OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bahamalar Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Abaco Bahamas 048   Bahamalar her zaman bir lüks, prestij ve başarı aura’sına sahipler. Bu, bazen ’Karayipler’de İsviçre’ olarak adlandırılan lüks bir tesistir çünkü Bahamalar sadece birçok otel değil bankalar, ofis ve iş merkezleri de içermektedir. Kural olarak, ziyaretçilere yerel doğanın büyüleyici güzelliği, sayısız simge yapıları ve en özgün ve olağandışı olanları içeren zengin bir eğlence seçeneği ile büyülenmiş olursunuz.
Bahamalar’ın lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku
Sessizliğin tadını çıkarmak ve bozulmamış doğada dinlenmek isteyen turistlerin şu adaları ziyaret etmeleri önerilir: Grand Bahamalar, Andros, Bimini, Berry ve Exuma. Bu adalar tüplü dalış ve sualtı avcıları arasında iyi biliniyor. Bazı adalarda, ziyaretçilerin yunuslarla yüzebileceği, köpekbalığı beslemeyi izleyebileceği veya sahil şeridi boyunca sadece bir yat sürüşünün keyfini çıkarabileceği su parkları ve yüzme havuzları var.
Bahamalar’ın başkenti Nassau, turistik altyapıyı geliştirdi. Misafirler çeşitli gezilere katılabilirsiniz. Yerel kaleler, Nassau’nun en ünlü tarihi simgelerinden biridir. 18. yüzyılda inşa edilen kale, mükemmel durumda ayakta kalmıştır ve salonları hala önceki yüzyılın zarafeti ve saflığı atmosfere sahiptir. Kraliçenin Merdivenleri, Bahamalar’daki en ünlü simgesel yapılardan biridir. 66 basamaklı merdiven ve şehrin ve koyun muhteşem manzarasına sahip güzel bir gözlem güvertesi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bahamalar’ın yerli halkı neşeli, misafirperver ve arkadaş canlısıdır. Tatilleri kutlamayı severler ve çeşitli bayram etkinlikleri düzenlemede iyidirler. …
Devamını oku
Parlamento Meydanı Nassau’nun kalbidir. Burada mermerden yapılmış güzel bir Kraliçe Victoria heykeli göreceksiniz. Heykel kare ana dekorasyon, ancak orada da birkaç tarihi idari binalar var. Bu yapıların çoğu 19. yüzyılın başında bitirildi. Bunlar, Kraliyet Mahkemesi, Koloni İdaresi ve Parlamento binalarıdır. Charlotte Kalesi, önemli bir tarihi yapı ve turist manzarasıdır. Kalenin 1788 yılında inşa edilmiş ve orada birçok ilginç ve ilginç hikayeler ilişkili.
Eleuthera Hiç şüphesiz, Bahamalar yalnızca tarihi yerlerde değil, aynı zamanda da ilginçtir. Atlantis Su Parkı, eğlence arayanlar için mükemmel bir seçim olacaktır. Park alanı 14 ayrılmış parka bölünmüştür. Yapay lagünler, su altında labirentler, yüzme havuzları ve gezintiler var.
  Atlantik’in batı kesiminde, Florida Yarımadası’nın güney doğusunda, Amerika Birleşik Devletleri ile Küba adası arasında Bahamalar’ın takımada …
Devamını oku
Gece hayatı, kalabalık partiler, gece kulüpleri ve kumarhaneler olmadan tatillerini hayal bile edemeyen konukların Paradise Adası’yi ziyaret etmeleri önerilir. Spor faaliyetlerini tercih eden turistler, spor merkezleriyle ünlü Grand Bahama Adası’nı ziyaret etmenin tadını çıkaracaklar. Freeport şehrinde birkaç tenis kortu, golf sahaları, futbol sahaları ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Freeport ayrıca pazarları ve alışveriş merkezleri ile ünlüdür.

Tarih ve Eğlence

  9. yüzyılda, Bahama Adaları kesinlikle ıssız olmuştu. Bu topraklardaki ilk yerleşmeler, Hint Arawaklarının torunları tarafından oluşturuldu. Takımadaların keşfisi Christopher Columbus’du. Ekibi 1492’de adalardan birine bindi. İlk kolonyal yerleşimler üç yıl sonra İspanyollar tarafından oluşturuldu ve tüm aborjinler adalardan köleler olarak nakledildi. Adalar sadece 25 yıl boyunca İspanyol kolonileşme zamanlarını görmüştü ve daha sonra İspanyollar bu toprakları terk ettiler.
Takımadalar, yüzlerce yıl boyunca İngiliz kolonizörlerinin ilgisini çekinceye kadar seyrek olarak doldurulmuştu. 17. yüzyılın ortalarında, İngiltere’den buraya yerleşimler başladı. Eleuthera Adası’nda yeni yerleşimler oluşturdular. Bahamalar, 1718’de bir İngiliz kolonisi olarak resmen tanındılar. Takımadaların tarihinde önemli bir aşama 1807’de Köle Ticaretinin Kaldırılmasıydı. Birçok sömürgeci topraklarını eski kölelere bıraktı. Adalarda tarım sektörü ve balıkçılık gelişmeye başladı.
19. yüzyılın sonunda, Bahamalar yasadışı ticaretin merkezi haline geldi. O zaman, pitoresk takımadalar ilk turistleri çekmeye başladı. Onlar ABD’nin en zenginleriydi. ABD’de Yasaklama Yasası’nın 1920’de yürürlüğe girmesinden sonra, Bahamalar devletleri alkolle besleyen bir ana merkez haline geldi. Her gün, gemiler kaçak rum satın almak için buraya geldiler. O zaman, gezginler için ilk oteller Bahama Adaları’nda inşa edildi.
  Bahamalar mutfağı, bol baharat kullanımı ile birçok sulu ve besleyici yemeklerden oluşur. Ada sakinleri, günlük yemeklerinde geleneksel olarak deniz meyveleri, …
Devamını oku
1933’te ABD’de yasak yasası kaldırıldığında, takımadaların ekonomisi gerilemiştir. Daha büyük düşüş İkinci Dünya Savaşı’ndan kaynaklandı. Sadece sona erdiğinde, takımadalar yine turistler tarafından ziyaret edildi. 1964’te ada devleti iç hükümete hak kazandı. Bahamalar 1973’te Büyük Britanya’dan tamamen bağımsız hale geldi.
Başlangıçta, pitoresk adalar elit rekreasyon için yer vardı. 20. yüzyılın başlarında, sadece en zengin ailelerin temsilcileri onları ziyaret edebilir. Şu anda Bahama Adaları, birçok ünlü tarafından ziyaret edilen en iyi lüks otellerin bulunduğu bir yer olarak biliniyor. Daha önce olduğu gibi, bugün, takımadaların ana konukları ABD’den gezginler. Son yıllarda, diğer ülkelerden gelen turist sayısı önemli ölçüde artmıştır.
Bahamalar rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bahamalar’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Bahamalar şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Andros Blue Holes National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Andros Crab Replenishment Reserve' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Andros North Marine Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Andros West Side National Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Conception Island National Park' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Bahamalar’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Pink Sands Plajı

Serimizden “En Efsanevi ve Büyüleyici Sahiller”
  Dünyadaki en romantik sahillerden biri Bahamalar'da. Pink Sands Beach uzun zamandır dünya önemi olan bir dönüm noktası olmuştur. Bu plaj inanılmaz şaşırtıcı pembe kum nedeniyle benzersizdir. Sahildeki bu kısım Harbor Beach'e ait. Kumun rengi, mercan resiflerinde yaşayan protozoa foraminiferlerine borçludur. Bu mikroorganizmaların karaperi parlak pembe veya kırmızı renkte boyanmıştır. Bir fırtına sırasında, en küçük kabuklar kıyıya atılır ve burada beyaz kum parçaları ile karıştırılır ve benzersiz bir renk kazandırır.

Pembe plajın dinlenmek için çok rahat olduğunu belirtmek de önemlidir. Turistler alışılmadık kumuyla sadece güneşlenemezler. Kıyı koşu ve spor için idealdir. Güçlü dalgalar burada oldukça nadirdir. Egzotik plaj da dalıcıları cezbetmektedir, çünkü sahildeki su o kadar açık ki … Tümünü Oku

Pink Sands Plajı

Serimizden “Dünyanın En Romantik 15 Sahili”
  Gezegendeki en romantik sahillerden biri, Bahamalar'da veya daha doğrusu Harbor Adası'nda aranmalıdır. Burası, büyüleyici bir Pembe Sands Plajı'nın bulunduğu yerdir - pembe kum ve mavi renk tonundaki berrak su ile bir kumsal. Sıradışı görünümü olan kumlu bir sahil, sahildeki mercanlardan kaynaklanmaktadır. Küçük parçacıkları kum taneleri ile karıştırılır ve pembe bir renk verir. İnanılmaz plaj adanın doğu kısmında, uzunluğu yaklaşık 3000 metre

Sahilin yakınında, yüksek dalgaları durduran bir mercan resifi var. Pembe Sands Plajı, dünyanın en sakin ve en güvenli plajlarından biri olarak kabul edilir ve sadece hayalperestler ve sevgililer arasında değil dalgıçlar arasında da popülerdir. Harbour Island, dünyaca ünlü ünlülerin ve zengin gezginlerin dinlenmek istedikleri birkaç şık otelinin bulunduğu … Tümünü Oku

Pembe Kum Plajı

Serimizden “Turistler Tarafından Bilinmeyen, Dünyanın Nefes Kesen Güzellikteki Yerleri”
  Bahamalar, şık kaplıca köyleri, lüks oteller ve inanılmaz plajları olan bir havuzdur. Liman adasında, muhtemelen dünyanın en romantik yerlerinden biri olan Pink Sands plajı. Pembe plajın adı, güzel midye kumundan kaynaklanmaktadır. Pembe banka hattı ve azurblauen suyu ile masal güzel plaj harika görünüyor. Eşsiz plajın uzantısı yaklaşık 5 km'dir. Dergisi Forbes, garip kumsala dünyanın en güzel adını vermişti.

Pembe plaj nispeten az sayıda konuklara ve zor erişim nedeniyle değil. Sadece şık oteller, restoranlar ve kulüplerin bulunduğu bu ada, yalnızca zengin ünvandılar tarafından karşılanabilecek rekreyon. Sağlık merkezlerinde sakin ve birleşik bir atmosfer vardır. Geniş pembe kıyı şeridinde sakin dinlenmek için kolayca bir yer bulabilirsiniz.

Ayrıca bahsedilen plaj Pink Sands sadece sakin dinlenme … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Bahamalar
Ülke haritaları Bahamalar haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

31.01.2023

Bahamalar’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Nassau
1928'de, şu anda ana cazibe merkezlerinden biri olarak kabul edilen adaya bir su kulesi inşa edildi. Yüksekliği yaklaşık 40 metredir, çok uzun zaman önce kulenin tepesine bir görüntüleme platformu kuruldu. Bahamalar'daki en yüksek gözlem güvertesidir: açık havalarda, buradan ünlü adanın turistik yerlerini ve hatta yakındaki diğer adaları görebilirsiniz. Halk Kütüphanesi binası büyük bir mimari değere sahiptir - kolonyal mimarinin canlı bir örneğidir. Pembe cepheli ve küçük pencereli güzel yapı, tropikal … Devamını Oku
Abaco Adaları
Sayısız gezginler Treasure Cay Plajı'na aşık ve sakin ve huzurlu atmosferi ile çok memnun. Bu kıyı alanı büyük bir yer, bu yüzden asla kalabalık değil. Plajda zengin bir yiyecek seçkisi sunan popüler bir restoran bulunmaktadır. Sahile yakın yemyeşil tropik ormanlar bu bölgeyi daha da çekici hale getirir. Upscale gezginler genellikle tatil yeri olarak Marsh Harbour Adası'nı seçerler. Ada, tropik ormanların ortasında doğrudan inşa edilmiş birçok lüks otele sahiptir. Bu otellerin her biri rahat bir özel plaja … Devamını Oku
Harbour Adası
Pitoresk ada, dünyanın en pahalı turistik yerlerinden biri olmaya devam etmektedir. Liman Adası'ndaki birçok restoran ve eğlence mekanı, lüks müşterilere yöneliktir. Nadir lezzetler ve tahsil edilebilir şaraplar sunan uluslararası ünlü şeflerin işlettiği kaliteli restoranlar bulmak zor değildir. Premium spa salonları yerel tesislerin bir özellik daha vardır. Bu modern salonlar, yenilikçi güzellik programları sunmakta ve müşteriler için düzenli olarak ana sınıfları barındırmakta, onlara farklı gençleştirici … Devamını Oku

Bahamalar’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018