OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Balaclava

Balaclava’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Ulusal kültürün çeşitliliği, en çarpıcı özelliklerinden biridir. Kasaba, farklı dinlere mensup insanlar için ev sahipliği yaptı. İngilizcenin Mauritius’ta ulusal dil olarak kabul edilmesine rağmen, birçok yerli halk Creole ve Fransızca’da akıcıdır. Kültürel geleneklerin eşsiz bir bileşimi, birçoğu dini bir kökene sahip olan ve bu nedenle, öncül yüzyıllık geleneklere sıkı sıkıya bağlı olarak ulusal bayramların çeşitliliğindeki yansımasını bulmuştur.
  Rybatska Sloboda otel, uzun yıllar Balaklava’nın misafirleri arasında popüler. Bu orman evi, hareketli sahilden birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Otelin atmosferi cazibe dolu; iç koyu ahşap inanılmaz bitirmek … Açık
Kışın sonuna yaklaştıkça, yerel insanlar bazen ilkbahar tatili olarak adlandırılan Çin Yeni Yılı’nı kutlarlar. Her aile, lezzetlerle dolu şenlikli bir masaya sahiptir. Tatil sırasında, insanlar arkadaşlarını ve akrabalarını ziyaret eder ve onlara çeşitli hediyelik eşyalar hediye ederler. Yeni yıl sembolü ile heykelcikler ve muska bu tatil sırasında en tipik hediyelerdir. Yöre halkı, bu tür tılsımların iyi şanslar getireceğine ve gelecek yıl refah ve mutlu hale geleceğine inanıyor.
Fireworks, Çin Yeni Yılı’nın bir daha ilginç geleneği haline geldi. Yerel halka göre, havai fişek patlamaları ve yüksek ses patlamaları, kötü ruhları korkutabilir ve kovabilir. Gündüzleri, tüm yerel tapınaklar daha yüksek güçlere teklifleri ile festival törenleri hizmet vermektedir. Kural olarak, yiyecek ve içecekler tanrılara en tipik armağanlardır. Tören bittiğinde, herkes özel bir şenlikli yemeğin tadını çıkarmak için eve döner. Akşam daha yakın olan Balaclava sokakları büyük bir tiyatro sahnesine dönüşüyor. Müzik gruplarının ve tiyatro topluluklarının performansları gece geç saatlere kadar durmuyor. Çocuklar için özel performanslar, mutlu yarışmalar ve etkinlikler vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Balaclava, Mauritius’un kuzey kesiminde yer alan nispeten genç bir tesistir. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler arasında inanılmaz derecede popüler olmak sadece birkaç yıl sürdü. Tatil, plaj dinlenmekten … Açık
Yerel halkın da kendi ulusal dansları vardır - geleneksel olarak güzel ulusal kostümlerde yapılan sega. Sega herhangi bir ulusal kutlama için gerekli bir özellik haline gelmiştir. Yöre halkı arasında çok fazla Müslüman var, bu nedenle Ramazan ayının sonu, orada önemli bir bayram ve Muḥramram’ın onuncu günü anma günüdür. Bu özel günde bir dizi dini etkinlik her zaman gerçekleşir. Kural olarak, yerel halk bu tatilde dua ediyor ve akrabalarından özür diliyor. Yöre halkı bambudan bir kule yapar, renkli kurdelelerle süsler ve sonra yakar.
Balaclava Sawmill Ateşin Tatili, daha az ilginç bir tatil değil. Balaclava’nın tüm tapınakları her yıl kutlar. Uzunluğu sekiz metreye kadar ulaşabilen yangınları yakıyorlar. Herkes canlı kömürler üzerinde koşmaya çalışabilir - bu ritüel hem bedeni hem de ruhu arındırmanın en iyi yolu olduğuna inanılmaktadır. Alışılmadık ritüel her zaman çok turist çekiyor.
  Balaclava restoranları, nasıl şaşırtmayı ve misafirlerini memnun etmeyi biliyor. Egzotik yemekler ve deniz ürünlerinin tüm hayranları, yerel dalış mekanlarında yemek seçimi ile gerçekten büyülenmiş hissedecekler. … Açık
Ocak ayı sonunda yerel halk, Cavadee Festivalini kutlar. Mauritius Tamils’in geleneksel bayramı, onunla bağlantılı çok sıra dışı ritüellere sahiptir. Yerel halk, genellikle tahtadan, metalden veya plastikten yapılmış kase - kavata yapar. Onları çiçeklerle doldurur ve sırtlarında tapınağa taşırlar. Şubat Sonu - Mart ayı başında Maha Shivaratree kutlamak Mauritian Hindular için kutsal dönemdir. Bu renkli festival üç gün sürer ve Lord Shiva’ya adanmıştır. Binlerce Hindus, Ganj Nehri’nde yapacakları gibi kendilerini kutsayan Grand Bassin’e geliyor. Yaz sonunda, yerel Hindular başka bir önemli tatil kutlar - Ganesh Chaturthi. Turistler Balaclava’nın tüm ana caddelerinde birçok Ganesh heykelini görecekler. Yöre halkı bu bayramda gün batımından önce heykelleri suya yerleştirmenin önemli olduğuna inanıyor.
Balaclava 12 Mart, Mauritius Ulusal Günü. Adanın 1968’de İngiltere’den bağımsızlık kazandığını gösterir. Bu bayramda çeşitli festival etkinlikleri, müzik konserleri ve kutlamalar tipiktir. Son olarak, Kasım ayında Mauritius’u ziyaret ederseniz, başka bir ünlü kutlamaya şahit olacaksınız - Divali. Bu Hindu ışık festivali yerel Creole halkı ile çok popüler. Yöre halkı, kandillerin, mumların ya da sadece elektrik ampullerinin, karanlığın üzerindeki kötü, aydınlık ışığın zaferini simgelemek için yanmaları gerektiğini düşünüyor. Işıklar sabaha kadar yok olmaz. İnsanlar ayrıca geleneksel kurabiyeler pişirir ve onları arkadaş ve aile üyeleriyle paylaşır.
Balaclava - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Balaclava ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Balaclava yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Saint-Louis, Port-Louis, 9.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Balaclava’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Balaclava’nın Renkleri

Balaclava Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Balaclava’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Balaclava’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Balaclava’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Balaclava’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018