OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Bahamalar

Bahamalar’da Şenlikler ve Eğlenceler - Kutlamalar, Festivaller ve Kültürel Etkinlikler

  Bahamalar’ın yerli halkı neşeli, misafirperver ve arkadaş canlısıdır. Tatilleri kutlamayı severler ve çeşitli bayram etkinlikleri düzenlemede iyidirler. Tatillerin çoğu Bahamalar’da kışın gerçekleşir, ancak turistler yaz aylarında adaları ziyaret ettiklerinde kesinlikle bir tatil veya festivale tanık olabileceklerinden emin olabilirler. Aylık bazda çeşitli etkinlikler ve kutlamalar Bahamalar’da eski bir gelenek haline geldi. Bu kutlamaların her birinin kendi gelenekleri vardır. Yerel miras, bir tatili daha da keyifli ve unutulmaz kılabilir ve bir festival etkinliği sırasında Bahamalar’ı ziyaret etme şansına sahip olan gezginlere büyüleyici anlar yaşatabilir.
  Bahamalar’ın parlak güneşi nihayet battığında ve adalara karanlık çöktüğünde, gece eğlencesinin hayranları eğlenmek için evlerinden ayrılır. Adalarda …
Devamını oku
Junkanoo Karnavalı, adalardaki en ünlü ulusal kutlamalardan biri olmaya devam ediyor. Etkinlik Noel ve Yeni Yıl arasında düzenleniyor. Bu tatilin kökleri yüzyıllara kadar uzanıyor ve hoş olmayan bir kölelik dönemiyle bağlantılı. O zamanlar köleler yılda sadece bir gün - Noel’de özgürdü. Bu, şehrin ana caddelerinin renkli kostümler giymiş insanlarla dolduğu zamandı. Karnavalı farklı müzik gruplarının performansları olmadan hayal etmek imkansız. Etkinlik geleneksel olarak görkemli havai fişeklerle bitiyor.
Şubat ayında Bahamalar, Wahoo balıklarını yakalamak için dünya şampiyonasına katılmak üzere adalarda toplanan profesyonel balıkçıları misafirperver bir şekilde bekliyor. Etkinlik geleneksel olarak gezegenin her yerinden en iyi balıkçıları çekiyor. Hem profesyoneller hem de amatör balıkçılar bu etkinliği izlemeyi ve yakalanan en büyük balıkları incelemeyi ilginç bulacaklar. Şubat ayının sonunda Bahamalar Rum Festivali’ne ev sahipliği yapar. Bu içeceğin pek çok uzmanı ve hayranı bu popüler etkinliğe katılmak için geliyor. Festival süresince ziyaretçiler sadece farklı rom türlerini denemekle kalmaz, aynı zamanda adaların kültürünü tanıyabilir ve yerel mutfağı deneyebilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Bir Bahama restoranında yemek yedikten sonra, makbuza bir göz atın. Bahşişler genellikle toplama dahil edilmiştir, bu nedenle bir yemekhanede gerekenden daha fazla …
Devamını oku
İlk bahar ayının sonu, genellikle yerel halkın Paskalya’yı kutladığı zamandır. Adalılar çok dindar insanlardır, bu nedenle Bahamalar’da yılın bu zamanında her zaman birçok dini tören düzenlenir. Kutsal Cuma ve ertesi Pazartesi özellikle bayram etkinlikleri açısından zengindir. 5 Nisan’da adalar bir ilginç etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor - Hindistan Cevizi Festivali. Tatil genellikle Pelican Point’te gerçekleşir ve yaygın olarak bir aile etkinliği olarak kabul edilir. Festival boyunca konukları, hepsi mutlaka bir bileşen - hindistancevizi içeren çeşitli yemek ve içecekleri deneyebilirler.
Nisan ayının sonunda, Family Island’daki Elizabeth Limanı, yıllık bir tekne yarışın merkezi olur. Bu renkli etkinlik geleneksel olarak birçok turisti şehre getiriyor. Mayıs ayı sonunda Bahamalar Puro Festivali katılımcılarını selamladı. Bu iki günlük etkinlik, her zaman dünyanın her yerinden çok sayıda kaliteli puro hayranını cezbetmektedir. Bu festival, Karayipler’deki en iyi puroları denemek için harika bir fırsat.
  Bahamalar’a giderken yanınızda çocukları götürmemek yanlış olur çünkü burası aktif dinlenme ve eğlence için ideal bir yerdir. Adalarda çocukların …
Devamını oku
10 Temmuz, Bahamalar’da resmi bir tatil çünkü bu, tüm ülkenin Bağımsızlık Günü’nü kutladığı zamandır. Bu, adalardaki ana bayramdır, bu nedenle programında her zaman birçok renkli etkinlik, performans ve şenlikli geçit töreni bulunur. Adaların şehirleri ve kasabaları genellikle tatil için özel aydınlatma alır. Tatil her zaman görkemli havai fişeklerle biter. 1 Ağustos’ta Freetown, Cha-cha-cha dansına adanmış ilginç bir festivale ev sahipliği yapıyor. Bu, küçük bir kasaba için özel bir gün çünkü bu festivalde profesyonel dansçıların performansları yılda sadece bir kez gerçekleşiyor. Bu yüzden bayramın özel atmosferi bu festivali daha da renkli ve büyüleyici kılıyor.
Bahamas Water Ağustos ayının ilk Pazartesi günü Bahamalar her zaman köleliğin sona ermesini anan Kurtuluş Günü’nü kutlar. Bu bayramın geleneği, 1833’te Britanya İmparatorluğu’nda köleleri serbest bırakan Köleliğin Kaldırılması Yasası ile bağlantılıdır. Tatil, ünlü Karayip Karnavalı’na denk gelir, bu nedenle kutlamalara sadece Bahamalar değil, Virgin Adaları ve Anguilla da katılır. Nassau’daki Fox Hill, geleneksel olarak kutlamanın merkez üssüdür. Kurtuluş Günü’nde başkent birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Turistler, yerel mutfakta popüler olan şenlikli yemekleri deneyebilirler.
  Alışveriş heyecan verici bir macera olabileceği gibi kolayca uzun ve sıkıcı bir işkenceye dönüşebilir. İkinci seçeneği almamak için nerede alışveriş …
Devamını oku
Bahamalar’da sonbahar dönemi bilardo turnuvası ile başlar. Yarışma genellikle Radisson otellerinden birinde gerçekleşir. Turnuva kesinlikle adalardaki en ünlü ve popüler etkinliklerden biridir. Ayın sonunda Bahamalar, mutfak ve yerel şarap yapımına adanmış bir festivale ev sahipliği yapıyor. Ekim ayının ikinci Pazartesi günü, Bahamalar ve Kolombiya’nın Ulusal Kahramanlar Günü’nü kutladığı gündür. Bu tatil daha önce Keşif Günü olarak biliniyordu ve Yeni Dünya’nın Columbus tarafından keşfedilmesine adanmıştı. Ayın sonu, blues ve caz festivalinin zamanı olduğu için daha az ilginç değil. Dünyanın farklı yerlerinden birçok yetenekli müzisyen bu etkinliğe katılmak için adaları ziyaret ediyor. Geçen sonbahar ayının sonunda Bahamalar’da gerçekleşen Dünya Triatlon Şampiyonası, yerli ve yabancı birçok sporcu için mıknatıs gibi. Yolcular için Bahamalar’ın başkenti Nassau’da gerçekleşen Miras Festivali’ni ziyaret etmek de ilginç.
Bahamalar rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bahamalar’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Bahamalar haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla Bahamalar’ın Güzelliği

Bahamalar’ın En İyi Şehirlerindeki Turistik Yerler ve Eğlenceler

Nassau
Pitoresk plajların yanı sıra Nassau, muhteşem bahçeleriyle ünlüdür. Ardastra Bahçeleri turları, özellikle doğa meraklıları arasında popülerdir. Büyük bir hayvanat bahçesi, botanik bahçesi ve ana değeri nadir bitkiler olan bir doğa rezervini barındıran büyük ölçekli bir doğal kompleks. 300'den fazla hayvana sahip yerel hayvanat bahçesi, bölgedeki en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Sakinleri için egzotik bitkiler ve peyzaj dekorasyonlarının yanı sıra … Devamını Oku

Bahamalar Eğlence Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018