
Devamını oku
Müslüman Derviş Manastırı’nın bir turu, dini duyuma dalmanın başka bir yoludur. 15.-16. Yüzyıllarda inşa edilmiş olan manastır, Buna Nehri’nin kıyısında dik bir uçurumun altında durmaktadır. Bugün bile rahipler manastırda derviş törenleri düzenlemektedir. Manastır 8:00 - 22:00 saatleri arasında açıktır. Burada muhteşem hisleri uyandıran ve alacakaranlıkta nehri görmenizi sağlayan bir tekne gezisine çıkabilirsiniz - suları mağaralardan geçer.
Kültürel eğlenceyi tercih edenler için harika bir yer en eski Ulusal Tiyatro’dur. Saraybosna’da, bale, gözlük ve operaları izleyebileceğiniz Ban Kulin’de yer almaktadır. Yerel, bölgesel ve uluslararası grupların performansları burada gerçekleşiyor. Bir başka dikkat çekici Ulusal Tiyatro, dağlar ve tepelerle çevrili Zenica şehrinde. 50’li yıllarda inşa edilen bu tiyatronun modern çalışmalara odaklanarak verimli çalışmaları ve sanatsal başarıları için birçok ödülü ve takdiri vardır. Binanın 5 aşaması vardır: büyük, küçük, yan ve bodrum ve kabare aşamaları. Bu çeşitlilik, Zenica Ulusal Tiyatrosu’nun, bale, tiyatro ve operadan kabare şovuna ve kukla ve multimedya kullanımıyla karmaşık performanslara kadar her türlü performansı sahneye koymasını sağlar.
Bosna her yıl kültürel amaçlı müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor. Saraybosna Müzik, Demofest, Caz Fest Saraybosna ve Baščaršija Nights akşamlarını içerir.
Bosna Hersek rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bosna-Hersek’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Bosna-Hersek’in Rekorlara Layık Olağanüstü Yerleri

Bosna Piramitleri

Serimizden “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
  Bugün, Bosna piramitleri on yıllar önce dünyayı parçalayan sahte bilimsel bir sansasyon olarak kabul edilmektedir. Visoko'nun çevresinde bulunan benzersiz jeolojik oluşumlar dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıları cezbetmiştir. Ormanlarla kaplı devasa piramit biçimli yeşil tepeler bunlar. Keşifçiler keşif esinlenerek esinlendi, tepelerin dünyanın Piramid'i ve Ayın Piramidi olarak bilinen en büyük piramitlerini gizlediklerini düşünüyorlardı.

İki piramit şeklindeki yüksekliklerden oluşan Visotitsa tepesi, tek bir jeolojik oluşum olarak kabul edilir. Yüksekliği 213 metredir. Kapsamlı araştırmalardan sonra, bilim adamları tepenin doğal kuvvetler tarafından yaratıldığını ve insanlığın eğitimine katılmadığını doğruladı. Bununla birlikte, amatör araştırmacı Semir Osmanagitsch'in yanı sıra, … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Bosna Hersek
Ülke haritaları Bosna Hersek haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Bosna Hersek şehir haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton, yakında Kyoto'da yeni bir otel inşa etme projesine başlayacağını duyurdu. Şehrin kalbinde, prestijli Sanjo-Kawaramachi bölgesinde yer alacaktır. Konuklar dinamik şehirdeki tüm ilgi alanlarına kolayca ulaşabilecekler, birçok popüler cazibe merkezi ve rekreasyon alanı otele yürüme mesafesinde olacak. Oku bunu

08.02.2023

Famous sites of culture and history of Fotoğraflarla Bosna-Hersek’in Ünlü Kültürel ve Tarihi Yerleri

Bosna Hersek Popüler Şehirlerinde Kültür ve Anıtlar

Banja Luka
Yetenekli mimarların çabaları sayesinde, Kurtarıcı İsa Kilisesi'ni restore etmek mümkün oldu ve bugünlerde şehrin en önemli dini yerlerinden biridir. Kilisenin eşsiz mimarisi, son ayrıntısına kadar düşünülmüş muhteşem iç dekoru ile uyumludur. Ne yazık ki, paha biçilmez eserler çoğunluğu askeri eylemler sırasında kayboldu. Başkanlık Sarayı da çok sayıda turist tarafından düzenli olarak ziyaret edilen önemli bir mimari dönüm noktasıdır. Tatilciler ayrıca çeşitli kafe, restoran ve mağazaların … Devamını Oku

Bosna-Hersek’in Kültürel ve Tarihi Yerler Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018