OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Tallinn

Tallinn’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Tallinn building   Yerliler, çok samimi ve sakin. Onlar her zaman şehrin konukları ile dostça ve her zaman yardımcı olmaya hazır. Toplumda davranmanın yolu, Tallinn sakinleri için çok önemlidir. Başkalarına karşı küstahlık ve ihmal herhangi bir tezahürü hor görürler.
  Tallinn, iyi korunmuş duvarlarla ve bin yıllık bir şehrin atmosferi sayesinde açık havada bir ortaçağ müzesine benziyor. Toompea Hill, çok sayıda eski binaya ve dar sokaklara ev sahipliği yapıyor. UNESCO’ya göre, … Açık
Yıl boyunca Tallinn sayısız ilginç festival ve kutlamanın yeri haline gelir. Örneğin, Temmuz ayında burada geleneksel Baltık Halk Festivali düzenlenmekte ve bu da diğer ülkelerden gelen ziyaretçileri her zaman cezbetmektedir. Grillfest alışılmadık bir tatil. Yılın en uzun gecesinde kutlanır. Akşam saatlerinde sokaklar ateş, oyun, dans ve şarkı söyleyen binlerce vatandaşla doludur. Karanlık şehre düştüğünde, köylüler mistik taneli çiçeği aramaya başlarlar. Eski bir efsaneye göre, çiçek bulgusuna şans ve şans getirir. Yaz aylarında ülkenin dört bir yanındaki şehirler, Ortaçağ Günleri olarak adlandırılan kutlamaları kutlarlar. Kutlama büyük bir karnavalı andırıyor - herkes eski kıyafetler giyip şehrin sokaklarında yürüyüşe çıkıyor. Ana kutlamalar ana meydanlarda yapılır - burada festival günlerinde gerçek ortaçağ fuarları düzenlenir.
  Tallinn sakinleri, yıl boyunca başkentte düzenlenen festivallere ve kutlamalara özel bir sevgi ve tutkuyla sahip. Yerel halk onları büyük bir oranda kutluyor, bu yüzden Tallinn’e seyahat etmeyi planlıyorsanız kendinize bir şanslı adam düşünün. Burada her konuk, eğlenmek, Estonya’nın gelenek ve göreneklerini tanımak ve gürültülü fuarlara ve sokak şenliklerine katılmak için bir şansa sahiptir. Özellikle ilginç olan folklor festivallerinde, çok sesli tezahüratları dinleyebilir, geleneksel dansların performansını izleyebilir ve Tallinn’in hayat hikayesine, efsanelerine ve efsanelerine dokunabilirsiniz. Profesyonel sanatçılar ve bestecileri cezb eden müzik festivallerinden daha az merak edilmez. 15 Mayıs’ta, insanlar Talin Gününü kutlamak için ana meydanın üzerinde toplanırlar. 1248’de Lubeck yasası uyarınca şehir statüsünü aldı. Festivalin yapıldığı günlerde, Orta Çağ ruhuyla süslenmiş çeşitli konser ve gösteri keyfine varacaksınız. Üstelik festival süresince ziyaretçileri ücretlendirmedikçe herkes müzeleri ücretsiz olarak ziyaret etme şansına sahip olacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tallinn, geleneksel müze gezilerinden eşsiz tarihi mekanların ve şaşırtıcı eğlence komplekslerinin gözlemlenmesine kadar ilginç eğlencelerin keyfine varacakları turistler için mükemmel bir yer. Şehrin tarihi … Açık
Mayıs-Haziran aylarının sonunda, yerli halk, bir hafta boyunca süren Eski Kentin Günlerini kutluyor. Bu yedi gün boyunca, Tallinn sokakları oyun, konser ve tiyatro gösterileri için yer olacak. Temmuz ayının başında, köpüklü içeceklerin taraftarları Tallinn’de birayı tadmak ve lezzetli bira festivalinde eğlenmek için bir araya geliyor. Talin’de beş yılda bir gerçekleşen bir olay var! Bu, yerel sanatın ve Baltık kültürünün bir parçası olan eşsiz bir Şarkı Festivali. Şarkı Festivali sırasında görkemli kostümlü gösteri ve konserler Singing Field’da gerçekleşecek. Ağustos ayının son Cumartesi günü, insanlar Antik Işıklar Gecesi’ni kutlarlar. Tatil, balıkçıların yolunu gösteren eski yangın aydınlatma geleneğini benimsiyor. Kutlamanın ana mekanı, kamp mutfağı, kızarmış çaydanlık ve çeşitli ilginç yarışmaları bulabileceğiniz rıhtımlarda. Üstelik, muhteşem yelken yarışmasını, Tallinn yarışını deneyimleme şansına sahip olacaksınız.
Tallinn Ekim başında, Tallinn Uluslararası At Yarışması yer alır ve binicileri ve binicilik meraklılarını Saku Suurhall’da toplar. Bu etkinlik 15 yıl zaten gerçekleşti. Baltık ülkelerinde atlı spor alanında ana olay budur. Uzun yıllar boyunca, Tallinn Uluslararası At Şovu, izleyicilere atlı etkinlikler ve eğlence için unutulmaz bir deneyim kazandırıyor. Noel sırasında, Tallinn şehri çocukluğumuzdan büyülü bir masal haline dönüşür. Burada, normal mağazada bulunmayan eşsiz el sanatlarını bulacaksınız. Alıcılar doğrudan bir zanaatkarla iletişim kurabilir ve aile, arkadaşlar ve meslektaşları için alışılmadık hediyeler satın alabilir. Ayrıca, Tallinn’deki Noel pazarında, el yapımı ve fabrika yılbaşı süslemeleri ve yerel zanaatkarların diğer el sanatlarını da satın alabilirsiniz.
Tallinn - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tallinn ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Tallinn yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Peeter-Pauli katedraalis, Tallinn, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Tallinn kaleleri
♥   Kalesi 'Tallinn Toompea Castle' , 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Koluvere Castle' , 68.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Estonya’nın Milli Gelenekleri

  Estonya kültürü köylü ortamından kaynaklanmıştır. Bu, kendine özgü geleneklerde ifade edilen özel bir lezzet verdi. Sonuç olarak, bu günlerde Estonya'da evlilik, evli bir Estonyalıların başlığını gelinin başına koymakla ilgilidir. Düğünlerin kutlanması sırasında, düğün kortejine girmenin yanı sıra, evliliğe izin vermek için genç çifti kontrol ederek kaçırılan gelinler hala popülerdir. Aileye dair modern görüşler liberalizm ve vakıfların zayıflığı ile ayırt edilir. Eşler arasındaki eşitlik karşılandı. Estonyalı adam için, evi ve arazisi büyük değerdedir. Mülklerine çok saygılı sayılan ülke sakinleri, kültürel mirasını en yüksek düzeyde tutuyorlar. Ulusal bayram günlerinde erkek ya da kadın milli kıyafetleri giymiş sıradan Estonyalılarla tanışmak düzenli bir görüştür. …
OrangeSmile araç kiralama Tallinn’de araba kiralama

Birleşik Krallık, Gezginleri Bu Yazı Kendi Ülkelerinde Geçirmeye Teşvik Ediyor

Turizm acentesinin tahminine göre, iç turizm harcamalarının bu yıl 51,4 milyar sterline ulaşması bekleniyor. Bu, 2019'daki iç turizm harcamalarının yarısından biraz fazla (91,6 milyar £). Geçen yıl, ülke ekonomisi seyahat kısıtlamaları nedeniyle 58 milyar sterlin alamadı. İngiltere'ye gelen turizm harcamalarının bu yıl 6,2 milyar sterline ulaşması bekleniyor. Bu, 2019'da gelen turizm harcamalarının %25'inden az (28,4 milyar £). Oku bunu

30.07.2021

Fotoğraflarla Tallinn’in Renkleri

Tallinn Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Tallinn’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Tallinn’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Tallinn’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Tallinn’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018