OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tayvan

Tayvan’da Alışveriş - Outletler, Alışveriş Caddeleri ve Butikler

  Tayvan sadece güzel doğası ve eşsiz manzaraları ile tanınmaz, aynı zamanda zengin bir alışveriş deneyimi sunar. Antik doğu gelenekleri kültürü yüksek teknolojilerle iç içe olan ada, alışveriş yapanlara sınırsız bir fırsat yaratmıştır. Tayvan’da alışveriş, gökdelenler, geniş alışveriş alanları ve ünlü gece pazarlarındaki modern alışveriş merkezleri tarafından temsil edilmektedir. Adayı eli boş bırakmak utanç verici. Birçok hediyelik eşya dükkanı ve sokak tezgahları el sanatlarından özel eşyalara kadar çok çeşitli ürünler sunmaktadır. Teklif, hediyelik eşyalardan çok sanat eserleri gibidir.
  1. Tayvan’ın resmi para birimi Tayvan dolarıdır. Yabancı para adada kabul edilmez. Yerel para birimlerinizi önceden veya yerel Tayvan bankalarına veya otellerine …
Devamını oku
Tayvan gezisinden aragonit veya mercan, yeşim el sanatları, Tayvanlı emaye, el işlemeli kıyafetler ve ipek, boyalı kağıt fanlar, desenli ritüel maskeler, Aborijin adalarından elde edilen süslemelerle porselen çay, porselen çaydan yapılan aksesuarlar. set, ahşaptan pahalı türlerden hediyelik eşya, dekoratif kabaklardan gelen orijinal lambalar, doğal kozmetik ve esansiyel yağlarla parfümler, geleneksel tarzda dekoratif eşyalar, katı taştan sıra dışı vazolar, eşsiz tasarıma sahip elektronik aletler, yerel çay çeşitleri - Oolong ve Pu - Diğer şeylerin yanında egzotik yılan tentürü. Alışverişin aynı zamanda Tayvan lezzetini ve ulusal mutfağı deneyimleme fırsatı olduğu gece pazarlarından herhangi birinden hediyelik eşya almak en iyisidir.
Tayvan’daki alışveriş merkezleri, her zevke uygun geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. “Taipei City Mall”, yeraltında bulunan ve dört sektöre ayrılmış bir metropolitan ticari otoyoldur: giyim ve aksesuarlar, küçük ürünler, elektronik ürünler ve gıda ürünleri. Yeraltı alışveriş alanının avantajlarından biri de keyifli müzik eşliğinde rahat bir ortamda alışveriş yapma fırsatı. Kaohsiung şehrinde, çatısı altında iki binden fazla mağaza ve eğlence tesisini bir araya getiren, mutlaka görülmesi gereken bir alışveriş kompleksi “Dream Mall” bulunmaktadır. Xinbei’de yerel halk arasında popüler olan çok düzeyli bir “Global Mall” var. Alıcılar fiyatlarını değişkenlikle çekiyor. Alışveriş merkezinde birçok hediyelik eşya dükkanı ve restoran bulunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tayvan’a seyahat etmek, çocuklarla birlikte bir tatil geçirmek için harika bir fırsattır. Eşsiz doğa, adanın özgün kültürü, ilgi çekici yerlerin ve …
Devamını oku
Taichung geniş alışveriş olanakları sunmaktadır. Birçok dükkanda Çin malı ve şifalı bitkilerden tüketim malları ve otantik hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Şehrin en büyük alışveriş kompleksleri “Xiang Jiao Xin Le Yuan”, “Taroko Mall” ve “Sunshine Plaza Outlet” dir. Alışverişten sonra kendilerini yenilemek isteyenler, butiklerin ve mağazaların yanı sıra çok sayıda bar, kafe ve restoranın bulunduğu Taichung –Ming Qing’un ana alışveriş caddesine gitmelidir. İlginç alışveriş yerlerinden biri, büyük mağazaları ile Tainan şehridir. Alışveriş için en iyi yer, “Büyük Doğu” ve “Shin Kong Mitsukoshi” olmak üzere iki büyük alışveriş merkezinin bulunduğu Baiman ve Minzu alışveriş alanları olarak kabul edilir. “Costco” ve “TS Mall” alışveriş merkezleri de aynı derecede popüler.
Tayvan’da alışverişin ayırt edici özelliği, gün batımından sonra adanın hayatının odak noktası olan gece pazarları. Her büyük şehirde, size izin veren en az bir gece pazarı var; Tayvanlı egzotiklerin atmosferinde yiyecek ürünleri veya hediyelik eşya satın alın, yerel mutfağın tadını çıkarın veya her türlü eğlenceyi deneyin. Gece pazarları akşamları geç saatlere kadar açıktır ve son müşteriye kadar çalışmaktadır. Tayvan’daki en büyük gece pazarı, Shilin denilen Kapital’inki. Tezgah ve çadırlarla dolu uzun renkli bir sokak. Geleneksel alışverişe ek olarak, piyasada kızarmış yılanlar deneyebilirsiniz. Bir başka popüler yer Kaohsiung’daki gece pazarı Liu-He. Raflarında taze sebze ve meyveler, yöresel deniz ürünleri, kıyafetler, el yapımı bıçaklar, figürinler, bilezikler ve diğer hediyelik eşyalar satılmaktadır. Piyasada bir trishaw hizmetlerini kullanabilirsiniz.
  Tayvan kültürü çok yönlü ve çeşitlidir ve geleneksel bayramlarda ve festivallerde yansıtılır. En önemli olaylardan biri de Ay Yeni Yılı. Gelmesiyle birlikte, …
Devamını oku
Taoyuan’ın merkezinde, Jingjiang ve Baipu caddelerinin kesiştiği noktada Taoyuan gece pazarı bulunmaktadır. Onun giyim bölümünde satılık endüstriyel ürünler var. Çarşıda, çok sayıda ucuz ulusal mutfak kafesi var, satıcılar bitkisel çorbalar, pelmeni ve çayın yanında duruyor. Yemek satanlar da lezzetli erişte satan görünebilir. Tayvan’ın gözde mekanlarından biri de Yilan’daki Luodong gece pazarı. Bu popüler mekanın katılımı çok yüksek olmadığı zaman, hafta içi günlerden birinde buraya gelmeye değer. Piyasa, uygun fiyatlarla karışık bir ürün yelpazesi ile karakterize edilir. Onun popülaritesi de, farklı türde Çin eriştelerini ve çok sayıda egzotik ürünü satın alabileceğiniz yiyecek bölümüne atfediliyor.
Tayvan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Tayvan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Tayvan alışveriş caddeleri
♥   Alışveriş merkezi ' Cianjhen' Kaohsiung. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Da an' Taipei. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Tianmu' Taipei. Haritada   Fotoğraflar
♥   Alışveriş merkezi ' Xinyi' Taipei. Haritada   Fotoğraflar
Ülke haritaları Tayvan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Tayvan gezi haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.02.2023

Tayvan Gezisi Fotoğraf Akışı

OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018