OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tallinn

Tallinn’de En İyi Haftasonu - Sıradışı Yerler ve Mekanlar

Tallinn   Tallinn’de saklı birçok muhteşem yer var, bu nedenle pek çok gezgin varlığını biliyor. Tarihi bölgede yürüyüş yaparken, çoğu turist ’Catherine Lane’ ’e hiç dikkat etmez, bu nedenle sadece geçmesini sağlarlar. Sadece birkaç yıl önce, çok sayıda yarı harabe binası ve çöp yığını ile eski terk edilmiş bir sokaktan başka bir şey olmadığı anlaşılabilir bir durumdu. Ancak, geçmiş bu ve işler değişti. Antik sokak temizlendi ve tüm atıklar alındı. Evler restore edildi ve onlarda daha sonra benzersiz zanaat atölyeleri çıktı. Burada bulunan tüm ürünler yüzyıllar öncesinde üretilmektedir.
  Tallinn’de birçok modern alışveriş kompleksi var, ancak Rocca al Mare en büyüklerinden ve en popülerlerinden biridir. Kompleksin açılışı 1998’de gerçekleşti. Yedi yıl sonra, Rocca al Mare tamamen restore … Açık
Bir başka gizli alan, çok popüler bir yerin - Kadriorg Parkı’nın ortasında yer alır. 2011’de parkta alışılmadık bir köprü ortaya çıktı. Köprünün oldukça yaratıcı bir adı vardır - «Ormandaki Bir Yol». Bir şey geçmek amacıyla değil, ziyaretçilere eski ağaçların tadını çıkarmak amacıyla inşa etmeye karar verildi. Spiral şeklindeki köprü birkaç metre yüksekliğindedir, bu nedenle ağaçların ve büyüleyici park yollarının muhteşem manzarasını sunmaktadır.
Spa tedavileri olmadan bir tatil düşünemiyorsanız, ancak otelin sağlıklı yaşam salonu yoksa üzülme. Her zaman ’Meriton Konferansı’ nı ziyaret edebilirsiniz. Bu otel, herkes için açık olan spa ile ünlüdür. Fiyatlar gerçekten de ekonomiktir. Yaklaşık 10 euro tutarındaki ziyaretçilere dinlenme alanına, yüzme havuzuna, jakuziye, hidromasajlı küvete ve hatta bir saunaya iki saat boyunca erişebilirsiniz. Spa salonunda bile harika bir kokteyl bar bulunmaktadır. Bu arada, bir bütçeyle gelen gezginler, spa havluları kiralanabilir ve maliyeti 2 euro civarında olabileceğinden havlu almayı tercih edebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tallinn, iyi korunmuş duvarlarla ve bin yıllık bir şehrin atmosferi sayesinde açık havada bir ortaçağ müzesine benziyor. Toompea Hill, çok sayıda eski binaya ve dar sokaklara ev sahipliği yapıyor. UNESCO’ya göre, … Açık
Plaj dinlenmeyi seviyorsanız ve geçmişte Tallinn’i daha önce yaz aylarında ziyaret ettiyseniz, muhtemelen ’Pirita’ bölgesini ve kendi sahasında açılmış geniş plajı biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, kışın şehrin bu bölümünü ziyaret etmek daha az ilginç. ’Pirita klooster’ yakınlarında büyük bir iskele var. 200 metreden uzun bir süredir denize iner ve kışın herkesin iskelenin sonuna gelmesini engeller. Buz soğuk rüzgarından korkmazsan, aşırı eğlencenin tadını çıkarırsan ve olağandışı yerleri her zaman ziyaret etmeye hazır olursan, böyle bir yürüyüş tam olarak ihtiyacın olan şeydir. Yürüme ve iskele keşfetmek bittiğinde, bu güzel bir yer bırakmak için acele etmeyin. Antik manastırın yıkık binası da keşfetmek çok enteresandır. Ayrıca, kışın orada neredeyse hiç turist yok. Bilet ofisi kış aylarında çalışmadığından, manastırın girişinde ücretsizdir ve istediğiniz kadar tarihi simgelerin keşfedilmesinin tadını çıkarabilirsiniz.
Tallinn Gizemli mağaralarda yürümek sizin için inanılmaz bir eğlence gibi geliyorsa, ’Kiek in de Kök’ burçlarına bir gezi yaptığınızdan emin olun. 18. yüzyılda Kök’teki Kiek’de ilk kaleler ortaya çıkmıştı. Onları inşa etmek bir yüzyıldan fazla zaman aldı, kısa süre sonra burçlar pasajların karmaşık bir labirentine dönüştü. Kiek’i Kök’de yalnızca bir rehberle birlikte ziyaret etmeye izin verilir. Gizemli burçların hala birçok ilginç eseri var.
  Tallinn, geleneksel müze gezilerinden eşsiz tarihi mekanların ve şaşırtıcı eğlence komplekslerinin gözlemlenmesine kadar ilginç eğlencelerin keyfine varacakları turistler için mükemmel bir yer. Şehrin tarihi … Açık
Yurtdışına çıkarak eşsiz hatıra eşyası getiriyor musun? Tallinn’de, olağandışı eşyalar da bulabilirsiniz. Bu amaçla, ’Katariina käik’ de bulunan bir bebek evi ziyaret etmeyi düşünün. Burada, hazır kalitede bir bebek satın alabilir veya usta ustaların rehberliğinde kendinize ait bir bebek yapabilirsiniz.
Toompea Hill Palace Square, Tallinn Şehri tatlı geçirmenin bir başka heyecan verici yolu var - ’Kalev’ Marzipan Müzesi’ni ziyaret edin. Deneyimli gurmeler ve profesyonel şefler, kaliteli marzipan alabilmek için bu mekanı ziyaret ediyor ve meraklı turistler genellikle deneyimli pasta şeflerinin gerçek sanat eseri yaratma biçimini görmeye geliyor. Müzenin sergileyen pencereleri, marzipandan yapılmış ve el yapımı çizimlerle süslenmiş eşsiz şaheserler sergiliyor. Bazı yenilebilir sanat eserleri satışa hazırdır.
Tallinn - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tallinn ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Tallinn kaleleri
♥   Kalesi 'Koluvere Castle' , 68.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Tallinn ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Niguliste Museum' Tallinn, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kadriorg Art Museum' Tallinn, 3.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Mikkel Museum' Tallinn, 3.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kumu Art Museum' Tallinn, 3.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sarayların haritası
Tallinn yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Kadriorg Palace of Peter the Great' Tallinn, 3.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Estonya’nın Dikkate Değer Festivalleri ve Kutlamaları

Bazı tatiller zamanla küresel bir karaktere kavuşmuştur. Bunlar arasında yaz ortasında gerçekleşen “Hafta Sonu Festivali Baltık” yer alıyor. Litvanya'da doğdu, ancak bir yıl sonra diğer Baltık ülkeleri kutlamaya katıldı. Estonya'da toplanan herkesle kutlama, Tallinn Belediye Binası'nın önündeki meydanda açılır. Haftalık etkinlik halk festivalleri açısından zengindir. Şehirde halk müziği gruplarının sergileri, gösterileri, performansları düzenleniyor. Ağustos ayında Narva'da “Narva Savaşı” adlı tarihi yönelimli bir festival düzenleniyor. Kuzey Savaşı'nın dönüm noktası adanmıştır. Narva kalesinin topraklarında, askeri-tarihi yeniden yapılanma kulüpleri üyeleri eski zamanların üniformalarında giyinmişler, savaşın seyrini tekrarlıyor ve yeniden üretiyorlar. …
OrangeSmile araç kiralama Tallinn’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğraf Sanatçılarının Gözünden Tallinn

Tallinn Haritasında İlginç Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Tallinn’in Komşularında Özel Eğlence Gezileri

Gizli yerel sokaklarda yürüyün, küçük kafelere girin, derin bir nefes alın ve Tallinn’in tadını çıkarın. Haftasonunuzu alışılmışın dışında geçirin, Tallinn’in ruhunu, gerçek bir seyahat gurmesi gibi keşfedin. Rehberimizi takip edin, size özel servislerimizden yararlanın ve Tallinn’de tutkulu ve unutulmaz bir zaman geçirin!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018