OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Tayvan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Taipei 101 during sunset   Japonya, Çin ve Filipinler arasında bulunan küçük bir ada olan Tayvan modern bir megalopolis ve hızla gelişmekte olan bir ülkedir. Birçoğu, gökdelenleri ve modern kent görünümüyle Tayvan’ı bilir, ancak adanın sunabileceği çok daha fazlası var. Dağ bölgesi güzel doğası ve nefes kesen manzaraları ile ünlüdür.
  Tayvan sadece güzel doğası ve eşsiz manzaraları ile tanınmaz, aynı zamanda zengin bir alışveriş deneyimi sunar. Antik doğu gelenekleri kültürü yüksek …
Devamını oku
Taipei 101 muhtemelen Tayvan’ın en ünlü simgelerinden biridir. Taipei Uluslararası Finans Merkezi olarak da bilinen 508 metre yüksekliğindeki kule, dünyanın en uzun binalarından biridir. Bina, dünyadan büyüyen bir bambuya benzemek üzere tasarlandı. Farklı katlarda, gezginlerin Taipei’nin panoramik manzaralarını yukarıdan görebileceği birkaç gözlem güvertesi vardır. Taipei’deyken, Datong ve Wanhua bölgelerinden oluşan tarihi bölgesi veya Eski Taipei’yi ziyaret etmeyi de unutmayın. Yolcular ünlü Longshan Tapınağı ve Red House Tiyatrosu gibi birçok eski binayı bulacaklar. Ximending, moda sevenlerini ve farklı alt kültürlerin hayranlarını cezbeden alan.
Zhongzheng, bakanlıkların çoğunluğu ve Başkanlık Ofisi’nin bulunduğu Tayvan’ın politik merkezi. Chiang Kai Shek Anıtı Salonu, o bölgenin en ünlü cazibe merkezidir. Müze Chiang Kai Shek’a ithaf edilmiştir. Anıtın yanında Milli Opera Binası ve Tayvan Ulusal Tiyatrosu binaları yer almaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tayvan kültürü çok yönlü ve çeşitlidir ve geleneksel bayramlarda ve festivallerde yansıtılır. En önemli olaylardan biri de Ay Yeni Yılı. Gelmesiyle birlikte, …
Devamını oku
Seyahatinizi, eski emperyal başkent Tainan’a geçerek devam edin. Bu şehirde, gezginler birçok eski tapınak ve bina bulacak ve Eternal Golden Fortress en meşhurlarından biri olacak. Kale, kıyısında, 19. yüzyılda inşa edilmiştir, bu yüzden muhteşem manzaralar sunmaktadır. Diğer ünlü simge yapılar arasında Anping Kalesi, Chikan Kuleleri, güzel mango bahçeleri ve gece pazarları yer almaktadır.
Tayvan’ın güney kesimi, yürüme ve aktif dinlenme için mükemmel bir yer olan Kenting Milli Parkı’nın ev sahisındadır. Ziyaretçiler, güzel parklar, rahat kumsallar ve iyi altyapı bulacaklar. Tayvan’ın diğer şehirleri de farklı eğlence etkinlikleri sunuyor. Puli şehri Tayvan’ın coğrafi merkezi ve Sun Moon Lake’i keşfetmek için harika bir yer. Taroko Gorge’yi ziyaret etmek isterseniz, Tayvan’ın en çekici şehirlerinden biri olarak da bilinen Hualian’a gidin. Nihayet, adanın kuzeydoğusunda yer alan Jiufen, tarihi altın madenciliği fabrikası ile ünlüdür.
  Tayvan, büyük bir kısmı Tayvan Dağları’nın bir zinciri tarafından işgal edilen Pasifik Okyanusu’nun sularında küçük bir adadır. Doğuda dağlar, …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Tayvan, en iyi Chilung olan sahil beldeleriyle dikkat çekiyor. Modern bir altyapı ve uygun fiyatlarla ayırt edilir. Daha lüks plaj rekreasyon hayranları Chinshan beldesini ziyaret edebilir. Bölgesinde en lüks oteller, spa merkezleri, restoranlar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Ülkenin güneyinde, bir tatil beldesi Kenting var. Aktif yaşam tarzı savunucularını kesinlikle etkileyecektir. Mükemmel kış sporları merkezleri var. Tesisin konukları ayrıca yatçılık veya su kayağı yapma konusunda da bir şansa sahip olacak.
Sakin ve huzurlu bir atmosferde vakit geçirmeyi tercih edenler, dikkatlerini Fulong Plajı’na vermelidir. Ülkenin en huzurlu tatil yerlerinden biri olarak kabul edilir. Taipei’den arabayla 1,5 saat uzaklıktadır. Doğadaki ilgi çekici yerlere gelince, adındaki dağın adını taşıyan Alishan rezervine özel bir ilgi gösteriliyor. Bu rezervin topraklarında, 3 000 yaşın üzerindeki eşsiz kiraz ağacı büyür. Onun boyutu ile etkileyicidir. Ağaç 52 m yüksekliğinde ve 23 m gövde çapındadır.
Tayvan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Tayvan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm sarayların haritası
Tayvan sarayları
♥   Sarayı 'Qing Dynasty Taiwan Provincial Administration Hall' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Shilin Official Residence' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Taipei Guest House' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Tayvan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Jiufen Köyü

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  Tayvan'da inanılmaz bir atmosfere sahip olan gezginleri fetheden büyüleyici Jiufen kasabası var. Bu şehrin tarihi çok ilginç; yıllar önce küçük bir altın madenciliği yerleşimi olarak kurulmuştur. Nüfusun çoğunluğunun istihdam edildiği birkaç maden var. Altın rötuş bittiğinde yerli halk evlerini terk etmedi. Birkaç yıl sonra memleketleri gelişen bir turizm merkezi oldu.

Bu fevkalade güzel kasaba tepelerde bulunur. Ana özelliklerinden biri çok sayıda farklı yürüyen merdiven ve asansördür. Şehrin her tarafında kolayca dolaşmanıza izin veriyorlar. Bu tür asansörler, turistler için gözde cazibe merkezlerinden biridir. Aktif rekreasyon tercih edenler yürüyüş yapmak istiyor. Bir gezinti sırasında, mimarisinin güzelliğini tadabilir ve muhteşem şaşırtıcı yerleri ziyaret edebilirsiniz.

İlk altın … Tümünü Oku

Konfüçyüs Tapınağı Taichung

Serimizden “Konfüçyüs Medeniyetinden Kalan Sanat Eserleri”
  Benzersiz Konfüçyüs cazibe merkezleri Tayvan adasında hayatta kaldı. Görkemli Konfüçyüs Tapınağını görebilirsiniz. Bu dini anıt, gayriresmi bir adı olan Okul Tapınağı'na sahiptir. Onun hikayesi çok ilginç. Tapınağı açılmasından bu yana yerel çocuklar için bir okul olarak hizmet etti. Farklı yaştaki öğrenciler için şaşırtıcı dersler ve sınıflar düzenlendi. Adadaki çocuklar için ilk eğitim kurumu oldu. Tapınak 1666 yılında yaptırılmıştır. Bir yıl inşa edilmiştir.

Raporlara göre, tapınağın inşasını başlatan Cheng Ching, vahşi fethi ile meşhur efsanevi Çin korsanı Koxinga'nın oğluydu. İlk büyük ölçekli yenileme, 18. yüzyılın başında Qing hanedanının yönetiminde yapıldı. Birçok yeni binalar eklendi ve bölge büyük ölçüde genişletildi. Japon hükümetinin saltanatı … Tümünü Oku

DS Müzik Restoranı

Serimizden “Dünyadaki En Egzotik Restoranlar”
  Taipei'yi ziyaret eden alışılmadık yerlerde dinlenmeyi sevenler tematik restoranı DS Music'i ziyaret edebilirler. Restoran tıbba ayrılmıştır. Girişte, ziyaretçiler beyaz doktor katları ve bonnet'lerdeki samimi hastane personeli tarafından karşılanmaktadır. Yemek tıbbi arabalar masasına getirilir. Yemekler de çok özeldir - düşük şeffaf şırıngalardaki damla şişe ve güçlü içeceklerde düşük alkollü içkiler ve alkolsüz içecekler servis edilebilir.

Tematik restoranın kurulmasında gerçek tıbbi malzeme kullanıldı. Restoran DS Müzik, gerçek cerrahi masada yemekten korkmayan ve tiksinti duymayan konuklara mecburidir. Orijinal restoranda, hasta yatakları ve tekerlekli sandalyelerle değiştirilen sıradan bir sandalye yoktur.

Çok ilginç bir sürpriz, bu abartılı restoranda spesiyalitelerden birini sipariş eden … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Tayvan
Ülke haritaları Tayvan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Tayvan gezi haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

19.04.2024

Tayvan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Taipei
Sanatseverler, kentin en yenilerinden biri olarak bilinen Sanat Müzesi'ni ziyaret edecekler. Bu müzenin açılışı 2001 yılında gerçekleşti. Bir zamanlar şehrin yönetimine ait olan çekici bir tarihi binada yer alıyor. Yerel sanatçıların eserleri müzenin koleksiyonunun temelini oluşturuyor ve ürünlerin çoğu İkinci Dünya Savaşı'nın bitiminden sonra yapıldı. Muhteşem müze, sıklıkla modern sanatın farklı alanlarına adanmış sergilere ev sahipliği yapıyor. Çocuklu gezginler ve doğaya meraklı herkes, Taipei … Devamını Oku

Tayvan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018