OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tayvan

Çocuklarla Tayvan Aile Tatili - Turistik Yerler ve Eğlence

  Tayvan’a seyahat etmek, çocuklarla birlikte bir tatil geçirmek için harika bir fırsattır. Eşsiz doğa, adanın özgün kültürü, ilgi çekici yerlerin ve eğlencenin bolluğu, geziyi unutulmaz kılacak ve bolca canlı izlenim sunacak. Çocuk eğlence merkezlerinden biri, eğlence için birçok seçenek sunan Taipei’dir. Dünyanın dört bir yanından gelen genç aşıklar, Tayvan’daki en büyük Taipei Hayvanat Bahçesi’ne davet ediliyor. Bölgesinde yürüyüş sırasında, çocuklar hayvanat bahçesinin sembolü ile tanışabilir - güzel pandalar. Ayrıca Himalaya ayıları, Develer, Filler, Gergedanlar, Kangurular, sıra dışı Pangolinler, Balıklar ve dünya faunasının diğer temsilcilerini görme fırsatına sahip olacaklar. Hippos Hayvanat Bahçesi, Hippos’a, nadir Bengal kaplanlarına ve yirmiden fazla korunan hayvan türüne ev sahipliği yapmak daha az önemli değil.
  Tayvan, büyük bir kısmı Tayvan Dağları’nın bir zinciri tarafından işgal edilen Pasifik Okyanusu’nun sularında küçük bir adadır. Doğuda dağlar, …
Devamını oku
“Yeşil Dünya” Hsinchu ekolojik çiftliğinde, çocuklar Afrika ve Güney Amerika’dan renkli papağanlar, dev yılanlar ve yırtıcı kertenkeleler tarafından karşılanacaktır. Burada ayrıca, genç konuklar güzel flamingolara hayran olabilir ya da özel bir kuşçulukta oynayan komik maymunlara bakabilirler. Egzotik balıklar ve kaplumbağalar akvaryumlarda da yüzebilir. Çiftlikte, birkaç kaktüs ve tropik bitki türü vardır. Sualtı dünyasına ilgi duyan çocuklar kesinlikle Ulusal Deniz Biyolojisi Müzesi ve Akvaryum, Pingtung İlçesi’nin keyfine varacaklar. Müze, Tayvan ve Dünya Okyanuslarının sularında yaşayan farklı deniz hayvanları bulabileceğiniz devasa bir akvaryum. Ayrı bir sergi, muhteşem mercanlara adanmıştır. Müze kompleksi, 80 metrelik su altı tüneli ile açık bir su parkına sahiptir.
Başkentin yakınında, Tayvan’daki en popüler Eğlence Parkı, “Formosa Aborijin Kültür Köyü”, aile tatilleri için ideal koşulların ve ada sahiplerinin kültürüyle tanışının yaratıldığı yerdir. Parkın girişinde, Tayvanlı yerli halkın şarkıları ve dansları ile ziyaretçileri eğlendiren animatörler var. Çocuklar çeşitli atlı karıncaları ve aşırı ilgi çekici yerleri denemek isteyeceklerdir. Kendilerini cesaretli görenler sıcak hava balonunda baş döndürücü bir uçuş yapmaya veya teleferikte heyecanlı bir yolculuğa davet edilirler. Bir diğer popüler Eğlence Parkı, alışveriş merkezi “Dazhi” nin bir kısmını kaplayan Taipei “Miramar” dır. İçinde, çocuklar Asya’daki en büyük ekrana sahip IMAX sinemasını ziyaret edebilir veya uzun bir binanın çatısında bir dönme dolaba binebilir. Ayrıca parkta, okul öncesi için animatörler ile üç oyun odası vardır. Kompleks, trambolinlerden ve şişme slaytlardan video oyunları bulunan salonlara kadar sayısız ilgi çekici yeri bir araya getiriyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Hsinchu’da eşsiz bir Safari Park “Leefoo Village” yer almaktadır. Dört tematik bölge içerir. Afrika safarisine adanan bölümde, hareketli bir lokomotifin penceresinden izleyebileceğiniz Afrika’dan vahşi hayvanlara sahip bir hayvanat bahçesi var. Vahşi Batı Bölgesi, Arizona vahşi doğasında kaybeden bir 19. yüzyıl maden kasabasının atmosferini yeniden yaratıyor. “Arap sarayında” çocuklar, en sevdikleri karakterleri oryantal masallarından karşılayabilecekler: Aladdin, Ali Baba, Sultanlar, Haydutlar ve daha birçokları. “Güney Pasifik Okyanus Bölgesi”, genç ziyaretçilere hazineleri arama, geminin kaptanı olma ya da katamaranla gitme gibi fırsatlar sunuyor. Kaohsiung Şehrindeki “E-YES Teması” Tema Parkı’nın öne çıkan özelliği, renkli karnavalların ve büyüleyici su gösterilerinin düzenli olarak yapıldığı yerdir. Çocuklar volkanik patlamalara şahit olabilirler ya da Tayvan’ın en yüksek dönme dolabının tepesinden şehrin panoramasına hayran olabilirler.
Changzhou’da, tarih öncesi kertenkelelerin devasa figürleri, kaplıcalar, aile yürüyüşleri için pitoresk bahçeler, Su Parkı, orman spor salonları ve eğitim sergileri bulunan dinozor adasının bulunduğu “Dinazor Parkı” na bir ziyarette bulunmaya değer. Çocuklar ağaçlara tırmanabilir, ormandaki dinozorları avlayabilir, engellerin üstesinden gelebilir, dağlardaki maceradan kurtulabilir veya bir ipe binebilir. Park genellikle tiyatro gösterileri ve geçit törenlerine ev sahipliği yapar. Yilan şehrinde bulunan “Farglory Ocean” Parkı, adadaki en büyük deniz eğlence kompleksidir. Bu Park, yunusların ve deniz aslanlarının gösterileriyle, zevkleri için yapılan çocuklara çok olumlu duygular besleyeceğinden emin. Çocukların da performanstan sonra hayvanları patlatmasına izin verilir. Ayrı bir alanda büyüleyici su cazibe merkezleri bir araya getirilir.
  Japonya, Çin ve Filipinler arasında bulunan küçük bir ada olan Tayvan modern bir megalopolis ve hızla gelişmekte olan bir ülkedir. Birçoğu, gökdelenleri ve modern …
Devamını oku
Tayvan’daki en büyük su parklarından biri, Taichung Şehrindeki “Lihpao Land Mala Bay” dır. Temalarda ve eğlence aralıklarında farklı altı site birleştiriyor. “Keşif Dünyası” bölgesinde çocuklara heyecan verici su maceraları sunulmaktadır. “Macera Cenneti” nde iki akıllara durgun “Süper Flume” kaydırakları (çok sayıda sıçrayan heyecan verici bir düşüşle eğlenceli bir aile eğlencesi) yer alıyor. “Enchanted Forest” da, anne ve babaları eşliğinde çocuklara nehir boyunca güvenli bir rafting yapmak için inanılmaz bir “River Raft Ride” cazibe merkezi bulunmaktadır. Şelaleler, akıntılar ve jakuzilerden beklenmedik bir yolculuk, herhangi bir çocuk için en iyi hatıralardan biri olma şansına sahiptir.
Tayvan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Tayvan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm hayvanat bahçelerinin haritası
Tayvan hayvanat bahçeleri ve bahçeler
♥   Hayvanat Bahçesi 'Feng-Hung-Ku Bird Park' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Hayvanat Bahçesi 'Green World Ecological Farm' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Hayvanat Bahçesi 'Hsinchu City Zoo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Hayvanat Bahçesi 'Kaohsiung Zoo' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Hayvanat Bahçesi 'Leefoo Zoo' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm su parklarının haritası
Tayvan su parkları
♥   Su Parkı 'Farglory Ocean Park' Shoufeng, Hualien. Haritada   Fotoğraflar
♥   Su Parkı 'Formosa Fun Coast' New Taipei City. Haritada   Fotoğraflar
♥   Su Parkı 'Taipei Water Park' Taipei. Haritada   Fotoğraflar
Tüm lunaparkların haritası
Tayvan lunaparkları
♥   Lunaparkı 'Discovery World' Houli District. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'E-DA Theme Park' Dashu District. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Farglory Ocean Park' Shoufeng. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Formosa Aboriginal Culture Village' Yuchih. Haritada   Fotoğraflar
♥   Lunaparkı 'Formosa Fun Coast' Bali. Haritada   Fotoğraflar
Tüm akvaryumların haritası
Tayvan akvaryumları
♥   Akvaryumu 'National Museum of Marine Biology' . Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Tayvan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Tayvan gezi haritası

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğrafçıların Gözünden Tayvan

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018