OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Madagaskar Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

  Güzel bir ada olan Madagaskar, unutulmaz doğası, yoğun ormanları, temiz gölleri ve muhteşem şelaleleri, birçok kuş türü ve türü kuşları ve şaşırtıcı derecede şaşırtıcı kelebekleri ile ziyaretçileri cezbeder. Tarihi bakış açısından, Mahajanga şehri, Madagaskar’daki en ilginç destinasyondur. Kentin eski kesiminde, sömürge döneminin, camilerin ve ticaret meydanlarının çeşitli binaları gibi birkaç önemli yer işareti bulunmaktadır. Bir tepede bulunan Rova Kalesi, yolcuların da dikkatine değer. Çok uzun zaman önce, kale sarayı kraliyet ailesine aitti ancak şimdi yalnızca birkaç kule ve bir koruyucu duvar parçası görmek mümkün.
Madagaskar muhteşem şelaleleri ile ünlüdür. En yüksekleri Sakaleona Nehri kıyı şelalesi. Bu şelale yüksekliği 200 metredir. Montagne d’Ambre (Amber Dağı) Milli Parkı’nda çeşitli güzel şelaleler görülebilir. Bununla birlikte, Dead Lake adanın en büyük çekim yeri olmaya devam ediyor. Göl, Antsirabe civarında yüksek kayalar arasındadır. Oldukça ilginç bir gerçek - gölün parametreleri ve sıcaklığı, yerel balıkların ve deniz yosunlarının çoğuna tam olarak uyması gerekmesine rağmen, tamamen insansızdır. Göl ile bağlantılı birçok efsane vardır. Örneğin yerliler, gölün mütevazısı olmasına rağmen yüzerek yüzerek gölden kimsenin geçemeyeceğini söylüyorlar - 100 x 50 m.
Kirindy Ormanı, Madagaskar’da en çok ziyaret edilen yerlerden biri olmaya devam ediyor. Lemurlar bu ormanın ana sakinleri. Doğal rezervin toprakları, pek çok nadir türdeki baobaba, çalılıklara ve çiçeklerin ev sahipliği yapmaktadır. Rezervin içinde yürüyüş yaparken, yüzlerce küçük gözün sizi nasıl izlediğini hissedersiniz - Kirindy’de gerçekten çok sayıda kuş ve hayvan var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Madagaskar’da bazı kültür tesisleri var. Hirasiye ulusal tiyatrosu en ünlü tiyatro olabilir. Bu taşınabilir tiyatro her gün adanın dört bir yanına taşınıyor, kasaba ve köylerin çoğunu ziyaret ediyor. Durdurmalarında müzisyenler ve dansçılar yerli halkı ve turistleri ağırlamaktadır. Çocuklar ve büyüleyici akrobatik şovlar için özel performanslar var. Yerel halkın çoğunluğunun yerel kabile dinlerini takip etmesine rağmen adada bir İsa Mesih’in kilisesi var. Avuç içi ve tropik çalılarla çevrili kutsal alan oldukça sıradışı görünüyor. Gezginler ayrıca Madagaskar’ın çeşitli doğa parklarını ziyaret edebilirler. En ünlü olanlar Ranomafana Milli Parkı, Perinet Doğal Koruma Alanı, Tsingy de Bemaraha ve Isalo Milli Parkı’dır.

Tarih ve Eğlence

  Madagaskar, Orta Çağ’ın başlarında yerleşmeye başladı. Malagasy kabileleri burada yaşadı. Araplarla ticari ilişkileri sürdürdüler ve onlardan çok sayıda kültürel ve ulusal gelenek ödünç aldılar. 16. yüzyılın başında ada Portekizli gezginler tarafından ziyaret edildi, ancak sömürge dönemi başlamamıştı. Fransızlar 19. yüzyılın sonunda adaya ulaştığında, aborjinlerin oluşturduğu büyük Imerina Krallığı vardı.
Birkaç yıl boyunca, Avrupalı ​​sömürgeciler yerlileri fethetti. 1897’de Madagaskar resmen bir Fransız kolonisi oldu. Ada için önemli tarihsel dönem İkinci Dünya Savaşı idi. O zamanlar, üç yıl boyunca İngiliz birlikleri tarafından işgal edilmişti. Savaş 1958’de sona erdiğinde, Madagaskar kısmen özerk hale geldi. Daha sonra 1960 yılında Fransa’dan tam bağımsızlık kazandı.
Son yıllarda, Madagaskar egzotik hayranları ile çok popüler oldu. Yeni izlenimler ve eşsiz bir gezi programı için buraya geliyorlar. Adada, lüks oteller ve birinci sınıf hizmet yoktur, ancak burası benzersiz benzersiz konumlar ve samimi yerliler tarafından telafi edilmektedir.
En popüler eğlencelerden biri yerlilerin kültürünü ve yaşam tarzını öğrenmektir. Turistler, yüzlerce yıldır yaşam tarzının değişmediği küçük köyleri ziyaret etmeyi teklif ediyorlar. Burada, ulusal pirinç ve deniz ürünleri yemeklerini tadabilir ve yerel ustalardan ilginç öğeler satın alabilirsiniz. En popüler hediyelik eşyalardan bazıları yerel ustalar tarafından elle boyanmış pitoresk kumaşlardır.
Antananarivo Adada şarap üretimi iyi gelişmiştir. Fransız sömürgesinde birçok şarap imalathanesi açıldı. Günümüzde, enfes şaraplar ve daha güçlü alkolün uzmanları, en ünlü şarap imalathanelerini ziyaret edebilecekleri ve en iyi içecekleri tadabilecekleri özel temalı turlar düzenleyebilirler. Eşsiz hava koşulları da Madagaskar’ı gezginler için çekici kılıyor. Yerine rağmen, adada yağmur mevsimi yoktur, bu nedenle yılın herhangi bir zamanında burada cesurca tatil yapabilirsiniz.

Madagaskar’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Madagaskar şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Ankarafantsika' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Baie de Baly' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Isalo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Mananara-Nord' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Mantadia' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Madagaskar’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Baobabs Bulvarı

Serimizden “Çoğu Turistik Noktadan Daha Renkli Olan Köyler ve Kuytu Köşeler”
  Madagaskar Adası, eşsiz atmosferin tadını çıkarmaya yarayacak şaşırtıcı ve olağandışı mekanlara sahiptir. Mükemmel bir örnek, Baobabs Caddesi'dir. Benzersiz bir doğal dönüm noktası. Her gezgin görmelidir. Bir zamanlar, Madagaskar Adası tamamen yoğun tropikal ormanlarla kaplıydı. İnsanlar gelişi görünümünü önemli ölçüde değiştirdi.

Bir zamanlar hâkim olan doğayı hatırlatan tek yer, 800 yıllık bir baubab ile çevrili doğal bir geçittir. Bu görkemli ağaçların yüksekliği yaklaşık 30 metredir. Adada birkaç düzine antik baobab kaldı. Yüzlerce yıldır yerliler tarım arazilerini serbest bırakmak için ağaçları dikkatli bir şekilde kesiyorlardı.

Baobablar değerli yapı malzemesi olduğu kadar bir gıda kaynağıydı. Bazı ağaçlar hala hayatta kaldı. Yüzyıllar boyu ağaçlarla kaplı bir … Tümünü Oku

Andohahela

Serimizden “Adrenalin Arayanlar için En Tehlikeli 11 Yer”
  Madagaskar Adası, dünyadaki en güzel yerlerden biri olan Andohahela Ulusal Parkı'na ev sahipliği yapar. Nadir endemik bitkiler orda büyüyor. Park alanı, 12 tür lemur yanı sıra 120'den fazla kuş türü için uygundur. Uzun yıllar boyunca, park her zamanki doğa severler kadar farklı ülkelerden araştırmacılar cezbetmiştir, ancak onu ziyaret eden son yıllar son derece tehlikeli olarak değerlendirilmektedir.

Bunun nedeni yüksek bir suç seviyesi. Tur grupları, yerel haydutlar için en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Rezervi ziyaret etme konusunda resmi bir yasak yok, ancak son yıllarda onlarca soygun mağduru ortaya çıktı. Buna rağmen, turistler hala büyüleyici yürüyüşlere katılabilirler ve bazı turistik merkezler turistlere parkta çadırlarda bir gece geçirmek için teklif verirler.

Bu şartlar altında, son … Tümünü Oku

Nosy Be

Serimizden “Gezegendeki En Güzel Adalar”
  Nosy Be aynı adanın takımadalarındaki en büyük adadır ve pahalı bir kaplıca şehri olan Madagaskar olarak düşünülür. Egzotik ada, çok sayıda lüks otel, pahalı restoran, gece kulübü ve mağazanın yeridir. Yıllardır dünyaca ünlü ünlüler Nosy Be 나머지 için seçtiler. Egzotik ada, seyahat ve eğlence altyapısının hızla gelişmesine rağmen, doğal uyumu ve sessiz atmosferi en önemli unsurunu korumaktadır.

Yoğun turizm merkezlerine sadece birkaç kilometre uzaklıktaki barış atmosferi ve ruh barışı hakimdir. Egzotik ada, gezi fanları ve restorasyon takipçilerini mutlulukla memnun edecektir. İlginç yerler, her küçük kasabada bulunabilir. Başkentte renkli eski pazarı ziyaret edebilirsiniz. Zemandzari köyünde 1900'de açılan Rumbet dağını görebilirsiniz.

Adanın en büyük kısmı, 740 hektarlık alana … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Madagaskar
Ülke haritaları Madagaskar haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Kabartma haritası Madagaskar’ın kabartma haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

01.02.2023

Madagaskar’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Antananarivo
Antananarivo'nun simgesi doğal güzelliği ile ünlüdür; EZLN gölü gezginler arasında çok popüler. Yürürken, kıyı şeridinde çok sayıda heyecan verici turistik yer belirlenir; sadece nadir bulunan bitki türlerini görebilir, aynı zamanda bu yerlerin başlıca sakinlerinden birini gözlemleyebilirsiniz. Egretler. Gölün berrak sularının ortasında, birkaç yıl önce Birinci Dünya Savaşı'nın kahramanlarına ithaf edilmiş bir anıtın yerleştirildiği küçük bir ada var. Andafiavaratra Sarayı, kentin mimari … Devamını Oku

Madagaskar’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018