OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bosna Hersek

Bosna-Hersek’te Şenlikler ve Eğlenceler - Kutlamalar, Festivaller ve Kültürel Etkinlikler

  Her yıl Bosna-Hersek’te her zevke yönelik çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bunlardan biri, Tjentište’deki Sutjeske Ulusal Parkı’nda gerçekleşen tamam Fest’tir. Temmuz ayı başlarında sadece bir müzik festivali değil. Burada büyük bir açık yüzme havuzunda yüzebilir, raftinge ve diğer sporlara gidebilir ve film izleyebilirsiniz.
  Bosna-Hersek’teki şehirler yoğun gece hayatı için gereken her şeye sahip. Örneğin, 8:00 - 3:00 saatleri arasında çalışan küçük rahat metropol bar Zlatna …
Devamını oku
Blues & Rock Festivali, bu müzik türünün 100 yaşına geldiği 2003 yılından bu yana, Temmuz ayından bu yana Mostar’da gerçekleşiyor. Festivalin adı kendisi için konuşur. Caz müzisyenlerin hem seçkin müzisyenleri hem de taze sanatçıları dinlemeleri için toplandığı yer burası. Big Brother & The Holding Company bu olağanüstü festivalde oynadı.
Muhtemelen bildiğiniz gibi, kahve Bosna-Hersek’te çok popülerdir, bu yüzden Coffee Fest Saraybosna’dan söz edemeyiz. Her zaman bu kokulu içkinin çok sayıda sevgilisini bir araya getiren uluslararası bir kahve festivalidir. Festival, dünyanın dört bir yanından birçok çeşit ve kahve, çay ve çikolatanın tadına bakma fırsatı veriyor. Burada sunulan birçok modern kahve makinesinden birini satın alabilir, kahve seminerlerine katılabilir ve dünyanın en iyi baristaları arasında bir yarışma izleyebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Boşnaklar çok dakik olmadıklarına rağmen, zamanında yabancılara saygı duyuyorlar. Bu nedenle toplantılara zamanında veya az bir gecikmeyle ulaşmanız tavsiye …
Devamını oku
Uluslararası edebiyat festivali Saraybosna Şiir Fest 1962 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından yazarlar topladı. Bu, dünya edebiyatı ile birlikte Bosna edebiyat geleneklerini ve gelişimini korumayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Rusya, Jamaika, Türkiye ve diğer birçok ülkeden gelen şairler, kendi dillerinde şiirleri icra ediyor ve okuyor, burada her zaman canlı müzik var.
Yıllık Sokak Sanatı Festivali, 7-9 Temmuz’da Saraybosna’nın çeşitli yerlerinde gerçekleşiyor. Burada sokak sanatçıları dans, hokkabazlık, şarkı söyleme, püf noktaları gösterme ve halkı mümkün olan her şekilde eğlendiriyor, sokak sanatı filmleri gösteriliyor, müzik oyunları, tiyatrolar sahneleniyor, çocuklar için özel programlar var. Festival, dünyanın her yerinden sanatçılara ve ziyaretçilere açıktır.
  Bosna-Hersek gibi küçük bir ülkede aile tatillerinde pek çok yer olmaması gerektiği görülüyor. Ancak, tamamen rahatlamak ve çocuklarla eğlenmek için yeterince …
Devamını oku
Yıllık sonbahar uluslararası El Cezire Balkanlar Belgesel Film Festivali, temaları evrensel insani değerlere odaklanan sosyal film yapımcılarını bir araya getiriyor. Yarışma için seçilen 15 film için sadece 3 ödül var: Uluslararası jüri, ’El Cezire Ödülü’ ve ’İzleyici Seçimi Ödülü’ nden festivalin ana ödülü. Dünyanın dört bir yanından gelen her yaştan dansçılar, Nisan InterDance Fest’te sahne alır ve yarışırlar. Hustle, disko-salıncak, Latin Amerika ve Karayip dansları - burada tüm bunları ve daha fazlasını görebilirsiniz. Enerjik eğlence üç gün garantilidir. Zvornik Kültür Yaz, Ağustos sonunda altı gün boyunca düzenleniyor. Ünlü müzisyenler ve şarkıcılar tarafından harika performanslar, Drina nehri üzerinde bir gezi gezisi ve çok eğlence sunuyor.
Boşnakların en sevdiği tatil elbette Noel. Farklı dinler nedeniyle farklı şekillerde kutlanır: Katolikler 27 Aralık’ta kutlanır ve Ortodoks - 7 Ocak’ta. Müslümanlar genellikle bu bayramı kutlamaz, ancak Hıristiyan arkadaşlarına katılabilirler. Her durumda, Bosnalılar için Noel bir aile ziyafeti ve zengin bir masa. Aralık ayında, çok sayıda Noel fuarı açılmakta, Bosnalılar buz pateni yapmaktan hoşlanıyorlar, çocuklar mavi bir kürk ceket ve torunu giymiş Djed Mraz’ı (Noel Baba) bekliyor (Bosnalı geleneğe göre bu karakterler Rusya’da yaşıyor). Genellikle ana Noel pazarının topraklarına kurulan PAN kış barı, kültürel etkinlikleri öğlen saatlerinden sabahın erken saatlerine kadar tutar. Burada, büyük bir tente altında, şarkıları dinleyebilir ve müzik dinleyebilir, alkollü kokteyller veya mocktailler içebilir, komedi şovlarını izleyebilirsiniz. Ve Noel arifesinde, bütün inançlardan Bosnalılar gece yarısı için Kutsal Kalp Katedrali’nde bir araya geliyorlar.
Bosna Hersek rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bosna-Hersek’in Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Bosna Hersek haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Bosna Hersek şehir haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğraflarla Bosna-Hersek’in Güzelliği

Bosna-Hersek’in En İyi Şehirlerindeki Turistik Yerler ve Eğlenceler

Banja Luka
Şehrin düz konfigürasyonu sayesinde, yürüyerek keşfetmek veya bisiklet kiralamak ve bisiklet sürmenin tadını çıkarmak çok kolay. Vrbas Nehri'nin yakınındaki muhteşem sokaklarda ve yollarda gezinmeyi unutmayın. Bölgenin doğal güzelliğini ve bazı muhteşem tarihi anıtları görmek için harika bir alandır. Daha aktif etkinliklerle ilgilenen turistlerin, yürüyüş ve dağ bisikletleri için çok sayıda parkur bulabilecekleri Banja Luka'nın çevresini keşfetmeleri … Devamını Oku

Bosna Hersek Eğlence Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018